Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Videókamerát szeretnék venni, tanácsokat kérnék fórum

Videókamerát szeretnék venni, tanácsokat kérnék (beszélgetős fórum)


12. Pitypang (válaszként erre: 10. - Cseppkő)
2010. nov. 18. 17:56

Különben ez érdekes, mert a Sony azért nem ócska márka, nem? Nekem volt Sony fényképezőm és egyszerűen szuper volt! Egy gond volt vele, de az nem a gép hibája, egy kollegám leejtette és azután nem nyílt ki magától az objektív elején a kis "ajtó". Körömmel kibillenteni meg olyan, hogy macera és akaratlanul is megfogdosod a lencsét, foltos, stb. Megcsináltatni meg annyi lett volna kb. mint amiért vettem új fényképezőt. Azt nagyon sajnálom, mert szuper volt. Fura, hogy a kamerájuk meg nem jó.


Hát, pedig mi ilyen 40E-ben gondolkozunk és volt olyan márka, amire ennyiért is azt írták, szuper! Illetve... Most jut eszembe, amit a férjem kinézett, az akciósan volt ennyi. Valami kiárusítás keretében 70-ről 40E. Mondjuk az ár néha nem jelent semmit. :)

11. kenzol
2010. nov. 18. 17:30

És a Panasonic vagy JVC esetleg Samsung?

Idáig mindenkitől azt hallottam,hogy csak Sonyt,most elbizonytalanodtam :(

10. Cseppkő (válaszként erre: 8. - Pitypang)
2010. nov. 18. 17:04

Mi 100ezres kategóriába tartozó sonyt vettünk, de a régi még szalagos kameránk sokkal jobb minőséget produkált.

Így aztán rövid úton megszabadultunk tőle, szinte féláron adtuk el. 2szer használtuk, de a képminőség kritikán aluli volt. Soha többet sonyt!


40ért meg bele sem merek gondolni, hogy milyen képet csinálhat.

2010. nov. 18. 16:57
SONY-t neeeee!
8. Pitypang (válaszként erre: 5. - Kenzol)
2010. nov. 18. 16:56
Amit mi néztünk, mindegyik olyan 40 körül voltak, a Sony is és a többi is. Nem tudom, hogy valóban rosszabb-e, de ezt írták a véleményekben és nem egy illető, hanem több is. Kicsit sok pénz ahhoz, hogy próbálgassuk, így mi a Sony-ról lemondtunk. Mármint ami ebben az árban kapható. Többet meg nem szánunk rá. Azt írták, nem igazán családi események felvételére alkalmas, amit egy életen át nézegetnénk és fontos a jó minőség, hanem pl. amikor a srácok felveszik egymást, hogy gördeszkáznak meg ilyenek. :D Mármint hogy ilyesmi kategória, azaz komolytalan. Hát, nem tudom...
7. Pitypang (válaszként erre: 6. - Db78bacc4f)
2010. nov. 18. 16:44

Khm-khm, az én telefonom olyan képet csinál, mint egy fényképező. ;) Pedig nem extra, csak ebben is a Sony Cybershot cucc van.


Mi csak azért örültünk meg, hogy kamera és fényképező is, mert elég lenne egy dolgot vinnünk magunkkal pl. egy kiránduláson vagy ilyesmin, de tudnánk kis filmet is és képet is készíteni. Mindegy, mert kamerát nagyon szeretnénk, maximum továbbra is viszünk fényképezt is magunkkal. :)

2010. nov. 18. 10:26
Én úgy tudom, hogy hiába lehet velük fényképezni, a fénykép akkor sem lesz tökéletes, hiszen ez mégis csak egy kamera. Ez olyan, mint a mobiltelefon. Már mindegyik csinál képet, de soha nem lesz olyan szép, mint egy fényképező.
2010. nov. 17. 14:30

LÁttam,hogy vannak kisméretű kamerák 40 körül a közepesek 75 körül,mind a kettő szinte ugyan azt tudja és sony,a kisebb rosszabb?

Milyen formátumba rögzítsen,Jpeg vagy valami más?

2010. nov. 17. 14:29

Mi is pont most akarunk venni, épp ma be is ugrik a férjem egy helyre megnézni a kínálatot, de mi neten is nézegettük őket. Jobban át lehet olvasni a leíásokat, mint a boltban álldigálva. :)


Mi sem akarunk drágát és a márka is szinte mindegy, csak jó legyen. :)


Szeretnénk, ha pici lenne, hogy kiránduláskor, stb. ne kelljen plussz csomagként tekinteni rá szinte. :D

A vaku nem lenne rossz, mert ugye fényképezni is lehet velük és oda meg kell a vaku, de sok gépnek pl. nincs valamiért.

Azt is néztük, mekkora a memóriája, bár nem ezen akarjuk a felvételeket tárolni, de azért ne kelljen mindig lesni a maradék tárhelyet.

Néztünk Toshibát és Sony-t is, de a véleményekben a Sony-t leírták nagyon, holott én nem érzem egy rossz márkának. Illetve azt írták, az a kamera az árához képest gagyi, ennyiért van Toshiba is, ami meg normális. Különben olyan 30-40 ezrekről van szó. Persze vannak drágábbak is, de mi cska egy jól kezelhető kamerát akarunk, amivel családi dolgokat megörökíthetnénk, jó minőségben, de nem akarunk videóstúiót nyitni. :)

Ja, meg soknak a leírásában írják, hogy pl. Youtube funkció van benne, azaz mindenféle konvertálás nélkül olyan formátumban van a videód, hogy feltehető a netre akár, nem kell semmit csinálni vele.


Kb. ennyire jutottunk eddig, de a napokban mi is meg szeretnénk venni valamit, mert közeleg sok olyan esemény, amire már jó lenne, ha meglenne. :)

2010. nov. 17. 14:22
Én olyat vennék, ami merevlemezre rögzít, a kis dvd-sel nekem az volt a bajom, hogy nem tudtam utána szerkesztgetni, csak sok bonyolúlt program felkutatása után. Persze lehet hogy ez már az én esetlenségem volt csak. Szerintem márka mindegy, pixelszám, zoom, memória a lényeg. Illetve kis kiegészítő funkciók rajta, hogy pl legyen rázkódásvédelme, az hasznos lehet. Persze zet nem szakemberként mondom :)
2010. nov. 17. 14:18
Tavalyelőtt vettem egy Panasonic dvd lemezes,kártyás.kKicsi,imádom.VDR-D220.Majd 100 e Ft volt.
2010. nov. 17. 14:15

Milyen tipus ami jó, és milyen paraméterei legyen,amit ki is használok.

Akkora a választék,hogy inkább arra lennék kíváncsi,akinek van az meg van e elégedve vele.

Nem többszázezres gépre gondolok a vásárlásnál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook