Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vidékről a fővárosba... fórum

Vidékről a fővárosba... (beszélgetős fórum)

1 2
35. 7c20fafa83 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2012. ápr. 10. 13:54

jah ez lemaradt.rossz a magyaraokrol kint a vélemény??????te jártál már külföldön?????mert ha nem legalább hülyeséget ne beszélj.imádják a magyarokat minden országban.nem egy tolvaj nép mint a román,es nem olcsó mint a lengyel.tanultak vagyunk,tisztak.németben sok helyen csak magyart akarnak foglalkoztatni mint külföldi.mert tudják hogy képzett.spanyolban megmondtak,nem tudnak már megfizetni,és romant vettek fel,mert tudták hogy nem vagyunk olcsók mint ők.szóval ha nem vagy benne lécci ne szolj legalabb hülyeséget.ne legyél amerikai tahó,aki azt mondja amit a tv-ben lát.tolál egysíku látásmód,de ismét nem hibáztatlak,ez a mai világ.

Tudtad hogy mexico-ban azt hiszik itt nalunk mindenki jós és roma?mert ők ezt látják.vagy mikor a gyereket lecsuktak terrorista vádakkal,kijelentették hogy mi ilyenek vagyunk.nah ez a TV.sok a birka ma a világban.

34. 7c20fafa83 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2012. ápr. 10. 13:47

csak azt látod meg amit akarsz.ez a vakság.de nem bántalak érte.hangsulyozom amit irtam.videki es pesti nem jön jol ki,es sok a farok.


nah elmagyarázom,mert ugylatszik nem egy nyelvet beszélunk.

sok a farok:tehat TE azaz TI azt allitjatok minden pesti tökéletes?!elfogadom.akkor videken sok a farok.kinek nem inge ne vegye magara.

2.egy videki "felköltözik"szokatlan a mocsok,a füst a dugok,a rohanás a sok csöves,a kocsilopasok,a betörések mint egy nagyvarosban.de TE ebbe szuledtel en meg abba hogy du 4kor zavartalanul végigmegyek nyíregyházán.tiszta és rendezett csak kevés a munka.


külföld.én magyar vagyok.ha kérdzeik,nem mondom hogy német vagyok.de be kell latni otthon nem lehet megélni.zavaró a vakságotok,föleg hogy a fiatalokat is ebbe csabitjátok.

matek.keressen 120ezer ft-ot.40 az albérlet,20 a rezsi,kaja 30,utiköltség,tel szamla stb 10.=100ezer ft.marad 20 ruhara,szorakozasra,és mibol lesz egyszer lakas?auto?nyaralás?

ha egyetemre akar odamenni,az mas.de pesten se mashol magyarban nem szabad maradni.bar emiatt a vaksag miatt van ennyi magyar csak külföldön.idekint egy takarito keres 1300eurot.200egy egy szobas lakas rezsivel.kaja olcsobb joval mint otthon,lidl ben majdnem fele annyi.uzemanyag ugyanannyi,de en luxemburg mellett lakom,igy csak 360ft.en havi picit több mint fél milliot sporolok,emellett megbecsulnek söt szeretnek.

sokan jönnek hogy család.baromság.pont a családért kellene kijönni,nem végleg csak 2-3évre,és van tisztan egy lakásod,nem hitelböl.de én nem osztom az eszet.en csak egy vidéki paraszt vagyok,ezért tartok itt.

33. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 7c20fafa83)
2012. ápr. 7. 10:49

Én is egy pesti bunkó vagyok, így reagálok az írásodra:)

Németbe? Spanyolba?

Na ebből rájöttem volna, hogy nem vagy pesti.

Gondolom kint meg azt mondod, hogy Magyarba születtem.

Azt hiszem ezért olyan rossz a külföldiek véleménye rólunk Magyarokról.

Egyébként nagy tévedésben élsz. Nem vagyunk arra beképzeltek, hogy Budapestiek vagyunk. Mi nem nézzük le kapásból a vidékeiket és ha meg tudnád figyelni az eseményeket, akkor rögtön rájönnél, hogy mindig a vidéki kezdi el piszkálni a fővárosiakat. Ha ti, illetve most ebben az esetben te nem tetted volna, akkor szóba sem került volna.

De ha kicsit figyelsz, akkor látod, hogy valóban ti kezditek: osztrákos beképzeltség, sok farok, kedvesebb a vidéki, stb.

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Keep it Real)
2012. ápr. 7. 10:41

Pesten is nagyon nehéz munkát találni. Tehát itt sem kolbászból van a kerítés.

Sok fiatal munkanélküli, mert nincs tapasztalatuk, ismeretségük és így hiába hirdetnek több ezer állást úgy sem veszik fel őket. Ráadásul, ha fel is veszik őket a minimálbérnél nem kapnak többet, ami kb. 60-70 ezer nettó. Előrelépési lehetőségük nincs szinte, és a béremelés helyett inkább elküldik őket. Jellemzően az első 3 hónap alatt, de legkésőbb a próbaidő végén megválnak a munkavállalóktól.

Ráadásul egyetem mellett nem is tudom milyen munkát tudnál vállalni.

Csak úgy gyere Pestre, ha már van állásod! Ha sikerül állást találni, akkor gyorsan kell keresni valami lakást. tehát a sorrend ilyen legyen. Én mindig azt mondom és elnézést a vidékiektől! A vidékinek nem mindegy, hogy hol lakik Pesten? Pest bármely részéről előbb oda lehet érni a munkahelyre, suliba, mint egyik faluból/vidéki városból a másikba, ráadásul nem vagy időhöz kötve, mert a BKV járművek elég sűrűn járnak. A 12. kerület, illetve a Budai rész nagyon drága. Én pestiként sosem költöznék Budára. Buda pont olyan, mint Pest. A társasházak ott is büdösek, dohosak, a panelek pont olyanok, mint a pesti panelok, stb.

Albérletet 40 ezer alatt nem találsz és erre még jön a rezsi, ami ugye nem olcsó. És persze kell enned és szórakoznod is. Sajnos manapság egy több tagú család is nehezen él meg, egyedülálló meg még nehezebben. Nem kell költekezőnek lenni ahhoz, hogy ne legyen kevés a minimálbér.


És csak azért, hogy tudd mire vállalkozol: én egy diplomás munkavállaló vagyok és sosem volt gondom a munkahelyekkel. Mindig könnyen találtam, de 2007-ben munkanélküli lettem és csak 2009-ben tudtam elhelyezkedni újra. Persze voltak munkáim közben, amelyeknek semmi köze nem volt a végzettségemhez és ráadásul harmadannyit is kerestem. Nekem nem sikerült abból megélnem. A fiam 23 éves és 2008 óta kb. 1 évet dolgozott összesen. Nehezen veszik fel és az első 3 hónap alatt elküldik. Na nem azért, mert hülye, hanem azért, mert a munkaerő kölcsönző cégek, akkor kapnak pénzt, ha viszik az embereket, így az a jó, ha cserélődnek a munkavállalók.

Jól gondold meg, hogy mit teszel, bár van hova visszamenned, így könnyebb.

Sok sikert a döntésedhez!:)

2012. ápr. 6. 17:37

Egy vidékinek nehéz először Pesten, aztán megszokod!Nem mondom, hogy megszerettem, de a lehetőség tényleg több, mint lent. Albérletben azzal is számolni kell, hogy a kauciót rögtön kérik, tehát azért úgy kell elindulni, hogy már a zsebedben van némi kezdőtőke.

És a vidékiek tényleg mások, rosszindulat nélkül.Én is az vagyok, amit a legnehezebb megszokni, hogy itt pörögnek folyton az emberek, mintha mindig fontos dolguk lenne, ha nincs is, de egy idő után te is ilyen leszel, ahogy én is lettem.Itt nem foglalkoznak vele, mit mond a másik, mint vidéken, azt csinálnak, amit akarnak, mert valószínűleg nem ismeri őket pl. bevásárlásnál senki.De bátornak kell lenni, haza bármikor mehetsz, ha mégsem tetszik, de ha nem teszed, mindig azon fogsz gondolkodni, mi lett volna ha...

30. tavasz007 (válaszként erre: 27. - 7c20fafa83)
2012. ápr. 6. 16:49
pest a kiraly, vae!!:))
2012. ápr. 6. 16:47
akkor menj. legotbb allas a neten van, mar most elkezdheted kuldozgetni az oneletrajzokat. adsz valami pesti cimet, az fntos, ne legyen az , h videki vagy a cv-n.
2012. ápr. 6. 16:47
30e-ért egy külső kerületben kapni csak egy egyszobás albit és erre jön mégegyszer ennyi rezsi.Kell két hó kaució is.Egy átlag albi 40-nél kezdődik.
27. 7c20fafa83 (válaszként erre: 21. - B81fcd1219)
2012. ápr. 6. 16:46
ez az egysiku látás.te tenyleg pesti vagy.en hozzad se szoltam.te parasztoztal le.en nem szidtalak,te ugattal be.de kár folytatni,radhagyom.nemérdekel mennyit keresel,70-150.pffsok sikert,PESTEN
26. Ami.
2012. ápr. 6. 16:46

Szerintem az albik a 8-ban és a 10 kerben a legolcsóbbak,és vannak nagyon jó része is,metróval meg bárhova el lehet jutni.

De mindenképp először valakivel költözz össze,és akkor majd meglátod mennyire sikerül kijönnöd a fizudból.Mert egy normál fizuból egyedül egy albit fent tartani nagyon nehéz.

2012. ápr. 6. 16:43
XD FIFI :))
2012. ápr. 6. 16:42
Köszönöm. :-)
23. 657cb515d9 (válaszként erre: 20. - Keep it Real)
2012. ápr. 6. 16:38
Nem mindegy, hogy egy lakást vagy egy szobát szeretnél...
22. b81fcd1219 (válaszként erre: 20. - Keep it Real)
2012. ápr. 6. 16:37
Az albi kb.30 ezer egy hónapra.Tudom,mert egy ismerősöm,most akar kivenni egy szobát.
21. b81fcd1219 (válaszként erre: 18. - 7c20fafa83)
2012. ápr. 6. 16:37

Én nem sértegettelek.Vegyél vissza az arcodból!Nem kutattam a pénztárcádban,Te sem tedd!


Lehet,hogy többet keresel!És akkor mi van?Primitív vagy,akármennyit is keresel!

2012. ápr. 6. 16:37

Tegyük fel, bérelek valami átlagos lakást. Kb. mennyi kiadásom lenne havonta?

Spórolós vagyok, nem költekeznék ész nélkül.

19. b81fcd1219 (válaszként erre: 16. - Keep it Real)
2012. ápr. 6. 16:35
Akkor hajrá!:D
18. 7c20fafa83 (válaszként erre: 14. - B81fcd1219)
2012. ápr. 6. 16:35
értő olvasásod nulla.azt irtam sok a farok,es nem azt hogy minden pesti.de te mint pesti paraszt ennyit latsz es ertesz belöle.de en elfogadom,tipikus vidéki parasztgyerek vagyok,paraszti józaneszüséggel.ezért keresek en 10szer annyit mint te,őbunkó pesti.
17. 657cb515d9 (válaszként erre: 1. - Keep it Real)
2012. ápr. 6. 16:34

Szerintem is mindenképpen menj vagyis gyere fel Pestre :) Ha nem jön össze, akkor hazamész.

Azért azt számold bele, hogy albérletek sem olyan olcsók, plusz fent tartani magad, nem egyszerű, de megéri!

2012. ápr. 6. 16:31

Külföldre azért nem akarok menni, mert oda egyedül nem mernék menni, főleg, hogy nem tudom egyik nyelvet sem tökéletesen.

Ha lenne olyan ismerősöm, aki ott dolgozik, bepróbálkoznék talán, de így, nem hiszem.

Budapest vonz valamiért. :-)

2012. ápr. 6. 16:30
Tudni a mértéket, kihasználni az előnyöket (művelődés, szórakozás, kirándulás). Akkor szép éveid lesznek.
2012. ápr. 6. 16:28

Albérletet Újpesten,a 4.kerületben ajánlanék,bár beljebb a városban lakótársakkal is lehet találni.


Én azt mondanám,hogy külföld,ha ilyen fiatal lennék,mint Te!


Ebben egyet értek a két előttem hozzászólóval is.De az,hogy a pestiek sznobok lennének....Ez tipikus buta paraszt gondolkodás!

2012. ápr. 6. 16:24
Semmelweis Egyetem. :-)
2012. ápr. 6. 16:20
III. kerületet ajánlom, vannak szép zöld nyugisabb részek az albérlet se vérlázítóan drága és pár perc alatt benn vagy a városban!:)
11. 7c20fafa83 (válaszként erre: 1. - Keep it Real)
2012. ápr. 6. 16:19
nemtudom mennyire vagy vidéki,de vidéki vs pesti sose jo.en utalom pest minden részét.sok a farok,azaz olyan osztrákos beképzeltség hogy ő pesti.csakis külföld.magyarországon aprópénzel játszanak,cél nincs,csak a naprol napra való élet,és életbenmaradás.idekint,én németben élek,de éltem 3evet spanyolban is,megnyilnak a kapuk,a vagyak pillanatok alatt teljesulnek.magyaran van jövő.én 27évesen jöttem ki,bár jöttem volna 18évesen.
10. ccdd4ca270 (válaszként erre: 8. - Keep it Real)
2012. ápr. 6. 16:19
melyik egyetem?
9. ccdd4ca270 (válaszként erre: 7. - Homern)
2012. ápr. 6. 16:17
szép, de albérletre drága...
2012. ápr. 6. 16:15

Az egyetem miatt akartam oda költözni, közelben lenne, mert tervezem, hogy jelentkezem majd, egyszer. :-)

Akkor mit ajánlanátok?

7. homern (válaszként erre: 4. - Ccdd4ca270)
2012. ápr. 6. 16:14
na,pont egyszerre :) mi is laktunk ott,nagyon szép volt az tény(fenn a hegyoldal) de nagyon drága
2012. ápr. 6. 16:13
én felköltöznék:) 12 ker-re viszont rá fog menni a fizetésed,még nézz szét azért :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook