Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vezetési morál idehaza. Zebrás átkelők, kereszteződések, miegymás...... fórum

Vezetési morál idehaza. Zebrás átkelők, kereszteződések, miegymás...... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 27. 14:59
Na ha nálunk úgy isten igazából elkezdenének büntetni a szabálytalanságokért?A kanyar kellős közepén megállnak kocsival,és irány a bolt vásárolni.A kerékpárút ellenére szembejön az egyirányú úton biciklivel stb.Azt már nem is mondom,hogy megnézném,hány kisebbséginek van meg a jogsija,mert vezetni vezet!
2011. nov. 22. 19:09

A vezetési morál,egyenlő a nullával.

Itt nemszámit a záróvonal,a terelősáv,zebra.Én nem pénzbüntetést alkalmaznék.!Elvenném a jogosítványt de AZONNAL.Mert addig az emberek ugy sem veszik komolyan.De ha már a WC re sem tudnak

autóval menni ,akkor már bajuk van.

Legszivesebben egyik-másik a lépcsőházba is felmenne autóval ha lehetne."Le a járdáról mindenkinek" ha én jövök.Ez a szemlélet!

54. moncsicsi83 (válaszként erre: 53. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 8. 22:36

Hát én sem tudom... Pedig úgy tanítják, hogy a zebránál előzni tilos, több sávos útnál meg ha áll az autó az egyik sávban, akkor meg kell állni és ha meggyőződtem, hogy nem jön a zebrán senki, akkor mehetek tovább..

Na de ki alkalmazza ezt? Sajna nem sok ilyen autóst látok :(

2009. aug. 8. 17:11

Nálunk az a gond hogy a zebránál nincs lámpa.Hiába van itt iskola,ovoda.

Megállt a troli hogy menjünk (2 sávos az út) elindultunk a gyerekkel mikor a troli mögül kivágott egy autó és majdnem elütött minket a zebrán!Nem tudom ilyen embernek miért adnak jogsit..

52. moncsicsi83 (válaszként erre: 51. - Scorpiolady)
2008. okt. 21. 22:34
Szerencséd volt, hogy a másik megvédett. Nagyon ritka az ilyen ember. Inkább behúzzák fülüket-farkukat, minthogy segítenének a bajba jutott embereken.....
2008. okt. 21. 21:40
Sziasztok, én is jártam már úgy hogy egy szabálytalanul parkoló busz(kanyarnál állt) miatt, miközben az egyik autó átengedett egy nagy sebességgel a buszt kikerülő és kanyarodó autó meglökte a lábam, mert nem tudott időben lefékezni, és még ő mondott el mindenfélének akkor egyébként 16-17 év körüli voltam, a másik autós aki átengedett szerencsére kiszállt és megvédett!
50. moncsicsi83 (válaszként erre: 48. - 10d89b51ea)
2008. okt. 13. 07:59
Ezzel én is egyet értek. Na hátha lesz belőle valami...
2008. okt. 12. 22:23
ezzel én is egyetértek
2008. okt. 12. 22:11
be kellene tényleg vezetni a próbajogsit. soknak sajnos nem kormányt adnék a kezébe hanem valami mást.
47. moncsicsi83 (válaszként erre: 46. - Ekidli)
2008. jún. 27. 08:06
Na ez az, hogy még nem is volt olyan méregdrága autót. De akkor is....... És ha nem fékez le én meg repülök mikor a többi társammal szabályosan közlekedünk? Akkor is csak röhögött volna....? Áááááááá, belegondolni is rossz.....
46. Ekidli (válaszként erre: 44. - Moncsicsi83)
2008. jún. 26. 23:55
Ez nagyon durva! És még röhög is! Fogadjunk, hogy valami méregdrágaautósésezértrászabályoknemvonatkozósautós volt.:)
45. ec63a7fc29 (válaszként erre: 4. - McKenzi)
2008. jún. 26. 22:14
Vannak helyek, ahol a túloldalra "születni kell."
2008. jún. 26. 21:50
Ennyit erről. MA szinte mondhatom, hogy elütöttek.... Zebrán mentem át, az autós már csak akkor fékezett (pedig többen mentünk át az átkelőhelyen), amikor már odaért mellém és úgy állt meg, hogy meglökött. Persze az emberből kitörik az ordítozás, az meg mit csinál? Mármint a sofőr? Röhög, majd fogja magát egy idő után és tovább hajt. Utólag gondolkodván azonnal rendőrt kellett volna hívni, de hát későn okos a paraszt :(
43. moncsicsi83 (válaszként erre: 42. - Ekidli)
2008. jún. 5. 07:12
Nem fogalmaztál rosszul, én értem! :) Abban igazad van, hogy szerintem is kevés 18 éven aluli olvassa a topicot. Őket miért is érdekelné ez annyira?
42. Ekidli
2008. jún. 4. 19:02
Tudom hogy a szavakkal lenne gond, csak azért írtam, mert szerintem nincs sok 18 éven aluli, akik olvassa ezt a fórumtémát. De már más témánál is volt aki írt trágár kifejezéseket.Na mind1, hagyjuk...biztos rosszul fogalmaztam meg a hozzászólást...
41. moncsicsi83 (válaszként erre: 40. - Fe6fe7671f)
2008. jún. 4. 18:54
Erre inkább gondoltam én is :) De mit írhatna olyat, ami 18 éven aluliaknak nem való????
40. fe6fe7671f (válaszként erre: 39. - Ekidli)
2008. jún. 4. 16:20
Szerintem nem az a gond, hogy nem érdekli őket, és nincs jogsijuk, hanem a hozzászólás olyan szavakat tartalmazna, ami 18 éven felülieknek ajánlott csak. :)
39. Ekidli (válaszként erre: 37. - Coline)
2008. jún. 4. 10:40
Szerintem eddig nem nagyon írt ide 18 év alatti, meg nem is hiszem, hogy annyira érdekli őket ez a dolog. Meg nincs is jogsijuk. Úgyhogy lehet írni!:)
38. moncsicsi83 (válaszként erre: 37. - Coline)
2008. jún. 2. 19:43
Olyat is lehet kirakni ?:)
37. coline
2008. jún. 2. 19:04
Nincs kint a 18-as karika..., ezért nem írok semmit! :(
36. moncsicsi83 (válaszként erre: 33. - A5e77950a3)
2008. jún. 2. 18:41
Na ez a másik. Úgy egymás "seggébe" mennek az autók, hogy ez is balesetveszélyes. Mondjuk ha beléd rohannak nem valószínű, hogy TE vagy a hibás. Igaz a károk miatt ez nem kárpótol..
35. moncsicsi83 (válaszként erre: 30. - Ekidli)
2008. jún. 2. 18:40
a fekvőrendőr sem lenne rossz megoldás, de kétlem, hogy egy 4-5 sávos körúton ezt megcsinálnák..
34. moncsicsi83 (válaszként erre: 27. - A4cf17146e)
2008. jún. 2. 18:38
Na igen, osztrákoknál településen kívül 100, településen belül 50. Sajnos mi is tapasztaltuk, hogy a kedves magyarok többsége ezt nem tartja be. Még a záróvonalon is előznek, majdnem baleseteztünk is emiatt. Sajnos ha belegondolok az ilyen baleseteknél mindig a vétlen hal meg, a vétkes meg túléli :(
2008. jún. 2. 08:48

Sziasztok!Szerintem szar az egész..Én autót is vezetek már majdnem 10 éve(balesetmentesen,büntetésmentesen)és természetesen gyalogos is vagyok babakocsival kigyerekkel.A zebrán szinte lehetetlen átjutni 50 helyett a sok hülye 80-90-el megy.Néha úgy kell átrohannom a zebrán ,mert gyorsabban jön mint hittem,ezért nem merem a lányomat egyedül elengedni az iskolába..

Autósként:Én sokszor megállok a gyalogosoknak(pont azért mert nekem is jólesik ha átengednek),de néha félek,hogy a mögöttem jövő (aki eddig is a seggembe volt)belémjön,sőt van,hogy ledudálnak,pedig nem sokáig állok..Én betartom a sebességkorlátozásokat,de pl mifelénk ha le akarok kanyarodni akkor ki kell mennem a külső sávba(ami utána kanyrodó sáv lesz és megszűnik)én inkább megvárom míg minden száguldozó barom elhúz és csak utána merek besorolni,nyomulnak mögöttem,pedig kirakom az indexet...

2008. jún. 2. 07:39
Nagyon sokszor jártam úgy,hogy át szerettem volna menni a zebrán,jött a két sávban kb 30 kocsi,és a legutólsó állt csak meg,de a belső sávban közlekedő akkor sem.
31. vmágika (válaszként erre: 30. - Ekidli)
2008. jún. 1. 23:40
Látom a jövőt.Sebességkorlátozás gyalogosoknak.Különösen a zebrán.:)))
30. Ekidli
2008. jún. 1. 23:38

Barátom anyukáját a zebrán ütötték el,méghozzá a "tipikus"zebrás balesettel, amikor több sávos úton kell átmenni, és 3-ból csak 2 sávon engedik át...10 métert repült...Állítólag az volt a mázlija, hogy 1[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]50 cent[{[{[/A]}]}]i, és "jó helyen"kapta el az autó. 1,5 év telt el, mostmár soha többet nem fogja tudni a feje fölé emelni a kezeit, mert rosszul forrtak össze a csontjai, és azóta nem mer átmenni a zebrákon.

Ja, és aki elütötte egy szolgálaton kívüli RENDŐR volt. Úgy próbálta menteni magát(rendőr létére), hogy a 150 centis, rövid lábú, tűsarkú cipős 57 éves nő túl gyorsan ment át a zebrán.:)Ez több,mint nevetséges.

Viszont tényleg van, amikor a gyalogosok a hülyék, tegnap egy férfi rohant át előttünk az úton, körül se nézett.

Mondjuk néhol fölöslegesnek tartom ezt a 30-ra való lassítást, lehet, hogy fekvőrendőrökkel is lehetne javítani a dolgon...

2008. jún. 1. 22:30
Mi volt ma? Az összes hülye otthon maradt? Csak egy darab bunkóka előzött úgy, hogy az három pontos volt. Mindenki betartotta a sebességet... Menetem vagy kétszáz km-t, és csak egyetlen egy!! Hihetetlen!
2008. jún. 1. 21:55
De azért legyen vígasz mindenki számára és töltsön el mindenkit bizakodással, hogy egyre több magyar autós hajlandó vezetni és nem idétlenkedni az utakon. Ugyan még kisebbségben vagyunk, de mindig mindenhol jó példát mutatva talán változik a helyzet és egyre többen áttérnek a tisztességes közlekedésre Magyarországon.
2008. jún. 1. 21:41

Az orsztrákoknál autóztam egy faluban, nem messze a magyar határtól. Még a falu előtt a "szabadban" leelőzterm a magyar zöld suzukist, mert 80-nal döcögött, én meg megengedtem magamnak külterületen a 100-at. Na, de a faluban ugye szigorúan 50 km/h, gyerek, kutya, macska végett, meg szabályok is ugye.

Gyerkőc állt a zebránál, megálltam, gyerek elindult, a zebra közepére ért, suzuki utolért, továbbra is 80-nal haladt, engem az úton állva biztosan hülyének néztett, beelőzött, gyerek egy lépést visszaugrott, becsülöm a drága lélekjelenlétét, suzuki elcsapta volna, ha nem kapcsol, bennem megfagyott a vér.



Az autóvezetés majdnem hűen tükrözi az egyén mentalitását. A magyarok pedig irigy disznók, vezetés közben is, az úttestre, amit nem is ők építettek, se meg nem vettek, de csak magunknak akarják tudni.


A többsávos úton való közlekedés egy külön téma Magyarországon! Egyszerűen mindenki a belső sávban akar haladni, a külső tátong üresen, pedig jobbratartás van! Talán az a rögeszme kínozza a magyar autóst, hogy ő annál többre való, mint hogy a külső sávot használja.


Aki sokat jár külföldre, vagy ott él, azok mások és az agyukra megy a sok idióta, itthonragadt, tisztességesen vezetni nem hajlandó, trabantból suzukiba, majd onnan renault thaliaba stb átült magyar sofőr!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook