Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vezetéknév változtatás: Anyukám leánykori vezetéknevét szeretném felvenni. Hová kell legelősször fordulni, hogy elinduljon ez a folyamat? fórum

Vezetéknév változtatás: Anyukám leánykori vezetéknevét szeretném felvenni. Hová kell legelősször fordulni, hogy elinduljon ez a folyamat? (tudásbázis kérdés)

2011. jún. 17. 09:06
Köszönöm Mindenkinek a segítséget! :)
2011. jún. 16. 01:01
Én szimplán nevet szeretnék változtatni.Az is indoklásra szorul?Pont lejár a személyim és abba már az új felállást szeretném.
8. zsuzska01 (válaszként erre: 1. - ..Kitti..)
2011. jún. 15. 21:43
Szia Nem a születés helye szerinti anyakönyvvezetőnél hanem a lakóhely szerinti anyakönyvvezetőnél kell elindítani.Ha nagykorú vagy a nyomtatványon az anyukád hozzájárulása is szükséges. A születési kivonatod eredetben, -ha férjnél vagy a házassági kivonat-, ha gyermeked van a gyermek kivonata is kell. KIM Anyakönyvi Osztályára kerül felterjesztésre 60 napos elintézési idő.10.000 ft.-os okmánybélyeget kell csatolni.
7. ..Kitti.. (válaszként erre: 5. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 15. 15:23
Milyen indokkal lehet költségmentességet kérni?
2011. jún. 15. 15:22
Összesen körülbelül mennyibe kerül?
2011. jún. 15. 15:22
Én most változtattam meg a gyerekeim nevét, és kértem költségmentességet. Egyébként 10ezer forint, és az okmányirodában kell leadni a papírokat!
2011. jún. 15. 15:19

A polgármesteri hivatalban - okmányirodánál. Meg kell indokolni és igen sok pénzbe kerül.

(Ez úgy tűnik ilyenkor, hogy nem ismert (vagy nem tudja, ki az édesapád...; hogy házasságon kívül születtél).

3. agis
2011. jún. 15. 15:18
Vidd magaddal a sajat, es edesanyad szuletesi anyakonyvi kivonatat is.
2. agis
2011. jún. 15. 15:17
Anyakonyvi hivatalba kell menj (szuletes hely szerint illetekes), az illetek 10 00 forint, 30 napos elbiralasi ido van.
2011. jún. 15. 15:17
Vezetéknév változtatás: Anyukám leánykori vezetéknevét szeretném felvenni. Hová kell legelősször fordulni, hogy elinduljon ez a folyamat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook