Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vettem sütiformákat, úgy néz ki, mint a kosárka, csak kifli alakú, de nincs hozzá receptem! Aki esetleg tud receptet, segítsen! fórum

Vettem sütiformákat, úgy néz ki, mint a kosárka, csak kifli alakú, de nincs hozzá receptem! Aki esetleg tud receptet, segítsen! (tudásbázis kérdés)


19. Pné Veronika (válaszként erre: 18. - Anka71)
2009. ápr. 15. 18:16

Nagyon szívesen. :-)

Nézz be a naplómba is, ott is vannak ám finomságok. :-)

18. Anka71 (válaszként erre: 17. - Pné Veronika)
2009. ápr. 14. 17:04
Ezek nagyon jók, rendes vagy, hogy ennyit felgépeltél. Gyorsan ki is nyomtatom. Aztán irány a piac, mert még kell formákat vennem. Köszi:)))
17. Pné Veronika (válaszként erre: 16. - Missygirl.e)
2009. ápr. 14. 16:32
Szia. Nincs mit... Elkészültem, több nincs. :-)
2009. ápr. 14. 16:31
Köszi a recepteket!!!!
2009. ápr. 14. 16:22

Kosárka forma receptje 3:

Hozzávalók:

28 dkg liszt

20 dkg ráma

1 db tojás

csipet só

kevés sajtkrém

Töltelék:

2 dl tej

2 evk. liszt

2 tojássárga

10 dkg vaj

10 dkg reszelt sajt

Elkészítés:

A hozzávalókat alaposan összedolgozni, vékonyan kibélelni a kosarakat és világosra sütni őket. A tejből, lisztből sűrű pépet főzni, levenni a tűzről belekeverni a tojássárgákat. A vajat habosra keverni, bele a reszelt sajt, megtölteni a kosarakat és reszelt sajttal megszórva tálalni.

2009. ápr. 14. 16:19

Kosárka forma receptje 2:

20 dkg liszt

10 dkg őrölt dió

12 dkg ráma

6 dkg porcukor

1 tojássárga

késhegynyi sütőpor

Töltelék:

4 db tojás

8 evk. cukor

2 cs. van. cukor

20 dkg vaj

1/2 diógerezdek

Elkészítés: A hozzávalókat összedolgozni, vékonyan kibélelni vele a formákat és halványra sütni. A töltelékhez a tojást a cukorral, van. cukorral kikeverni, gőz fölött sűrű krémmé főzni. Ha kihűlt, a vajat habosra keverni, a 2-t összekeverni és megtölteni vele a kosárkákat. Tetejét a dióval díszítjük.

2009. ápr. 14. 16:16

Kosárka forma receptje 1:

Hozzávalók:

28 dkg liszt

20dkg ráma

8 dkg porcukor

2 tojássárga

1 cs. van. cukor

Töltelék:

4 tojás fehérje

20 dkg porcukor

1/4 citrom leve

20 dkg darált dió

Elkészítés: A hozzávalókból linzer tésztát készíteni, vékonyan kibélelni vele a formákat, A töltelékhez a habot felverni, bele a többi hozzávalót, majd a kosárkákba adagolni és halványra sütni.

2009. ápr. 14. 16:13

Kagylóforma receptje 3:

Hozzávalók:

15 dkg liszt

7 dkg ráma

7 dkg reszelt sajt

1 tojássárga

késhegynyi szódabikarbóna

Töltelék:

1 dl tej

1 evk. liszt

1 tojássárga

5 dkg vaj

5 dkg reszelt sajt

Elkészítés:Az előzőek szerint elkészíteni a tésztát, megsütni. A tejjel, liszttel pépet főzni, belekeverni a tojássárgát, lehűteni majd belerakni a habosra kevert vajat és a reszelt sajtot. A kész formát ezzel megtölteni.

2009. ápr. 14. 16:10

Kagylóforma receptje 2:

Hozzávalók:

20 dkg liszt

10 dkg ráma

1 tojássárga

Töltelék:

1 dl tej

1 evk. liszt

2 evk. tejföl

10 dkg darált füstölt hús (sonka)

Elkészítés: A hozzávalókat eldolgozni és megsütni a formában. A töltelékhez a tejjel, liszttel pépet főzni, bele a füstölt hús és megtölteni a formákat.

2009. ápr. 14. 15:20

Kagylóforma receptje 1:

Hozzávalók:

20 dkg liszt

14 dkg ráma

5 dkg porcukor

1 tojássárga

Krém:

1 dl tej

1 evk. liszt

10 dkg ráma

10 dkg porcukor

10 dkg darált dió

1 cs. van. cukor

1 evk. rum

Elkészítés: A hozzávalókat összedolgozni, 1 órát hidegre tenni. A formákat vékonyan kibélelni, forró sütőben megsütni.

A krém: A tejjel, liszttel pépet főzni, a vaja a cukorral habosra keverni, bele a többi hozzávalót és megtölteni vele a sütit.

9. Missygirl.e (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2009. márc. 19. 14:58
Természetesen megírom!
8. Pné Veronika (válaszként erre: 7. - Missygirl.e)
2009. márc. 18. 21:16
Nagyon szívesen. :-) Majd írj, hogy milyen lett. :-)
2009. márc. 18. 04:52
Köszönöm szépen! Örülök, hogy segítettél!
2009. márc. 17. 19:28

Találtam másikat is:

Kifli forma süti

Hozzávalók:

32 dkg liszt

12 dkg ráma

8 dkg reszelt sajt

2 tojás sárgája

Töltelék:

1 dl tej

1 evk. liszt

2 tojás sárgája

5 dkg vaj

3 dkg reszelt sajt

Elkészítés:

A hozzávalókat alaposan összedolgozni, sózni, ha kell, kicsi vizet adni hozzá. Kibélelni vele a formát és megsütni. A töltelékhez a tejet, lisztet, sót felfőzni, bele a tojás sárgája, ha kihűlt, bele a habosra kevert vajat és a sajtot. Ezzel a krémmel összeragasztani a kifliket és tálalni.

2009. márc. 17. 19:16

Kifli forma receptje:

32dkg liszt

16dkg ráma

8 dkg porcukor

2 cs. van. cukor

2 tojás sárgája

Töltelék:

1dl tej

1 evk liszt

5 dkg cukor

1 tk. kakaó

1 tojás sárgája

5 dkg vaj

Elkészítés: A hozzávalókat alaposan kikeverni, néhány órára hidegre rakni. A formákat kikenni vajjal és vékonyan kibélelni a tésztával, arany színűre sütmi. A töltelékhez a tejet a lisztet sűrűre főzni, belekeverni a cukrot, kakaót, majd melegen bele a tojás sárgáját és alaposan kikeverni. (Nehogy megsüljön.)Kihűteni, a vajat habosra keverni, majd a kihűtött krémhez adni. A kifliket (2-2) ezzel a krémmel "összeragasztani" és tálalni.

2009. márc. 17. 19:12
Megtaláltam!!!! :-) Van a kifli formához, kosárka formához és a kagyló formákhoz. Bepötyögöm...
3. Missygirl.e (válaszként erre: 2. - Pné Veronika)
2009. márc. 17. 17:21
Jaj, nagyon megköszönném!!!!!!! Már azt hittem senki sem tud receptet! Köszi!!!!!
2009. márc. 17. 16:55
Szia. Nekem is van olyan, megkeresem a receptet és beírom.
2009. márc. 16. 19:02
Segítsetek! Vettem sütiformákat, úgy néz ki, mint a kosárka, csak kifli alakú, de nincs hozzá receptem! Aki esetleg tud receptet, segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook