Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vettem egy napernyőt a teszveszen, de nem azt kaptam, amit rendeltem... fórum

Vettem egy napernyőt a teszveszen, de nem azt kaptam, amit rendeltem... (beszélgetős fórum)


13. becseiagi (válaszként erre: 12. - -magnólia-)
2011. aug. 6. 18:20
Na igen? most én is így döntöttem, mert kiderült, hogy amíg én visszapostázom neki kb. 500-1000 forintért, addig ő (amikor már megérkezett hozzá vissza az áru) csak az áru árát utalja nekem vissza. Akkor kiadtam kb. 3400-at, visszakapok 1500-öt, és mínusz 2000-ben vok, és még akkor nincs napernyőm! Inkább én magam adom el a teszen! Akkor csak egy posta költséget veszítek, nem kettőt.
12. -magnólia- (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2011. aug. 4. 20:05
Hát szerintem ez egyedül az eladó jóindulatán múlik, hogy visszeveszi azért, mert nem tetszik a szín élőben. (és itt mindegy, hogy honnan van a fotó, sokszor nem adja vissza a kép a valódi színeket, akkor se, ha az ember házilag fotóz). Másrészt szerintem teljesen logikus, hogy a postaköltséget te fizeted. A postaköltség nem az eladó pénztárcáját tömi, hanem az a szállítási ára. Szerintem ilyen esetben ha nem sok ezer forintos dologról van szó egyszerűbb, ha te teszed fel tesz-vesz-re vagy vaterára és eladod, mert tökre nem éri meg visszapostázni.
11. becseiagi (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2011. aug. 4. 13:38
Nem, ez teljesen kizárt, hogy egy szín lenne. Az egyik nagyon meleg, kellemes zöld, majdnem rikító zöld. A másik, hideg, hűvös szín, a kettő még nem is hasonlít egymásra, tökmindegy, hogy lámpa fénynél nézzük vagy napfénynél.
10. trapiti (válaszként erre: 8. - Becseiagi)
2011. aug. 4. 11:46
Szerintem ha a gyári fotó arról a szíről készült amit végül küldött akkor nincs helye reklamációnak. Ha egy másik színt küldött, akkor persze van.
9. becseiagi (válaszként erre: 7. - 7a23ed9179)
2011. aug. 4. 11:45
Ez egyértelmű, hogy neki, vagy nem? Én legalább is úgy gondolom, hogy nekem 2400-ba került postával, ha most visszaküldöm neki, akkor 2400 + 910 újabb posta, tehát 3310-et fizet nekem.
8. becseiagi (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2011. aug. 4. 11:44
Gyári fotóról van szó, így nem az adott termék szerepelt a képen,
7. 7a23ed9179 (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2011. aug. 4. 11:44
ezt külön kérdezd meg, hogy a postát neked kell-e állni visszaküldés esetén
6. trapiti (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2011. aug. 4. 11:43
Hát, ha azt a terméket küldte, csak a fotó színe csalt, akkor elég nehéz ügy... Vedd fel az eladóval a kapcsolatot. Az is kérdés, milyen garanciát vállalt a terméklapon. Elméletileg ha hibátlan a termék és ez a termék szerepelt a fotón, akkor nem hibázott, nem kötelessége visszavenni.
2011. aug. 4. 11:42
Először is írj az eladónak, hogy nem azt kaptad, amit meghirdetett, aztán meg tudtok egyezni, ha hajlandó. Én is így jártam egy napernyővel pár hete, univerzális, minden babakocsira jó napernyőt hirdetett. Mire ideért nem is volt annyira univerzális, lapított vázra nem jó, csak kerekre. Persze nem vette vissza.
2011. aug. 4. 11:42
Ilyenkor utánvéttel tudom visszaküldeni neki?
2011. aug. 4. 11:42

Most írt:


"Üdvözlöm,


Sajnálom, de ezek a gyártó saját képei a termékről, ezért nem tüntettem fel, hogy a kép illusztráció.

Természetesen módjában áll visszaküldeni a terméket, mi pedig azt visszafizetjük Önnek.


Üdvözlettel:"

2. 7a23ed9179 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2011. aug. 4. 11:39
hát ha egyáltalán hajlandó visszavenni...
2011. aug. 4. 11:30

Sziasztok!


Vettem egy napernyőt a kislányomnak a babakocsira, és azért választottam azt az eladót, mert nála láttam olyan szép kellemes meleg zöld alma színűt. Nagyon megörültem neki, mert a mi babakocsink piros alapon fehér virágos, és gondoltam szépen fog hozzá mutatni ez a zöld alma színű ernyőcske. MOst jött meg, kibontom; és egy teljesen más zöld volt benne. Rá is van írva amúgy, hogy COOL GREEN, ami az én gyenge angol tudásommal hideg zöldet jelent. Hogy küldhetem neki vissza, hogy ne engem terheljen ez a posta költség is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook