Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vetélés után milyen kivizsgálásokon estél át, hogy ez még 1x ne történhessen meg? fórum

Vetélés után milyen kivizsgálásokon estél át, hogy ez még 1x ne történhessen meg? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 21. 08:46
én tanakodok. Két elhalás után vagyunk és persze az én fejemben is megfordult, hogy mi lesz, ha nekünk nem sikerül. Válás, és új élet. Persze ez a legrosszabb, ami történhet, de még nem adtuk fel. Most próbálkozunk, hátha csak szüléskor megyek kórházba. Veszélyeztetetten. De nem akar jönni a két csík. 31 éves vagyok.
16. misz
2009. szept. 14. 21:28

Nekem a kislányom után volt 2 vetélésem. Csináltak hormonvizsgálatot, immunológiai vizsgálatot, APC resistencia-szűrést, a férjemnek andragógiai vizsgálatot. Mivel minden rendben volt, a kromoszómaszűrést nem csinálták meg.

A dokim szerint sajnos ilyen lapokat osztottak az égiek, és a vetélések többségénél sose derül ki mi volt az oka. Nálunk sem derült ki.


Aztán várandós lettem a kisfiammal akkor, mikor nem is számítottunk rá. Az első harmadot végig pecsételtem és a 8. héten elgázolt egy motoros a zebrán. A Baba mégis megmaradt, és most 10 hetes Nagylegény.:)


Sok szerencsét a Babaprojekthez! :)

2009. febr. 2. 11:46

Sziasztok!

Nekem azt mondta a doki,hogy valószínű,hogy van megtermékenyülés,mert egyszer már volt egy 9 hetes terhessségem,de az sajna nem maradt meg.Azt mondta(2 sikertelen év után)menjek el egy hormonvizsgálatra.Ez a héten lesz.

Valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalatok?

Ja egyébként 36 éves vagyok és nincs még gyermek

14. nyervogi (válaszként erre: 13. - Cikicakk)
2009. jan. 19. 11:23
Szia Cikicakk! Én 38 évesen hasonló cipőben járok,1 sikeres,és 8 sikertelen próba után.Szeretném megkérdezni,mit tettél,illetve mit szedtél,ahhoz,hogy végre sikeres terhességed lett?Ágynyugalomban töltötted a 9 hónapot?Illetve a terhességeid mind korai szakaszban mentek el? Köszönöm előre is válaszod,mert őszintén felkeltetted bennem a reményt írásoddal,hogy talán még van remény.
2008. dec. 21. 17:38
1977-ben született az első fiam,utána 8 vetélésem volt, de nekem sem csináltak semmilyen kivizsgálást utána.Egyszerűen annyit mondtak,hogy legközelebb hátha nagyobb szerencsém lesz.Annyi volt csak,hogy a következő terhességemnél már a 16. héten bevarrták a méhszájat,de sajna ez sem vált be.végül azért 41 évesen sikerült egy kisfiút megszülnöm.Na és természetesen minden terhességemnél veszélyeztetett terhes voltam.Azért ne aggódj,mert az ilyen szerencsére ritka mint a fehér holló,ráadásul ma mára már sokat fejlődött az orvostudomány.
2008. dec. 21. 15:16
nekem semmilyen kivizsgálás nem volt az első után aztán mikor amásodik is elhalt akkor volt a egy hormonviszgálat a harmadiknapos, ott minden rendben volt és ezután fél évvel lettem újra babás most vagyok még csak 4hetes
2008. szept. 7. 22:46
Nekem már a terhességeim előtt is volt kivizsgálás, mert nem sikerült sokáig teherbe esni. Ezek a vizsgálatok laparoscopia, méhtükrözés, immunológiai, hormonok vizsgálata, a férjemmel való összeférhetetlenség vizsgálata, sőt volt genetikai vizsgálat is. Ezen felül még lehet csináltatni immunológiai kivizsgálást, ami nagyon összetett, sokrétű vizsgálatot jelent, és kb. eltart 1 évig.
10. Jerrykoma (válaszként erre: 9. - Noci86)
2008. aug. 19. 11:01

Szia!

Nekem azt mondta a dokim, hogy az első menstruációt várjuk meg vele...

2008. júl. 27. 14:31
kerlek irjatok...
2008. júl. 27. 14:30
mikor lehet veteles utan ujra szeretkezni?
2008. júl. 4. 12:16
Nekem se csináltak semmit. De a következő terhességem gond nélkül lezajlott. Pedig a nagylányom skarlátos is, bárányhímlős is volt. Eléggé paráztam.
2008. júl. 3. 13:51

Nekem sem csináltak semmilyen vizsgálatot! A doki azt mondta egyek több vitamint! Mondtam neki:aki nálam már többet eszik, az festi magát!

Jó, ha a következő terhesség előtt már el kezded szedni a magzatvédő vitamint!

5. Pepe 08 (válaszként erre: 4. - 7934d1ac97)
2008. jún. 25. 15:36
Nem volt benned aggodalom, hogy esetleg valami betegséged van, és ezért veszítetted el a babád? Nem gondoltál vetélés után kivizsgálásra? Én már olyan rég óta szeretnék babát, hogy nem szeretném ezt a fájdalmat újra átélni, ezért próbálok utána járni a lehetséges vizsgálatoknak.
2008. jún. 25. 14:36
Semilyenen. Két vetélésem volt, harmadikra is majdnem elvesztettük, de akkor sikerült időbe közbelépniük a dokiknak, így megmaradt.
3. Pepe 08 (válaszként erre: 2. - Andi24)
2008. jún. 25. 14:26
Igen! Nekem sem voltak bőbeszédűek. Nekem az 1. mensit kell megvárni, utána próbálkozhatunk. De én szeretném elejét venni egy újabb vetélésnek, ezért szeretném, ha kivizsgálnának. Sajnos eddig csak rossz tapasztalatom van, mert csak ide-oda küldözgetnek, de érdemben nem csinál senki semmit.
2008. jún. 25. 14:13

Szia!


Nekem nem volt utána semmilyen kivizsgálásom azt modták 6 hónap múlva ujra probálkozhatunk. Ennyit mondtak nem voltak bőbeszédüek .

2008. jún. 25. 11:13
Vetélés után milyen kivizsgálásokon estél át, hogy ez még 1x ne történhessen meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook