Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vetélés után-mi a teendö? fórum

Vetélés után-mi a teendö? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. Nikoletta2007 (válaszként erre: 54. - B.Timke)
2010. máj. 5. 10:08

Szia!

11 hetes terhes voltam,hogy a baba mennyi volt igazából,azt nem tudom,mert előtte nem volt ultrahang.Mire először megnézték,már halott volt,6 hetesen halt el.A vetélés csak két héttel később indult meg.Utána újabb két hét múlva megint elkezdtem nagyon vérezni,de csak alvadt vér darabok lökődtek ki.Most már egy hónapja,hogy elvetéltem és kb. 2-3 napja maradt abba a vérzés.Sajnos engem nem vizsgálnak ki,mert nem Magyarországon lakom és itt nem foglalkoznak ezzel.Remélem a következő terhességem nem így fog végződni,mert ez rettenetes volt.Még egy hónapot várunk,mielőtt próbálkozunk újra.

54. B.Timke (válaszként erre: 53. - Nikoletta2007)
2010. máj. 4. 13:22

Szia!


HÁny hetesen vesztetted el a babát?! Engem úgy is műtöttek, hogy előtte elvetéltem, azt mondták azért, hogy nehogy valami szövet bentmaradjon. És mi történt veled azóta? Én két vetélésen vagyok túl, és most folyik a kivizsgálás, hogy mitől nem maradtak meg.

2010. ápr. 19. 09:17
Úgy látom,hogy ez a fórum már nem él,csak próbálkoztam,hátha valaki segít.De azóta már sok minden történt.
2010. ápr. 12. 09:47
Nekem 10 napja volt vetélésem.A baba már legalább 2-3 hete halott volt,de magától megindult a kilökődés és teljesen eltávozott,nem volt műtét.Még mindig van egy kis barnás folyásom.Ez normális?Semmit nem mondtak,hogy meddig fogok vérezni,vagy mi lesz ezután.Mikorra múlik el teljesen ez?Vagy ez valami problémát jelent és vissza kellene mennem?Szeretném,ha valaki(k) leírnák,neki(k) hogy zajlott ez az egész.Köszönöm!
51. 8559ed0e1b (válaszként erre: 50. - B.Timke)
2009. aug. 5. 18:18
Lehet nekünk azért kell ennyit várni mert császár volt,és már a 6.hónapban voltam mikor meghalt.Mi sem lehettünk eggyütt szintén veszélyeztetett terhesség miatt,aztán meg a műtét miatt.Te nem gondoltál rá hogy genetikushoz kéne menni?Nálunk sajna nem derült ki miért történt így,de én majd szeretném megvizsgáltatni magunkat hogy minden rendben van e.Nálunk a családban még nem történt ilyesmi,de nem tudok már mire gondolni hogy mi lehetett a baj.
50. B.Timke (válaszként erre: 45. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 5. 11:24
Szerintem attól függ, hogy mennyit kell várni, hogy mennyi idősen halt meg, gondolom minél nagyobb, annál jobban megviseli a szervezetet. Sajnos nálunk a családba mindenki átment ezen, szinte gondoltam, hogy anyám és a nővérem után én sem maradok ki. kérdeztem a dokit, hogy lehet-e genetikai öröklődés a hajlam, azt mondta lehet. De az vigasztal, hogy másodszor csak nem lehetek ennyire szerencsételen!! Majd megpróbálok nem gondolni rá. Egyenlőre az a legnagyobb vágyam, hogy elteljen az egy hónap, és végre igazán a párom karjaiban lehessek.Eddig azért nem lehettünk együtt, mert veszélyeztetett voltam, most meg a műtét miatt...
2009. aug. 5. 07:37

Szörnyen szomorú hogy ilyen sok ilyen rossz tapasztalat van:((


Úgy őszintén, Ti tudtátok, hogy egy terhesség ilyen nagy százalékban végződhet vetéléssel, úgy, hoyg talán nem is tudja senki az okát??? Szerintem elég durva, hogy (lehet, hoyg csak minket nem világosítottak fel rendesen) 25 évesen kell ezekkel a számokkal meg tapasztalatokkal szembesülnöm, a saját bőrömön is persze...

48. misz
2009. aug. 4. 22:14
Mi is 2 babát veszítettünk el. Az elsőnél a 12 UH-n mondták meg, hogy 3 hete meghalt. A második 6 hetesen hagyott itt bennünket. :(
47. *Pillango* (válaszként erre: 31. - B.Timke)
2009. aug. 4. 21:48
nagyon sajnálom, és kívánom, hogy 3 hónap múlva, már rég nagyon boldog lehess ismét!!
2009. aug. 4. 21:46
nekem spontán kiürült, így nem kellett várni semennyit, sőt...12 napra rá ismét várandós lettem!
2009. aug. 4. 17:58
Jó nekem császárral vették ki a halott babát és azt mondta a doki minimum másfél évet! várni kell a következő terhességgel,nálatok nem rövid a 3 hónap?
44. d58b988bee (válaszként erre: 43. - B.Timke)
2009. aug. 4. 15:54
Most én is bepróbálkozom egy **val állítólag tud segíteni ebben is.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2009. aug. 4. 15:52
nekem az a szerencsém, hogy tudom magam tudatosan irányítani, krízishelyzetben ez jól jön. próbálok előre nézni.
2009. aug. 4. 15:48
Engem lelkileg nagyon megviselt.
41. d58b988bee (válaszként erre: 40. - B.Timke)
2009. aug. 4. 15:48
Nem:o(
2009. aug. 4. 15:47
és hogy álltok a babával, sikerült azóta?
39. d58b988bee (válaszként erre: 38. - B.Timke)
2009. aug. 4. 15:45
2008 január 2.
2009. aug. 4. 15:44
mikor voltál műtéten?
37. d58b988bee (válaszként erre: 36. - B.Timke)
2009. aug. 4. 15:37
:o((( Nekem 12 hetesen volt:o( De nem ürült ki.
2009. aug. 4. 15:33
mensi szerint 9-körüli, a baba 7hetesen halt meg.
35. d58b988bee (válaszként erre: 34. - B.Timke)
2009. aug. 4. 15:30
Hány hetes voltál?
2009. aug. 4. 15:27
köszönöm lányok. aránylag jól viselem, volt egy hetem, hogy kibéküljek a helyzettel. csütörtöktől meg már dolgozom, úgyhogy nem lesz időm szomorkodni. már várom hogy leteljen a 3 hónap, hogy újra várhassam a két csikomat :)párom rosszabbul viseli, ő tegnap sokat sirt, amíg korházban voltam. amikor meg meglátta a papíron a babát, majdnem sokkot kapott.
33. d58b988bee (válaszként erre: 31. - B.Timke)
2009. aug. 4. 14:41
Sajnálom:o((( Kitartás miért azok szenvednek mindíg akik nem érdemlik meg??? Te is már régóta vársz babára.
32. 8559ed0e1b (válaszként erre: 31. - B.Timke)
2009. aug. 4. 14:33

Nagyon sok erőt,és kitartást kívánok neked! Velem is hasonló történt a 26.héten.

Fogadj el minden segítséget,nagyon nehéz lesz lelkileg feldolgoznod a történteket.

2009. aug. 4. 13:18
tegnap hajnalban be kellett menni a kórházba, annyira görcsöltem,hogy nem bírtam felállni. bentmaradtam, reggel előbb magától távozott pisiléskor a petezsák és méhlepény, majd következő pisiléskor kipottyant a halott magzatom, burokban.. Mivel már egy hete tudtam, hogy nem él, már felkészültem az elvesztésére, de nem gondoltam, hogy látni is fogom... ott volt benne, már volt kéz és láb kezdeménye, gerince... hiába tisztultam ki magamtól, azért elvégezték a missed ab-ot, nehogy bentmaradjon valami. mindenki kedves volt, és megértő a kórházban.
30. 8559ed0e1b (válaszként erre: 27. - Berdanmarti)
2009. aug. 3. 16:57

Van úgy hogy egy hónap sem elég sajna:(

Nekem minden nap eszembe jut ami történt,a gyermekemnek nem meghalnia hanem megszületnie kellett volna.Nem könnyű túltenni magát az embernek az ilyesmit,bennem "csak" egy hétig volt a halott baba mire megcsászároztak.A "felejtést" nehezíti hogy a műtét helye még mindig fáj,gyerek pedig sehol...

Normális dolog szerinted hogy nincs kedvem semmihez,és utálok mindenkit?Te nem éreztél ilyesmit?

29. hoppsz
2009. aug. 2. 17:24
Sajnálom, ami történt!:( Szerintem hívd inkább fel! Biztos, ami biztos! Ha magától elmegy a baba, akkor is lesz kaparás szerintem, hogy ne maradjon benn szövetdarab.
2009. aug. 2. 16:15

sziasztok.

Én most lettem volna 8-9 hetes terhes, a héten mondta a dokim, hogy missed ab jövőhéten kedden. ma elkezdtem barnázni, most alvadt véres cucc jön. nem tudom mit tegyek, felhívjam a dokit vasárnap este, vagy várjak vele holnap reggelig? Lehet valami bajom, ha kivárom a kedd reggelt? Ha magától elmegy a baba, akkor is kikaparnak?!

2009. jún. 23. 07:33

Én 12 hetes ultrahangra mentem amikor közölték velem hogy kb.8 hetesen elhalt a baba és hogy szerencsém van hogy nem kaptam valami fertőzést,hogy egy hónapig úgy voltam,hogy a baba nem élt.

Túlesetem a műtéten,és utána egy hónapig nem akartam senkit látni a férjemen kívűl.

Ezt a dolgot lelkileg kell az embernek magába rendbe tenni,én minden babával kapcsolatos könyvet terheskönyvet elrakattam a férjemmel.

De mégegyszer ismétlem egy hónap kellett ehhez nekem.

Ma már két gyermek anyukája vagyok,egy két és féléves kisfiú,és egy négy hónapos kislány ami nagyon boldoggá tesz.

Aki így jár lelkileg nagyon erős legyen,és minden rendben lesz,szerintem inkább vetéljen el az ember minthogy beteg babát szüljön!!!!

2009. jún. 19. 10:05
Viszonylag szerencse, hiszen így nem volt olyan nehéz. Neked biztos nehezebb, hiszen már nagyban készülhettél a picikére :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook