Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vetélés után mennyi idővel jön meg a mensi? fórum

Vetélés után mennyi idővel jön meg a mensi? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
92. huszka (válaszként erre: 91. - Pasdechat)
2009. nov. 2. 12:44

Szedtem vitamint :(

Remélem, mihamarabb babázunk mindannyian!!!

91. pasdechat (válaszként erre: 90. - Pasdechat)
2009. nov. 2. 09:02
az lemaradt, hogy a háziorvosom vmilyen eszközzel mérte, h hogy működik az immunrendszerem, és jó lett az eredményem. huszka, esetleg, ha már most elkedesz vitamint szedni, az sokat segít!
90. pasdechat (válaszként erre: 87. - Huszka)
2009. nov. 2. 08:58
szegény..:( a következő babáig feljavítod az immunrendszeredet, és nem lesz baj! :) az enyémmel állítólag minden rendben volt, szedtem is vitamint, csak úgy tűnik, a chorionboholy-mintavételt nem bírta...
89. pasdechat (válaszként erre: 88. - 429c17c9ad)
2009. nov. 2. 08:53
szedtél bromocriptint? velem beszedettek egy egész üvegcsével. mindenesetre nézni kellene egy prolaktin-szintet...amíg magas, addig valószínűleg nem is fog megjönni.
88. 429c17c9ad (válaszként erre: 84. - Pasdechat)
2009. nov. 1. 18:10

sajnálom, hogy veled is megtörtént.Nekem még nem jött meg a menszim se pedig 8 hete történt a dolog.Nekem a szövettanban csak halványan említették de nem biztos.A baba egészséges volt.

2 menszit mondtak nekem,hogy várjak meg.Már alig várom az elsőt

87. huszka (válaszként erre: 86. - Pasdechat)
2009. okt. 30. 14:06
Nem is fogom megtudni. Hasmenésem volt.. mivel bacit nem volt a székletben, ezért vírus lehetett.. De lehet, hogy már jóval korábban megállt a terhességem, ezért nem csináltak szövettant.. a doki szerint lehetett egy nap is akár és kész... azóta már ki is ürülhetett.. Szóval, nem tudjuk..
86. pasdechat (válaszként erre: 85. - Huszka)
2009. okt. 30. 10:05
milyen jellegű vírus? vagy azt még nem tudod...?
85. huszka (válaszként erre: 84. - Pasdechat)
2009. okt. 29. 14:55
Szia! Sajnálom, ami történt Veled :((( Nekem nem volt szövettan, mert csak petezsák volt és a doki szerint utólag már nem érdemes ilyen kis terhesség esetében megnézni, mi lehetett. Nekem vírus volt nagy valószínűséggel..
84. pasdechat (válaszként erre: 52. - 429c17c9ad)
2009. okt. 28. 14:29

sziasztok!


én 23 hetesen vetéltem el (3,5 hete), szintén fertőzés miatt... :( mondjuk nekem előtte 3 nappal volt cvs, most még várjuk a szövettant.

83. huszka
2009. okt. 16. 12:15
Nekem 3 hétre jött meg...
82. misz (válaszként erre: 80. - De48e78bc5)
2009. szept. 30. 21:42

Először azt akartam írni, hogy nem szabad félni. De ahogy leírtam, beugrott, mennyire megrémültem a 4. pozitív terhességi teszt láttán. De: tudom, hogy közhely, mégis igaz, az: Ha meg akar maradni, megmarad a baba. Ha pedig el akar menni, senki és semmi nem tarthatja itt.


A 2. vetélésemnél ahogy pozitív lett a teszt onnéttól feküdtem, mégis itthagyott a baba.

A kisfiamnál, meg az első harmadot végigpecsételtem, és a 8. héten elgázolt egy motoros a zebrán, mégis megmaradt. Nagyon meg akart születni, és hála Istennek egészséges.


Amikor az a pici Lélek elhatározza, hogy hozzátok költözik, meg is fog érkezni. Ez biztos! :)

81. huszka (válaszként erre: 80. - De48e78bc5)
2009. szept. 30. 20:45

Ne félj!!! Nem szabad... ne a félelemre koncentrálj, hanem arra, hogy sikerülni fog, mert sikerülnie kell!!!! És ez a lényeg! ;o)

Én nagyon szorítok! :)

80. de48e78bc5 (válaszként erre: 78. - Misz)
2009. szept. 30. 20:40
Én sem akarom feladni,de úgy félek.Én is tudom milyen másodjára is elveszíteni a várva várt babát.Elég kiábrándító.Magammal szemben is.
79. huszka (válaszként erre: 78. - Misz)
2009. szept. 30. 20:32
Szia! Köszi, hogy leírtad. :) Úgy lesz..nem adjuk fel, ugye Lányok?! :))
78. misz
2009. szept. 30. 20:19

Sziasztok!

Mi a Kislányomnak szerettünk volna kistesót, amikor olyanok történtek, amikről mindig azt gondoltam, csak mással fordulhat elő.

Nekem 2 vetélésem volt sajnos. Mind a 2x 28 napra jött meg a mensim. Az elsőnél missed ab. volt. A 12 hetes UH-n derült ki, hogy 3 hete meghalt a kis Drágám. Műtéttel fejezték be a terhességet. Mi 2 mensit vártunk a következő próbálkozásig. Sikerült, de 6 hetesen vérezni kezdtem és nem lehetett megmenteni a Babát. Ott nem volt műtét, a természet elvégezte a dolgot.

Hónapokig csak sírtam. Azt mondtuk nem próbélkozunk újra, mert mégegy vetélésbe belezavarodok. De a Jóisten másképp akarta. Másfél év múlva megfogant a Kisfiam, aki 3-án lesz 3 hónapos. :) Teljes a családunk. :)


Soha nem szabad feladni, és semmi nem történik véletlenül.

Szorítok nektek, hogy sikerüljön karácsonyra a baba! :)



A missed ab. be nem fejeződött vetélést jelent. Minden esetben szükséges a műtét, mert olyan ferőzés léphet fel, ami az anyuka életét veszélyezteti, és meddőséget okozhat.

2009. szept. 30. 07:05
szerintem rendes időben..
76. huszka (válaszként erre: 75. - 429c17c9ad)
2009. szept. 29. 20:06

:((( Ezt szomorúan olvasom :( Azért én is kíváncsi vagyok az ok-ra, ha egyáltalán meg tudják mondani...mert az sem biztos.

Nem is gondoltam, hogy rosszindulatból írtad volna :)

Muszáj lenne egy olyan orvost találnod, akiben maximálisan megbízol...ez nagyon fontos!

75. 429c17c9ad (válaszként erre: 74. - Huszka)
2009. szept. 29. 19:35

Persze nem is rosszindulatból mondom.Tudom, hogy ha ez van megírva nem lehet kivédeni.Egyértelmű,hogy jobb most mint később vagy egy beteg baba.

Csak én meg szeretem tudni az okokat na persze az orvosok nem annyira örülnek neki.Én az 5 év alatt annyi orvosnál voltam és csalódtam bennük, hogy belőlem ezt hozták ki.

74. huszka
2009. szept. 29. 19:28

Nézd Szilvi...én úgy vagyok vele, hogyha az a baba élni akar, akkor túlél mindent. Nem egy nem kettő, rengeteg lány van, akinek fertőzése, vírusa vagy egyéb betegsége volt és ennek ellenére egészséges babaát szültek. Az enyém nem volt életképes...és korán, nagyon korán megmutatkozott, amiért hálás vagyok. Mert inkább pár hetesen, mint több hetesen veszítsem el.. Én így látom a dolgokat.

Ezek a hüyle fertőzések olyanok, hogy azt sem tudod, az van...így sajnos lényegében nem tudod kivédeni sem :(

2009. szept. 29. 19:26
nekem fontos volt tudni,hogy miért volt a vetélés.A második terhességemnél ha lehet kivédeném azt a dolgot.Még most sem nyugszom bele "csak fertőzésbe"tudnom kell,hogy melyek jöhetnek szóba.
72. rinike (válaszként erre: 69. - De48e78bc5)
2009. szept. 29. 19:08
Szia! Nekem nem írták bele a kromoszóma-hibát, így nekem sincs bizonyosságom rá (csak éppen nálam van egy lelet, ami szerint 1:12-höz volt ár az esély a kombinált teszt szerint), de mikor rákérdeztem, azt mondták, hogy kromoszómát csak élőszövetből néznek. Nekem ez elég hihetetlennek hangzik, pedig a doki mondta a kórházban.
71. huszka (válaszként erre: 68. - 429c17c9ad)
2009. szept. 29. 18:42
Még csak holnap lesz egy hete, hogy befejezték a terhességet. Elvileg rá két hétre kell érdeklődni a szövettanért, de egy héttel később megyünk a dokimhoz és akkor megkérdezek mindent. Őszintén szólva, a lényegen sajnos nem változtat.. :8
2009. szept. 29. 18:08

nekem mindent beleírtak.A máját a mellékvesét....minden részét kielemezték a drágámnak még a szerveinek a súlyát is leírták.A babám teljes egészséges volt a korának megfelelő nagyságú.

A kromoszómát meg úgy gondolom főleg bele kell,hogy írják.

2009. szept. 29. 16:27
Sziasztok.A szövettanba mindent beleírnak?pl ha az anyánok gyulladása van vagy a gyereknek volt esetleg más,mondjuk kromoszóma hibája?
68. 429c17c9ad (válaszként erre: 66. - Huszka)
2009. szept. 29. 16:12

Te hogy nem kaptál szövettant?

Igaz nekem sem volt meghatározva milyen fertőzés okozta a vetélést.

2009. szept. 29. 14:54
szerintem mostmár nemsoká megjön a menszim
66. huszka
2009. szept. 29. 14:47
Sziasztok...ma jöttem először dolgozni...hát, mit ne mondjak... érdekes érzés. Kolléganőm kitenyészti a székletemet, mert tuti vmi volt-van bennem és az vitte el a terhességemet...
65. pancsipanna (válaszként erre: 64. - E799f80651)
2009. szept. 29. 13:43

Nem csodálom én akoriban a házbol 6 hónap után tudtam kimenni.

Csak az ablakban áltam és sírtam miért pont én?

2009. szept. 29. 13:41
nekem nincs gyerekem és ez lett volna az első, sajnos azóta nem birok gyerekek közelébe lenni
2009. szept. 29. 07:20

Nekem nem volt a vetélés után mütét Azt mondta a doki a természet mindent megoldott.

Azota sem tudtam feldolgozni az egészet, de probálok a két gyönyörü lányomra összpontosítani akár menyire fáj

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook