Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vetélés után mennyi időnek kell eltelnie, hogy újra terhes lehessek? fórum

Vetélés után mennyi időnek kell eltelnie, hogy újra terhes lehessek? (tudásbázis kérdés)


27. kankalin84 (válaszként erre: 1. - Jucussss2020)
2013. aug. 29. 12:29
szia röviden leirom az én történetem hátha segit bár ne feled ahány ember annyi szervezet és mindegyik máshogy reagál.2013 május 13 án pozitiv teszt majd kiugrottam a börömböl.(még csak egy napja késet de valahogy éreztem és igen ott van)rá7 napra rozsaszines barnás váladék nem nagyon aggodtam mert sokan irtak hasonlót na de másnap már igen erős de semmi görcs nincs darabos vérzés se semmi egyéb.Mivel az orvosom külföldön volt azt ajánlotta vegyek tesztet és ismételjek vérzéstől függetlenül.hát megtettem 5 tesztet csináltam de mind negativ lett.kb 4 hetes 5 napos lehettem depressszio sirógörcsök hasonlok követték egymást.és következet a kárvária mindenhónapban feljegyeztem mikor voltunk együtt és mindig rá számoltam 10-12 napot csináltam a teszteket sorra.(havi szinten 5-7 ezer ft körül költöttem rá) végül le mondtam róla gondoltam mivel már van két egészséges gyermekem valahogy az élet már nem akar adni többet és lás csodát 2013 aug 26 án pozitiv teszt ismét összinte leszek 13 tesztet csináltam hogy tuti legyen a dolog .Szóval kb 3 ciklus kelett ahoz hogy ismét összejöjjön.De hozzá teszem nekem simán ment el az előző terheség nem volt műtét vagy hasonló.Műtétek után is legalább 3 ciklusnyi időt kell várni.de van olyan és igen ismerek olyat akinek egyből összejöt és vetélés után már egyáltalán nem volt vérzése mert abban a ciklusban ismét várandos lett.szóval fel a fejjel és türelem.
2013. aug. 20. 19:40

Sziasztok!


A mi orvosunk azt javasolta, hogy várjunk 2 ciklust.

2012. jan. 23. 16:52
Sziasztok!3 hónap pihenést szoktak javasolni vetélés után.Nálunk most telt le,elkezdődött a próbálkozás.
24. cillamilla55 (válaszként erre: 23. - Csingily)
2011. dec. 22. 13:45
En tegnap elott voltam abortuszon :( par jetes lehettem csak de nem nott a magzat sott kisebbedett az orvos szerint.azt ajanlotta vegyuk ki mert nem lat sok ertelmet abban ha ott hagyjuk.amugy meg barna folyasom is volt.elegge megviselt mert keszultem mar a babara.de nem akarom feladni es minel hamarabb szeretnek teherbe esni az orvos azt mondta 3 honapot varjak baj ha ezt en picit megroviditem?mondjuk 2 honap?addigis vitaminokat szedek.
2010. márc. 17. 19:56
Sziasztok!Nekem három hónapot mondtak a kórházban.
22. pasdechat (válaszként erre: 16. - De48e78bc5)
2009. okt. 28. 14:43
nekem erre egy hónapot mondtak (nálam tánc)!
21. pasdechat (válaszként erre: 20. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 14:41
én is ebben bízom! :) gratulálok!
2009. okt. 28. 14:33
Amugy azt mondják az életerős egészséges baba megmarad engem ez vigasztalt!
19. bd37ba754f (válaszként erre: 14. - Gina33)
2009. okt. 28. 14:32
Először is ne ijedj meg ! menj orvoshoz de ne kapkodj semmi ugrálás csak lazán lenyugodva szépen kapsz magzat megtartó vitamint feküdnöd kell és pihenned szigorúan! aztán vagy megmarad vagy nem.Nekem a második így ment el a negyedik terheségem peddig megmaradt mivel egy hétig meg sem mozdultam az ágyból csak enni és wc-zni de ha kapkodsz felnyomod a vérnyomásodat vérbőséged lesz és rásegíttesz hogy ne maradjon meg tehát csak nyugi és sok sikert
2009. okt. 28. 14:28
fél évet mondtak de két hónap után becsuszott és megszületett:))))
2009. okt. 28. 14:21

sziasztok!


én egy hónappal ezelőtt 23 hetesen vetéltem el, nem akarok senkit sem megijeszteni, valószínűleg a cvs okozta (gyulladás a vizsgálat miatt). nekünk 3-4 hónapot mondtak, de már számolom a napokat... :) nem is tudom, mit tennék, ha 6 hónapot mondtak volna.

2009. okt. 12. 13:34
szerintetek a sportolással mennyit kell várni vetélés után?
15. 1735a4c703 (válaszként erre: 14. - Gina33)
2009. okt. 12. 13:13
Nem akarlak megijeszteni,de azonnal menj orvoshoz!!! Nem jatek. Nekem is igy kezdodott sajnos es 7 hetesen elveteltem!!!!! Azert irj majd,hogy mi tortent! Remeljuk semmi rossz
14. Gina33
2009. okt. 5. 19:26

Segítsetek légyszi!

6 hetes terhes vagyok és ma elkezdtem barnágtani nagyon gyengén de megijedtem.

szerintetek baj van???

2009. okt. 4. 00:38

Milyen érdekes, h egyik orvos két menstruációt mond, másik 6 hónapot.

:)

Van akinek tökmindegy, és van aki szerint biztos ami biztos, erősödjünk meg.

De ha belegondoltok, mekkora megterhelés a szervezetnek, ha nem várunk "eleget" és újból kezdjük??? Jó lenne minél előbb felülírni a rossz élményt.. de hát.... ha legyengül a szervezetünk tőle, akkor megint csak baj lehet. 21 hét után nagyon nehéz megint egyedül lenni a testemben és nem nézegetni a babákat és nem irigykedni arra, akinek szép, agészséges babája született, de azokat a kínokat ki kell pihennem, úgy érzem.

Egyébként meg egyébként is mindenki úgy csinálja, a hogy akarja nem?

2009. jún. 3. 11:22
Az orvosi javaslat általában 3 hónap, de minimum annyi idő legyen, ahány hetes volt a terhesség.
2009. márc. 2. 16:41
A kolléganőmnek most Karácsonykor kellett megszülnie az öt hónapos halott babáját, és tegnap csinált egy újabb két csíkos tesztet.
2008. szept. 23. 12:04
Nekem a dokim fél évet mondott,(novemberben elvetéltem, és augusztusban összejött a baba) 8 hónap lett belőle. Bár ez rajtam múlott, mert a történtek után nem gondoltam 1 éven belül gyermekvállalásra. A véletlen hozta így. :)
2008. szept. 23. 11:18
Sziasztok!Engem nagyon földhöz vágott a vetélés.Több mint 1 év alatt sikerült teherbe esnem.Utána rögtön akartam volna babát(6 hét után),de megint több mint 1 évet kellett várni rá.Viszont a nővéremnek vetélés(és 2 kaparás)után 2. ciklusában sikerült a baba ,aki már elmúlt 2 éves!:)
2008. szept. 23. 09:22
nekünk azt mondta az orvos hogy kétszer meg kell neki jönnie és aztán jöhet a probálkozás
2008. szept. 23. 08:39

Szia!


Az első babánknak a 8. héten sajnos nem volt szívhangja ezért megműtöttek. Mondanom sem kell, hogy totál kibuktunk. Letelt a 6 hét a műtét után és az első adandó alkalommal terhes lettem - a kislányom most lesz 5 hónapos :) Gyönyörű, értelmes, hatalmas baba. Persze azt azért hozzáteszem, hogy végig rettegtem a várandóságomat de szerencsére minden rendben volt. Az a pár hónap amit mondani szoktak, az szerintem leginkább a lelki egyensúly helyreállásához kell.

Nekem azt mondta az orvosom, hogy a általában mindig valamilyen genetikai hiba miatt történik meg, hogy elmegy a baba - valami nincsen rendben vele, ezért az anya szervezete kilöki. Nem vígasztal egy percig sem senkit, de utólag visszagondolva ez szerencsésebb mint egy - NE ADJA SENKINEK A SORS! - beteg pici szülessen meg


Egy jótanács: soha ne nézz hátra csak előre mert ami nem pusztít el, az megerősít :)

Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön nektek!

2008. szept. 18. 14:47

Attól is függ, hogy spontán fejeződött-e be a vetélés vagy művi beavatkozás is kellett. Nem mindegy az sem, hogy lelkileg hogy tudod feldolgozni. Ha teljesen spontán volt, akkor már akár a következő ciklusban is teherbe eshetsz. Ha művi befejezés kellett (missed ab.), akkor a 6 hetet minimum ki kell várni (házasélet tilalom.) Utána pedig attól függ, hogy a ciklusod mikorra áll vissza az eredeti ritmusába. Általában ez 2-3 ciklus. Nekem tavaly júniusban volt missed ab.-om. Az orvosom azt mondta, hogy 3 hónapig védekezzünk, de ha közben besikerül, akkor az azt jelenti, hogy a szervezetem felkészült a következő terhességre. Ez év januárjában estem teherbe (Tegyük hozzá, hogy az én koromban -40 éves vagyok- már egy kicsit nehezebb.), amikortól visszaállt a menzeszem az eredeti kerékvágásba, onnantól számított 4. ciklusban. Most a 36. hétben járok.

Fel a fejjel és sok sikert a babához!

2008. szept. 18. 14:29

Szia!


Tegnap láttam egy beszélgetős műsort Czeizel Endrével, aki felháborodott azon az orvoson, aki hat hét után újabb teherbeesésre buzdította a vetélés után a párt. Szerinte a női szervezetnek 6 hónapra van szüksége a teljes regenerálódáshoz.

Sok türelmet és gondtalan babavárást kívánok!

2008. szept. 18. 14:15
Ez nagyon függ tőled is, a tested hamarabb kész lesz rá (2-3 hónap), de ha lelkileg nem vagy túl a vetélésen, akkor inkább több időt szoktak javasolni a dokik, mert egy újabb vetélés csak még nagyobb kárt okoz.
2008. szept. 18. 14:04

Erre nincs szabály, ahány doki, annyiféle variáció.

Van, aki azt mondja, nem kell várni, van amelyik három hónapot javasol, de akad, amelyik fél évet.

Persze attól is függ, hogy hányadik vetélés és mennyi idős terhesen ment el a babó.

Meg a szervezetedtől is függ, hogy milyen hamar áll vissza a ciklusod a normális kerékvágásba.


Szerintem kérdezd meg az orvosodat erről, és tartsd be, amit ő javasol!

2008. szept. 18. 14:03

Szia!

Ez sok mindentől függ... nekünk annak idején a doki javaslatára 3 hónap után lehetett újra próbálkozni és 2 hónap múlva terhes lettem. Egy másik nőgyógyász ismerősöm szerint érdemes megvárni a 6 hónapot, mert akkor kisebb az esélye, hogy újra gond lehet, mert jobban megerősödik a szervezeted, stb.

De ezt a nőgyógyászod jobban meg tudja mondani, mert ő ismer téged...

2008. szept. 18. 14:00
Vetélés után mennyi időnek kell eltelnie, hogy újra terhes lehessek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook