Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vetélés után meddig mutatja ki a HCG-t a terhességi teszt? fórum

Vetélés után meddig mutatja ki a HCG-t a terhességi teszt? (beszélgetős fórum)


2022. szept. 19. 12:44
Amúgy most volt 25 napja ha jol számolom a beültetés. De mondjuk mindegy is már számolgatni.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Charlize)
2022. szept. 19. 12:42
Ja , nem is értem a dolgot egészen. De mondjuk már mindegy is, mert ez a baba vagy babák elmentek, úgyhogy a következő beültetés majd fagyasztott öt napos embriókkal lesz. Majd.
26. Charlize (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 06:23
A petesejt leszívás napja a 14. nap lombiknál. Ott nem az utolsó mensi számít, főleg long protokoll esetén nem is lehetne azt figyelembe venni.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Charlize)
2022. szept. 17. 20:49
Oh és Köszönöm, nagyon kedves vagy.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Charlize)
2022. szept. 17. 20:48

Hát ahogy néztem a hcg értéke a 4. hétnek felel meg. Ugye augusztus 25.-en volt a beültetés, de bevallom fogalmam sincs lombiknàl hogy számolják a heteket, mert hát nyilván az az időszak át van ugorva, mikor a petesejt meg a spermium természetes úton találkozik, osztódik.

De ma reggel már sokkal halványabb volt első vizeletből a teszt, úgyhogy nagyon remélem, hogy a vérből vett HCG érték is szépen csökkenni fog (ezt kedd szerda környékén tudom még) és nem lesz végül méhen kívüli.

23. Charlize (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 19:52

Akkor most kb. a 6. terhességi héten vagy elvileg?

Írsz majd, hogy hogyan alakul?

Szorítok, hogy a helyzethez képest a legjobban legyél.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Charlize)
2022. szept. 16. 23:33
Tudom. Most azt várjuk , hogy nő -e a vérben a HCG vagy csökken. Ma is vettek vért , szerdán is fognak. Bízom abban, hogy csökken az érték.
21. Charlize (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 23:32
Úgy lehet méhen kívüli, hogy elvándorol a méhből a petevezetékbe pl. és ott tapad meg.
2022. szept. 15. 17:38
730.10 IU/I a tegnapi vérből nézett HCG szint. Nem tudom, hogy ez magas vagy alacsony. Augusztus 25.-en volt a beültetés.
2022. szept. 15. 07:34

Jav: terhességi hétnek

Jav: talán

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Charlize)
2022. szept. 15. 07:32
Köszönöm szépen. Tegnap újra menni kellett, mert még mindig nagyon magas a HCG a vizeletben és most vérből is megnézték, mert ki akarják zárni a méhen kívüli terhesség gyanúját. Azt hittem egy vérzéssel meguszom, de nem. Bár nem is értem, ha a méh üregbe juttatják be az embriókat, hogy lehetne méhen kívüli terhesség?! Plusz a leletemen az áll, hogy petezsàk sem a méhen belül, sem a méhen kívül nem látható. Szóval nem értek semmit. És holnap újra menni kell, mert holnap lesz még a vérből vett HCG érték eredménye és holnap is vesznek vért, hogy összehasonlítsàk, hogy csökken-e ez az érték. Úgyhogy jövő héten is biztos mennem kell. De hát olyan durván vérzek és negyed tenyérnyi (bocs) méhnyàlkahàrtya darabok ürülnek, bár a doki szerint még mindig irtó vastag a méhnyàlkahàrtyàm és bevallom attól félek, hogy ebből kaparàs lesz. És amúgy azt sem tudom, hogy ez hányadik terhesegu hétnek felel meg így, hogy lombik volt. Bár igazabol az télen már mindegy is.
17. Charlize (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 06:01
Nagyon sajnálom! Tényleg reménykedtem, hogy “csak” úgy jársz, mint én. 😞
2022. szept. 13. 19:57
Tegnap,azaz hétfőn voltunk a meddőségiben, hogy nézzen meg egy orvos, mert nem oké ami velem van. Kiderült, hogy valószínűleg rossz helyen tapadt meg az embrió így ez be is indította a vetélés folyamatát sajnos. Úgyhogy a történet most itt véget ért 😔.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - HDiana90)
2022. szept. 11. 11:02

Oh, köszönöm. Hát igen, még ma is nagyon erős a teszt, kíváncsi leszek jövő héten az ultrahangon mit mondanak. Ma is émelygek, de azt is hallottam, hogy ezek a terhes tünetek sem szűnnek meg azonnal. Amúgy vérből HCG szintet nem néznek ahová én járok, pedig nem lenne rossz.

Köszönöm a válaszod!

2022. szept. 10. 20:54

Tök változó, 1 hónap is lehet, bár ez inkább 7-8 hetes terhességnél ahol 1-2 százezres HCG nem fog kiürülni egyik napról a másikra.


De ìgy se tesztelj 1-2 hétig szerintem, nem ürül olyan gyorsan.


Nagyon sajnálom!

13. Charlize (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 10. 16:47

Bakker, nem a meddőségit írtam, hanem szülészeten az éjjel-nappali ügyeletet!


De azt csinálsz, amit akarsz.

2022. szept. 10. 13:54

Szóval a kérdés alapból sem az volt, hogy vajon elvetéltem-e vagy sem, úgyhogy köszi a válaszokat, de nem nagyon tudok velük mit kezdeni.

Szép napot neked!

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Charlize)
2022. szept. 10. 13:53

Hétvégén nincs rendelés a meddőségibe. Kettő embriót kaptam vissza ,és elvileg már petezsàkot kellett volna látni csütörtökön, de nekem csak a méhnyalkahàrtya vastagságát nézték.

Mint a fél kisujjam akkora darabok jönnek ki belőlem. Ha ennek ellenére megmarad a terhesség, az csoda lenne. Sem a progeszteron kúpot nem tudom nyilván így használni, sem a vérhigító injekciót nem lehet így beadnom,szóval ennyi volt ez a dolog.

2022. szept. 10. 13:35
Legalább hívd fel a klinikát! Feltétlenül mondd, hogy lombik volt.
2022. szept. 10. 13:34
Nagyon nem mindegy a progeszteron pótlás miatt.
8. Charlize (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 10. 13:33

Nekem is pont ilyen volt a vérzés.


UH-n nem a babát látják, hanem esetleg a vérzés helyét.


Hány embriót kaptál vissza? Az is lehet, hogy egyik félig megtapadt, de most sajnos elmegy.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Charlize)
2022. szept. 10. 12:22

Hát én azért azt kétlem, hogy ilyen erős vérzéssel, és ilyen görcsökkel ez nem vetélés lenne úgy, hogy alapból csomó alapproblémàm van, ami miatt lombikos lettem és hát olvastam, hogy a hcg fokozatosan ürül a szervezetből nyilván, szóval ilyen korai vetélésnél (25.-én volt a beültetés) nem hinném, hogy a kórházban bármit látnának.

És amúgyis menni kell jövő héten a meddőségibe és ott megnéznek ha vérzek ha nem, szóval feleslegesen nem megyek kórházba ezzel.

Amúgy nem undorítóskodni akarok, látom a betéten is a méhnyàlkahàrtya darabokat meg érzem, hogy úgy görcsölök mint egy erős menzesznél, szóval ezek szerintem egyértelműen a vetélés jelei. Ha csak sima vérezgetés lenne, nyilván én is fontolóra venném a kórházat, de már ilyen vérzésnél elfogadtam, hogy ez csak vetélés lehet.

6. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 10. 11:25
Kimaradt: azért is mennék be, mert UH-al talán látják a vérzés helyét, ami mástól is lehet. Nem akarok hiú reményeket kelteni benned, csak nekem minden olyan “nemnormálisan” történt, vannak csodák néha-néha…
5. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 10. 11:23

Én is így, ilyenkor véreztem lombik után, görcsölve, pozitív teszttel. Nekem valószínűleg egy méhszáj polip okozhatta, bár ki tudja… A 20. héten szedték le. Igen, a 20. héten. Már 4,5 éves a kisfiam.


Én bemennék a szülészeti ügyeletre!

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Tyityu)
2022. szept. 10. 11:12
Bár még a vetélés tényéről sem tud a meddőségi ahová járunk, mert jövő héten kell újabb ultrahangra menni. én meg nem hívtam őket azzal, hogy vérzek, mert lesz*rtak akkor is mikor a barnàzàs miatt telefonàltam. Úgyhogy úgy voltam vele, hogy a jövő heti ultrahangon úgyis látják, hogy mi a helyzet így, hogy már vérzek is.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Tyityu)
2022. szept. 10. 11:09
Köszi.
2. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 10. 10:47
Szia! Nekem veteles utan azt mondtak hogy ne csinaljak terhessegi teszteket mert meg hetekig pozitiv lehet. Ezt arra mondtak hogy sokan tesztelgetnek es telefonalnak hogy vmi gond van mert a teszt pozitiv. En nem probaltam igy nem tudom mikor urult ki.
2022. szept. 10. 10:03

Nagyon úgy tűnik, hogy a lombikos beültetés nem sikerült. Erős pozitívat teszteltem már egész múlt hét második felében és a meddőségiben most csütörtökön is pozitív lett vizeletből a teszt, de barnàzni kezdtem, tegnap pedig elkezdtem vérezni. Ma még jobban vérzek, de a teszt még mindig erős pozitívat mutat és a terhes tünetek is megvannak.

Mikorra várható, hogy ürülni kezd a HCG és már nem mutatja úgy a teszt? Ma vagyok a 34.ciklusnapon, àltalaàban ilyenkor szokott alapból normál esetben megjönni is. Már nem remenykedek,hogy mégis terhes lehetek,mert ilyen vérzésnél kizárnàm annyira erős (még ha még van a menzeszem sem szoktam ennyire nagyon menstruálni).

Köszi, ha valaki tud valami okosat mondani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook