Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vetélés félidőben fórum

Vetélés félidőben (beszélgetős fórum)


13. gliadin (válaszként erre: 1. - Husi76)
2012. szept. 3. 13:55

Kedves husi76


Nagyon sajnálom amin keresztül mentél,de érdemes lenne egy glutén tesztet csináltatni,sok esetben ez a hunyó,sajnos igen kevés orvos gondol erre.


A coeliakia szülészeti-nőgyógyászati szövődményei

[2008.04.01.]



A coeliakiában szenvedő felnőttek felénél nem jelentkeznek a klasszikus emésztőrendszeri tünetek, a puffadás és a hasmenés. Kell-e szűrni azokat a nőket, akiknek meddősége más okkal nem magyarázható? A coeliakia egyéb szülészeti-nőgyógyászati szövődményei közé tartozik a vetélés, a vashiányos vérszegénység és a méhen belüli magzati retardáció.


Csökkent fogamzóképesség, vetélés, kis születési súlyú újszülöttek. Csak három ok, amiért érdemes arra gondolni, hogy az asszony coeliakiában szenvedhet, különösen akkor, ha gyomor-bélrendszeri tünetek is mutatkoznak. Ez az alattomos autoimmun betegség könnyen becsaphatja az orvost. Tudni kell, hogy az érintettek nem ehetnek búzából, árpából vagy rozsból készült ételeket. A kórkép jellegzetessége a vékonybél-nyálkahártya felszívódási zavarokhoz és tápanyaghiányhoz vezető gyulladásos károsodása, amelyet a táplálékban található glutének okoznak. Meglepő, de ebben a genetikailag fogékony személyeknél kialakuló, gyógyíthatatlan betegségben szenvedő felnőttek felénél nincsenek klasszikus emésztőrendszeri tünetek. Esetükben a kórkép osteoporosis vagy meddőség képében nyilvánulhat meg. Ráadásul a betegség sokkal gyakoribb, mint azt korábban gondolták.



Seungdamrong és McGovern közleménye a coeliakia szülészeti és nőgyógyászati vonatkozásainak jelentőségére hívja fel a figyelmet. A tanulmány témája több szempontból is aktuális.

A coeliakia népbetegség. Az utóbbi évtizedekben vált ismertté, hogy nemcsak gyermekkorban jelentkezhet, hanem bármely életkorban manifesztálódhat. Elsősorban a szerológiai teszteknek köszönhető, hogy nagy populációk szűrése is kivitelezhető. A szűrővizsgálatok azt igazolják, hogy a kórkép lényegesen gyakoribb, mint korábban gondoltuk. Hazai vizsgálat 1:85 arányú előfordulást állapított meg.

A kórkép további jelentőségére utal, hogy folyamatosan bővül a coeliakiához bizonyítottan társuló betegségek köre, melyek esetén a coeliakiát szűrni kell.2 A klinikai tünetek és a vékonybél morfológiai elváltozásai az esetek 90%-ában gluténmentes diétával kezelhetők, az esetek 10%-ában azonban refrakter forma áll fenn, amikor szteroid, azathioprin vagy cyclosporin adása válik szükségessé.


Dr. Rigó János Jr.

12. édua80 (válaszként erre: 11. - Sunny1)
2012. jan. 20. 06:46
Az a baj, tudod, hogy nincs rá magyarázat. Elég jó orvosok kezében vagyok már egy ideje, és mégis csak néznek, hogy hogyan történhetett. Kérdeztem a szülésznőt is, ő is csak a vállát vonogatta. Az biztos, hogy azon a hétvégén erős fronthatások voltak, amit én általában sosem érzékelek szerencsére, de ezek szerint kihozta belőlem a terhesség, csak nem tudtam róla. Ha sikerül a következő, mert ez nagyon nehezen jött össze, akkor már erre is figyelnem kell. De azt mondják, nem tudtam volna megelőzni. Nem értem. És nagyon nehéz így :(
11. Sunny1 (válaszként erre: 10. - Édua80)
2012. jan. 19. 14:03
Nagyon sajnálom ami veled történt, erőt kívánok a feldolgozáshoz és az újrakezdéshez!
10. édua80 (válaszként erre: 1. - Husi76)
2012. jan. 19. 06:44
Velem ugyanez történ pont ma egy hónapja. :( Igaz, velem először, de nem is tudom, hogyan tudtad ezt többször átélni. Az enyém 23 hetes, jó nagy baba volt már. Nekem is egy óra alatt kinyílt 3,5 centire, pedig előtte voltam három nappal kontrollon, és semmi baj nem volt. Várom a magyarázatot, meg a szövettant,mert eddig fertőzésre gyanakodnak. A baba jól volt, nem az ő "hibája". Értetlenül állunk az eset előtt, feldolgozni iszonyúan nehéz, és nem tudom mi a garancia, hogy ez nem történik meg mégegyszer. A te példádból okulva ezek szerint simán megeshet. Neked egyszer sem mondtak semmit?
2012. jan. 6. 11:03
Szia!Szomorúan olvastam az írásodat,korábban hasonló problémával küzdöttem én is.Azóta már született egy gyönyörű kislányom.Nekem sikerült megtalálnom a megfelelő orvost Siklósi György professzor személyében.Jó szívvel ajánlom neked is,Ő ezekkel a problémákkal kiemelten foglalkozik.Nézd meg a honlapját(www.drsiklosigyorgy.hu).Sok sikert!
8. Bcicus (válaszként erre: 7. - Husi76)
2012. jan. 4. 07:33
Lehet, hogy újra meg kéne nézetni, hogy nem hegesedett e rosszul vagy nincs e ott még valami.
7. husi76 (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2012. jan. 4. 07:32
Egy éve januárban volt a vizsgálat ott 1,5 cm-es sövényt metszettek ki. Mi annyira biztosak voltunk benne ,hogy Ő volt a hibás de ezek szerint nem.
2012. jan. 4. 07:31

Köszi lányok az együttérzést.

A másodiknál összevarrtak de nem változtatott a dolgon.A varrásnál csúszott a burok és nem volt visszaút.

Nem tudom hova forduljak.

Már egy igen jó nevű orvoshoz jártam és Ő sem érti:(

5. Bcicus (válaszként erre: 1. - Husi76)
2012. jan. 4. 07:29
Sajnálom, a hiszteroszkópiás vizsgálatnál sem találtak semmit.
2012. jan. 4. 07:15
nagyon sajnálom :'(
2012. jan. 4. 07:11
Mi ez a mostani egészségügy?Semmi!Nekik az a lényeg hogy megkapják a pénzüket,a többivel nem foglalkoznak.
2012. jan. 4. 07:02
:O hát,szóhoz nehéz jutni......van ilyenekkor össze varrás!!!! miért nem varrták össze????egy csajszi 4hónapig ágnyugalom,semmiit nem csinálhatott össze varrták.......
2012. jan. 4. 07:00

Már 3x vesztettem el a babámat 20 hetesen.Nem elhalás volt, egyszerűen egy óra alatt kinyílt a méhszáj, csúszott a burok és nem volt visszaút.

Járt már így valaki mi lehet az oka?Az orvosok értetlenül állnak a dolog előtt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook