Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprém- Fejér megyei kismamik! fórum

Veszprém- Fejér megyei kismamik! (beszélgetős fórum)


1 2 3
80. Fruzsi76 (válaszként erre: 79. - 1d97508455)
2011. jún. 23. 16:46

Szia

Ha minden igaz akkor igen de még csak 11 hetes terhes vagyok és elég problémás terhességem van.Neked milyen tapasztalataid vannak vele?

79. 1d97508455 (válaszként erre: 78. - Fruzsi76)
2011. jún. 21. 18:09
Szia! Kállay Miklóst? Én nála fogok szülni! Miért? csak nem te is? :)
2011. jún. 21. 17:52

Sziasztok.

Ismeri valaki Kállay doktort Fehérváron? Milyen doki?

2011. jún. 20. 20:42
Általában a magándokikkal megbeszélik, hogy melyik nap megy a "betege", és amikor ott van, felszólnak neki. Ha éppen nem szül, akkor lejön, és viszi a kismamát vizsgálni.
2011. jún. 20. 14:00

Persze, nyilván, ha a doki meglátja a betegét kint, akkor előbb behívja.

Ez mindenhol így van szerintem.

Meg közbeesik a vizit ideje is, mi volt, hogy ezért vártunk közel 2 órát.

2011. jún. 20. 13:56
Na azt nem gondoltam, h a magán dokisokat előre veszik.. akkor én szerencsés vagyok.. :) Bár még nem beszéltem erről a dokival, mert ma megyek majd hozzá, de remélem akkor majd csak hozzá kell mennem, és nem kell várnom annyit.. :)
2011. jún. 20. 13:48

Nem kell időpont. NST 8-12-ig van. Nem érdemes 8-ra menni, de ne is 11.45-kor állíts be, mert lehet, hogy már nem lesz ott senki. Én 9-10 körül mentem mindig. Első alkalommal felveszik az adataidat, aztán lesz egy kis papírkád, amire mindig ráírják az aktuális dolgokat.

Nem az a baj, hogy sokan vannak, hanem az ottani ügyeletes doki ide-oda járkál, és sokszor nincs a helyén. Aztán a magánbetegekhez meg jönnek le a dokik, és őket soron kívül viszik be vizsgálatra. Nekem volt, hogy fél órát kellett csak várnom, de volt, amikor 2 órát is vártam a dokira, mert valahol volt. Gondolom ő is magánbetegével volt elfoglalva...

2011. jún. 20. 09:03

Ha először megyek az egész kórházba, tehát nem is vagyok bent a rendszerbe, akkor sem kell?

Mikor, hánykor érdemes oda menni? sokan vannak?

2011. jún. 20. 08:09
Nem kell sorszám. Én most márciusban jártam oda. Sorszám kell tényleg. Nst-re hamar behívnak, utána meg igen, várni kell a csodát, hogy a dokihoz bejuss... Hideg élelem legyen nálad :)
71. Szerénke83 (válaszként erre: 70. - 1d97508455)
2011. jún. 19. 12:28

az én időmben nem kellett.

bementél, téptél sorszámot és vártad a csodát, hogy bejuss:)

illetve az nem is volt sok idő, hanem az értékelést megvárni utána:-S

2011. jún. 19. 12:11
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy kell-e időpont az nst-re fehérváron? csak mert halottam már ezt is azt is... :/
2011. jún. 19. 12:02
Jó döntés a fehérvári kórház szerintem.
2011. jún. 19. 11:51
Igen, maradt a fehérvári! :) Most hallottam, h a 3 hete szült ismerősömnek éjszaka megindultak a fájásai, és reggel fél 9-ig injekcióval késleltették, csak mert éjszaka nincs szülész a vp-i kórházban, csak akkor hívnak be dokit, ha az injekció nem segít a késleltetésben... :/ Ez nálam segített a döntésben...
2011. jún. 18. 21:38
Mi lesz végül? Döntöttél már kórház ügyben?
2011. jún. 5. 07:41

Mi sokat vagyunk kint, mert a nagyobbikat nem tudom bezárva tartani... Szerencsére a játszó viszonylag hűvös, sok fa van.

Nekünk is használt a légzésfigyelőnk. Ha kiveszem a picit a kiságyból és elfelejtem kikapcsolni, mindig becsipog.

2011. jún. 4. 15:08

Nehezen, főleg a fiatalúr

most alszik a besötétített szobában

2011. jún. 4. 14:54

Bár igaz, nem elég ha megveszi az ember, mert akkor még nem tudja, h mit kell csinálni ha esetleg becsipog... :D Csak ezt sokan elfelejtik...


Ti hogy viselitek el ezt a meleget??? Én itthon vagyok a besötétített szellős szobában, hideg frissítő bodzaszörpit iszogatva, de még így is elviselhetetlen! Főleg, h tudom, itt van a kert végében a Balaton...

A mai séta estére csúszik... :)

2011. jún. 4. 14:25

Persze, hogy megbízható, nem egy gyerekre szól a szavatossága:)

De nyugi csak viccelek:)


Mi újonnan vettünk , de a legérzékenyebbre állítottuk és előfordult, hogy becsipogott többször is,

2011. jún. 4. 09:07
Szerintetek egy egy gyereknél használt légzésfigyelő mennyire megbízható? Csak mert kapnánk egyet, de nem tudom, h megbízható-e, vagy inkább újat kellene? vagy esetleg van valahol olyan, ahol bevizsgálják, h megbízható-e???
2011. jún. 4. 08:01
Nekem is az volt az első kórházasdim, és őszintén szólva az első babánál jól esett bent lenni. Pihentem, regenerálódtam, segítettek, nekem nagyon jó néhány napom volt. Másodiknál már nem volt olyan jó, mert mentem volna haza a kislányomhoz.
2011. jún. 3. 15:13
én sem voltam ezelőtt sosem kórházban:)
2011. jún. 3. 14:58

Akkor jól tudtam, h nem rég még nem lehetett az anya mellett a baba!

Egyébként azért kérdeztem, h mennyi időt kell majd bent tölteni, mert soha nem voltam korházba, még egy éjszakát sem, és kicsit félek, h milyen lesz... De köszi a megnyugtató válaszokat! Ezek szerint bírható! :)

2011. jún. 3. 14:09

A gyermekintenzív felszereltsége és orvosai jobbak!

Ha komoly gond van a babával Fehérvárról viszik Veszprémbe!

A vp-i kórház nemrégen lett bababarát, azóta van melletted non-stop a baba.


Én csütörtökön 22:36-kor szültem Mátét, és kedden reggel már jöhettünk haza, ugyanis Máté már aznap, csütörtökön 1 naposnak számított.

Így mi"5" napot voltunk bent, mert ugye császáros volt Máté.

Vp-ben csak a dél előtt született babák számítanak aznap 1 naposnak, ha később születnek, akkor csak másnap 1 naposak és onnan számolják a napokat.

2011. jún. 3. 07:41

Én hétfőn szültem, csütörtökön jöttem haza. Császárosok tovább vannak bent, azt nem tudom. Én is úgy hallottam a vp-iről, hogy nem lehet nálad a baba. Akkor lehet ez régebben volt. A babát én akkor adtam le, amikor elmentem zuhanyozni, kiszellőztettünk, vagy lekísértem, aki jött hozzám látogatóba.

Az intenzív nem tudom pontosan hogy működik, de a szobatársam fia elkapott valamit, és gyógyszeres kezelésen volt inkubátorban, és ő csak egy szinttel volt alattunk. A nagyon pici újszülöttek is ott voltak.

Tényleg jobb a veszprémi felszereltsége? Ezt még sosem hallottam! Én terhesen bekerültem oda egy hétre, akkor elég rossz tapasztalatokat szereztem.

2011. jún. 2. 18:39
Még egy kérdés! :) Maximum, és minimum mennyi időt kell bent tölteni a kórházban szülés után?
2011. jún. 2. 14:26
Akkor átviszik Vp-be, mert ott sokkal jobb orvosok vannak és felszereltsége is jobb
2011. jún. 2. 06:19
Na ezeket jó hallani! Viszont akkor én valami nagyon régi írást olvastam a vp-iről, mert én azthittem (olvastam), h ott nem lehet veled a baba! De legalább egy jó pont már a vp-inek is... :) És az intezívvel fehérváron mi van?? mert valahol olvastam, h valami nagyon rosszul van ott, hogy messze van az intenzív, vagy valami ilyesmi...
2011. jún. 1. 22:03
Ja én 3 ágyas szobában voltam és persze nekünk is külön fürdőnk volt:)
52. Szerénke83 (válaszként erre: 51. - Lliinnddaa)
2011. jún. 1. 22:02

Persze, hogy veled lehet, de Vp. bababarát, ott úgy tudom leadni sem lehet a babát.


Nem tudom. Én csak a saját élményemet tudom elmondani, de tőlünk este is mindig megkérdezték, hogy a babával szeretnénk-e lenni, vagy inkább pihenünk: Hiszen otthon úgysem fogunk pihenni, legalább itt tegyük meg abban a pár napban.

2011. jún. 1. 21:54

Nem, Fehérváron is veled van. (a veszprémit nem tudom) Fehérváron van egy megőrző, ahova "le tudod adni", de ha akarod, veled van folyamatosan. Én első éjszaka kértem, hogy vigyázzanak rá, mert nagyon fáradt voltam, utána végig velem volt. Csak amikor zuhanyoztam, akkor vittem el a megőrzőbe. (én nem császáros voltam, lehet náluk más a rendszer)

Különben tényleg nagyon szép. Ami a legjobban tetszett, hogy minden szobához van saját wc és zuhanyzó, így csak 2-en használtuk.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook