Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszélyeztetett terhesnek táppénz fórum

Veszélyeztetett terhesnek táppénz (beszélgetős fórum)


2019. jan. 23. 09:55
Igazad van! Nos a helyzet az, hogy nekem is van egy 12 évesem, tudom én, hogy mi mivel jár, és az anyagiak is. Mivel nem mostantól készülünk a babára, már van félretett pénzünk, ez csak egy kis ráadás lenne. Saját házban lakunk, hitel nélkül. Egyébként az sem biztos, hogy újra sikerül a baba, mert szanaszét műtöttek, ez csak egy felvetődött eshetőség, hogy mi van ha … Két hónap alatt is, ha esetleg sikerül, akkor van nettó 320 ezer forint a munkából. Tegnap megbeszéltük a férjemmel, hogy ha úgy adódna, hogy a próbaidő alatt terhes leszek, akkor amíg nem érzem, hogy baj lenne , addig dolgozom, de a három hónap lejárta előtt mindenképpen közlöm a munkahelyen, hogy mi a helyzet, így el tudják dönteni, hogy maradhatok-e, vagy sem, és nem fogja senki átverve érezni magát. Emberek vagyunk mi is, jó érzésű emberek. senkit nem szeretnék megkárosítani, de sokszor kétségbe esem, mert nagyon vártuk a babát, pont a baj előtt egy héttel vásároltam takarót és törölközőket, pocakos hálóinget … Hát ha lesz munkám, ha nem, az engem nem tart vissza semmiképp a babától, csak egy kis biztonságot adna, ha nem ahhoz kellene hozzányúlni, ami már arra félre van téve, hogy házfelújítás és babaprojekt. És igen, lehetnek betegségek, gondok, persze ne legyen, de a doki sem áll szóba velem egy fillér nélkül, de egy tízezresért erre felé még meg is hajolnak.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Jenett)
2019. jan. 23. 08:17

Egy gyerek folyamatos kiadás. Pláne ha érzékeny a bőre vagy az emésztése. 2 havi keresetből max a kezdő csomagot tudod őssze állítani ( babaágy babakocsi ruha stb) és ezekből is amit tudsz használtan érdemes beszerezni mert iszonyat gyorsan kinől mindent. Tudom mert 2 gyermekem van. A családi max arra elég hogy a havi pelenkát megvedd.. én a helyedben megvárnám amíg stabil állásom van és lejárt a próbaidő.

Tapasztalatból írom.

Anno nekem is a nagy 2 év sikertelenség után sikerült albérlet és friss munkahely mellett.

2019. jan. 22. 21:20
Ha nem is jár semmi,akkor is keresek 2 hó alatt annyit,hogy a baba plussz költsègei és az orvosi vizsgálatok fedezve legyenek. Munkáltatók fel sem vennének,ha tudnák,hogy mik a terveim. De ha úgy alakul,hogy nincs baj a terhességgel,akkor amíg tudnék,addig melóznék. Sajnálom az egész helyzetet,főleg hogy a saját anyám tett ki a családi vállalkozásból az új fèrje miatt. De attól még ott az èrzès,hogy hiányzik mellőlem a májusban elvesztett majdnem 4 hónapos babám. Köszönöm hogy segítettek. Puszi!
2019. jan. 22. 14:15
Igen Bahama mama jól írja. Csak addig tudsz tápra menni amennyit ledolgoztál. 180 nap után vagy csak jogosult a csedre amennyiben ez nincs meg csak a gyes jár.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jenett)
2019. jan. 22. 09:45
Kívánom, hogy könnyen legyen egészséges babád, és lehet én vagyok a gonosz, de mint munkáltató biztos nem örülnék, ha ha ilyen tervekkel jönne hozzám dolgozni valaki. Mert gondolom nem tud róla.
2. Bahama Mama (válaszként erre: 1. - Jenett)
2019. jan. 22. 09:18
Ha jól értem október óta nincs se munkád és nem vagy jogosult munkanélküli ellátásra sem. Ebben az esetben a biztosításod megszakadt és ha február 1-től munkába állsz és dolgozol megszakítás nélkül akkor annyi időre fog járni a táppénz, amennyi időt munkában töltöttél. Tehát ha három hónap után teherbe esel nem fog a táppénzed 'kitartani' a terhességed végéig.
2019. jan. 22. 08:31
ez bonyolult számomra, ha valaki ért hozzá segítsen légyszi. 2015-2018 júniusig munkaviszonyban álltam, utána 3 hónap munkanélküli járt október elejéig. Február 1.-jétől munkába állhatok 3 hónap próbaidő után határozatlan szerződéssel. Az előző munkahelyem azért szünt meg, mert elhalt a babám, megműtöttek, nehezen épültem fel ( 2018 áprilistól júniusig táppénzen voltam), és fizikai munkát kellett volna végeznem. Mikor visszamentem elküldtek. A babával próbálkozunk most is. Ha próbaidő lejártakor terhes leszek, akkor ugye nem rúghatnak ki? Kapok veszélyeztetett terhesség után táppénzt? Vagy ez hogy működik? Mert az orvosom mondta, hogy mindenképpen abba kell hagynom akármit is csinálok, mert nagyon nehezen fogok tudni kihordani babát. Néztem a google-n, mégis találtam, de nekem ez kacifántos. Utolsó két évet nézik oké, de nem mindegy hogy voltál e táppénzen, meg mittomén. Légyszi valaki írjon, aki érti. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook