Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszélyeztetem a magzatot, ha 39 fokos lázzal dolgozom? fórum

Veszélyeztetem a magzatot, ha 39 fokos lázzal dolgozom? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 26. 08:22

Szia!

Igen, kifejezetten veszélyes a babára, sokkal magzatkárosítóbb mint a gyógyszer. Ne kockáztass!

A baba mindennél fontosabb, ha ezt nem értik meg a melóhelyen, akkor úgy sem tudod megtartani amíg GYES -re mész (tapasztalat, 4 gyerekes anyuka vagyok).

Van egy nőgyógyász-genetikus orvos: interneten is "rendel" írj neki nyugodtan, nagyon rendes, korrekt orvos. Én 22 éve járok hozzá,DR. Czeizel Endre mellett dolgozott anno, amikor én megismertem.Ők szerkesztették akkoriban a Teratológiai listát (ebben leírják, hogy a magzatra milyen gyógyszerek, vegyszerek ártalmasak). Úgy hívják a dokit, hogy DR. Elek Csaba,2 napon belül biztosan válaszol. Mind a 4 terhességemet ő kísérte végig, pedig igen problémás eset voltam. Ő tartotta meg az első gyermekemet (ma már 20 éves), 3 vetélés után.

Merem ajánlani, én minden orvosi kérdésben az ő véleményét kérdezem először.Ha érdekel hivatkozz rám (Baukóné)nyugodtan. Egyébként régen működött egy olyan is, hogy Teratológiai Tanácsadó (ez a magzati ártalmakkal foglalkozó intézmény volt). Nem tudom meg van -e még? Nézd meg NET-en!

Sok szerencsét és egészséges babát kívánok neked!

2012. jún. 26. 06:33
Igen, veszélyezteted. Én így vetéltem el... a munkahelyen határidős munka volt én bevettem a gyszert és mentem dolgozni. Egy hét múlva vérzés és vetélés.
2012. jún. 26. 02:39
Biztos tuti leszarnám a melóhelyen mit mond vagy mit csinál! Felőlem még fejre is állhatnának akkor elmnnék táppézre! Megfogják oldani, hidd el! És menj el táppénzre, neked most pihenésre van szükséged! Főleg lázasan! Ne légy felelőtlen! Dokihoz is el kéne menni! Nem véletlen vagy lázas!
16. Bea0124 (válaszként erre: 11. - Shyana)
2012. jún. 25. 21:05

Örülök neki.

Panadolt szedtem én is.

15. 376ca6d064 (válaszként erre: 7. - Shyana)
2012. jún. 25. 20:49
Veszélyes nagyon.Ne kockáztatsd az egészséged és a babát a munka miatt.Az hadd legyen az ő gondjuk,hogy hogyan oldják meg a munkahelyeden...mindenki pótolható..
14. Anika70 (válaszként erre: 11. - Shyana)
2012. jún. 25. 20:36

Elég szomorú, hogy ennyire érzéketlenek!

Lázzal senkit nem dolgoztatnék, pláne nem egy kismamát!


Milyen világban élünk...borzalom:-(

2012. jún. 25. 20:35

én is azt mondom pihenj!

babád most fontosabb a meló meg már le van szarva!

nekem algopirint mondta anno hozidoki, 37 fölé megy akkor fél, de 38-nál egészet

12. Yulcsy
2012. jún. 25. 20:33

Szia!


Pár napja én is lázas voltam,18 hetes várandós vagyok.Panadolt nyugodtan vehetsz be,ne engedd addig felkúszni a lázad!!Én 38 foknál már vettem be gyógyszert.Szerencsére csak 2 szemre volt szükség,mert elmúlt (az más kérdés,h a torokfájás,köhögés még tart,de én elmentem dokihoz.)

Jobbulást!

11. Shyana
2012. jún. 25. 20:32
igazatok van,már szóltam is hogy nem megyek.Nagyon nem örültek
2012. jún. 25. 20:29

A láz nagyon veszélyes még a gyógyszereknél is rosszabb.

Ha nincs bajod csökkentsd a lázad és dolgozz.

Habár jó lenne egy doki mert akar gyulladás is okozhatja.

Én le..nám mit gondolnak.A gyerekem fontosabb.

9. rekuczy (válaszként erre: 1. - Shyana)
2012. jún. 25. 20:22
Nagyon veszelyes a laz terhesen vetelest okoz. En is lazas letem de jo gyorsan kikezelt az orvosom. Nagyon vigyazal
2012. jún. 25. 20:16
amúgy nem fáj semmim,nem vagyok fáradt vagy ilyesmi. nem értem mi ez a láz
2012. jún. 25. 20:15
mit tanácsoltok? így is már mérgesek rám a munkahelyemen mert nincs ember és akkor ráadás pont nyáron akarok eljönni betegállományba
2012. jún. 25. 20:14

:(((

az a baj hogy már csak 2 hetet dolgozom és utána végleg abbahagyom a munkát és ez most pont rosszkor jött

5. trapiti (válaszként erre: 1. - Shyana)
2012. jún. 25. 20:14
igen, nagyon.
2012. jún. 25. 20:13
Ott a pont a mondat végén. Kijelentő módban.
2012. jún. 25. 20:12
bizony..igen
2012. jún. 25. 20:11
már a lázzal is
2012. jún. 25. 20:10
veszályeztetem a magzatot ha 39 fokos lázzal dolgozom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook