Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Veszélyesen vezet a férjem, mit tehetnék? fórum

Veszélyesen vezet a férjem, mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 25. 14:56
egyszerüen ne ülj mellé
2013. febr. 25. 11:24

A férjednek nincs jogosítványa, és mégis vezet? Vagy csak most fogja megkapni, mert most vizsgázott le? Mert ha utóbbi, akkor az eü alkalmasságin is meg kellett felelnie elvileg, szemészetre küldik az embert, stb.. Ott ki kell szúrnia az orvosnak, ha nem lát. Édesapám is nagyon gyengén lát a bal szemére, de nem is vezet gyorsan, még sosem volt baj, amióta jogsija van.

Én leülnék szépen a férjeddel és megmondanám neki, hogy vagy befejezi és hajlandó normálisan vezetni, vagy többet nem ülsz be mellé az autóba. Ez nem játék. Aki volán mögé ül, az mások életéért is felel.

2013. febr. 25. 11:06
Dugd el a slusszkulcsot! :)
20. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Liszka53)
2013. febr. 24. 13:36

olló és félbevágod a jogsiját aztán beadod a válópert és kidobod


neked van jogsid? vezess te


másokra is veszélyes ez a gond...

19. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Liszka53)
2013. febr. 24. 13:30

Nem akarlak elkeseríteni, de nem tudsz tenni ellne semmit, hogy ne vezessen. A saját és a gyermekeid biztonsága érdekében annyit tehetsz, hogy nem ültök be mellé.


A nevelőapám romló cukorbetegsége mini kómákhoz vezetett és látásromláshoz. Soha nem valotta be, hogy nem lát jól és azt sem, hogy pillanatokra nincs jelen. Volt, hogy forgalommal szemben autózott és olyan is, hogy árokba csúszott. De olyan is, hogy annyira be volt rúgva, hogy a hátsó ülésre akart beszállni amikor elindult a kocsmából. A szüleim vidéken dolgoztak. Hazafelé nem volt gond mert addigra általában úgy beállt, hogy nem is akart vezetni. De kifelé problémás volt a dolog. Egy idő után édesany rávette, hogy inkább később induljon reggel, ő meg elment busszal. Reménykedtünk, hogy csak belefut egy rendőri ellenőrzésbe, de nem. Szerncsére soha senkiben nem tett kárt, csak az autót törte többször össze. A doktornő jó pénzért mindig meghosszabította a jogosítványát. Amikor először kórházba került és próbáltuk kezdeményezni, hogy vonják be a jogosítványát, akkor azt mondta a kezelőorvosa, hogy nem teheti csak akkor ha ő is beismeri, hogy balesetveszélyesen vezet. Fel volt háborodva, kikérte magának még a felvetést is, anyám minden volt csak tisztességes asszony nem, hogy ilyen egyáltalán megfordul a fejében.

2013. febr. 24. 12:14
Ne vezessen. Vezess te. Komolyan. Nagyon randák a balesetes hullák.
17. 17aadc1082 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2013. febr. 24. 10:35
aksit kivenni, eldugni :D vagy cukrot önteni a tankba! az is tuti! :D netán, ha benzines, gázolajat bele, ha dízel, akkor benzint! tuti beáll a motor!
16. bd5e718401 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2013. febr. 24. 10:34

Véletlenül pont az egy alkatrészt tartó 10 csavar lazul ki. Matematikailag nem kizárt.


Amúgy ha szétszedtük, mint egy puzzle-t, akkor utána nem sziveszkébe rakva kell átadni, hogy rakja ki?

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - 17aadc1082)
2013. febr. 24. 10:26

Szét kell szedni, mint egy puzzle-t.

1-2 darab el is veszhet. Véletlen.

14. 17aadc1082 (válaszként erre: 13. - Air)
2013. febr. 24. 10:25
ha a pasi nevén van, ő nem tudja eladni.
13. air (válaszként erre: 12. - 17aadc1082)
2013. febr. 24. 09:59
Nekem is ez jutott az eszembe :)))Vagy el is lehet adni:))
2013. febr. 24. 09:52
dobd ki a kocsikulcsot.
11. bd5e718401 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2013. febr. 24. 09:39
Ha jogosítvány, szemüveg nélkül vezet, teszünk róla, hogy véletlenül pont rendőrbe ütközzön mindaddig, míg fel nem adja a küzdelmet, vagy nem marad pénze benzinre :D
10. belladonna3 (válaszként erre: 1. - Liszka53)
2013. febr. 24. 09:26

Ne ülj be mellé ha nem mered rábízni az életed!

Próbáld rábeszélni a gyaloglásra - tömegközlekedésre,az olcsóbb és..

Hmm.. talán biztonságosabb.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Liszka53)
2013. febr. 24. 09:21

1, ne ülj be mellé

2, vezess te

3, add el az autót

4, válj el

5, várd meg, amíg egy fára csavarodik

6, nem is tudom, tegyünk mi valamit?

8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Liszka53)
2013. febr. 24. 09:17

Nálunk is van hasonló probléma. Azóta sokat beszélgettem erről másokkal.. Az a bizonyos "akkor is megelőzöm még azt az egy autót, ha meg kell állni a pirosnál akkor is" mentelitás kutatásaim eredménye szerint tipikus férfi tulajdonság, valahogy a génjeikben van a verseny.. Még olyan férjekről is mesélték ezt, akikről fegyelmezett jellemük miatt sohase gondoltam volna...


Hát, napközben imádkozom, a gyerekeket meg csak akkor ültetem be, ha én is ott vagyok.. Meg sokat veszekszem ezen..


Nem tudom, mi a megoldás...

7. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Liszka53)
2013. febr. 24. 09:15
A férjed egy felelőtlen alak! Pláne, ha akkor is így vezet, amikor mások is ülnek az autóba, vagy Te és a gyerekeitek. Veszélyes másokra nézve is. Miért ülsz be mellé? Tudod mikor engedném, hogy vezessen! Vedd el a kulcsot, és vezess Te. Ennyire egyszerű. Aztán ha megbeszélni nem lehet vele, akkor megtenném a megfelelő hatásos lépéseket ellene, akár a férjem, akár nem. Ez bárki életébe kerülhet, mert nem az ilyen őrültek szoktak a felelőtlenségük miatt adódó balesetekben ottmaradni. Szerintem jobb ha teszel ellene valamit, mint a tudat, ha úgy alakulna, hogy egy gyilkossal élsz együtt. Ezt ne hagyd annyiba semmiképpen!
6. bd5e718401 (válaszként erre: 1. - Liszka53)
2013. febr. 24. 09:07

Miért nem vezetsz te helyette?

Most nincs jogosítványa?

2013. febr. 24. 08:44
Nem ülnék be mellé.Ölje meg egyedül magát,ha ennyire felelőtlen,de más életét ne kockáztassa.
2013. febr. 24. 07:32
Most jelenleg bevonták a férjed jogosítványát és azt szeretnéd, hogy ne vezethessen még?
3. 032b6d3bda (válaszként erre: 1. - Liszka53)
2013. febr. 24. 07:26
Az egy szemmel látás nem szemüveg, hanem általában kétoldali visszapillantó tükör korlátozást szokott kapni. Szemész döntsön mielőbb, mert akár komoly betegség is lehet mögötte.
2013. febr. 24. 06:27

Neharagudj, de régen rossz, ha a férjedet megkerülve próbálsz intézkedni.

Jelentsd ki, hogy nem ülsz be mellé, ha így vezet.

2013. febr. 24. 05:50

azt szeretném kérdezni hogy a férjem egy szemel lát

és hiába van neki szemüveg nem használja és nagyon

gyorsan vezet már szürköletbe ha megyünk valahova

nem jo látja be az utat és kanyarokat nagyon élesen

fordul be már volt olyan hogy letértünk az utrol

én hiába mondom hogy lasaban vezes nem ér neki semi

120km sebeség nem számit hogy lakot terület és hová

tudok fordulni a házi orvos azt mondja hogy elküldi szemészetre de ha most megkapja jogsilyát egyszer ebböl egy nagy beleset lesz köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook