Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszélyes lehet az epidurális érzéstelenítés? Milyen előnyei és hátrányai vannak? fórum

Veszélyes lehet az epidurális érzéstelenítés? Milyen előnyei és hátrányai vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
59. mr.az
2007. nov. 24. 17:38

OOOhhhhhh,hàt persze hogy Mo-on mütöttek de abban a zöld akärmiben voltak,és tényleg csak a szemük làtszik ki.Olyan mint a csador,nem?:)

Mondjuk költség megtakaritàs céljàbol értem,nem kell egy dràga altato orvos,nincs kockàzat hogy felébresztenek-é vagy sem.A mütös fiu.meg 2 làny ott olvastak,meg rejtvényt fejtettek mellettem,nem kellett semmire figyelni,a doki is nyugodtan csinàlhatta.

Azért érdekes mit tud az orvostudomàny,egy ismerösömnek csipö protézist tettek be percekig nézte a sajät talpän a börkeményedést,közbe megy a csontfürösz,kalapälnak,szegecselnek mint egy lakatos mühelyben,brrrrrrrr.És semmit se érezni.

Müszaki emberként mindig az jut az eszembe hogy ha én is szétszedek valamit akkor mindig marad vissza egy-két alàtét,anya ami nem kellett.Vajon ilyenkor mit talàlnänk a tàl aljàn:))))

58. 58f68708d1 (válaszként erre: 56. - Mr.az)
2007. nov. 24. 11:21

mi az h csadorban voltak.-o

nem magyarországon műtöttek ezek szerint?.-))most komolyan,nem kötekedési szándékkal írtam amit...sajnálom h megszenvedted.-(

igen kb 15 perc kell neki h hatékony legyen.-))

a kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze kezelő orvosát és gyógyszerészét.-DDD

később írok róla,de most lépnem kell.

57. supin
2007. nov. 24. 11:21
Van veszélye is ,előnye is. De mindig mindenkinek más a véleménye..
56. mr.az (válaszként erre: 52. - 58f68708d1)
2007. nov. 24. 09:13

Nézd,hivatalos bemutatkozäs nem volt,én örültem hogy sorra kerülök,màr több mint 9 oràja szakadt rojtosra az achillesem,ök meg szerették volna letudni màr az éjszakàs müszakot.Azt tudom hogy férfi sebész volt,és 3 nö tapizta a derekam,csadorban voltak,csak a szemük làtszott ki,abbol meg iszonyu tanàcstalansàgot olvastam ki mert 15 perccel a szérum beadàsa utàn majdnem lerugtam a mütö làmpàjàt,de ök akartàk hogy emeljem fel a làbam.Mondjuk az nagyon érdekes volt hogy ahogy hatott ez egyre kevésbé ment,söt sehogy a végére.

Kössz a gyors àllapot felmérést:)



DE komolyan,mik lehetnek a kockàzatok?

2007. nov. 23. 20:50
Kanaában= Kanadában
2007. nov. 23. 20:50
Nekem nagyon bevállt!!! Bár hozzá kell tenni a lányomat Kanaában szültem, és ott azért ilyen téren tapasztaltabbak! Nekem jól adták be, egyáltalán nem fájt a szülés! És utána sem volt semmi mellékhatása! A másik kettőt itthon szültem, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül, és így is szép volt, a fájdalom ellenére!!!
53. 58f68708d1 (válaszként erre: 51. - Ppiiccii)
2007. nov. 23. 19:55
ezerből 1 embernél nem hat a gerincközeli érzéstelenítés és nem azért mert nem jól adják.ez előfordul.az unokatesómnak sem hatott pl.ettől még egy jó dolog és okos volt aki kitalálta.gondolj csak bele mit csinálnának azzal az emberrel akit valamely oknál fogva nem lehet altatni!?-az haljon meg,mert nem lehet ezért elvégezni a beavatkozást??
52. 58f68708d1 (válaszként erre: 49. - Mr.az)
2007. nov. 23. 19:52
hát azt nővér bizti nem adhatta be...a nyomást érezted nem azt h a csigolyádat feszíti.az epis tű nem vastag.ha a csigályád feszült,az azért lehetett mert nem domborítottál rendesen,nem tudtak "megnyílni" a csigolyák vagy meszes vagy.
2007. nov. 23. 19:14

Én nem választanám az epidurális érzéstelenítést. Nekem ne szúrkálja össze senki az ép csigolyáimat. Mi van akkor, ha nem sikerül és még nagyobb fájdalmaim lesznek?

Láttam már olyan esetet, amikor epidurállal kezdtek, majd mégiscsak elkellett altatni az illetőt.

50. Kolibri (válaszként erre: 49. - Mr.az)
2007. nov. 23. 19:10
Hogyan vegezhettek a noverek ezt a muveletet? Ezt nem csak orvosoknak szabad?!
49. mr.az
2007. nov. 23. 17:43

Szerintem van benne kockàzat,csak erröl elfelejtettek elötte tàjékoztatni,valoszinü az altatàsnàl kevesebb és ezért alkalmazzàk elöszeretettel.Nekem kicsit kellemetlen volt érezni ahogy a vastagabb tü fesziti a csigolyàkat.Nekem a növérek adtàk be,hàrman probàltàk a feladatot megoldani,de vègül is sikerült de valahogy nem élveztem:)

Utàna semmi,nem is tudom mennyi ideig tarthatott a hatàsa.

48. 58f68708d1 (válaszként erre: 43. - Krizsanevi)
2007. nov. 17. 21:15
nagyon egy húron pendülünk.-DD erről van szó!én a kisebbik fiammal voltam így,az eszméletvesztésig.pedig vele csak 2,5 órát vajúdtam!!ilyen is van.mondom,ha tudom h a Péterffyben már akkor is volt epi,bizti h ott szülök!mindet.természetesen.mert ha valakinek fáj valamilye az ahogy tudja csillapítja előbb-utóbb a fájdalmat,ami ugye természetes.akkor ez mért lenne más??nem?
47. 58f68708d1 (válaszként erre: 42. - 7130b15964)
2007. nov. 17. 21:08

igen én is így tudom.

nem azt mondtam h nem úgy van h nem szabad mozgatni ...,hanem azt h nekem ilyet nem mondtak.-)nem kellett feküdnöm stb.kivittek a szülőszobáról és azon nyomban mentem a zuhanyalá.-))naggyon jóó volt.-DD

2007. nov. 17. 20:17
Akinek nagyon mozognak a csigolyái, azoknak nem ajánlják.
45. szimba (válaszként erre: 25. - Edd)
2007. nov. 17. 18:25

nekem mondták, hogy ne emelgessem, de mindkettőnél megtörtént mégis (sokszor akaratlanul), szóval nálam ez sem befolyásolta

annyi történt, hogy a második előtt elmondtam az aneszteziológusnak, hogy az első után mi volt, és azt mondta, hogy akkor vékonyabb tűvel fog szúrni - talán emiatt nem volt másodjára semmi mellékhatása

44. szimba (válaszként erre: 42. - 7130b15964)
2007. nov. 17. 18:22

kétszer volt spinális érzéstelenítésem

először hetekig tartó őrületes fejfájással, másodszor egy percig se fájt...

43. krizsanevi (válaszként erre: 42. - 7130b15964)
2007. nov. 17. 18:19
Mondom, én kaptam epidurált, és rögtön szülés után felálltam és mentem zuhanyozni :) De én is elmondok egy "rémtörténetet" az epiről: a kórházban a szobámban volt egy anyuka aki nem kért, elájult a fájdalomtól, 2 fájásnyi ideig nem volt eszméleténél a baba meg már a szülőcsatornában volt....azt mondta bár kért volna inkább....mindenki maga dönti el, nem kell elítélni senkit amiért az egyiket vagy a másikat válaszja. Mindenki ugyanannyira jó anya függetlenül attól hogy hogyan szül.
42. 7130b15964 (válaszként erre: 29. - 58f68708d1)
2007. nov. 17. 17:23

A dokik szerint egyáltalán nem kötelező velejáró a fejfájás. Még nem próbáltam. Nekem az altatások után mindig volt fejfájásom, de amúgyis hajlamos vagyok migrénre.


Az epidurális és spinális érzéstelenítések után állítólag előre és hátra nem szabad mozgatni a fejet, mert az okozhat fejfájást, mivel a gerincre vákumszerű hatást gyakorol. Legalább egy dokitól ezt hallottam.

41. 58f68708d1 (válaszként erre: 38. - LoLiNa)
2007. nov. 17. 16:44
mellesleg szó sincs itt arról h bárki bárhova menekülne.-ss,de ha lehet nyugodtan "fájdalom nélkül is szülni,segítve ezzel a természetnek a könnyebb tágulást és a laza medence izmokat említve pl,akkor ugyan mond már meg nekem h minek is kellene végkimerülésig kiszenvedni!!??de úgyis hiába magyaráznánk ezt olyannak akinek gőze nincs arról h mi is maga az epi.
40. 58f68708d1 (válaszként erre: 38. - LoLiNa)
2007. nov. 17. 16:29
mit nem vágsz??én speciel elítélem azt aki felelőtlenül otthon szül.mellesleg 4 gyereket szültem,ebből az utólsót epivel.ha tudom h már az elsőnél is létezett,akkor már mindet így szülöm.nekem csak pozitív tapasztalatom van.
39. 58f68708d1 (válaszként erre: 36. - Krizsanevi)
2007. nov. 17. 16:27
csatlakozom a hozzászólásodhoz.igenis lehet érezni a fájást és azt is mit csinál a testem és segíteni is lehet a babának és azt is érezni mikor kell és mikor nem nyomni!én ugyanígy voltam mint Te.a jókor jól adagolt epivel ez mind megvan,.-)
38. LoLiNa
2007. nov. 17. 15:32
azért kiakadok ezeken a dolgokon.. a fele az otthonszülés miatt "áradozik", hogy minden nélkül háboritatlanul szülhessen ,a fele meg érzéstelenítőért, hogy vegyszert kapjon és meneküljön a "természet" elől.. nekem ez magas.. meg az is, hogy minek találták egyáltalán ki? és minek alkalmazzák, mikor ilyen napokig tartó mellékhatásai vannak... nem vágom..
37. supin
2007. nov. 17. 13:13
Minden beavatkozásnak van veszélye.. Szerintem nem elitélendő aki kéri az érzéstelenitést..
36. krizsanevi (válaszként erre: 34. - Ipi)
2007. nov. 17. 13:09
Én kaptam epidurált szülésnél, és éreztem mikor jön a fájás és hogy mikor kell nyomni - ugyanúgy lehet segíteni a babának mintha nem kapnál...
2007. nov. 17. 11:54
Nekem visszér műtétet csináltak ,epidurális érzéstelenítéssel.Semmi bajom nem volt a műtét alatt ,utána kb 4-5 napig fájt a fejem...napról-napra csökkent a fájdalom szerencsére.
34. ipi
2007. nov. 17. 09:47
Szió, sztem igenis veszélyes. Csak gondolj bele, hogy a gerincedről van szó. Ismerős kismamának többször rosszul szúrtak, 1 évig tartott mire elmúlt neki az a "mellékhatás", hogy bizonyos testhelyzetekben lemerevedjen, pl. kádból kiszállás... volt hogy fogta a babát és a közben, épp le tudta tenni. A migrénekről én is hallottam. Épp elég stressz a szervezetnek a szülés, én attól is kétségbeestem, hogy oxitocint kaptam, meg burkot repesztett a dokim. nagyon is jó érezni, hogy mit csinál a tested szülésnél és tudjál segíteni a babának. :-)
33. LoLiNa
2007. nov. 17. 04:47
sose kérnék ilyet! meg lehet szülni enékül is, ahogy megtettem eddig 2x is! semmilyen vegyszer nem kell egy gyermek világrajöveteléhez!
32. 58f68708d1 (válaszként erre: 30. - Krizsanevi)
2007. nov. 16. 21:02
bingó.-))én is.
2007. nov. 16. 19:00

Sziasztok!


Nekem semmi rossz emlekem nincs az EDA-rol. Viszont azt nekem is mondtak, hogy a felso testemmel kicsit meg kell emelkednem (parnara fekudni, majdnem felig ulo helyzetben), hogy jo helyre hasson. Azt is mondtak, hogy a hatamon kell maradnom 15 percig, kulonben csak feloldalasan hat. Ezt mar hallottam mastol is.


HORROR STORY-k jonnek, aki nem akarja, ne olvassa.


Novereim is EDA-val szultek. Az egyiket nem hoztak felig ulo helyzetbe, igy a zsibbadas felele is elindult, vegul annyit sem tudott mondani, hogy valami nem stimmel. Alig vettek eszre, hogy felul is "lebenult". Nem fajt neki semmi, csak nagyon rossz volt, hogy nem tudta jelezni, hogy nincs rendben es alig kapott levegot.


A masik noverem szinten EDA-val szulte a 3.babajat (3.csaszar). Neki meg nem hatott az egesz. Szolt a dokinak a mutoben, hogy erzi, ahogy fertotlenitik a hasat, de persze a doki nem hitte el, es elkezdte vagni.

2007. nov. 16. 18:32
Két különböző a császáros és a sima szüléses EDA. Én simán szültem Edával, utána rögtön lábra álltam és mentem zuhanyozni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook