Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Veszekedés!Túldramatizáljuk is néha a dolgokat? fórum

Veszekedés!Túldramatizáljuk is néha a dolgokat? (beszélgetős fórum)


16. manul
2010. jan. 4. 15:14

Szerintem minden kapcsolatban van veszekedés.

Az a legjobb,ha az ember kidühöngi magát,nem tárolja a problémákat,aztán megnyugszik és elfelejti.

Mi jól összeveszünk,egy ideig duzzogunk,ez 1-2 óra,de lehet rövidebb idő is,majd az egyikünk békűlő szándékkal(általában a férjem ez a személy)közelít,ezek után megbeszéljük a vitás kérdést,majd túl tesszük magunkat rajta.

15. cb82b220ce (válaszként erre: 10. - F94c04200e)
2010. jan. 4. 14:57
Persze.De utána mindig belátja hogy nem csak neki van igaza.
14. cb82b220ce (válaszként erre: 13. - Mamazon)
2010. jan. 4. 14:56
Szerintem nem minden veszekedés egy túlreagálásból indul.
13. Mamazon (válaszként erre: 12. - Cb82b220ce)
2010. jan. 4. 14:00

De már maga a veszekedés is azért alakul ki, mert valamit túlreagáltunk nem? Tehát ilyenkor alapból egy túlreagált helyzetben vagyunk. Ezt már nem lehet különválasztani a veszekedés tárgyától.


A békülés pedig akkor jön, amikor az egyik fél (vagy jobb esetben mindkettő) kifullad.

12. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Mamazon)
2010. jan. 4. 13:44
Lehet csak te nem értetted.A kérdést így kell érteni.A veszekedés tárgyát túlreagáljuk-e?De a veszekedést is?Hagyjuk elfajúlni vagy inkább befejezzük?
11. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Cb82b220ce)
2010. jan. 4. 13:43

Nálunk is mindig én lépe, puszit adok, még ha nincs igaza, de konokul tartja magát, mert nekem a békesség többet ér, kinek miért és hogyan van igaza.


Veszekedni nem szoktunk, mert nagy dogokban egyet értünk,

kis dolgokban meg hát, nem mindegy kinek van igaza? :DDDD

2010. jan. 4. 13:43
Voltatok már úgy amikor tutira nektek volt igazatok és ezt nemigazán fogta föl a másik?
2010. jan. 4. 13:42

jó téma:)

mi gyakorlatilag minden apróságon képesek vagyunk összeveszni, és időnként túldramatizálni az adott helyzetet. sajnos a páromnak megvan az a szokása, hogy ha ideges, rám zúdítja minden frusztrációját. ebből aztán több konfliktusunk akad (mármint a hangnemből), mint a konkrét problémáról.


békülés: általában "elfelejtjük" a dolgokat, túllépünk rajtuk. néha vannak nagy beszélgetések, de azok veszélyesek......

2010. jan. 4. 13:41
Szinte mindig elfelejtem bokros teendőim közepette hogy vitánk volt,mert alapjában jó uram van.
2010. jan. 4. 13:41
é ha ideges vagyok ne szóljon hozzám aztán ha megnyugszom már nincs gond!nem vagyok könnyen megbocsájtó nagy dolgokban!
2010. jan. 4. 13:41

nálunk a viták mindig este, a gyerek lefekvése után mentek, hogy ne legyen khm, hangoskodás :))))

de a kedves párom csendes, de neki kell igazának lenni, így korán rájöttem, a békesség kedvéért ráhagyom.

Majd 1-2 nap elteltével elmondom amit gondoltam és megint eltelik 1-2 nap és elmondja, hogy ŐŐŐŐ úgy gondolja.. itt előadja amit mondtam :))

és ez így megy már 35. éve :)))

de, bevált.

2010. jan. 4. 13:41

Persze, hogy túlreagáljuk. Ha nem tennénk, akkor ugye nem is veszekednénk, hanem beszélgetnénk.

Nem értem a kérdést...

2010. jan. 4. 13:39
Senki sem tökéletes ugye.Viszont én néha falra mászom az uramtól,és sokszor elgondolkodom hogy mindig én lépek békülni,mert ő rendkívül makacs e téren.Nemsokszor vitatkozunk,de mindig úgyérzem én nyelek.
2010. jan. 4. 13:38
Ti amikor összevesztek a kibékülés után könnyen elfelejtitek mi történt?Vagy egy ideig bennetek marad.Én nem tudom olyan könnyen elfelejteni főleg hogy párom olyan hogy hagyja,hadd...bőgjek 1 órát,utána bocsánatot kér de akkor már semmit sem ér.
2010. jan. 4. 13:37
én sokszor túl reagálom a dolgokat aztán rájövök,hogy hülye vagyok.
2010. jan. 4. 13:36
Erre lennék kíváncsi!Ki hogyan él meg a párjával egy veszekedést.Meddig mennek el,hogy megy a kibékülés,min képesek összeveszni.Azért vagyok ezekre kíváncsi mert talán így rájövök 1-2 dologra,vagy nem :-) egy próbát megér.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook