Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vesézzük ki a bankokat, jönnek az újabb sarcok! fórum

Vesézzük ki a bankokat, jönnek az újabb sarcok! (beszélgetős fórum)


1 2
42. nona47
2013. szept. 3. 20:13
Ma voltam bent a bankomban /Unicredit /pénzt akartam felvenni az ATM-ből, gondoltam kérdezek is. Október 1-től indul el a mizéria.Én számlacsomagot váltottam, mert októbertől a számlavezetési díjam, konkrétan az, hogy van egy bankszámlám 740 Ft lesz,mert ugye a duplájára emelkedik.A pénzfelvétel már sehol sem ingyenes erre direkt rákérdeztem.3000 Ft-ot fizettem a csomagváltásért, de októbertől nulla Ft lesz a számlavezetési díjam,tehát úgy fogom fel, mintha 4 hónapig még fizettem volna de utána már havi 740 Ft-ot spórolok. A kártyás vásárlás még mindig díjmentes és az is marad.Ma volt éppen a híradóban ,hogy 10 emberből 9-nek érdemes váltani mert havonta akár több ezer Ft-ot is megspórolhat.Én arra bíztatok mindenkit, hogy szánja rá azt a kis időt, és menjen be a bankjába.Nekem kb 10 perc volt az egész.Tudom, hogy vannak netes kalkulátorok is, de az nem ugyanaz, mintha személyesen bemész, és rengeteg kérdésre kell felelni, kikérdeznek a számládról, közben nézik a gépen.pl:van e csoportos megbízás rajta, munkabér utalása mennyit, fizetsz vele boltokban stb. Csak ajánlani tudom.Igaz ma 3000 Ft-ot kifizettem a csomagváltásra, de tudom, hogy egy év alatt 8880 Ft-ot meg fogok takarítani.
41. manyik (válaszként erre: 11. - Ef0d3b445e)
2013. aug. 29. 21:49

Szerintem tévedsz, mert a cib-nél sem ingyenes már a kp.felvétel, ha jól emlékszem nyár óta, talán júliustól. Én is ott vezetek számlát, 09.30-ig 240 ft a számlavezetési díjam, ingyen utalok minden hova bármilyen összeget, a kp.felvétel pedig saját atm-ből fix 321 ft.

Viszont szept. 30-tól a kártyás vásárlásokért fix 10 forintot vesznek le alkalmanként, és fix 39 forint lesz minden utalás.

40. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Nona47)
2013. aug. 29. 08:44
Nem nagyon nézegetem ezeket..Nekem a rafinál van a deviza és a forint számlám is..De nagyon régen náluk vagyok..Nekem teljesen jó..:)
39. nona47 (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2013. aug. 28. 16:58
nekünk most muszáj volt, mert be kellett a 200ezres részletet fizetni.úgy szól az újrakötött szerződés, hogy mindegy hogy hányadikáig, de minden hónapban be kell fizetnem. Apa meg szept.17.-én jön csak meg, munkatársa sem jött egy sem haza, szóval muszáj volt.
38. andi6020 (válaszként erre: 36. - Nona47)
2013. aug. 28. 00:18
Nagyon durva költséget vonnak le norvég korona forintra váltása esetén. Én nem is szoktam felvenni, inkább elküldik hazajövő ismerőssel a koronát, és pénzváltóban átváltom forintra.
37. vikucka (válaszként erre: 36. - Nona47)
2013. aug. 27. 22:31
Én a saját EUR-ós bankszámlámról utalom forintban (az utalásnál lehet választani ezt az opciót), nekem sincs devizaszámlám otthon. Tehát amikor utalni akarok, akkor kiválasztom az összeget, a pénznemnek, hogy forint és az otthoni bankszámlámra forintban érkezik (nincs semmiféle plussz költség). Csak az észt számlámon van 4 Eur utalási dij. Bár lehet ez csak az eurós számláknál működik.
36. nona47 (válaszként erre: 35. - Vikucka)
2013. aug. 27. 16:26
Ő norvég koronát utal, mivel abban kapja a fizetését, de én már forintba kapom.Nem nyitok devizaszámlát, sok bankban nincs is norvég korona.Múltkor egy pénzváltóban azon tanakodtak, hogy igazi e, mert ők még nem láttak ilyet.Telefonon felhívtak valakit, hogy mondja el, hogyan néz ki a norvég 100 koronás,nem e régifajta, na nem mintha lenne újabb, ez csak a forintnál divat lásd régi ezres új ezres stb.tiszta vicc volt.
35. vikucka (válaszként erre: 34. - Nona47)
2013. aug. 27. 11:52
Én rendszeresen utalok Észtországból Magyarországra. Az észt bankszámlámról forintban utalok, az észt bank 4 eurót számit fel. nézzétek meg norvégiábol nem lenne e olcsobb forintban utalni? ja a magyar bank nekem 30 eurora 1600 forint konvertálási dijat vont le.
34. nona47
2013. aug. 26. 23:19
régen anyám bement fizetésnapon a gyárba, ahol 3000 ember dolgozott és a bérszámfejtésen aláírta a nevét, és a kezébe számolták a fizetését és odaadták a bérpapírját.Igen, egyébként nem kötelezhetik a munkavállalót arra, hogy csak átutalással kaphasson fizetést,és egyre több munkaadó is gondolkodik azon,hogy visszaállnak a borítékos házi kifizetésre.Higgyétek el, sokan meg fogják tenni. Írtam is ma a férjemnek aki Norvégiában dolgozik,hogy amit utalt 10000koronát abból a mai váltási árfolyamon számolva közel 30000 Ft menet közben lekopott.Plusz még az amit a holnapi felvételkor lenyúznak rólam.Amiből aztán 200000-rel átsétálok a Cibbe és fizetem a 2 milliós hitelem törlesztését, ami forint alapu volt 10 éve, és 6 33000 Ft lesz a vége.Pedig azért a pénzért ő kőkeményen megdolgozott, mert kőműves, csak a rohadt bank miatt már 4 éve távol van a családtól.És még távol is lesz egy darabig sajnos. A mai Híradóban azt mondták be, hogy tervezik a svájci frank 180 FT-on történő rögzítését, és az afölötti részt eltörlik.Ez engem nem érint de együttérzek mindenkivel aki valutában adósodott el.De ezt a 180 Ft-ot majd akkor hiszem, ha látom.
33. jstefan (válaszként erre: 1. - Nona47)
2013. aug. 26. 22:57
A bankok csak továbbhárítják a sarcot.Akkor lenne meglepetés ha nem lennének titkosak a bankok valódi magántulajdonosai,részvényesei,igazgatótanácsainak tagjai.Mert akkor kiderülhetne,és logikusan érthető lenne hogy a valóságban miért is vannak az újabb,és újabb sarcok.Kik gazdagodnak ténylegesen a többletbevételekből amit a nép fizet meg az adózott jövedelméből.
32. vikucka (válaszként erre: 25. - 95ac5d28e3)
2013. aug. 26. 22:00

Nem tudom mekkora a cégetek, de számoljunk 10 fővel, aki kp-ben akarja a fizetését, ami tegyük fel 100 ezer forint nettó. A pénztáros elmegy a bankba, felvesz 1 millió forintot, majd a városon végig száguldozik a millával. Ha mondjuk kirabolják? Vagy a cég külön fizet majd erre egy biztonsági céget ami plusz költség és mindenki önként belemegy, hogy a fizetését mondjuk 10%-kal csökkentsék, hogy a pénztárost egy fegyveres biztonsági őr kisérje minden hónapban a millióval. Na most képzeld el azt a céget, ahol 300-an dolgoznak, és mindenki kp-ben akarja a fizuját. Hogy lehet ezt megvalósitani? Mekkora sor állhat ott a pénztárnál?

(én mint munkáltatóként nem mennék bele ebbe...)

2014-ben el kell menni szavazni, és talán megváltozik a rendszer.

31. csincsinlány (válaszként erre: 25. - 95ac5d28e3)
2013. aug. 26. 18:27
Örülj neki, hogy neked van választási lehetőséged. A legtöbb embernek nincs. A cégek nem fogják visszaállítani csak a munkabér kifizetés miatt a házipénztár rendszert, mert nagyon sokba kerül nekik. A másik pedig, hogy a férjem pl. olyan állami cégnél dolgozik, ahol ez a lehetőség fel sem merül. Nem lehet lázadozni, mert rögtön lapátra teszik. Aláírás gyüjtés..., azt itt már lázadásnak veszik.
30. csincsinlány (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2013. aug. 26. 18:24
Lehet, hogy nem voltam érthető, de azt próbáltam megfogalmazni, hogy a bankok a törvényben előrírt először 3, majd most 6 ezrelék felett emelték meg a díjakat, hivatkozva a tranzakciós adóra.
29. michelle.r (válaszként erre: 25. - 95ac5d28e3)
2013. aug. 26. 16:57
Vannak cégek, ahol egy hétig is eltartani, mire mindenkit kifizet a pénztár :D
28. michelle.r (válaszként erre: 24. - Csincsinlány)
2013. aug. 26. 16:56

Nem mondok neked ellent :)) De attól még ez egy adó, ami a költségvetésbe folyik, nem a bankok nyelik be. Igen, a duplájára emelték, mert nem hozta a várakozásokat, és majd újra emelik, ha ez sem lesz elég :/


A bank sem jóléti intézmény, de erről most tényleg nem ők tehetnek.

Nem akarok politizálni, de köszönöm a rezsicsökkentést. Lényegesen többe kerül a bankolás, mint amennyit nyerek az engedményes számlákon :S

27. 95ac5d28e3 (válaszként erre: 10. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 26. 16:51
nagyon helyes!!!! követendő példa!!
2013. aug. 26. 16:49
Szerintem jogellenes,hogy a munkáltató nem ad lehetőséget a munkavállalónak,hogy választhasson a munkabérkifizetés módjárol
25. 95ac5d28e3 (válaszként erre: 24. - Csincsinlány)
2013. aug. 26. 16:46
Miért vagyunk belekényszerítve? Nálunk már gyűjtik az aláírásokat,hogy a cég ne a bankon keresztül fizessen ki minket. Nekem pl. nincs szükségem a tisztelt bankra.
24. csincsinlány (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2013. aug. 26. 16:22
A baj csak az, hogy először 1 ezrelékről beszéltek, aztán bevezették 3 ezrelékkel, most pedig már a duplájára nő. Csakhogy amikor én nézegettem az ajánlati listákat, sokkal nagyobb díjakat olvastam ott. Sajnos bele vagyunk kényszerítve, hogy fel tudjuk venni a fizetésünket, stb. Nincs menekülés és ezt nagyon jól tudja a kormányzat és a bankrendszer is.
23. michelle.r (válaszként erre: 22. - Mandella)
2013. aug. 26. 15:00
Kire kellene hárítani? Ez egy adó, amit ellenszolgáltatás nélkül kötelező fizetni.
2013. aug. 26. 13:23

az Unicreditnél havi egy pénzfelvétel ingyenes, a tröbbiért súlyosan fizetni kell :(

és én ezt nem is értem, hogy miért ránk hárítják, hiszen én pl. arról nem tehetek, hogy a havi egyszeri fix fizetésem mellé a hónapban még kapok innen-onnan pluszpénzt, amiért megdolgoztam, és utalják a számlámra, és adózok utána (nem keveset), és még ha azt a pluszpénzt le akarom venni, még egy "bőrt lehúznak róla". szóval ez nagyon gáz.

21. 18f139611b (válaszként erre: 1. - Nona47)
2013. aug. 26. 13:14
Én is ennél a banknál vagyok, október 01től vannak változások, az fenn van a honlapjukon. De ha bemész a bankfiókban ott is elmondják, ha esetleg jobban járnál egy másik csomaggal.De én egyenlőre kivárok, mert az előző változásnál is kb másfél hónap múlva visszaállt a kedvezmények nagy része... hisz nem akarnak ügyfelet veszíteni...
20. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 13. - Sanyinak)
2013. aug. 26. 13:02
megjelent egy osszehasonlito tablazat az fb-n mar...
19. emagdi (válaszként erre: 16. - Csincsinlány)
2013. aug. 26. 12:07
jah, igen, kb minden banknál szept közepétől új kondíciós listák lesznek, érdemes eleve már ezeket megnézni. (honlapokon fent vannak)
2013. aug. 26. 12:04
Mindig a Bank jár jól! (de ez nem baj)
17. csincsinlány (válaszként erre: 12. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 26. 12:02
Nem mindegy az!
16. csincsinlány (válaszként erre: 11. - Ef0d3b445e)
2013. aug. 26. 12:02
Nézz utánna, mert szeptembertől úgy tudom a CIB-nél is ez megváltozik!
15. emagdi (válaszként erre: 10. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 26. 11:07

az sem lehet egy kényelmes megoldás, mert sok dolgot lényegesen egyszerűbb internetbankon keresztül intézni, mint pl sorbanállni a postán, vagy kp-ben fizetgetni.

ráadásul a webshopokból is ha rendelsz, valamilyen elektronikus formában célszerű (vagy sok helyen csak úgy lehet) fizetni.


aki utánanéz (hát igen, ezt meg kell tenni), az nem fizet sokat a banknak, sőt, még pozitív egyenleggel is ki lehet jönni az egészből, szóval a bank fizet neked a vásárlásaid után :D

14. sanyinak (válaszként erre: 1. - Nona47)
2013. aug. 26. 10:52

10 ezrelék a kp. felvétel??? Ez jóval több mint az adó.

Még talán a Magnetbankot is olcsón meg lehet úszni. Igaz, betéti kamatot se sokat fizet.

13. sanyinak (válaszként erre: 10. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 26. 10:50
Te hol élsz? Remete vagy? :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook