Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vesebeteg újszülöttek és csecsemők szülei beszélgessünk fórum

Vesebeteg újszülöttek és csecsemők szülei beszélgessünk (beszélgetős fórum)


2018. febr. 8. 13:08
Sziasztok!Van akinek a gyermeke multicisztás vesével született és még aktív?Szeretnék feltenni pár kérdést.Köszönöm.
17. Sanka02 (válaszként erre: 11. - Lulucita)
2012. jan. 30. 06:02

A jó vese a fiamnál kompenzálta a bajt, és majdnem akkorára nőtt mint egy felnőtt vese. Sokkal több vese szövet van mint korának megfelelően lenni kellene.

Talán majd nálatok is így fog történni. Nagyon picurka még!

2012. jan. 30. 06:00
A kisfiam egyik veséje is 10%osan működik. De még műtét nem jött szóba. Azt mondták, amíg bajt nem csinál nem nyúlnak hozzá. Az UH szerint minimális növekedése van. De igazi kiválasztó funkciója nincs.
15. elszabadult hold (válaszként erre: 13. - Elszabadult hold)
2012. jan. 29. 20:32
Jav: "azonnal vágnak"
14. elszabadult hold (válaszként erre: 11. - Lulucita)
2012. jan. 29. 20:30
Igen, ha nem éri el a 20 %-ot a működése, akkor általában kiveszik. De lehet, hogy jobb is lesz így. Mert a rossz vese magas vérnyomást okozhat, arra meg szedheti a gyógyszert egy életen át.
13. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Lulucita)
2012. jan. 29. 20:28
Az én lányom 7 éves volt amikor kiderült, hogy halmozott vesefejlődési rendellenességgel született. Addig tetemes rombolás ment végbe a veséjében. Már kétszer megműtötték (őt is a Heim Pál kórházban) helyrehozták amit lehetett, pontosabban megállították a romlási folyamatot, de így is vesebeteg marad. Eleinte 3 havonta kellett vizsgálatokra járni, izotóposon is sokszor voltunk. Ma 25 éves, van egy kisfia (császárral szült a vesebetegség miatt) és jelenleg a bal veséje már 3 centisre van zsugorodva. Csak idő kérdése és ki kell operálni, mert a kiválasztásban már nem vesz részt. A te kicsidnek mi miatt kell kivenni a veséjét? Egyébként azt tanácsolták nekünk, hogy érdemes először nefrológushoz menni, ők behatóbban foglalkoznak a vesével és annak bajaival, az urológusok legtöbbször "azonnak vágnak".
12. Szamó (válaszként erre: 11. - Lulucita)
2012. jan. 28. 16:56

Jajjj, istenem..... Tiszta szívemből sajnálom!!!!

Továbbra is drukkolok, hogy minden rendben legyen!


Ugye írsz majd?

2012. jan. 28. 08:13

Sziasztok!


Megvolt az izotópos vizsgálat, sajna 10 %-os a veseműködés, úgyhogy kiveszik a vesét február végén. Ez van.

10. Szamó
2012. jan. 25. 09:55

Lulucita!


Elmondták, hogy az izotópos hogyan fog lezajlani???

9. Szamó (válaszként erre: 5. - Lulucita)
2012. jan. 25. 09:54

Igazán sajnálom, hogy ki kell venni!!!!


Fel a fejjel!!!! Az a lényeg, hogy a másik jól működjön!

2012. jan. 25. 09:53

Sziasztok!


20 hetes terhes voltam, amikor a nőgyógyászom közölte, hogy kisfiam mindkét veséje "rossz", vagyis vesemedence tágulat van bennük. Szülésig nagyon szoros kontrol volt, 1-2 hetente jártunk UH-ra. Szerencsére szülésig a jobb vese észhez tért és beindult. A bal sajnos nem. Átirányítottak a megyei kórházba (GYEK) egy nagyon jó főorvoshoz. Sok vizsgálaton átestünk: UH, izotópos, vizelet, vérvétel..... Főorvosunk nem igazán szeret újszülöttet operálni, ezért vártunk. És szerencsére várhattunk, mert nem romlott az állapota. 3 hónaposan operálák. A bal vesénél összezárt az ureter. Kimetszették, összevarrták. 3 órás műtét volt. Utána 8 napig nem lehetett megemelni a gyerkőcöt, keze-lába ki volt kötve. 3 cső jött ki az oldalán. 12 nap múlva hazaengedtek. Azóta jól van. Havonta nézünk vizelet mintát, mindig jó :))) Még nem lélegezhetünk fel, mert lehet, hogy refluxos (VUR). Abban bízunk, hogy kinövi és nem kell megint műteni.

2012. jan. 24. 16:48
Igen szerencsére csak az egyikben.
6. Sanka02 (válaszként erre: 5. - Lulucita)
2012. jan. 24. 14:13
De csak az egyik vesében?
2012. jan. 24. 12:44
Nálunk úgy néz ki multicisztás a vese, tehát a kéregállomány tele van cisztákkal. Azért akarják kivenni, mert nem működik. EGYÉBKÉNT tágulat van benne és az ureterben is.
2012. jan. 24. 12:06
Az én kisfiamnál is vele született tágulat volt az egyik vezetékben , és mivel ott felszaporodott a folyadék , folyamatosan ekoli és még egy fajta baktérium volt a vizeletében ! Antibiotikumokat szedett és a tágulatot kinőtte !
2012. jan. 24. 11:58

Sziasztok!


Igaz én már nem vagyok gyerek, de 13 évesen derült ki az immunbetegségből kifolyó veseproblémám. Nekem mindkét vesémnek a fele elsorvadt, észre sem vettük. De most jól vagyok, szerencsére már gyógyszerek sem kellennek 2 éve.


Jobbulást Nektek!

2012. jan. 24. 11:54

Nekem 4 éves a kisfiam. Egy veséje működik, a másik elhalt. III-IV stádiumú VURral műtötték kétszer (tágulat volt a húgyvezetékeken, és a vesemedencéknél). Rendszeresen járunk a nefrológiára.

Mi miatt vennék ki a veséjét? Egyet? Mit mondtak, hogyan tovább?

2012. jan. 24. 11:40

Sziasztok!


11 napos kisbabámmal tegnap voltunk a Heim Pálba és közölték, hogy valószínű ki kell venni a pici veséjét. Csütörtökön megyünk izotópos vizsgálatra.

Van valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook