Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérző aranyér-mi a teendő? fórum

Vérző aranyér-mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. zsupa
2009. aug. 4. 14:57
És még valami: nem tudom, mi van a mostani napraforgó olajokkal, de azt vettem észre, hogy a székletet borzalmasan bekeményítik és ezzel problémákat okoz. Én mostanában zsír-olaj keverékét használom vagy olívaolajat. Érdekes megfigyelés: Görögországban sosem volt kemény széklet problémám.....
37. zsupa
2009. aug. 4. 14:54

Sziasztok!

Nekem 2 éve rendszeresen, főleg télen erős szúrás, vérzés volt wc után, mostanra már ülni sem bírtam. Kipróbáltam mindenféle kenőcsöt, kúpot. (Mastu, gyógyszertári kúpok) Mivel 7 évvel ezelőtt Ritter doktornál jártam, aki kitalálta, hogy végbélberepedésem van, gondoltam, lehet hogy most is az jött elő. 2 éve húztam a dolgot és annyira rossz volt, hogy megpróbáltam utánajárni a doktor elérhetőségének. Közben fórumokat olvasgattam és nagyon ajánlották Dr. Csatár Évát. Mivel az árlistáját összehasonlítottam Ritter doktoréval, hosszú vajúdás után elmentem a doktornőhöz. Kiderült, hogy 2 cm-es berepedésem van, nagyon mély és csúnya. Adott egy speciális kúpot (propolisz, lidokain és valami balzsam van benne), szednem kellett napi 1x 1 evőkanál paraffinolajat (gyógyszertárban vény nélkül adnak) valamint Mesulidot és a kúpra kenhető hámosító kenőcsöt (Neogranormon vagy Bepanthen vagy Alsol). 2 hetes kúrát javasolt, de másfél hét után sem történt semmi. Majd egyik napról a másikra begyógyult. Tegnap mentem vissza hozzá, a vizsgálat már nem fájt, a seb begyógyult, de még óvatosnak kell lennem, minden székelés előtt és után kenőccsle be kell kenni a külső részt. A doktornő hihetetlenül kedves, megnyugtató és rendkívül nagytudású szakember. Ami a székletet könnyíti (régen Ritter doktor javasolta), napi 2 kanál zabkorpa reggel legalább fél liter vízzel. Én natúr ettem és ittam rá a vizet. Ami még segít a széklet rendezésében, az a búzacsíra, ez egyben rendkívül jó méregtelenítő. A berepedésről csak annyit, hogy sajnos magától nem igazán fog elmúlni, tehát nem érdemes otthon kezelgetni sokáig, inkább menjünk bátran orvoshoz.

2009. júl. 16. 10:09
Köszönöm!
35. Cepheus (válaszként erre: 34. - D94544bae9)
2009. júl. 16. 10:06
Jobbulást kívánok!
34. d94544bae9 (válaszként erre: 33. - Cepheus)
2009. júl. 16. 10:01
Köszönöm, kipróbálom!
33. Cepheus (válaszként erre: 32. - D94544bae9)
2009. júl. 16. 09:51
2-3 szor elég, és ha WC-n voltál nagy dologgal
2009. júl. 16. 09:50
Napi hányszor kell ezt megcsinálni?
31. Cepheus (válaszként erre: 30. - D94544bae9)
2009. júl. 16. 09:46
A zsír valóban javíthat, mielőtt wc-re mész is kend be, és utána jó forró vizes mosás után is. A méz nem tudom, mit használ.
30. d94544bae9 (válaszként erre: 29. - Ipi)
2009. júl. 16. 09:43

Hát most még durvább a helyzet sajnos!

A kenőcstől és a kúptól elmúlt, vagy legalább is segített rajtam valamit!

De megint elő jött megint és még rosszabb, mint volt! :(

4 napig nyaraltam, nem ettem az activiát, wc-ni se tudtam, otthon pedig megettem a napi 1 joghurtomat, másnap már sikerült, de nagy szendvedés közepette! Azóta minden wc-nél fáj és vérzik, elég nagyon és már napközben is érzem, hogy nincs rendben, elég kellemetlen az ülés, pedig régebben csak wc-nél fájt kicsit! :(

Itt olvastam a disznózsír+méz hatásáról, kipróbálom, hátha segít rajtam is! :s

29. ipi (válaszként erre: 28. - D94544bae9)
2009. máj. 23. 15:54
Na mi újság Rencike veled?
28. d94544bae9 (válaszként erre: 27. - E7d58500d8)
2009. máj. 14. 09:26

Köszi szépen!

Vettem rá kenőcsöt, meg kúpot, meglátom, hogy javul e, ha nem akkor sajna doki lesz belőle! De félek tőle! :(

27. e7d58500d8 (válaszként erre: 26. - D94544bae9)
2009. máj. 13. 18:45
Szia, én a házidokimhoz mentem, ő is tükrözte meg, és nekem ő is mütötte volna, de szerencsére megusztam.
2009. máj. 13. 16:09
Sebészhez kell menni ilyen esetben Vagy a házi orvoshoz? :s
25. ipi
2009. máj. 3. 17:01
Én rutinos vagyok sajnos... Gyerekkoromban is sokszor volt a kemény széklet miatt ilyen gondom. A kis sebek a végbél felületén keletkeznek emiatt a székeléskor. Nekem azt mondta az orvos, hogy próbáljam meg lazítani az étkezéssel a székletet, dehát engem semmi nem hajt meg, jó vicc. Viszont amikor nagyon kevés folyadékot iszom, mint az utóbbi pár napban pl. akkor ez az eredmény. Mindig meg kell mosakodni vécézés után, valami nem irritáló testáplókrémmel bekenni és sokat inni, rostosat enni. Ha nagyon dudorodik és fáj és nem csak székelésnél vérzik, na akkor spuri a dokihoz. Én egy nagyon kedves sebésznéninél voltam. Tudnak javasolni fájdalomcsillapító kenőcsöt is helyileg használva.
24. cipa
2009. márc. 15. 17:57
Minél előbb orvoshoz menni!
2009. febr. 26. 21:20
Nekem is verzett mar 2x,de 3 honapot hasznaltam a kupot es a kenocsot,es azota nem faj es nem verzik.Egyebkent lehet olyan kupot is vasarolni,ami direkt vérzésre van :) rem segiteni fog.
2009. febr. 21. 15:35

Nekem, mind két szülésem után volt aranyér problémám, de nem vérzett.

Aztán tavaly nyáron ismét előjött ez a probléma, és akkor már vérzett is, nagyon!

Elmentem dokihoz, megnézte azt mondta műtét!

Csak mivel ez augusztusban volt, azt mondta, hogy várjunk vele őszig, mivel ezen egy nyílt seb lesz, és nem kéne elfertőződnie. Szeptemberbe visszamentem hozzá, addigra szerencsére visszahúzodott, a doki csinált egy végbéltükrözést, hát azt az érzést, nem kívánom még az ellenségemnek sem. De szerencsére mindent rendben talált odabent, így a műtétet is megúsztam.

21. 9cfe9caee2 (válaszként erre: 7. - Honeyberry)
2009. febr. 21. 14:10

Nekem sincs (szerencsére), és nem is volt ilyen problémám...és még csak orvos sem vagyok...:))

..sajnos viszont a közelemben vannak, akik küszködnek vele, ezért ismerem...:((

20. 9cfe9caee2 (válaszként erre: 14. - Dancingqueen)
2009. febr. 21. 14:07

Előjöhet nőknél terhesség ideje alatt (ez jó esetben szülés után kis idővel vissza is húzodik).

Előjöhet a szülés közbeni erőlködéstől, de idővel ez is rendeződik...

Előjöhet mind nőknél és férfiaknál egyránt, ha folyamatosan székrekedéssel küszködnek és a wc-én erőlködniük kell.

Előjöhet felfázástól.

..és még biztos egy csomó mindentől????

2009. febr. 20. 13:36
Köszönöm mindenkinek!
18. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 16. - Honeyberry)
2009. febr. 19. 14:14
Az nem szükségszerű hogy szülés után elő kell jönnie. És arról meg kell győzödni hogy valóban az aranyér e a probléma amit érezni lehet a kitüremkedésből meg hogy fájdalmas vagy csak a végbél bőre gyenge és sérülékeny. A szövetek tartóereje nem mindenkinél egyforma és nem minden idő után az.
2009. febr. 19. 12:37
orvos azonnal
16. honeyberry (válaszként erre: 14. - Dancingqueen)
2009. febr. 19. 12:19
Ez az amit én is szeretnék tudni. Mondjuk én már kétszer szültem, de szülés után nem volt ilyen problémám.
15. honeyberry (válaszként erre: 11. - Talentum)
2009. febr. 19. 12:18
Elírtam bocsi. Nem volt soha ilyen problémám, csak most. Tegnap vettem észre!
2009. febr. 19. 11:42
megkérdezhetem,hogy mitől jön elő az ilyesmi?:(
13. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 3. - Honeyberry)
2009. febr. 19. 11:27
Az a kérdés hogy menyire vérzik. Ha nem nagyon fájdalmas és nem folyó vérzés akkor kenőcsökkel lehet gógyítani.Unguentum Haemorrhodiale nevű kenöcs patikában recept nélkül kapható ez begyógyítja a sebet.Sárga színű magisztrális készítmény. Ha begyógyult akkor Reparon kenőccsel kell naponta kezelni.(körmöt levágni!!!)
12. zsirek
2009. febr. 19. 11:26

Vigyázni kell ezzel, mert nem csak aranyér lehet, hanem ha kicsit feljebb van egy bélpolip vagy egy repedés, az is vérezhet. Azért veszélyes ez, mert a véráramba kerülnek a baktériumok, és ha sokáig kezeletlen, szívbelhártya-gyulladást lehet kapni, ami igen hamar végez az emberrel. Azonkívül a polipokkal kezdődik sokszor a daganatosodás, vastagbélrák, szóval bármilyen kicsi is az esélye ennek, ezért mondják mindig, hogy muszáj ezzel orvoshoz menni. Inkább egy kis kellemetlen vizsgálat, mint egy komoly, akár halálos daganatos betegség.

Mindenképp orvos!

11. Talentum (válaszként erre: 7. - Honeyberry)
2009. febr. 19. 11:23
na jó, de akkor kinek van ilyen problémája? Neked vagy családtagnak?
10. danama (válaszként erre: 3. - Honeyberry)
2009. febr. 19. 11:21
Proktologushoz kell menni, remélem jól írtam, én is voltam, kellemetlen volt , megvizsgélt és a végén csak kúpot meg kenőcsöt írt.
9. f53c22bae8 (válaszként erre: 7. - Honeyberry)
2009. febr. 19. 11:20
nekem a reparon kúp és kenőcs mindig segít!!bár még sose vérzett szerencsére....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook