Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérzés terhesség alatt, de egészségesen megszületett! Pozitív történetek gyüjtése fórum

Vérzés terhesség alatt, de egészségesen megszületett! Pozitív történetek gyüjtése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. Mozsi7
2019. máj. 22. 10:07

Sziasztok!

Talán valakit megnyugtatok a történetemmel.Bocs ha hosszú és nem mindig szép.

Az első terhességet rendben volt. A második sok év után jött. 10 hetesen vérzés, nincs szívhang. Nem szép vég. 1 év mire meglepetésként a mensi előtt 1 héttel véreztem 1 napig. A párom poénból mondta, hogy jön a baba. Hát igaza volt.

Végtelen boldogság és aggodalom.

Folyamatos hasfájás, rózsaszínezés, majd a 12 uh után vérzés és kórház. Azóta, (21 hetes vagyok) hol barnázok, hol kicsi vércsepp, vagy csak zsemle színű váladék, fájások vannak.

De a legényke jól van. Sokat fekszem, igyekszem nem aggódni(na ezt nehéz) de a sok nehézség ellenére hiszem, hogy rendben leszünk. Magyarázat nincs a tüneteimre. Találgatnak. Pl:hematóma kiürült ezért vérzek, polipom lehetett, elmozdult a méhlepény....

A méhlepény 1 - 1.5 cm-re van a méhszájtól.

Szóval, ha bármi van akkor írj az orvosodnak, menj a kórházba, ne legyen senki szégyenlős. A kórházban többször kértem uh-ot. Nem örültek, de engem megnyugatatott. Mentem más orvoshoz is. Több szem többet lát alapon.

Szóval van remény. 😊

59. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - B.Timke)
2018. szept. 19. 14:43

Kedves Timi!

2 évet vártunk mire sikerült teherbe esnem pco+ ir mellett. Az első terhességem alatt 10 vérzésem ( alul nem tapadt a lepény rendesen) 3 bélgyulladásom végén toxémiám volt. Alacsony súlyhatár értékkel ugyan de egészséges kislányom született 2015-ben.

Második terhességem alatt 5 vérzésem 2 cm hematoma 2 bélgyulladás kezdődő toxémiám volt. Ismét egészséges kislányom született most 7 hónapja. Az már mellékes, hogy első császár szövődménye kép mindenem összenőtt ..

Pihenj, ne emelj, semmi megterhelő séta vagy állás.

Tudom nehéz, de ha kell ragadj a kanapéra - én is ezt tettem az elsőnél, másodiknál már nem tudtam annyit pihenni egy 2 éves mellett. Sok erőt kitartást egészséget kívánok és boldog baba várás. Tudom iszonyat közhely, de az a baba ami egészséges és jönni akar jönni fog és marad is minden nehézség ellenére is.

2018. szept. 19. 11:38
Sziasztok! Több év küzdelem után lett pozitiv a terhességi tesztem. Voltam HCG vérvételen is 2x, a HCG jó és növekszik. A doki mégsem látott semmit még az ultrahangon. Elvileg 5 hetes vagyok. 1 hét múlva kell újra visszamennem. Az rengeteg idő ... Lehetséges h később termékenyült meg és azért nem látszik még ? Volt valaki hasonló helyzetben?
57. ntimo
2018. szept. 2. 10:05
Elírtam, 2 nap múlva (mostmár csak 1 nap) leszek 14 hetes, nem 2 hét múlva..:)
56. ntimo
2018. szept. 1. 12:07

Sziasztok. Van még itt valaki? Kicsit én is kétségbe vagyok esve, akinek van még pozitív története szívesen olvasnám :)

Ugyan én már túl vagyok a 12. héten, de sajnos nem nyugodhatok meg :( 11 hetesen hajnalban elkezdtem vérezni, mintha gyengén megjött volna. Azonnal mentünk a kórházba, megnézték a babócát, aki jól van, viszont hematómát is láttak, ezért be kellett feküdnöm. Rutascorbint, progesterone exesltist és magne b6ot kell szednem. 5 nap múlva hazaengedtek, mert panaszmenetes voltam és a hematóma is kisebb lett. Ahogy hazaengedtek, másnap mehettünk újra a kórházba, mert (sajnos a migréntől) egész nap hánytam, még a vizet is, utána elkezdtem görcsölni és pecsételni. Mindent rendben találtak, hazaengedtek és kaptam quarelint 2x1-et mondott az orvos, hogy migrénre szedhetem, de egy félnél többet nem mertem bevenni belőle. Hematóma még lászódott, azt mondták 1-2 hét barnázás még lehet, attól ne ijedjek meg. Egy hét múlva újabb pecsételő piros vérzés, újra kórház. Minden rendben, baba jól van, hematóma már nincs. Pihenjek és szedjem a gyógyszert. Másnap újra kórház akkor már erős vérzéssel indultunk el, de mire vizsgáltak már csak pecsételés volt. Nem tudják miért vérzek, méhszáj zárt, baba jól van, megfelel a méreteinek, én meg már 3 hete szedem lassan a gyógyszereket, mellette csak fekszek de a barnázás még mindig nem múlik.. kisebb darabkák is jöttek már.. 14 hetes leszek 2 hét múlva, eddig sajnos nem sok változás. Néha több, néha kevesebb barnázás..

55. 40ba40a2fc (válaszként erre: 54. - Manó2000)
2018. júl. 20. 07:16
Oh köszi h megosztottad.
2018. júl. 19. 21:35
Én is vérezgettem, Utrogestant és magnéziumot adtak és azt kellett a 12. hétig szednem. Gyönyörű egészséges kisfaim született ebből a terhességből. Pedig nagyon véreztem.
53. manó2000 (válaszként erre: 22. - Vercsaszy)
2018. júl. 19. 21:33
Igen, n együtt szedtem.
2018. júl. 19. 19:40

Sziasztok

Van még valaki aki esetleg tud ilyen pozitív vélemènyt történetet!

Jó lenne olvasgatni ilyen pozitív esemènyeket!

2010. nov. 4. 11:57

Sziasztok.most találtam ezt a fórumot,és gondoltam gyors leirom a pozitív történetemet.Elözmények:2vetélés és egy ikerterhesség,ahol csak az egy maradt meg,ő már 4éves,terhes lettem.a 11ik héten jártam,mikor egyszercsak elöntött a vér,de ugy mintha megjött volna,Mire a kórházba értünk,már a cipőmbe folyt,borzasztó volt.Én már elkönyveltem hogy ezt a babót is elvesztem,sírva feküdtem fel az uh.hoz az ágyra,ahol jó 5perc után motyogta el a doki hogy baba él,szép fejlett,szivhang oké,és ki is hangositotta :).A méhlepény közel tapadt meg a méhszájhoz,és ez okozta a vérzést,ami kisebb nagyobb formába a 24ik hétig megmaradt.Gondolhatjátok mennyire féltem.

De hálisten a 38hétig birta és megszületett 5óra alatt ,4100grammal és 56centivel.

Ugyhogy mindenkinek kiratást,és sok pozitív energiát!

2010. okt. 13. 15:50
Most voltam UH-n és kiderült,hogy ikreim voltak és az egyiket elvesztettük,de a másik baba teljesen jól van.8 hetes és minden rendben vele.Az üres petezsák még ott van,gondolom annak fel kell szívódnia.Két hét múlva kontroll.Köszönöm mindenkinek,aki szorított.Végig sírtam az utat hazáig a kórházból.Annyira örülök!
49. Kittycat2 (válaszként erre: 47. - Nikoletta2007)
2010. okt. 5. 13:50
nyugi, én 12 hétig véreztem, és mégis lett egy gyönyörű kisfiam. minden rendben lesz, remélem, szorítok! :)
48. pteri (válaszként erre: 47. - Nikoletta2007)
2010. szept. 29. 13:21
Szorítok!
2010. szept. 28. 14:29
Az ultrahangon szépen látszott a petezsák.Kissé szabálytalan az alakja,de nincs rajta sérülés,egyenletes a széle.A magzat 5-6 hetesnek megfelelő méretű.A doki azt mondta,hogy egyenlőre nincs semmi gond.A vérzés talán csak beágyazódási vérzés lehetett,mert most nincs.Tegnap már alig volt,talán csak este egy kicsi.Ma még semmi.Remélem eláll teljesen és akkor talán megnyugodhatok.
2010. szept. 27. 21:19
Holnap megyek ultrahangra.Majd megírom,mi volt.
2010. szept. 27. 09:17

Olyan aranyosak vagytok!!Köszönöm!

Még semmi.MAradt a vérzés,sajnos még fogalmam sincs,hogy mi zajlik a testemben.Ma felhívom az orvosom és megpróbálok kierőszakolni egy ultrahangot.Jó lenne tudni,hogy mi történt.Előzőleg annyit mondott a dokim,hogy várjak,ha nagyon erősen véreznék,akkor menjek be a kórházba,ha nem,akkor várjak pár napot és csináljak újabb terhes tesztet,hátha már nem leszek terhes.Nos,szombaton és ma reggel is csináltam,de a teszt nem is gondolkodott,azonnal pozitív lett.Olyan nagyon sötét barna vérzésem volt és voltak benne darabok is(fehéres),olyan mintha menstruálnék,nem túl erős.Szerintetek van még esélyem,hogy él?

44. Kittycat2 (válaszként erre: 42. - Nikoletta2007)
2010. szept. 26. 14:09
Szia, nagyon szorítok neked, hogy minden rendben legyen!
43. pteri (válaszként erre: 42. - Nikoletta2007)
2010. szept. 22. 14:44
Sok szerencsét és egészséget kívánok nektek.
2010. szept. 21. 21:46
Sziasztok,megint én vagyok.Eltelt 5 hónap és én újra terhes vagyok.Most vagyok 5 és fél hetes.Nagyon örültem , mikor megtudtam,de félek is.Félek,hogy megint megtörténik.Ma egy kicsit véreztem.Teljesen kész vagyok.A doki,azt mondta,nem kell még aggódni,ez bármitől lehet.Ez igaz,de szeretném tudni,hogy nem attól,hogy megint elveszítek egy babát.Már írtam,hogy nem Magyarországon élek,és itt nem nézegetik a kismamákat.A természetre bízzák a dolgokat.Azért én erre a vérzésre önhatalmúlag elkezdtem szedni az utrogestant.Maradt az előzőből.Szedek még sok magnéziumot és bízom Istenben és a kisbabámban,hogy nagyon akar élni.Mert mi nagyon szeretnénk,hogy éljen!!
2010. ápr. 3. 20:00
Tévedtem.Tegnap iszonyatos görcsök jöttek és ahogy a kórházba értem,eltávozott a babám.Szerencsére minden kiürült,úgyhogy nem kellett műszeresen befejezni.Most jöttem haza a kórházból,sok vért vesztettem,alig akartak hazaengedni,de most már jobban vagyok.Az volt a szörnyű,hogy olyan volt,mint egy szülés.Fájás-egy löket vér-fájás-és jött a baba is mindenestül.Sajnos ez nem egy pozitív sztori,sajnálom,hogy rontottam az összképet.
2010. ápr. 1. 08:29
Én is úgy gondolom,hogy ez nem túl jó dolog,mert ha kicsit tévedek is,legalább 2 hete halott.De sajnos nem Magyarországon élek,nem tudok máshova menni.Muszály megvárnom,itt nem nyúlnak hozzám előbb.Arra játszik a doki,hogy hátha magától kiürül,mert akkor nem kell csinálni velem semmit.De szerintem,ha eddig nem tette,most már nem fog.
39. Vercsaszy (válaszként erre: 38. - Nikoletta2007)
2010. márc. 31. 21:54

Ááá sajnálom!Nem mész el másik dokihoz is?Nem tudom,csak már én féltelek,nem tudom én úgy gondolom,hogy nem jó az,ha ilyen sokáig bent marad.

Már csak a későbbi terhességre nézve is!Nagyon sajnálom!:(

2010. márc. 30. 16:32
Ma voltam újabb ultrahangon,ahol szintén 6 hetesnek megfelelő méretű magzatot találtak.Szívhang nincs,de ha tényleg 6 hetes,akkor ez még nem baj.Egy hete is ekkora volt.Még mindig nem nyúlnak hozzám,újabb egy hét múlva megnézik mégegyszer.Rettenetes ez a várakozás!Továbbra is vérzek.Tudom,hogy ez a pozitív történetek gyűjtésére szolgáló topik,de egyenlőre nem tudom,mi lesz a végeredmény.Most a 11. héten vagyok és ez a 6 hetes méret szerintem túl nagy különbség.Egy hét múlva újabb ultrahang,hacsak addig nem történik valami magától.
37. Vercsaszy (válaszként erre: 35. - Nikoletta2007)
2010. márc. 27. 21:44
Várni fogom majd az írásodat!Vigyázz magadra!
2010. márc. 27. 08:21

Csak azt szeretném mondani, hogy ha esetleg valakivel előfordult, hogy szeretkezés után pár csepp vértől nagyon megijedt, nyugodjon meg! :) én így jártam anno, de a doki megnyugtatott, hogy ez a vérbő altest miatt normális, ilyenkor figyeljük milyen pózban történik, és azt a továbbiakban csak nagyon óvatosan. A babának nem lesz baja, csak ránk hozza a frászt :)

Bocs, ha ez off volt, hiszen itt más jellegű vérzésekről vannak történetek, de hátha valaki ezért kattint a fórumra :) minden jót!!!

35. Nikoletta2007 (válaszként erre: 34. - Vercsaszy)
2010. márc. 27. 08:14
Nagyon aranyos vagy,köszönöm!Én sem bízom semmi jóban,csak szeretnék túl lenni rajta már.Abban reménykedek,hogy a következő próbálkozásra majd összejön.Megírom,mi lesz majd.
34. Vercsaszy (válaszként erre: 33. - Nikoletta2007)
2010. márc. 26. 22:03

Szia!

Nagyon sajnálom...Én nem biztatnálak.Bár nem vagyok szakember,és csodák igenis léteznek!De hazug sem vagyok,így nem akarlak áltatni!Készülj fel a legrosszabbra,de közben próbálj meg hinni,bízni a kismanóba!És pihenj,amennyit csak tudsz!

És ha van erőd,írd meg majd az ultrahang eredményét!

Azért én gondolok Rád,és nagyon drukkolok Nektek!!!

2010. márc. 26. 13:45
Örülök,hogy szép történetet is olvashatok.Most a számítások szerint 10 hetes vagyok,de UH szerint a magzat csak 6 hetesnek felel meg.Vérzek,de nem ömlik,csak olyan,mintha megjött volna.Barna,néha darabos.A petezsák kissé szabálytalan,a baba 7 mm,de szívhang nem észlelhető.Nem mertek beutalni kaparásra,mert nem biztosak benne,hogy elhalt.4 doki is megnézett,az UH papíromra azt írták hogy missed ab???grav s 6.Nagyon félek most,már nem is reménykedek.Egy hét múlva megint UH,akkor kiderül,hogy nő-e a baba,vagy tényleg elhalt.Kaptam utrogestant,de eddig nem segített,továbbra is vérzek.Biztassatok,hogy még lehet jó vége is.Van már egy 14 éves fiam és 7 éve már volt egy missed ab-m.Nem tudom,hogy remélhetek-e még??
2010. márc. 22. 01:56
Sziasztok! A terhessegem 6. heteben jarok, gyakran verzek ami nagyon eros gorcsolessel, fajdalommal jar. Ez lehet veszelyes a babara nezve? a valaszokat elore is koszonom!
31. B.Timke (válaszként erre: 30. - 118ace9012)
2010. jan. 18. 18:12
köszönjük :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook