Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérzés terhesség alatt, de egészségesen megszületett! Pozitív történetek gyüjtése fórum

Vérzés terhesség alatt, de egészségesen megszületett! Pozitív történetek gyüjtése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. jan. 8. 09:34

Sziasztok!

Én is csatlakozom a bizonytalanok táborához! Az én történetem.

Tavaly januárbam volt egy missedab.-om....ikrekkel.

Azóta hiába próbálkoztunk, nem igazán jött össze a babó.

Decemberben diagnosztizáltak Pcossel, a doki azt mondta, ünnepek utßn menjek, ad gyógyszert, hátha úgy összejön.

Tegnapra(csütörtök) nem vártam a mensim, viszont kedd este elkezdtem barnázni. Tegnap reggel teszteltem egy halvány pozitívat. Azóta is barnázok.

Szerintetek??

A dokim azt mondta várjak...2 hét múlva menjek,lehet ez még beágyazódási "vérzés" is, akár egy hétig is.

Hát nem tudom....

2021. jan. 5. 17:29

Sziasztok!

Ha esetleg még használjátok a portált segítségre lenne szükségem,és elmesélném a tapasztalatomat! :)


Nobember 16.an menstruáltam utoljára akkor elég sokáig 8napot.

Kimaradt a december 14.-én várt mensim és halványan de pozitívat teszteltem:)


Viszont a múlthéten csütörtökön,szilveszter reggelén amikor pisilni mentem kijött belőlem egy nagy adag világos élénk piros vérzés. Bementünk az ambulanciára,hüvelyi uh-n annyi látszódott hogy 12mm a méhfal vastagsága ami utalhat terhességre,de inkább azt mondták,hogy vetélek,vagy nem is vagyok terhes.

Elküldtek hcg vérvételre,jó arányokkal 2-4hetes terhességet írt.A vérzésem aznap elmúlt,azóta barnás cseppek vannak. Hétfőn,január4.-én kellett visszamennem, már látszódott hasi uh-n 6mm petezsák:)

Mai napra volt időpontom magánba,már 8mm a petezsák és látszódik a szikhólyag.

Viszont az orvos azt mondta hogy ő szerinte el fogok vetélni a vérzés miatt,mert problémát jelent,és nem normális ha vérzek.:(

Teljesen letörtem azóta.

Írt fel progeszteront, és velfemet.

Mi a véleményetek a dologról?

Köszöm a segítséget!

88. Nemethenrietta (válaszként erre: 87. - Ronikutyi)
2021. jan. 5. 17:09

Szia, szeretném megkérdezni,hogy azóta hogy vagy?

Hogy alakult a magzat?

2020. dec. 19. 10:51
Sziasztok. Bár látom tavasz óta áll a fórum, de szeretném én is leírni a történetem, ami még javában zajlik. December 3-án teszteltem pozitívat. 14-én lett volna időpontom nőgyógyászhoz, de 12-én elkezdtem barnázni. Mivel több fórumot olvasgattam, és a legtöbb helyen progeszteron pótlást írtak gondoltam lemegyek az ügyeletre, elmondom a pabaszom és írnak ki. Nem első terhesség, így szokatlan volt, megijedtem. Hát nem írtak ki, amint meghallották hogy terhes vagyok egyből beküldtek a szülészetre. Ott aztán várakozás, majd az uh-s vizsgálat során semmit nem láttak ezért vettek vért. 134-es hcg szintet mértek, ami alacsony, de a fogantatás időpontja nem tiszta, úgyhogy tippeltek csak, mondván hogy lehet túl kicsi a terhesség, lehet méhen kívüli is, vagy lehet egy kezdődő vetélés. Mivel nem látszódott sehol semmi ezért nem kaptam semmilyen gyógyszert, hormonpótlót.Görcsölgettem, de nem volt vészes. Mondták hogy akkor menjek vissza ha késszúrás szerűt fájdalmat érzek. Ilyen nem volt,csak 1 hete tartó barnázás, viszont tegnap már élénk vér jött, menstruáció szerű, de sokkal enyhébb, görcs nélkül. Amíg nem olvastam ezt a topikot, teljesen lemondtam a baba lehetőségéről, most egy kis reményt adtatok, amit köszönök szépen. Kedden megyek maszekba vizsgálatra és remélem hogy a babâval minden rendben.
2020. ápr. 8. 20:04

Sziasztok!


A történetem a következő. Jelenleg 6+2 hetes vagyok, 1,5 hete vérezgetek hol jobban hol kevésbé, néha egyáltalán nem. Elég surun megfordultam orvosnál az elmúlt időszakban, a helyzet ellenére szerencsére sokszor vizsgáltak. 6 mm az embrió és dobog a kis szive.

Az egyik doki látott bevérzést, mikor még csak petezsak volt, körülötte volt a vérzés.. azóta ben tudni, hogy mitől vérezgetek, legalábbis ezek az orvosok nem tudták megmondani.

Azt mondta az egyikőjük, hogy lehet tapadási nehézség vagy akar fejlődési rendellenesség, a vérzés hátterében. Nem vagyok nyugodt. Nincs görcsöm, a derekam néha faj és néha szúr a hasam de ez gondolom alaphelyzetben is normális a benti változások miatt. 5 éve volt egy problémamentes terhességem, van egy egészséges kislanyom.

Szedek rutascorbint, utrogestan 4*2 plusz magnerot 3*3, és vitaminok.

Épp tegnap 18:00 körül kijott egy nagyobb sötét piros paca(bocsi a kifejezésért), majd elénk piros ver volt minden alkalommal pisi után a wc papíron. Na reggel voltam uh, minden rendben, a helyen van a pici.


Van valaki aki hasonlóan volt terhessége elején? Kinélnem kell magam. De az 5 éves mellett nem tudok egész nap feküdni. Most estére megint kicsit verezgetek, de már kb az a meglepő, ha nem :(


Ha volt valakinek ilyen, kiderült, hogy mi állt a háttérben?

85. Rebecca0511 (válaszként erre: 84. - Bolka121)
2020. febr. 20. 08:07
Nagyon sajnálom..... Erre nincsenek szavak.... 😪😪
84. bolka121 (válaszként erre: 83. - Rebecca0511)
2020. febr. 18. 15:26
Missed ab.😢
83. Rebecca0511 (válaszként erre: 82. - Bolka121)
2020. febr. 17. 07:46

Tudom, hogy pokoli a várakozás, de csak pozitívan 😊😇

Ha vannak tüneteid, az jó jel.

Majd írj ultrahang után.

Szorítok értetek 😊

82. bolka121 (válaszként erre: 81. - Rebecca0511)
2020. febr. 16. 19:59
Köszönöm. Igazából tüneteim vannak. A mellem fájnak,émelygés,állandóan tudnék aludni, így próbálok reménykedni.
81. Rebecca0511 (válaszként erre: 80. - Bolka121)
2020. febr. 15. 20:52

Szia

Szerintem van remény. 6 hét 5 napos terhes voltam mikor kiengedtek a kórházból, szivhang nem volt. Egy hét múlva kellett kontrollra menni, akkor már volt szivhang 😇

Egy 23 hetes kismama

2020. febr. 12. 20:31
Sziasztok! 38 éves vagyok,7+1hetes kismama. 4+6hetesen voltam elöször dokinál mert barnáztam. Kaptam Rutascorbint.Azóta is szedem. Akkor 8 mm petezsák látszódott.Tegnap voltam újra. 10mm petezsák benne szikhólyag,crl 2mm. Szívhang még nem látható. Jövő kedden kell újra mennem. Szerintetek van még miben reménykednem?
2020. jan. 30. 11:36
Persze ez igazándiból Anyu sztorija.
78. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - B.Timke)
2020. jan. 30. 11:34
Pozitív történetnek ott az öcsém: kB 8 hetes lehet, mikor annyira elkezdett vérezgetni, hogy biztos volt benne, hogy elvetélt. Viszont a szülész ismerōs, akivel véletlenül találkozott, ragaszkodott hozzá, hogy megvizsgálja ( ez még az UH elōtti történet) és rögtön hazazavarta pihenni, mert kiderült, Hogy még ott van a tesóm. A következõ hónapokban még trükközött néhányszor az öcsém, de aztán végül majdnem kivárta a kiírt idõt. Egészséges lett és ma már maga is apuka.🙂
2020. jan. 30. 10:26
2016 novemberében úgy indult a terhességem a nemvárt napján, hogy pozitívat teszteltem digitális CB-vel aznap reggel, majd délelőtt "megjött". Rendes, normális mennyiségű vérzés lépett fel. Tartott kb. 2 napig. Aztán 5-6-8-12-18 hetesen szintén vérzés lépett fel, nem kevés. 12 hetesen konkrétan egy menszinél is erősebb és nagy alvadt vér darabok távoztak. 18 hetesen kórházba kerültem 1 hétre. Progeszteron pótláson kívül semmit nem kaptam. Végül 18 hét után nem jött elő. 2017 júliusában egészséges kislányunk született.
2020. jan. 29. 21:19

Sziasztok!

Én most jol vagyok ☺️ A verzes is elmult

2020. jan. 27. 07:10

2009-ben az első terhességemnél én is görcsöltem és véreztem a pozitív teszt után pár nappal. Uh-on látta a doki, hogy még nincs is rendesen beágyazódva. Kaptam gyógyszert és szednem kellett nos-pat és magne B6-ot és feküdni kellett.Akkor jobban lettem, vérzés elmúlt. Utána 9 hetesen újra véreztem, akkor kórházba fektettek.Megállapították, hogy haematóma. 11 napot feküdtem bent, mire felszívódott, és utána már a 39 ig hétig minden rendben volt. Akkor toxémia miatt császárral lett meg a kislányom egészségesen, most már 10 éves nagylány.

2010-ben második terhességemnél semmi baj nem volt, mégcsak reggeli rosszullétek sem. 39-ik héten természetes úton született egészségesen a kislányom, viszont még a szülőágyon atóniás vérzés lépett fel, ezt nem részletezem, nem akarok senkit megijeszteni, de ügyesek voltak, rendbe hoztak, szép nagylányom már 9 éves lesz.

2018-ban a harmadik terhességnél már tényleg minden rendben ment, se vérzés, se görcs, se reggeli rosszullét. 40-ik héten az előző szülések miatt és mivel magas vérnyomásos vagyok,császárral megszületett a kisfiam, ő most 14 hónapos.

Most 24-én pozitívat teszteltem.A clearblu digitális 2-3 hetet írt, pedig 3-án volt az utolsó mensi.25-én vérezni és görcsölgetni kezdtem,másnapra elmúlt. Remélem maradt a baba. 30-án kéne megjönnie, bízom benne,hogy nem jön🙂, utána jelentkezek orvoshoz.Nagyon örülnénk a negyedik picurnak🤗

Hát röviden ennyi az én történetem.

2020. jan. 27. 06:36
Mi újság azóta veletek Kunigunda85 és Boldoguje?
2020. jan. 8. 11:34
Én újra elkezdtem vérezni. Voltam ma dokinál, megvizsgált és a méhlepény a ludas. Elég bizarr.
2019. dec. 13. 06:32
Terhesség 41. hetèben mêhlepèny leválás, császár és minden rendben lett 😊
71. boldogujevet (válaszként erre: 70. - Kunigunda85)
2019. dec. 13. 04:12
Én is későbbre voltam írva... csak a vérzés miatt előbb mentem. Ami egy méhszáj seb.
70. Kunigunda85 (válaszként erre: 69. - Boldogujevet)
2019. dec. 12. 07:46
Ilyen korán egyik gyerekkel sem voltam dokinál,mert nem véreztem. Mind a kettő gyerekkel 6-7 hetesen mentem dokihoz,amikor már volt szívhang is. Én a vérzés miatt írtam ide,hogy hátha valakinek volt ilyen és mégis megmaradt a baba.Köszönöm.
69. boldogujevet (válaszként erre: 68. - Kunigunda85)
2019. dec. 11. 20:06
Akkor nem is ertem miert kerdezed ekkora tapasztalattal hiszen itt en is csak hitetlenkedem, hogy de miert de akkor te tudod a valaszt. Meg itt csak tippmix es sejtes van. En nagyon szurkolok neked 😍 meg hogy vegre latszodjon !!!
68. Kunigunda85 (válaszként erre: 67. - Boldogujevet)
2019. dec. 11. 20:00
Nem latszodott. Tudom mit kell nezni, 3.baba lesz 😊. Lehet kesobb fogant, hetfon ujra nezi a doki, hatha...
67. boldogujevet (válaszként erre: 66. - Kunigunda85)
2019. dec. 11. 16:35
De hüvelyin kell latszodnia. Amit en lattam ez egy hatalmas kor alaku buboreknak hivom mert egy kis zsakocska de teljesen kiveheto a nagy űrben.
66. Kunigunda85 (válaszként erre: 65. - Boldogujevet)
2019. dec. 11. 13:42
Én hétfőn voltam uh-h,akkor voltam elvileg 4 hetes 6 napos.Én is láttam az uh-t és tényleg semmi nem volt ott. A mensim elvileg múlt héten hétfőn kellett volna,hogy megjöjjön. Akkor már egyértelmű pozitív volt a teszt,azóta meg erősödik.
65. boldogujevet (válaszként erre: 64. - Kunigunda85)
2019. dec. 11. 13:34
Szia. Én pont 5 hetes vagyok. Ma voltam dokinal mert verezgettem, rozsaszin barna is minden arnyalata. Csinalt uh t huvelyit es latszik a nagy petezsak 😊 a verzes pedig egy pici mehszaj seb miatt van. De azert kaptam a seb huvely tabletta melle egy kis progeszteront is. Szoval nem ertem mi az hogy nem latott semmit a dokid. Hiszen amikor mar elvileg kimarad akkor min 2-3 hetes terhes az ember lanya. En a nem vart mensim elso napjan teszteltem egy brutal egyertelmut.
2019. dec. 11. 13:25
Sziasztok!Érdekelne,hátha volt valaki hasonló helyzetben. Múlt hét előtti héten pénteken volt valószínűleg beágyazódás,pici vérrel,majd szombaton teszteltem nagyon nagyon halvány pozitívat. Hétfőn elkezdtem icipicit vérezni,majd csütörtökön nagyon vérezni. Azóta kb 2 naponta csinálok teszteket és erősödik a teszt csík. Görcseim nem voltam. Voltam dokinál de nem látott még semmit,hogy is látott volna 4-5 hetesen :(. Jövő héten hétfőn kell mennem újra uh-ra. Nem tudom,hogy most mi a helyzet,van-e baba vagy nincs. Szokott hányingerem lenni,de félek ezt csak beképzelem vagy ilyesmi.Ma reggel is teszteltem,majdnem 1 héttel az erős vérzés után is erős pozitív a tesztem.Aki esetleg járt így,ott végül lett baba?
2019. nov. 28. 17:30
Ikerterhesség, természetes úton jött össze. Hetedik héten erős vérzés , egyik baba elment. 12. Héten újra nagyon erős vérzés , majd 20. Héttől nyitott mehszaj, és fekvés 39. Héten egy gyönyörű okos egészséges kislány született
62. ttittike (válaszként erre: 61. - B6198b034a)
2019. máj. 27. 16:42

Szia.

Én is hasonlóan vagyok most. Ivf ikerterhesség, 6.hét barnázás. Szivhangunk már van. Remélem nem lesz baj.

2019. máj. 23. 22:37

Sziasztok! Hátha valakinek segít:

IVF baba, ikerterhesség.

Hat hetesen vérzés először. Nem kevés, nagyon sok... mire a kórházba értünk, a betét sem bírta el. Egyik baba nem maradt velünk.

Aztán 12. héten, 16. héten ismét nagyon sok vér. 18 héttől ujjnyira nyitott méhszáj, nemcsak a külső hanem végig. Három adag tüdőérlelő (26. hét, 30. hét, 32. hét), háromszor leállított koraszülés. Végig fekvés. 35. hétre szülés. Lányom jövőre érettségizik és az orvosira készül.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook