Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérvételre kell mennem.Tapasztalatok? fórum

Vérvételre kell mennem.Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 12. 23:50
Bocsánat,de elröhögtem magam. Vérvétel előtt egy fórumot inditani.. De ha már... Én túléltem. Minden alkalommal.. :-)
22. cde472ac47 (válaszként erre: 21. - Fontoska)
2013. jún. 12. 20:29
Pontosan nem tudom, érdemes lenne megkérdezni. Annyit tudok hogy én egyszer voltam vérvételen, és éppen menstruáltam. Mikor megjött az eredmény megkérdezte a doki hogy "Vérvételkor menstruált?" mert kimutatta a vér. Hogy aztán miből jött rá...
2013. jún. 12. 20:23
Sziasztok! Éppen mentruálok de vérvételre kéne mennem! Vasat nézik meg a transzferrint! Mehetek?
20. bige (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2010. jan. 3. 22:34
hát, nem tudom, akkor nagyon nem értenek hozzá az SZTK-ban, akik veszik, mert ők mondták, és évek óta így csinálom, és sose adott fals eredményt. előtte keresgélték a vénámat, és többször vissza kellett bökni, hogy folyjon, meg vákuumos fecskendővel . ..
19. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Bige)
2010. jan. 3. 22:29

Szia, Bige!


Az nagyon nem kóser, mert a hígulás miatt a vérminta értékelhetetlenné válik.

18. bige
2010. jan. 3. 22:21

rendszeresen vesznek tőlem is vért.


vérvételnél egy dologgal nagyon tudsz segíteni magadon: IGYÁL ELŐTTE SOKAT, ( én egy jó fél litert szoktam )megduzzadnak a vénáid, felhígul, - könnyen eltalálják, és pillanatok alatt kicsurog a vér.

17. huszka (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2010. jan. 3. 12:16
Köszönöm szépen, hogy így elmagyaráztad :)
16. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Huszka)
2010. jan. 3. 12:15

Azért lehet problémás, mert fertőzésben a kortikoszteroidok (mellékvesekéreg) termelése megnő, ez értelemszerűen nagyobb kortikoszteroid-szinttel jár, de e hormonok más hormonok termelését is befolyásolhatják. A hőemelkedés persze nem vészes állapot ilyen szempontból sem, de akár módosíthatja is az eredményt.

(Ez nem biztos - ennyire nem értek ehhez -, de a lehetőség megvan.)

2010. jan. 3. 12:12
Ha ügyes a nővér,akkor nem fog fájni.Hamar megvan,de azért vigyél magaddal egy kísérőt.
14. huszka (válaszként erre: 12. - 3ca3e86e44)
2010. jan. 3. 12:12
Mindenképpen jobb, ha nem betegen mész ;o)
13. huszka (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2010. jan. 3. 12:11
Ok... én eddig olyan vérvételen voltam, ahol nem okozott problémát.. így helyesbítek.. :) Mondjuk, nem is voltam hőemelkedéssel vérvételen így utólag belegondolva..
2010. jan. 3. 12:11

Egyébként azért kell mennem mert szedek egy gyógyszert a körmömre,és elég régóta,és elküldött a doki,hogy nézzük meg,nem-e roncsolja a májat.

Akkor nem nézek oda:)De lehet akkor meg kellene várni míg elmúlik..

11. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Huszka)
2010. jan. 3. 12:09
De, ott is bekavarhat a hormontól függően.
10. klára51 (válaszként erre: 1. - 3ca3e86e44)
2010. jan. 3. 12:07

2002 óra három havonta böknek ha nem többet,nem kell nézni és no para.

Gondolj arra ez azért kell,hogy megtudják mi bajod.

2010. jan. 3. 12:06

Amennyiben nem a hőemelkedés miatt kell menned akkor érdemes megvárni, hogy elmúljon, mert hamis értékeket kaphatsz.

A fájdalomról: :) Felnőtt ember vagy. Ebbe nem haltak még bele, gondolj ilyenkor azokra a beteg gyerekekre akiktől akár naponta többször is vesznek vért és ez a legkisebb problémájuk.

2010. jan. 3. 12:06
Én utálom a vérvételt. De pár éve évente el kell mennem a hormonok miatt. Nálunk két asztalnál veszik a vért, lehet választani, kihez mész. Én egy kedves, mosolygós hölgyhöz szoktam menni, mert nagyon finoman veszi a vért, közben pedig nagyon kedves. Alig érzem meg. Szerintem Te is ahhoz menj aki szimpatikus, és nem fogsz annyira görcsölni rajta.
2010. jan. 3. 12:06
Bár, ha hormonvérvétel, akkor szerintem nem okoz problémát a hőemelkedés :)
2010. jan. 3. 12:05
Sziasztok! A vérvétel nem nagy dolog, ne félj és ne tarts tőle ;o) A betegséget mindenképpen mondd meg, mert meglátszik a véreredményen... Lehet, le sem veszik és azt tanácsolják, hogy egészségesen menj vissza ;o) Kitartás, gyorsan túl leszel rajta :)
2010. jan. 3. 12:05
vérvétel? százszor voltam már, semmi különös.
4. Pirosalma (válaszként erre: 1. - 3ca3e86e44)
2010. jan. 3. 12:05

Szia!


Nem, nem fog fájni. Betegen valószínűleg nem mehetsz, mert téves eredményt adhat, de ez attól is függ, miért küldött el az orvos.

3. dtrr
2010. jan. 3. 12:03

Én régen utáltam, de a terhesség alatt hozzászoktam.

Szerintem minden azon múlik, ki csinálja.

Ja, és ne nézz oda!

2010. jan. 3. 12:03

Nekem májusban volt utoljára vérvételem, kéz műtétem volt. Háát, annyira nem fáj, ki lehet bírni, van 1-2 rosszabb rész benne, amit érzel, de szerencsére nem tart sokáig. Főleg, ha könnyen megtalálják a vénád. :)

Ne izgulj!

A lázad pedig mondd nekik, nehogy baj legyen belőle. :)

2010. jan. 3. 12:01

Most megyek életemben először vérvételre,mert elküldtek.Csak eléggé parázok miatta.Valakinek fáj,valakineknem.Nektek hogy volt?

Ja,és most lettem beteg kb.2 napja,már hőemelkedésem is volt.Ettől függetlenül el lehet menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook