Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vérvételre éhgyomorra kell menni és nem lehet bizonyos dolgokat sem inni. Vizet ihatok? fórum

Vérvételre éhgyomorra kell menni és nem lehet bizonyos dolgokat sem inni. Vizet ihatok? (tudásbázis kérdés)

1 2
31. babszibobó (válaszként erre: 30. - Csirivirir)
2012. máj. 8. 19:02
:-)
2012. máj. 8. 09:03

Sziasztok!


Na köszi a tanácsokat, voltam pénteken.


Reggel csak megittam egy nagy pohár vizet. Mondtam is az orvosnak, azt mondta nagyon jól tettem.


Szóval, csak erősíteni tudom azok igazát, akik azt írták ajánlott inni előtte. Persze kizárólag csapvizet lehet.

2012. máj. 3. 22:14

Köszönöm szépen, eolvastam és köszönöm a válaszokat.


Azt hiszem fél liter folyadék bevitelétől a délelőtt során nem lesz gond.


Szép álmokat kívánok, megyek aludni!

28. babszibobó (válaszként erre: 25. - Csirivirir)
2012. máj. 3. 21:58

Nyugodtan igyál, de csapvizet, tehát ne ásványvizet és "barátait"!Ahogy írta valaki, sokkal könnyebb levenni, persze ha a véna maga jó, mert nem sűrű a vér.


A reggeli vizeltre is kaptál választ előttem:-)


És igen, jól írták előttem, a műtétek, legyen az kicsi-nagy, vagy olyan beavatkozás, ami pl. ingert kelthet, na azok előtt tényleg nem szabad semmit sem, nem véletlen kötik be az infúziót ilyen beavatkozások előtt.

2012. máj. 3. 21:58

ezt olvasd el, leírják,kifejezetten jó ha iszol előtte.


[link]

26. b4c06bc553 (válaszként erre: 22. - Cepheus)
2012. máj. 3. 21:56
Kicsit tapasztalatlan lehetsz az ügyben!
25. Csirivirir (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2012. máj. 3. 21:55

KÖszi!


Nálam nincs szó műtétről meg semmi ilyesmi.


Csak teljes labor. Kolszterin, májfunkció, vérsüllyedés...stb ellenőrzése. Felvételi miatt kell.

24. Csirivirir (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 3. 21:52
Na ezzel is okosabb lettem! :) Köszi!
23. babszibobó (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. máj. 3. 21:51
Vizet nyugodtan ihatsz, sőt az a legjobb ha iszol, persze nem liter szám, de a vénáknak nagyon jót tesz!!(Laborban dolgoztam!)
2012. máj. 3. 21:50
Persze, hogy lehet, tiszta vizet. Műtét előtt nem szabad inni, szerintem azzal keverik itt sokan, de annak az oka a hányás/fulladás veszély. A vérvételt még segíti is, ha rendesen iszol aznap.
21. Csirivirir (válaszként erre: 17. - Mafalda)
2012. máj. 3. 21:50
Nem csak meleg függvénye nálam. Én rettenetesen folyadékos vagyok. Eleinte tudatosan figyeltem oda erre. Mára a szervezetem megszokta. Ha nincs meg a szokásos mennyiségem, fáj a fejem, hányingerem van stb....
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Csirivirir)
2012. máj. 3. 21:50
A hormonok miatt más az éjszakai vizelet.
2012. máj. 3. 21:50

Vizet szabad inni! Sőt! Kifejezetten ajánlják, hogy vérvétel előtt igyunk, hisz' a vér besűrűsödik és nehezebb levenni!

De a neten bármely evvel foglalkozó oldalon megtalálod a választ, ha bizonytalan vagy a sokféle felelet láttán!

Igyál vizet bátran! Én rendszeresen járok vérvételre, és így kérik!

Minden jót!

2012. máj. 3. 21:48

Nekem az orvos azt hangsúlyozta, hogy éhgyomorra!!!!


De nem is kérdeztem, lehet-e vizet. De nem értem a csapvíz miért befolyásolja, nincs benne cukor, semmi olyan.


Bár ez olyan, mint a reggeli vizet vitel. Soha nem értettem miért csak az első jó? Ébredés utáni első vizelet. A második miért nem jó, miben más...? :)

2012. máj. 3. 21:46
Ja,...és csökken a meleg a köv.napokban,nem lesz hőség.Jobban ki fogod bírni.
2012. máj. 3. 21:45

Lehet inni vizet, sőt, én most voltam vérvételen, és előre szóltak, hogy igyak, mert könnyebben le tudják venni.

Tőlem 8 csőbe vettek, így még ott is adtak poharat, hogy igyak meg egy teljes pohárral, közvetlenűl a vérvétel előtt.

Pajzsmirigy műtét előtt mentem.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Vykusz)
2012. máj. 3. 21:45
a rágóban cukor van.
2012. máj. 3. 21:45

Nem, nem szedek gyógyszert, csak nálam alapvető, hogy ébredés után már az első dolgom, hogy iszom egy nagy pohár vizet.


Húúúúúúú, akkor ez szenvedés lesz holnap nekem. :(


Akkor jobb, ha ma alaposan teleiszom magam. :)

2012. máj. 3. 21:45
Nekem azt mondták,h reggel 7-ig lehet inni vizet.Viszont előtte nap ne sportolj(ez nekem új volt) és ne végezz nehéz fizikai munkát
2012. máj. 3. 21:44
Lehet vizet!
11. Vykusz
2012. máj. 3. 21:44

Nem.

Sőt, én egyszer bekaptam egy rágót,azért is szóltak....

10. SDitti (válaszként erre: 6. - SDitti)
2012. máj. 3. 21:43
Az info a nővérke nőveremtől van.
2012. máj. 3. 21:43
Én két hete voltam éhgyomros vérvételen, és azt mondta az asszisztensnő, hogy vizet, csap vizet szabad. Teát, stb. nem, mert a cukor miatt nem ad rendes eredményt.
2012. máj. 3. 21:43
Vizet lehet inni, sőt jó is, mert aki nem iszik elég vizet a vénái összeapadnak.
2012. máj. 3. 21:43
Én konkrétan reggel 10-ig a napi első liter folyadékomat beviszem. 9-re megyek orvoshoz, akkor inkább melőzzem az ivást? Csak félek, mert könnyen elszédül az ember ebben a melegben, ha nem iszik. Főleg, ha ahhoz van szokva, hogy napi 3 liter folyadékot bevisz.
2012. máj. 3. 21:43
Éhgyomorra kell menni. A legjobb, ha vizet se iszol. Azonban, ha úgy látod reggel, hogy nem fogsz tudni elindulni anélkül, akkor inkább igyál egy keveset, nehogy rosszul legyél.
2012. máj. 3. 21:42

Nem lehet vizet sem inni!

Ha gyógyszert szed, és elengedhetetlen, nem várhat a vérvétel végéig, akkor azt egy ici-pici vízzel beveheted.

2012. máj. 3. 21:41

De azt elfelejtettem megkérdezni, hogy vizet ihatok-e?


Nem bírom ki, hogy ebben a hőségben 1 órát utazzak és egy csepp vizet sem igyak.


Sima csapvizet szabad ilyenkor inni?

2012. máj. 3. 21:41
Esetleg, ha valaki gyógyszert szed, akkor azt egy pici vízzel be lehet venni.
2012. máj. 3. 21:40
Vizet lehet inni, úgy tudom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook