Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérvételeredmény fogamzásgátló szedése során fórum

Vérvételeredmény fogamzásgátló szedése során (beszélgetős fórum)


5. TAndi86 (válaszként erre: 4. - Tiana020)
2020. febr. 3. 16:13

Ezek mind ciklusfüggő vizsgálatok. A ciklus 3. (AMH, FSH, LH, tesztoszteron, prolaktin, ösztradiol) és 21. napján (progeszteron) kell nézetni őket.

Mivel szedted a fogamzásgátlót, a progeszteronod azért lehet ilyen alacsony, mert nem volt peteérésed.

4. tiana020 (válaszként erre: 3. - TAndi86)
2020. febr. 3. 15:48
ez a ciklus 17dik napján volt
3. TAndi86 (válaszként erre: 1. - Tiana020)
2020. jan. 27. 09:54
Ez a vérvétel a ciklus hányadik napján történt?
2. timycat (válaszként erre: 1. - Tiana020)
2020. jan. 25. 23:33

Ha egyfolytában szedted akkor simán lehet a foggátlótól.


Nekem is kb ilyen hosszú egybefüggő szedés után (úgy hogy én előtte is szedtem 5 évig, majd szültem és újrakezdtem), ahogy elhagytam a foggátlót rögtön helyre állt a rend. Tehát elméletileg én azonnal képes lettem volna teherbeesni.


(júliusban hagytam abba, a szeptemberi vérvételemen már minden hormoneredményem tökéletes volt)

2020. jan. 25. 22:28

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni. Voltam éves vér- és vizeletvizsgálaton, és mivel nemsokára abbahagyom a Mercilon tabletta szedését, mert szeretnénk babát, megnézettem pár fontosabb értéket is.

Igazából minden rendben van, de van 3 érték, ahol nem tudom pontosan, hogy a fogamzásgátló szedése miatt ilyen az érték vagy valami baj van.

Ösztradiol: kevesebb mint 5 pg/ml (min határérték:43)

Progesteron: 0.137 ng/ml (min határérték:1.8)

Prolaktin: 713 uIU/ml (max határérték:496)

Fontos tudni viszont, hogy az AHM szintem 6.6, tehát elvileg nem vagyok PCOS-es, mert a max érték ott 7.14 azt hiszem.

De valakitől megerősítést várok, mert bár rákerestem az értékek jelentésére, de egyik üti a másikat :D


A másik, hogy 10 éve szedem a gyógyszert, mindig minden rendben volt, mennyi idő szerintetek amíg kiürül és sikerül teherbe esnem?


Köszönöm <3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook