Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérvétel kisgyermeknél fórum

Vérvétel kisgyermeknél (beszélgetős fórum)


21. noozimanoo (válaszként erre: 20. - Cippora)
2013. júl. 23. 13:18
Az ivással szerencsére semmi gondunk nincs. :)
20. Cippora (válaszként erre: 19. - Noozimanoo)
2013. júl. 23. 13:13
Sajnos kóklerek mindenhol vannak :( itasd előtte sokat.
19. noozimanoo (válaszként erre: 18. - Cippora)
2013. júl. 23. 12:46
Nyíregyen szúrták 4x. :(
18. Cippora (válaszként erre: 16. - Noozimanoo)
2013. júl. 23. 12:33
Akkor Nyíregyen vetetitek le???? Mert mi kb 1 hónapja voltunk,a gyermeklaborban nem is voltunk csak én,a lányom,és a nővér aki a vért le vette ügyesen,meg se nyekkent a gyerekem,profi munka volt!
2013. júl. 23. 12:09
Az én lányom 20 éves, de mivel asztmás, sokszor vettek tőle vért. Soha nem kellett hozzá 4-5 ember. Ölembe ült, nyugodtan beszéltem hozzá, épp csak egy szisszenés:) Egy vérvételből sok minden kiderülhet. Én elvinném.
16. noozimanoo (válaszként erre: 15. - Nbandus)
2013. júl. 23. 11:48

A Bethesdától brutál messze lakunk! ;)

(Sz-Sz-B megye)

2013. júl. 23. 11:37
Az én lányom 36.hétre született 2750 grammal, szóval pár nap a különbség köztük, mégsem kell vérvételekre hordanom. Szerencsére. Neki 3-szor vettek vért, ebből 1 lefogós volt, akkor nagyon szenvedett szegény, a másik kettőnél apa ölében ült (én nem bírtam volna el vele), én meg beszéltem hozzá, és gyorsan ment. Én nem feltétlenül vinném, ha tünetmentes, és "semmi baja". De ha viszed, akkor vidd olyan kórházba, helyre, ahol gyerekekre specializálódott vérvétel van (pl Bethesda)
2013. júl. 23. 11:32
Az én lányomból vettek vért 4 hónapsan majd olyan 6 hónaposan és egy évesen is, minden alkalommal ellsőre nyom , fájdalom és sirás nélkül zajlott, mikor egy éves volt már érdklődően nézte is mit csinál a néni.
13. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. júl. 23. 11:29
Nem tennem ki sem a gyermekemet, sem magamat ilyen felesleges torturanak.
12. noozimanoo (válaszként erre: 6. - Ikrekanyukája)
2013. júl. 23. 11:17
Volt egy ügyeskezűnk, neki decemberben elsőre sikerült levenni a vért, és látszott is a csajszin, hogy odafigyel a gyerekre is. Viszont ő munkahelyet váltott. :( Most próbálom kideríteni, hova került, és hogy ott egyáltalán megcsinálhatja-e ezt nekünk. :/
11. temmp (válaszként erre: 8. - Noozimanoo)
2013. júl. 23. 11:14

Olvasni is rossz, miféle sintértelep a tiétek? :(

Apjával ketten vinni?

10. Cippora (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. júl. 23. 11:14
Én elvinném,nem kell tragédiát csinálni a vérvételből.Jól elriasztott a dokid,az én lányomnak kétszer is vérét vették már.Leültem,ő az ölembe,én karoltam át úgy,hogy ne tudja mozgatni a kis karját.Beszúrták,és kb fél perc volt az egész.A másodiknál még csak nem is sírt...jó hogy nem majd 4-5 embernek kell lefogni egy 13 hónapos gyereket.Bocs,de elég agyatlan egy dokid lehet...
9. temmp (válaszként erre: 6. - Ikrekanyukája)
2013. júl. 23. 11:13

Attól függ, hogy szabad-e enni, hogy mit néznek. Rá kell kérdezni és ha ehet, akkor nem kell kínozni még az éheztetéssel is.

A sok folyadék nagyon nagyon igaz!

8. noozimanoo (válaszként erre: 4. - Temmp)
2013. júl. 23. 11:12

Ma reggel pontosan így akartuk megcsinálni, nem ment. Hihetetlen erő van benne, nem tudtam a karját is tartani, és a gyereket is fogni. Az meg, hogy 4-5 ember fogja le a gyerekeket, köztudott a környéken.

A többszöri szúrástól egy korábbi tapasztalat miatt tartok. Akkor 4. szúrásra találtak vénát.

7. temmp (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. júl. 23. 11:10
Körmei szépek? Azon meglátszik a vashiány, mi a körmei miatt voltunk és azért nézték meg. Nem vinném ha semmi baja.
2013. júl. 23. 11:10

Nekem ugyan időre születtek az ikerfiaim, de kis súllyal, ezért volt pár vérvétel az elején is, meg most (3 évesen) egy orrmandula műtét miatt.

3 hetes és 2070 gramm volt a kisfiam, amikor a szemem láttára vettek vért tőle egy nagyon vékony tűvel. Mindent összefröcsköltek maguk körül, még a doktornő szemüvegére is rászáradt a vér. Előtte azt hittem, hogy én el fogok ájulni, ha meglátom a gyerekem vérét, de meglepően jól bírtam, ilyenkor egy anya extra erőt kap valahonnan :-) Másodszorra most májusban kellett megszúrni, egy mukk nélkül tűrte, csak a szeme lett könnyes :-) Utána kapott egy kis játékfigurát a dokinénitől. Nézd, én elvinném. Mert nem csak az derül ki, hogy vérszegény-e, hanem más dolgokat is le lehet ellenőrizni egy vérképből. Ami nagyon fontos: tudakold meg, hogy kik azok, akik szúrnak gyerekeket, ki az, aki tényleg ügyes, és gyakorlott ebben, nehogy valami kontárhoz kerüljön! Sok folyadékot (vizet) igyon a szúrás előtt, hogy ne legyen sűrű a vére. Enni nem szabad. Hamar túl lesztek rajta, a lényeg, hogy egy ügyeskezű dokihoz/laboroshoz kerüljön!!! Ezt próbáld kideríteni, hogy ki az!!!

2013. júl. 23. 11:09

A kicsit valóban le kell fogni ha elviszed de nem 4-en 5-en. A dokid kicsit túlzott. Ha úgy döntesz hogy elviszed, te fogd le. Én is ezt választottam. A kicsi meg hamar túl van rajta, el felejti fél óra múlva. Nem kell azért ennyire drámáznia az orvosodnak és piszkálnia a lelkiismeretedet.

Amúgy meg lehet a helyedben én sem vinném

4. temmp (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. júl. 23. 11:08
Ez nem igaz, nem kell 4-5 ember hozzá! Az öledbe ülteted, fogod a karját az egyik kezeddel, másikkal átöled és úgy fogod le a kezét. Nem tart 1-2 percnél tovább az egész. Sírni fog, miért is ne sírna, de hamar megvígasztalódik. Mi 8 hónaposan voltunk vas miatt, ill. kb. 2 hónapja 20 hónaposan. Egyiknél sem szúrtak össze vissza, csak egyet-egyet. Gyerekeket nem a legbénábbak szúrnak.
2013. júl. 23. 11:02
Ha semmi jele a vérszegénységnek, én nem vinném, szerintem nem indokolt egyáltalán, fölösleges tortúra. Rendesen eszik, hízik, élénk, jókedvű, akkor semmi komoly gond nem lehet.
2013. júl. 23. 11:00
Hát én ugyan ebben nem vagyok jártas, de én nem vinném. Hisz tényleg jól fejlödik, semmi jele a vérszegénységnek, de biztos lesznek akik érdemben hozzá tudnak szólni.:)
2013. júl. 23. 10:46

Sziasztok!

Van egy 13 hónapos kisfiam, aki annak idején 35. hétre született 3kilóval és 53 centivel, tehát már akkor sem volt kicsi.

Azóta a korababaság minden 'előnyét' élvezzük: vizsgálatok, kontrollok, ahol szerencsére soha semmit nem találnak. A gyerkőc is jól fejlődik, mára majdnem 12 kiló és 80 centi fölött van. Minden mozgásfejlődési szakasz megvolt, 1 hete már önállóan jár.

Viszont mivel orvosilag még mindig koraszülöttként van nyilvántartva, most megint vérvételre küldtek, hogy nem vérszegény-e?

Én magam ugyan az vagyok, de én nem is eszem rendesen!!! A fiamnak még nem tudtam olyan (korának megfelelő) ételt adni, amit ne egyen meg. Mosolygós, mozgékony, szinte már fáradhatatlan, semmi jele vérszegénységnek.


Voltunk ma a házidokinál, aki azt mondta, teljesen felesleges ezzel most kínozni a gyereket, semmi baja nincs. De ha annyira raaszkodok hozzá, vigyem be a szomszéd városba, ahol 4-5-en garantáltan lefogják őt, és leveszik a vért, ha 4-5x kell szúrni, akkor is.


Mit tanácsoltok? Volt már valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook