Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérszegénység terhesség alatt! fórum

Vérszegénység terhesség alatt! (beszélgetős fórum)


7. Ani2 (válaszként erre: 6. - INDUS11)
2012. márc. 13. 10:04
18. hetes vagyok , még messze a szülés.
2012. márc. 13. 10:00

Szia!

És hány hetes vagy?

Mert gondolom tudod, hogy minél előrébb jársz, annál lentebb csökkenhet a hgb-d.

Az első terhességemnél szülés után én vénásan kaptam vasat, 80 körülire esett az érték, sok vért vesztettem. De egyébként sem volt az egekben az értékem, előtte sem. A Neo-ferro-t hébe-hóba szedtem.

Második terhességemnél olyan 110 körüli értékkel mentem szülni, de azt nem tudom, hogy utána mennyi volt a hgb-m, mert semmi gond nem volt sem a szülésnél, sem utána. (Nem voltam halálsápadt, és nem is szédültem és elvérezni sem akartam).

Másodjára amúgy napi 2-3 neo ferro-t szedtem, c vitaminnal, hogy segítse a felszívódást.

Egyébként ter

2012. márc. 13. 09:55

Szia!


Nekem 103 volt a HGB.

Vastablettát kaptam, meg odafigyeltem az étkezésre, így javultak az értékeim és nem kellett, hogy vért kapjak.

Nekem a vasam sem volt jó, mindig vérszegény voltam/vagyok. Ha neked nem a vassal van a gond, akkor érdemes lenne felkeresni egy hematológust.

2012. márc. 13. 09:53
Minden fontos vitamin megvan benne egyébként, nem kell 66 ezer mást beszedni.
2012. márc. 13. 09:52

Szia!


Terhességről nem tudok tapasztalattal szolgálni, de vérszegénységről igen.

Én teljesen véletlenül jöttem rá, hogy mi a legjobb erre. Elkezdtem szedni a Béres termékcsalád Actival Energia nevű multivitaminját. 2700 Ft és nagyon jó. Nekem soha nem volt ilyen szép színe a szemem alatti résznek. Tudod, ott jelzi, ha fehérke, vérszegény vagy, na nekem most igazán szép színe van, és pl elmúlt a borzasztó fáradtság érzés.


Én csak ajánlani tudom! Ha lehet szedni terhesség alatt, próbáld ki.

2. mige
2012. márc. 13. 09:52

Én az első gyereknél vastabletta szedése mellett összeestem a szülés után, így kellett vért kapnom.

A köv. két gyereknél a Krauterblut nevű szirupot használtam, csak természetes anyagokból áll, és enm volt semmi gond, egész enyhe vérszegénységem volt, de az mindig van.

Érdemes kipróbálni és 2-3 hó után utánellenőrizni, bár sajnos nagyon drága, 2500 körül van egy flaska és kb. 3 hétre elég.

Remélem, segítettem. :)

Ja és jó sok tökmag és aszalt gyümi. :)Az rásegít.

1. Ani2
2012. márc. 13. 09:44

Sziasztok!


Most kaptam meg az eredményt és a vasam tökéletes, de a hemoglobin 106, hematokrit és a vörösvt nem jó. :( Kicsit félek, mert az előző terhességemnél is gond volt 2× kaptam vért. De ugye még ennél az értéknél nincs csak max. gyógyszer??? Dokimat még nem tudtam elérni....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook