Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérrög az agyban fórum

Vérrög az agyban (beszélgetős fórum)


2010. dec. 3. 13:54
Jól vagyunk. Kicsit nehezen viseljük, de az az igazság, hogy ketten is jól elvagyunk lánykámmal.
2010. dec. 2. 17:36
ti jól vagytok?hogy viselitek apa távollétét?
28. 9dd35f6aba (válaszként erre: 27. - 0d717b184a)
2010. dec. 2. 17:35
Köszönöm, a jókívánságodat. :-)
27. 0d717b184a (válaszként erre: 26. - 9dd35f6aba)
2010. dec. 2. 17:23

szia

ez jó hír akkor

mielőbbi gyógyulást kívánok

2010. dec. 2. 17:22
Ma 8-kor műtötték meg a férjem. 1/2 11-kor lett vége a műtétnek. Az intenzív osztály előtt vártam rá. Szerencsére jól sikerült a műtét, nem volt semmi komplikáció. A mai éjszakát az intenzíven tölti, aztán ha nem lesz gond visszaviszik holnap a neurológiára.
2010. dec. 1. 13:51
Köszönöm, és egészséget kívánok Nektek.
2010. dec. 1. 10:04

Az orvos így magyarázta el: Amikor az agyvérzése lett (szétdurrant 1 ér) az erek automatikusan összeszűkültek. Ettől nagy lett a nyomás az agyában. Emiatt adták az értágítót, hogy a többi egészséges ér "visszatáguljon" (hogy rendesen áramoljon a vér az erekben). Szerencsére a gyógyszertől (igaz 3-4 hétbe telt) most már jó a nyomás az agyában.

Megkaptuk lemezen az érfestés képeit (nagyon jópofa, 3D-s képek). Azon látszik, hogy a szétdurrant érből maradt 1 kis nyúlvány. Ezt fogják a héten megműteni (lezárni).

Remélem elég érthetően írtam le, amit az orvos elmondott. Legalábbis mi így értelmeztük, bár az orvos is próbálta "konyhanyelven" elmondani, hogy megértsük.


Ha már meglesz a műtét ideje jelentkezem.

2010. nov. 30. 17:10
Akkor jól értem, hogy értágulatra értágítót adtak? Nem értek hozzá, csak laikusként üti a kettő egymást.
2010. nov. 25. 12:32

akkor jó

gyógyulgassatok

2010. nov. 25. 08:41
Nem kell szerencsére. Még 2 napig 3x2 aztán 3 napig 3x1. Aztán meglátjuk mi lesz hétfőn.
2010. nov. 23. 19:55
de nem kell sokáig szednie, ugye?
2010. nov. 23. 19:42
Igen az értágítót kell még szednie.
18. 0d717b184a (válaszként erre: 17. - 9dd35f6aba)
2010. nov. 23. 19:29

jaj szia

pihennie kell még

jaj ez jó hír, hogy haza engedték

szednie kell valamit?

2010. nov. 23. 19:13

Hazaengedték végleg!

Jövőhét hétfőn megyünk az Amerikai útra érfestésre. A további azon múlik. Csak már menne dolgozni. Pedig rágom a fülét, hogy nem lehet. Remélem elgondolkozik rajta, mert más is mondja neki, hogy nem játék, nem dolgozhat.

16. 0d717b184a (válaszként erre: 15. - 9dd35f6aba)
2010. nov. 19. 11:34

jaj de jó hír

meglásd otthon jobban fog gyógyulni

jaj de jó hír Istenem

2010. nov. 19. 08:39

Hurrá!

A férjem állapota változatlan. A nyomás lassan csökken az agyában, a Dél-pesti kh. főorvosa megszánta. Hazaengedte a hétvégére egy rakat értágítóval,és lelkére kötötte, hogy szigorúan nem csinálhat semmit. Hétfőn kell visszamennie befeküdni a kh-ba. Remélem addigra az Amerikai útról jelentkezik a főorvos, hogy hogyan tovább. Egyenlőre éljük túl a hétvégét!

14. 0d717b184a (válaszként erre: 13. - 9dd35f6aba)
2010. nov. 12. 13:07

szia

sajnálom, hogy így jártál

én is 1,5 éve hivatalosan munkanélküli vagyok:(

Hát az legalább jó jel, hogy nincs rosszabbul a férjed, bár otthon sokkal jobban tudna gyógyulni

el vannak ezek a dokik túlságosan foglalva

13. 9dd35f6aba (válaszként erre: 12. - 0d717b184a)
2010. nov. 12. 07:25

A férjemmel nincs baj. Változatlan, ő jól érzi magát, mégsem jöhet haza egyhamar. Tegnap át kellett vinnem az Amerikai útra egy főorvosnak a leleteket. Azt mondták, hogy megnézi, és ha pontosan látható a vérzés és a vérrög, akkor lehet nem csinálnak neki érfestést. A hiba az egészben csak az, hogy az asszisztense szerint nagyon elfoglalt a főorvos, és jövőhét péntek előtt nem lesz ideje átnézni a leleteket. De addig az én férjem meg üdüljön nyugodtan a kórházban???

Ráadásul sajnálatos módon elvesztettem a biztosnak hitt munkámat. Ezért nem jelentkeztem. Kedden mondták, hogy még jövőhét péntekig mehetek, aztán vége :-( :-( :-(

A férjemnek meg sem merem mondani, míg haza nem jön, mert szerencsétlen leugrana az ötödik emeletről. De így nagyon nehéz menni hozzá minden nap. Na mindegy, ez nem a kesergés helye. Majd lesz valahogy.

Szép napot!

2010. nov. 11. 20:40

Mi a helyzet?

remélem nincs baj

11. 0d717b184a (válaszként erre: 10. - 9dd35f6aba)
2010. nov. 8. 22:07

hát ebben nem tudok segíteni neked

biztos kell idő a vérhígítónak vagy nem tudom

de remélem az érfestét segíteni fog

további kitartást és számolj be, hogy mi van

szorítok nagyon

10. 9dd35f6aba (válaszként erre: 8. - 0d717b184a)
2010. nov. 8. 19:56

Köszönöm Neked a biztatást.

Sajnos a mai nap sem hozott semmi konkrét eredményt. Azt mondják még mindig nagy a nyomás a jobb oldalon. De mikor fog már lemenni a nyomás????

Mennyi ideig kell várni?????

2010. nov. 8. 10:21
bocsi agyérgörcs
8. 0d717b184a (válaszként erre: 7. - 9dd35f6aba)
2010. nov. 8. 10:20

nagyon nagyon drukkolok

remélem mihamarabb meggyógyul a férjed

biztos minden rendben lesz, és valószínűleg neki is kell majd szednie véralvadásgátlót, viszont utána nagyon kell vigyáznia magára nehogy megvágja magát

új típusú fejfájás???

na szép

szegény biztos szenvedett:(

azt mondják, hogy ez egyérgörcs volt apunál

7. 9dd35f6aba (válaszként erre: 6. - 0d717b184a)
2010. nov. 7. 22:00

A férjemnél hasonlóak voltak az első héten a tünetek, mint amit írtál + nagyon erős fejfájás is társult hozzá, aminek következtében fel se tudott kelni 4 napig az ágyból. A házi orvos megállapította, hogy "ÚJ TÍPUSÚ FEJFÁJÁSA" van. Mi 3 hét várakozási időt kaptunk a ct-re. De mivel közbejött a mikrovérzés (elpattant egy hajszálér)az agyában, az arca bal oldala nem lebénult, csak egészen eltolódott és nem mozdult a szája sem, így mentővel mentünk a sürgősségire.


Sajnos szomorú, hogy milyen a mai helyzet az orvosvilágban.

Mindegy. Erre a hétre ennyi panaszkodás elég.

Remélem a jövőhét már biztatóbb lesz, és már fogunk valami konkrét további lépést is hallani a főorvostól.

6. 0d717b184a (válaszként erre: 5. - 9dd35f6aba)
2010. nov. 7. 21:17

Megértelek

Kitartást kívánok és a férjednek mielőbbi gyógyulást.

Légy erős

Minden rendben lesz

Emlékszem apa nagyon rosszul volt, szédült, zsibbadt meg hányt ecetera ecetera, és kitalálták, hogy 2 hét múlva viszik koponya ctr

hát bakker még jó, hogy hamarabb sikerült kiharcolni(fizettünk)

egyébként mikor rosszul lett apa elment a házidokihoz és az meg azt mondta, hogy nincs baj csak becsömölt vízből

nevetséges

aztán csak rosszabbul lett és úgy kellett bevinni a kórházba mert már csak totál elmosódott a látása

bent volt vagy 2-3 hétig, aztán járni kellett neki vissza infúzióra valamennyi időközönként

5. 9dd35f6aba (válaszként erre: 4. - 0d717b184a)
2010. nov. 7. 18:25

Szia Zsiványka!

Örülök, hogy édesapád jól van. Remélem a férjemnek is csak véralvadásgátlót adnak. Ez egy jobb megoldás lenne, mint amiket eddig hallottam. "Tiszta rémálom". Bízom benne, hogy hétfőn már megmondják az orvosok, hogy mikor viszik át az Amerikai útra az érfestésre. Bízom abban is, hogy hamar túl lesz ezen a vizsgálaton és akkor talán megtudják mondani pontosan, hogy hogyan tovább. Csak ne lenne ez a sok bizonytalanság. Ez a legrosszabb, hogy nem tudjuk mire is számítsunk.

Köszönöm, hogy írogattok nekem. Legalább addig is kikapcsolódom, míg veletek "beszélgetek".

Üdv

2010. nov. 6. 21:31

szia

édesapámnak volt ilyen

neki hála Isten a vérrög hamar feloldódott, mert hát kapott vérhígítót vagy mit, azóta is véralvadásgátlót kell szednie élete végéig

Előfordul még most is kettős látás nála de csak ritkán vagy csak nem mondja.

2010. nov. 6. 20:01
Köszönöm neked!
2. Havran (válaszként erre: 1. - 9dd35f6aba)
2010. nov. 6. 19:29
Kitartás,és sok erőt nektek.
2010. nov. 6. 18:42

Szerbusztok!

A férjem két hete fekszik kórházban, mert van egy vérrög az agyában. Csináltak neki gerincfolyadék csapolást, ami véres volt, mert volt egy mikrovérzése is. Csak a jövő héten viszik át az Amerikai útra érfestésre, várják, hogy lemenjen a nyomás a fejében. Van köztetek valaki, aki (sajnálatos módon) hasonló cipőben járt? Mire lehet számítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook