Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérnyomásprobléma várandósság alatt fórum

Vérnyomásprobléma várandósság alatt (tudásbázis kérdés)


2019. febr. 13. 15:05
Sószegény diéta,fehérjebő étkezés, meditaciós stressz kezelés, gyakori vérnyomás mérés, szt szokták javasolni. A 140/90 hgmm fölötti vérnyomás esetén beszélünk magas vérnyomásról, és a diastolés érték a döntő és a Te esetedben 90 alatti. Vigyázni kell a súlygyarapodással!!! Nem tudom mennyit hiztál a terhesség alatt a megengedett kb 12 kg. Persze itt az is fontos, hogy mennyi súllyal indítottad a terhességet. Most már jó lenne tartanod a súlyod, ennek érdekében tegyél mindennap kiadós sétákat. Ha valamire még kíváncsi vagy, jelezd. Bár most látom, hogy azóta voltál orvosnál, gondolom ellátott tanáccsal.
11. Boróka2017 (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2019. febr. 11. 11:32
Köszi a tanácsot, elviszem. 😊
10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Boróka2017)
2019. febr. 11. 07:22
Vidd magaddal a vérnyomásmérődet is, mert lehet, hogy egyszerűen csak abban van a hiba, hogy olyan fura értékeket mérsz. Mérjetek azzal is és mérjen az orvos is.
2019. febr. 11. 07:17
Köszi mindenkinek. Hetente járok dokihoz. Legutóbb pénteken voltam és kedden megyek, hogy ranezzünk az eredményeire. A gyógyszer és vérnyomásnapló mellett most sómentes diétát kell tartanom, illetve amúgy is diétazni.
8. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Boróka2017)
2019. febr. 10. 12:09

Mindenképpen menj orvoshoz,a terhességi magasvérnyomás nem jaték.

Könnyen lehet belőle baj,jobb ha lát orvos.

2019. febr. 10. 12:02
Menj orvoshoz!
2019. febr. 10. 09:29

Szerintem is orvossal beszélj erről és ne kezdj bele itt ajánlott praktikákba!


A vérnyomás nem játék! A szülésnél sem, mert simán lehet agyvérzést kapni szülés közben is.


Tehát, orvos! Ő mondja el, hogy hogy kell vérnyomást mérni, mit kell szedni, milyen szülést javasol!


Van akinél beválik valami, de nem biztos, hogy nálad is!

2019. febr. 9. 23:48

Én mindkét terhességemnél magasvérnyomásos lettem. Másodszor elég durván toxémiás (volt 201 is a vérnyomásom). Ha aggódsz, akkor beszélj az orvosoddal, vannak más készítmények is, amiket lehet szedni várandósan, illetve gyógyteákat is kipróbálhatsz.

A szülés miatt se aggódj, ilyen vérnyomással még lehet természetes úton szülni, nekem is hagyták mindkettővel ;)

Ha van kérdésed, privátban szívesen válaszolok!

4. globus (válaszként erre: 1. - Boróka2017)
2019. febr. 9. 22:35
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Boróka2017)
2019. febr. 9. 22:22

A vérnyomásmérőd rendben van? Ha elemes, nem lehet, hogy cserélni kéne?

Ha ennek ellenőrzése után is fennáll az ingadozás, akkor fordulj orvoshoz!

2. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Boróka2017)
2019. febr. 9. 20:57
A rögtön utána alatt mit értesz. Elvileg két mérés között el kéne telni 5-10 percnek, csak ezért kérdezem.
2019. febr. 9. 20:05
Sziasztok! 36 hetes kismama vagyok és a 32 héttől küzdök magas vérnyomással, amire kaptam dopegytet, 4x1 kell szednem naponta és vérnyomás naplót vezetni. Eddig le is is vitte. Egy hete újra előfordu, hogy 140es értékeket mérek. Illetve van, hogy mondjuk mérek egy 144/83 értéket majd rögtön utána 132/72? Többször előfordult már, hogy elsőre magas volt, majd rögtön utána normális. Volt így valaki? Melyik érték az igaz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook