Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérkép, Limfocita, Neutrofil eltérés, laborleletnél mit jelentenek? fórum

Vérkép, Limfocita, Neutrofil eltérés, laborleletnél mit jelentenek? (tudásbázis kérdés)


9. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 12. 13:17

"Szűlők, nagy szűlök is koleszterinesek, mindenki évi szinten vizsgálja magát"

Amennyiben magas, miért nem szedtek rá gyógyszert. Remek készítmények vannak.

Nekem és férjemnek magas volt és amióta gyógyszert kapunk - évek óta - minden rendben, egyszer sem volt rossz eredményünk.

8. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 11. 15:17
Kicsit eltér a statisztikai átlagtól. Semmi bajod.
2021. aug. 11. 12:59
Feleslegesen aggódsz, ez semmi.
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 11. 12:56

Ekkora eltérésekkel senki nem foglalkozik, neked sem kell. Egyébiránt mindig a saját orvosod válasza a döntő, ha azt mondja ez normális, miért nem fogadod el. Ha nem bízol benne, akkor meg kéne keresned mást.

Mondjuk én alapban nem értem, mikor bármilyen egészségügyi problémában ilyen helyen kérik ki a leginkább kompetensek véleményét :)

5. 71ddaa07fa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 11. 10:21

Bár azt mondják, hogy a google a barátod az én véleményem erről az, hogy lóf..szt, főleg, ha egészségügyi kérdésekről van szó.


Én is sajnos sokszor beleestem már abba a csapdába, hogy ott próbáltam megfejteni, ha valami problémám volt. Mindenhol azzal nyitnak daganatos megbetegedés. Ezért mondja sok orvos, hogy nem szabad kutakodni a neten egészségügyi témákban.


Nekem az elmúlt 10 évben amit ott olvastam volt kb 15 halálos betegségem, az agydaganattól kezdve a vérrákig, hogy abc sorrendben haladjunk. A többi pedig ennél sokkal súlyosabb volt.... Ráadásul, amíg nem derült ki, hogy nincs semmi bajom stresszeltem magam, ami miatt csak rosszabbul voltam. Ráadásul a szervezetünk képes azokat a tüneteket produkálni, amit az ember magának bebeszél.

Tudnék erről neked hosszú oldalakon át mesélni... Sajnos én is olyan vagyok, mint te, és úgy veszem észre ez a kor előrehaladtával nem hogy javulna egyre rosszabb lesz. :(

2021. aug. 11. 10:10

Köszönöm szépen! :)


Igen, sajnos jellemző rám :(


Már el is küldtem a dokimnak a levelet csak két hét múlva kapok választ mert nincs, és addig nem nyugszok! :)


Tudom, hogy "ti" nem orvosok vagytok de más személyes tapasztalatára ezügyben szivesen fogadok választ.

2021. aug. 11. 10:06
Nem vagyok orvos, és ezért azzal kezdem, hogy nyilván nem készpénz amit írok :))) Viszont nekem is a limfocita volt megcsillagozva legutóbb, és nekem erre azt mondta az orvos, és ha megnézed a tiéden is úgy van, hogy a fehérvérsejtek száma az rendben van, sőt, a különböző fajták is okésak "darabra", csak az arányuk van minimálisan eltolódva. Nekem azt mondta, ne foglalkozzak vele (én is csak kíváncsiságból kérdeztem meg). Ez 4 hónapja volt, és tegnap voltam újra vérvételen, most tökéletes az összes. De az ilyenekről nyugodtan kérdezd meg az orvost, akkor is ha apróságnak tűnik, vagy minimális az eltérés, azért van ott, hogy elmagyarázza.
2. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 11. 10:00

Ilyenkor mindig felsóhajtok, nem csak én vagyok ezen a földön hipochonder.

Bár nem vagyok orvos, de azt gondolom az ilyen minimális eltéréssel egyáltalán nem kell foglalkozni.


A leukémiánál, azt hiszem a vérképedben más eltérés is lenne, illetve, sokkal magasabb lenne az eltérés ennél az adatnál.

2021. aug. 11. 09:53

Sziasztok!


Segítenétek nekem a vérképem elemzésében? A doktornőm két hét szabin van és sajnos jellemző rám a hipcohonderség.


Link:


[link]


Lényeg:

26 éves vagyok, betegségem nincsen.

Év elején estem túl a covidon és a két oltást is megkaptam, az utolsót júniusban.


(Koleszterinem familiárisan magas, háziorvosom szerint az én értékem a szervezetem szerint normális. Tényleg nincs vele bajom. Szűlők, nagy szűlök is koleszterinesek, mindenki évi szinten vizsgálja magát.)


Tavaly nyáron szintén a címben említett két értékben volt eltérés, ugyan így minimális, 2020 decemberi leletben meg rendben voltak....


ezzel a minimális eltéréssel kell aggodnóm? Mert neten leukémia és társai jelét mondja...


Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook