Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Véres széklet Covid után fórum

Véres széklet Covid után (beszélgetős fórum)


10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. ápr. 3. 10:38

Vettem Protexint. El is kezdtem a kúrát, banánt meg kefírt is. :)

Remélem, használ, és köszönöm a jó tanácsokat! Nem hittem, hogy az enyhe nátha mellett a beleket így tönkreteszi a covid. :(

9. timycat (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 10:18

Az Enterol hasmenés megállításra, káros bacik elszaporodásának megelőzésére jó. Így is szokták alkalmazni. Élesztőbacit tartalmaz, amik nagyobb felületet foglalnak el így kiszorítva a gyorsan szaporodó káros bacikat. De a természetes bélflóránknak nem elemei, hosszútávon nem tudnak megtapadni, csak időt adnak a normál bélflóra kialakulására a káros bacikkal szemben.

A normál bélflóra helyreállítását a lentebb írt pre- és probiotikumokkal tudod továbbsegíteni. A Protexin Balance ha jó emlékszem 7 olyan baktériumtörzset tartalmaz, ami a bélflóránkban normál körülmények között előfordul.


Nem vagyok szakértő, csak van a családban ételallergiás és én is túlvagyok egy sok hetes antibiotikum kúrán. Mondhatni tapasztalat.

2022. ápr. 2. 23:13
A Kalmopyrintől is lehet.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Timycat)
2022. ápr. 2. 22:17
Köszönöm! Igen, most ezeket a héten se fogyasztottam, és veszek probiotikumot. Pár napig Enterolt ittam.
2022. ápr. 2. 20:55

Megsérült a nyálkahártyád. Covid még erre is képes.


Állítsd helyre a flórád, banán, savanyú káposzta, kefir (akár laktozmentes is) természetes prebiotikum. Segíthetsz patikában megvásárolható probiotikummal is. Én protexin balance-ot ajánlom.

További segítség, ha most inkább hanyagolod a cukrot, fehérlisztet, a túl zsíros, fűszeres, csípős dolgokat, alkoholt, kávét, a sok adalékanyagot, tartósítószert, tejterméket (kefir, esetleg kemény sajt lehet).

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Pteri)
2022. ápr. 2. 20:38
Köszönöm a megnyugtatást. :)
4. pteri (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 20:27
Van olyan, hogy màr kif....d a nyàljahàrtyàt is, így megsérül, felmaródik,azért vérzik. Túl erős volt a hasmenés, majd visszaàll a rend.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Nancy Ann)
2022. ápr. 2. 19:49
Nem szedtem. Kalmopirynt szedtem és torok sprayt. Az az egynapos hasmenés nagyon durva volt, két korty víz is kijött. A végén már csak a nyálkás vér. Aztán most meg... Köszi azért. Remélem, csak ettől van.
2. Nancy Ann (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 19:14

Tudom,hogy vírusra nem adnak,de s Covidnál néha mégis,úgyhogy kérdem:antibiotikumot nem szedtél?

Valami kicsinálta a nyálkahártyádat.Esetleg véralvadás gátló hatású gyógyszert szedtél ?

Ne pánikolj,a Covid mindent is okoz,a hajhullástól az álmatlanságon át a post-covidos fejfájásig,ez is belefér.

2022. ápr. 2. 16:40

Sziasztok!


Egy hete covidos lettem, náthás tüneteim voltak, de egy napig hasmenés is. A végén màr nyálkás-véres. Ez megszűnt, diétáztam egész héten, illetve Smectát szedtem. Az első normális vécézéskor (5 nap múlva) azonban az elején volt még kevés véres nyálka a normál székletben. Ez lehet még a vírus maradványa? Negatív vagyok már.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook