Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verekedős gyerek? fórum

Verekedős gyerek? (beszélgetős fórum)


9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 15:22

Talán mondták az oviban hogy kezdeményez vagy belefolyik?Nem mindegy!

Beszélgetés persze! Még ne aggódj azért nagyon:))Nem régóta ovis lehet hogy a kis "szégyenlősöd" kicsit most talál magára:)) CSak nem jó eszközt választott:))

8. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 13:54

Vedd komolyan, figyelj nagyon a gyerekre.

Konkrét eset: Gyerek, aki általában nagyon szeretnivaló, oviban egyre agresszívabb lesz bizonyos körülmények között.

1. osztályban nagyon komolyra fordult a helyzet. Gyermek pszihiátrián hiperaktív diagnózist kap. Az iskolában heti 6 óra különböző fejlesztés eredményeként kezelhetővé válik. Kitűnő tanuló.

Ne büntesd, szeresd nagyon, beszélgessetek. Társasjátékozzatok, tanuljon meg agresszió nélkül veszíteni.

7. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 13:45

Én egyszerűen megkérdezném. A mi fiunk is teljesen másképp viselkedett az oviban/iskolában, mint otthon.

Lehet pont azért, mert otthon "rend" van, és valahol ki kell élnie magát, legalábbis nekünk ezt mondták anno...

6. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 12:24

Milyen viselkedésre milyen büntetést kap otthon ?

Régebben volt egy jó kis sorozat az egyik csatornán, ahol a szülők nem bírtak a gyerekekkel. Egy-két hétig ott lakott velük egy hivatásos segítő, problémamegoldó nő, aki egy személyben volt óvónő, pszichológus, stb.

Emlékszem, hogy kisebb gyereknél az volt a büntetés, hogy egy kisszéken kellett ülnie 2 percig, hogy lenyugodjon és elgondolkozzon. Ez előre meg volt beszélve a gyerekkel is,hogy ha " rosszul" viselkedik, ez lesz a büntetés. Ha felállt a székről, elölről kezdődött a 2 perc. Az asztalra tettek egy órát, ami 2 perc múlva csörgött. Ez a büntetés bevált. :)

Az én két fiam sosem volt verekedős sem egymással, sem másokkal.

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 11:54

A gyerekek nagyon kis genyók tudnak egymással lenni.

Neked kell majd elbeszélgetni vele,hogy miért verekszik.

4 évesek is képesek halálra szekálni egymást ruha,játék miatt.

A probléma az oviban van,de elbeszélgetni csak te tudsz vele.

2021. febr. 1. 11:02
Én megkérdezném a gyereket, hogy miért szokott verekedni és beszélgetnék vele más megoldásokról.
3. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 10:01
Ha otthon nem teszi, nem ezt látja, csak az oviban, akkor az oviban kell megoldani, azért vannak az ovis nénik/dadusok. S biztosan van ped-aszisztens aki tudja kezelni. Lehet csak megvédi magát, lehet így akarja kifejezni a nem tetszését. Egy-egy kedves beszélgetés nem árt sosem, hiszen a te gyermekedet te ismered a legjobban, mivel lehet hatni rá, nem büntetéssel.
2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 09:59
Büntetés? Egy akkora gyereket mivel/minek büntetni?
2021. febr. 1. 09:49

Fiam lassan 4évet tölt,eddig kis szégyenlősnek hittem,viszont megtudtam,hogy az óvodában verekedős.

Itthon nincs utánahagyva,büntetés is van,ha rosszul viselkedik.Bánt ez a verekedős dolog,mert ki se néztem volna belőle.


Hogy tudnám ezt kezelni?

Elvégre eddig nekünk jelét sem mutatta,hogy ilyen lenne😔

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook