Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verekedés általános iskolában fórum

Verekedés általános iskolában (beszélgetős fórum)


15. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 14. - Tündér74)
2011. jún. 24. 22:33
semmit.
14. tündér74 (válaszként erre: 13. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 24. 13:51
Azért kíváncsi lennék akkor mit szólnál, hogyha a Te gyermekedet vernék állandóan az iskolában.
13. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 1. - RottyanTyúk)
2011. jún. 23. 12:57
Legalább megedződik.
12. Andi1223 (válaszként erre: 11. - Nika35)
2011. márc. 29. 12:23
A tanárnő próbált semleges maradni,mert hát ugye ő az iskolán kívüli dolgokba nem szólhat bele,azt a szülők intézzék el egymás közt.Azt viszont megígérte,oda fog figyelni,hogy az osztályban ne alakuljon ki mégegyszer ilyen probléma,A többi szülő is azt tanácsolta az "anyukának",hogy üljünk le és beszéljük meg,(amit én is mondtam neki),de valahogy nem túlzottan érdekelte a jótanács,hanem folytatta tovább a fellengzős,lejárató mondandóját.(ugyanis az iskolában már"csak"a szája járt,a többi szülő nem látta,hogy mit csinált az utcán)Hát így állunk,most minden nap idegeskedek,ha suliban van azért,ha itthon van azért,szóval nem egyszerű....Neked pedig köszönöm a hozzászólásodat,igazán jól esett,hogy egy kicsit"kipanaszkodhattam"magam,és ráadásul te még válaszoltál is nekem!Üdv.:még így ismeretlenül is...
11. Nika35
2011. márc. 29. 11:33

Nem !Nem neked kell szégyenkezned hanem a másik"anyukának"!

A tanárnő mit reagált a dologra?Mit szólt a többi szülő?

Felfoghatatlan...

10. Andi1223 (válaszként erre: 9. - Nika35)
2011. márc. 29. 11:15
Igen,én is így vagyok vele még most is,pedig a múlthéten történt.Egyszerűen nem fér a fejembe,és sajnos én érzem megalázva magam,én szégyenkezek miatta,hm...
2011. márc. 29. 09:35
Hát ez nem semmit!!Hirtelen meg se tudok szólalni!
2011. márc. 29. 08:52

Sziasztok!

A tehetetlenség és az igazságtalanság miatt írok,még ha nem is tudtok nekem segíteni,jó "kibeszélni"magamból.Nekem is van egy 9éves nagy fiam.Van egy család,ahol az anyuka,nem épp egy kétgyermekes családanyához méltóan öltözködik,viselkedik.Namármost,én külsőségek alapján nem szeretek elítélni senkit sem,de sajnos most már bebizonyította,hogy a belső tulajdonságai sem érnek semmit.Történt ugyanis a minap,hogy az én gyerekem írt az ő lányának egy levelet(egy osztályba járnak),és ebböl lett egy kis kalamajka.Megunta a fiam a folytonos szekálást,gúnyolódást és így próbalta"megbosszulni",hogy leírta a véleményét(hozzáteszem,a legcsúnyább szó a levélben az volt,hogy"büdös").Hazajött,megbeszéltük,hogy ezt nem így kellett volna elintézni,meg is kapta a büntit tőlem és a tanárnénitől is érte,bocsánatot kért a lánytól,és gondoltam ezzel le van tudva.De nem így lett!Másnap mentem a gyerekért az iskolába,és az anyuka rámtámadt a nyílt utcán,váratlanul és sunyi módon!(azt elfelejtettem még leírni,hogy sajna,egy helyen is lakunk)Ezt úgy kell elképzelni,hogy leszólított,kérdezte,láttam-e a levelet,tök normálisan mondtam nem,de tudok róla,és már a"büntit"is kiosztottam érte,következő mozdulattal,lendületből rávert a fél szememre,utána elkezdte tépni a hajam!!(persze,ezt egy "kétajtósszekrény"figura,az ő ismerőse,röhögve nézte végig!)Nem vettem fel a kesztyűt,csak lefogtam a kezét,pedig egyfolytában provokált,hátha én is csinálok valami"komolyat".Nem tettem,és még így is ő fenyegetett meg,h feljelent,mert ÉN lökdöstem őt az utcán,és hoz tanút is,a"kopasz gyereket",hogy az ő szavait használjam,és ezt még nagyon megfogom bánni!Se nyelni,se magamhoztérni nem tudtam sokáig,mert a lejárató kampány folytatódott az iskolában is a többi szülő elött.Persze ott már"csak" szóban,nehogy legyen egy"igazi" tanú is.Hihetetlen módon gyűlölöm az erőszakot,mert az én apám szerette az alkoholt,és eléggé megkeserítette a gyerekkoromat ezzel,tudom,h az én gyerekem sem ártatlan angyalka mindig,de hatással vannak rá"büntik",(tv-játékmegvonás),megverni viszont nem szoktam!Iskola váltás lesz,mert elköltözünk,de a suli végét megvárjuk!De addig is,ez az időszak hosszabb lesz,mint eddig bármi!Köszönöm,hogy"elmondhattam"nektek,talán egy kicsit könnyebb a lelkemnek!

7. Serry (válaszként erre: 6. - RottyanTyúk)
2011. jan. 26. 11:35

Az iskolaváltás tényleg jó.. kell a gyereknek. Jól nézzetek körül pont most vannak az elsősöknek tervezett nyílt napok érdemes oda is elmenni. S vigyétek magatokkal az öcsit is a kiválasztott suliban, hogy megmondhassa tetszik-e.


Amit még esetleg meglehet próbálni: minden iskolában kell legyen gyermekvédelmi pedagógus vele beszélni,hogy mit lehet tenni.

S ha legközelebb ( ha még nem váltottatok addig sulit) megverik és látható sérülése van kérjetek látleletet bizonyítéknak. S ekkor ezzel lehet fordulin az önkormányzathoz, gyerekjogi képviselőhöz stb.

2011. jan. 26. 11:24

Köszönöm, a hozzászólásokat!

Sajnos a rendőrséghez nem tudunk fordulni, az egy fél évvel ezelőtti eset volt, és akkor az Anya úgy döntött, hogy ad még egy esélyt a gyereknek - amivel én nem értettem és a mai napig nem értek egyet. Marad az önkormányzat, amire buzdítom az Anyát, csak fél - mivel kis városban lakunk, és a hírek gyorsan terjednek -, hogy ha balhét csinál egy suliban, akkor esetleg az új iskolában rosszalóan fognak az öcsémre nézni. /Tegnap ugyanis sikerült arról meggyőznöm, hogy nem megoldás a magántanulósdi, hanem váltsunk iskolát./

Még egyszer köszönöm a segítségeteket!!!

5. tündér74 (válaszként erre: 1. - RottyanTyúk)
2011. jan. 25. 16:31

Szia! Nagyon sajnálom a testvéredet:(

Eperkének igaza van, forduljatok a rendőrséghez és jelentsétek fel az agresszív kölyök szüleit.

2011. jan. 25. 11:10

Szia :)


Fontos a közösség, de nem mindegy hogy milyen. Iskolaváltáson nem gondolkoztatok ? Mert ha az osztályfőnök, és az igazgató eddig nem tett semmit, akkor ezután sem fog.

Esetleg a redőrséget még meg lehet próbálni, a kék folt már nyolc napon túl gyógyuló sérülés, tehát súlyos testi sértésnek minősül.Ha a verekedős gyerek szülei nem tudnak mit tenni, akkor majd a feljelentés után lehet mégis eszükbe jut valami megoldás.

Ezt semmiképpen ne hagyjátok annyiban, mert ez csak súlyosabb lesz.

2011. jan. 25. 11:10
Szia!Édesanyád próbáljon meg újból beszélni az iskolaigazgatóval,ha ezek után sem történik semmi,akkor az iskola fenntartójához-azaz az önkormányzathoz forduljon segítségért.Nagyon sajnálom a testvéredet,így nem lehet neki egyszerű iskolába járni.
2011. jan. 25. 11:07
A jegyzőhöz kell menni, én úgy tudom.
2011. jan. 25. 11:03

A fórum megnyitásával célom elősorban az, hogy információt szerezzek mit lehet tenni iskolai erőszak esetén. Ugyanis az internetes keresővel már mindenféle módon keresgéltem a témában, hova, melyik hivatal illetékes az ügyben, kihez érdemes fordulni, de nem találtam semmit. Természetesen elsősorban az adott intézmény (iskola) igazgatójához, előtte pedig az osztályfőnökhöz, ezeket a lépcsőket már megjártuk, sikertelenül.


Megpróbálom tömören leírni a problémát.

A kilenc éves testvéremről van szó, akit az osztáyában állandóan vernek, ha éppen nem verik, akkor megpróbálják terrorizálni, szóban fenyegetni, aminek persze fizikai bántalmazás a vége. Kezdetben csak két gyerek szállt rá, majd szépen kialakult egy kb. 6 fős "társaság", akik folyton belekötnek, ha kell, ha nem és a végén jól helyben hagyják. Anyukám már tehetetlen az ügyben, idegileg teljesen kimerült - számára ismeretlen ez a dolog, az én időmben még nem voltak ilyen problémák. A verések már odáig fajultak, hogy legutóbb már vérzett az orra, akkorát húztak be neki, illetve volt egy eset, ahol a hátán egy jókora véraláfutás keletkezett, de Anya próbálta a szülővel megbeszélni, aki azt mondta, hogy tudja, hogy agresszív a fia, de nem tud vele mit kezdeni. Az osztályfőnök is széttárta a karját, mondván ő sem tud mit tenni, nem lehet a gyerekek nyakán szünetben!!!

Ezután már az igazatóhoz fordultunk, aki megígérte intézkedik, nos hát vérző orr lett a vége...

Arra lenék kíváncsi, hogy melyik az a hivatalos szerv, aki vizsgálódik ilyen esetekben egy iskolában (gyámügy?, gyermekjóléti hivatal?, oktatási ombudsman?), mert ezt én nem akarom, nem fogom szó nélkül hagyni. Harmadik osztályos gyerekekről van szó!!! És ez már elsőtől kezdve így megy. Anya most azt tervezi, hogy magántanuló lesz a tesóm, de azt hiszem ez nem megoldás, pláne ennyi idősen fontos a közösségbe járás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook