Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vércukorszint fórum

Vércukorszint (beszélgetős fórum)


16. dzsudi65 (válaszként erre: 15. - Furge47)
2012. jan. 1. 09:54
szia én inzulinos cukros vagyok és túlsúlyos nem tudok lefogyni tudnál nekem segíteni te miket eszel?előre is köszi
2011. dec. 30. 21:18

Valóban nem kell mindig szomjasnak lenni ahhoz,hogy felmerüljön a cukorbetegség. Én sajnos már pár éve cukorbeteg vagyok. Soha nem voltam szomjas ma sem.Az én betegségemnek nem volt előjele. Egyszer csak nézettem a laborban egy cukrot és már akkor magas volt. Sajnos nem csak az "édes szájúak " lesznek cukorbetegek. Bejátszik az öröklés és sajnos a kövérség is. Én fiatalon sovány voltam de,hogy férjhez mentem szép lassan híztam 30 kg-ot ami rajtam is maradt.

Ha vigyázol az étkezésre akkor diétával is leszoritható a cukorszint.

2011. dec. 27. 10:26
Nekem is hasonló tüneteim vannak, mármint a nagy szomjúság és pont erre gondoltam, de még nem mérettem meg a szintem. A héten megteszem.
13. Kmeli (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2011. dec. 26. 22:28
Ja értem.Köszi.
12. Bcicus (válaszként erre: 11. - Kmeli)
2011. dec. 26. 22:23
Inzulinrezisztencia illetve csökkent gülkóz tolerancia, ezek a cukorbetegség előszobái.
11. Kmeli (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2011. dec. 26. 22:22
Aaaz mi????
10. Bcicus
2011. dec. 26. 22:11
Mindenképpen doki. Lehet, hogy csukor beteg nem vagy, de lehetsz ir-es vagy igt-s.
9. Kmeli (válaszként erre: 8. - Lencsy)
2011. dec. 26. 20:19
Az nincs,de viszont a magasabb cukorszint nem lehetett a sok édességtől mert egyáltalán nem vagyok édesszájú,és nálam ez hálistennek karácsonykor sem dől meg. Még a szaloncukrot se szeretem :)))
2011. dec. 26. 20:00
Még valami ami a cukorbetegekre jellemző ..az erős acetonszerű szagú vizelet !
2011. dec. 26. 19:58
Ha nem teljesen éhgyomri cukor volt akkor 6-ig teljesen normális ! A 8 valóban meghaladja az értéket de számításba kell venni, hogy Kari van és nyilván több ételt illetve édességet fogyasztottál ! Ha tudsz mérj egy reggeli éhgyomri cukrot , mert mindenképp az kellene a megállapításhoz ! Az hogy folyton szomjas vagy nem biztos hogy attól van hogy esetleg cukros vagy , bár kétség kívül ez tünete a cukorbetegségnek ! A szomjúságot okozhatja zsírosabb, sósabb étel fogyasztása vagy a szervezet fokozott folyadékigénye . Fokozott folyadékigény akkor is előfordulhat ha viszonylag keveset ittál eddig ..akkor most jelzett a szervezet hogy megindult a lassú kiszáradás és igyál. Én is így jártam tavaly nyáron ! Nekem akkor azt mondta az orvsom , hogy sosem szabad megvárni míg az ember szomjas lesz , mert a szomjúságérzet a szervezet segélykérése !
6. Kmeli (válaszként erre: 5. - 342402de6d)
2011. dec. 26. 19:54
Igen,ezért gondoltam én is.....
2011. dec. 26. 19:45
a cukorbetegség első jele a folyamatos szomjúság érzés
2011. dec. 26. 19:40
No igen,mondjuk egyszer éhgyomorra kellene megmérnem.Na majd holnap reggel!
3. Kmeli (válaszként erre: 2. - Carpediem*)
2011. dec. 26. 19:39
Azt hiszem ettem előtte pár falatot de nagyon keveset.
2011. dec. 26. 19:37

éhgyomorra volt, 6,2?? meg 8??

ha igen, az baj, akkor irány a doki.

Ha kaja után egy két órával akkor az más, akkor nincs baj.

2011. dec. 26. 19:35
Szép napot mindenkinek! Nem vagyok hipochonder,de most kicsit megijedtem.Észrevettem magamon egy ideje,hogy rengeteg folyadékot iszom (ami ugye mint tudjuk,alapvetően nem olyan nagy baj,sőt...),de én állandóan szomjas vagyok,szinte már vízilónak érzem magam sokszor,a hasam fáj a sok víztől de muszály innom.Megmértem kb 3 hete a vércukorszintemet,kicsivel akkor is magasabb volt a felső határértéknél,ami azt hiszem 5,8 (nekem 6,2 volt),és most karácsony napján is megmértem és már 8,00 volt. Aki érintett ebben a témában,vagy ért hozzá,megmondaná nekem,hogy ez már orvosi vizsgálatot igényel,vagy még nem? Apukám is cukorbeteg volt,és nem szeretném elhanyagolni ezt a dolgot,úgymond "jobb félni,mint megijedni".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook