Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Véraláfutás fórum

Véraláfutás (beszélgetős fórum)


16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Jooeva)
2022. aug. 22. 19:17
Vérhigítót nem, azonban Kalmopirint szedtem elmúlt napokban, fejfájásra és menzeszre is. Alapból nagyon vékony bőröm van, meglátszik régóta, ha megnyomom, több helyen is van ilyen folt, de van oka. Lehet megpattant egy ér.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Greeneyed)
2022. aug. 22. 19:15
Nekem elég nagy, véletlen vettem észre bokám felett.
14. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 22. 18:26

Nem szedsz semmiféle vérhígító készítményt?

Akár aszpirint?

Labort javaslok. Vérlemezke-számra figyelj.

Ha az alacsony, akkor utalhat vérzékenységre.

Gyengébbek az érfalak, C vitamin, rutascorbin segíthet ezen.

Mondom ezt úgy, hogy 31 éve vagyok vérzékeny, autoimmun.

13. Greeneyed (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 22. 18:06

A kis foltok nem feltétlenül fájnak, legalábbis nekem nem.

De ha aggódsz, egy labor nem árt. Ne gondolj mindjárt a legrosszabbra, vashiányos vérszegénység is lehet.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Greeneyed)
2022. aug. 22. 12:55
Persze, de az fájna. Régóta (30 éve) attól is belilul, ha erősebben megfogják a karom. De ez most magától ilyen.
11. papája (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 22. 12:40
Fiatal vagy. A 10.hozzászólás a valószínű.
10. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 22. 12:35

Ha ez új jelenség, inkább arra gyanakodnék, hogy beütötted, de nem vetted észre. Velem gyakran előfordul, nekimegyek az asztalnak, ágynak stb., aztán elfelejtem (néha eszembe jutott, mikor, hova ütöttem be valamimet, de nem mindig).

Ha rendszeres, akkor háziorvos.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Papája)
2022. aug. 22. 12:34
44
8. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 22. 12:28
Hány éves vagy, mert idősödő korban ezek a jelenségek már maguktól jönnek, minden naposak és elmúlni sem akarnak.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. aug. 22. 11:59
Nem volt ilyen. Sőt, ha megnyomom se fáj. Ha elpattan egy ér, az fájna. Tök úgy néz ki, mintha nagyon beütöttem volna, de nem... :(
2022. aug. 22. 11:57
Évek óta véraláfutásos, foltos vagyok, hol itt, hol ott.
5. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 22. 11:44

Nemrég láttam egy 15 centist, hátul egy lány combján. Edzés után gurigával lazított az izmain, utána kékült meg. Nálad volt nagyobb igénybevétel?

Olyan velem fordult elő régebben, hogy jobb oldalamon éreztem oltári szúró fájdalmat, biztos voltam benne, hogy nem ütöttem be, ezért súlyos beteg vagyok :) Két nap múlva lett kék-zöld :D

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 22. 11:31
Nem valószínű.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2022. aug. 22. 11:25
Köszi! A karomon is van folt, de az fáj, meg a fenekemnél is egy sárgult. Fájt kicsit reggel a lábam fekvés közben, lehet elpattant egy ér? De hatalmas folt lett... :(
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 22. 11:21

Dehogyis, ne gondolj egyszerre a legrosszabbra. Talán mégis megnyomódott, húzódott, vagy elpattant egy ér, erősebben sportoltál, legtöbbször banális oka van a bevérzésnek.

Megnyugtatásul kérhetsz vérkép vizsgálatot a háziorvostól, pár nap alatt megvan. Addig borogathatod, hamar felszívódik.

2022. aug. 22. 11:12

Sziasztok!


Az előbb láttam, hogy a bokám felett van egy 200 ft-os nagyságú véraláfutás, mely nyomásra nem fáj, nem ütöttem be. A fenekemnél is van egy. Leukémia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook