Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veleszületett szívbetegség újszülöttnél fórum

Veleszületett szívbetegség újszülöttnél (beszélgetős fórum)


7. 1e454498dd (válaszként erre: 6. - Rockcica)
2018. jún. 29. 12:15
Azért is gondolom, hogy mindenki ezt a leletet kapja, mert nekem a vizsgálat során végig azt mondta, hogy minden rendben van, minden tökéletes. Nem is hívott vissza kontrollra. Itthon vettem észre a diagnózist. Amikor egyre több kismamától hallottam, hogy szó szerint ugyanezt kapták, akkor gondoltam rá, hogy ez egy előre megírt diagnózis lehetett, csak az adatokat írta át nyomtatás előtt. Persze jól megijesztett, főleg, hogy személyesen semmit nem mondott. Amit pedig hirtelen a google kidobott erről, azt nem lett volna szabad elolvasni.
6. rockcica (válaszként erre: 4. - 1e454498dd)
2018. jún. 29. 11:00
Szia! Igen,nála voltunk..nagyon aranyos doktornő,mondta hogy nem kell izgulni. De egy kicsit most ez megnyugtat hogy mindenkinek ezt mondja aki 40 feletti...
2018. jún. 27. 22:12

Szia!

A Svábhegyi klinikát ajánlom,Ladányi Anikó dr.nőt!

9 éve ő a fiam kardiológusa.Nagyon kedves és alapos!

Van oepes és magánrendelése is.

4. 1e454498dd (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. jún. 27. 19:05

Szia!

Ha Hajdú Júliánál voltatok, akkor nem csodálkozom a diagnózison. Szerintem minden 40 feletti kismamának ezt írja. 44 évesen szültem februárban, előtte több kismamával leveleztem, akik ugyanezt a diagnózist kapták. Egyik babának sincs semmi baja. A doktornő inkább csak biztosra akar menni. Szülés után a fiamat megvizsgálta a gyerekorvos és a kardiológus, 12 óránként nézték a pulzusát és a vérnyomását, majd később volt még egy kardiológiai kontroll.

Ne aggódj, csak figyelj arra, hogy ezeket a vizsgálatokat elvégezzék a kórházban szülés után! Előre szólj a szülésznőnek, a nőgyógyásznak, legyen ott a szülésnél a diagnózis, ott is hívd fel erre a figyelmet, a kórházban pedig kérdezz rá minden nap, hogy megvizsgálták-e a babát! Nálunk elfelejtették a kardiológiai kontrollt, pedig szóltam...

Boldog babavárást, jó egészséget kívánok!

Ági

3. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. jún. 27. 18:53
Nem lesz semmi gond.
2. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2018. jún. 27. 18:47
Remélem nem lesz semmi gond. De hidd el a babák tökösek, ha kell a műtét mindenképp menjetek bele, mert ők még ripsz-ropsz gyógyulnak és legalább erre biztos nem emlékszik majd. A lényeg hogy te nyugis legyél. Izgulni csak akkor kell ha valóban van min.
2018. jún. 27. 18:26
Most várom a gyermekemet,(az elsőt) 41 éves vagyok, minden vizsgálaton részt vettem, (minden leletem, eredményem szuper lett, kivéve a magzati szív ultrahangon észrevettek egy kis eltérés, mégpedig az egyik aorta tágulatát..A doktornő azt írta a kezelőlapra, hogy előfordulhat coarctatio aortae amikor megszületik..Azt mondta ne aggódjam túl, két hónapra rá visszarendelt(jövő hónap 19.-én kell visszamennem,)(volt ott olyan anyuka akit kéthetente ellenőriztek, gondolom ha nagy lenne a baj nem két hónapra rá hívnának vissza..)Azt is mondta, ha véletlen kijön ez a probléma, rutinműtéttel megoldják, egészen pici korban(akár újszülöttként.) Nagyon aggódom, mert ugye amennyire vaciláltunk hogy ennyi idősen szüljek- e, és ugye úgy döntöttünk megtartjuk, épp ezért nagyon szeretném ha egészséges kisfiam születne.. Ma vagyok hat hónap három hetes, az összes eredményem mint említettem jó..van itt olyan akinek ilyen bajjal született a gyermeke, vagy neki is ez volt és mégis egészséges lett amire megszületett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook