Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Velencei Karnevál - Olaszország fórum

Velencei Karnevál - Olaszország (beszélgetős fórum)


18. Mona..
2017. jan. 23. 13:17

Sziasztok!

Mi autóval megyünk, 2 éjszakára szállást már foglaltunk. Az lenne a kérdésem, hogy egy napba bele lehet sűríteni Velencét-Muranot-Buranot?

2016. jan. 5. 10:30

Vittem szendvicset, ásványvizet, almát, sajtot.

Persze azért megvettem az 1 eurós fagylaltot, no meg vacsoráztunk is egy nagyon hangulatos kicsi étteremben. A karneváli hangulat, a látvány felejthetetlen.

16. emagdi (válaszként erre: 15. - Anyagi)
2016. jan. 4. 22:14

hát, lehet hogy zsúfolt, viszont akkor van ott "program" :))

máskor is lehet menni, de akkor nem látod a karneváli öltözeteket. ennyi :)

aki nem sétál bele a turistacsapdákba, annak nem annyival drágább, mint máskor. (de ez mindenhol így van, akárhova megy az ember).


amúgy meg nyáron sem érdemes menni, mert akkor kifejezetten büdös, mocskos (mondjuk ez mindig), és meleg. :)


én már többször jártam ott, mindenféle évszakban, karneválkor is, karnevál nélkül is. azt mondom, hogy nem egy nagy szám, de azért szép, és egyszer érdemes megnézni feltétlenül a város, a karnevált, az egésznek a hangulatát. (meg pesze muranot is, de az is belefér az egy napos gyorstúrába is akár)

15. Anyagi
2016. jan. 4. 19:09

Velence gyönyörű és örök élmény - de nem a Karnevál idején.

Borzasztó a zsúfoltság, a tülekedés és még a megszokott drágaságnál is drágább.

Egy nap alatt csak kóborolni lehet, sehova nem lehet bejutni, mert olyan sorok állnak mindenhol.

Az olaszok is tudják, hogy ez egy frekventált időpont és nagy a "lehúzás".

2016. jan. 4. 14:33
Még valami, a napokban olvastam épp egy cikket Velencéről,hogy milyen borzalmas állapotban van most, alig tudnak közlekedni a kisebb hajók a sikátorokan mert alig van víz sok az iszap, mindenképp járjatok utána indulás előtt.
13. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Teafaolaj)
2016. jan. 4. 14:18
Mi 3 éve voltunk, férjemmel busszal. Este indultunk, másnap reggelre értünk ki, egész nap Velencét jártuk a csoporttal, megnéztünk minden nevezetességet,voltunk az üvegfújóknál, a csipke készítőknél, megkóstoltuk az igazi olasz kemencés pizzát amit a tengerparton ettünk meg. Délután 5-től a Dózse palotánál volt a végállomás onnan "szabad" foglalkozás volt, mindenki azt csinált amit akart, este 10re kellett vissza érnünk az állomásra. Baromi fárasztó volt mindent végig rohanni 1 nap alatt úgy, hogy hatalmas a tömeg főleg délutántól, este meg már alig lehet mozdulni. Időben kell elindulni a vaporettóra is, mert óriási a tülekedés. Mi konkrétan úgy be voltunk zsúfolódva a hajó közepébe hogy moccanni nem bírtunk se kapaszkodni és majd beszartunk mikor majdnem felborultunk az egyik rossz manővernél. Nagyon szép Velence, életem egyik legszebb emléke. De! én azt ajánlom ha tehetitek ne 1 nap alatt akarjátok végig rohanni.
12. emagdi (válaszként erre: 10. - CILUSKA)
2016. jan. 4. 12:52
igen, a legjobb Mestrében szállást foglalni, ott kedvezőek az árak, és onnan könnyű bejutni Velence "belvárosába", vonattal, busszal.
2016. jan. 4. 12:41

2007-ben voltam tärsasutazas kereteben. Egy nap volt igazabol, az utazas pedig ejszaka volt busszal.

Amire emlekszem: tömegnyomor mindenhol, baromi draga volt minden. Ha ujra mennek, akkor ottalvosra, nem pedig rohanva :)

2016. jan. 4. 11:29

Mi jó pár évvel ezelőtt voltunk négyen, autóval.

Mestrében szálltunk meg a vasútállomás közelében egy 3 ágyas (+pótágy) szobában.

Az ára elfogadható volt.

3 napot, 2 éjszakát töltöttünk ott.

Vonattal mentünk be minden nap Velencébe.

Életem egyik nagy élménye volt!

Bármikor elmennék még egyszer.

2016. jan. 4. 11:02
Igen, sokan nem tudnak tízezreket kifizetni plusz 1-2 éjszakaért, mert ugye szinte ilyenkor (is) a legdrágább.
2016. jan. 4. 10:50

ez is olyan, hogy egyszer érdemes elmenni, megnézni. főleg, ha foglalkoztat a téma (érdekel).


mint ahogy alább is írták, alapvetően két verzió létezik:

1. nonstop utazás busszal oda-vissza, éjjel indul a busz, azon "alszol", napközben velence és környéke szabadprogram, este indulás vissza, éjszaka a buszon.

ki lehet bírni, de eléggé fárasztó. viszont kb 10ezer magyar pénzből meg lehet úszni (plusz az ottani költőpénz).


2. kicsit több időt és pénzt rászánva ott töltesz egy hétvégén (mondjuk 3 éjszakát), ez alatt kényelmesen meg lehet ejteni a karneválozást, városnézést, üvegfújó üzemet, kiállításokat, akármit. kipihenten töltöd ott az időd.

vannak szervezett utak is, de egyébként, ha van autótok (vagy ismerősökkel összeszervezkedtek) akkor nem nagy dolog levezetni odáig, szállást bérelni (lehetőleg nem pont velencében, hanem valamelyik szomszédos településen). -

ez a verzió kicsit többe kerül, ellenben sokkal kényelmesebb és jobb élményt ad, mint a buszozás két éjszakán keresztül.


én már voltam mindkét verzióban, ha most mennék, tuti hogy saját autóval és ottalvós keretek között mennék, de nem mondom azt, hogy akinek másképp nem jön össze, az semmiképp ne menjen nonstop busszal, mert ha nincs más, az is azért szép élmény (csak kimerítő). :)

7. Miss Jane (válaszként erre: 5. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 4. 10:48
Én pont ezt a verziót nem javasoltam, ilyenen vettem részt. Aki bírja a sok ücsörgést,hajrá. Szerintem iszonyat kimerítő. :(, ha ingyen mehetnék, akkor sem vállalnám be újra.
2016. jan. 4. 10:48
Én 2x voltam, először nagy buli volt, másodszor már nem, nagy a tömeg amit utalok és ilyen jovos-menős utazás volt, megfagytam.
2016. jan. 4. 10:29
Vannak olyan szervezések, hogy este indulsz reggelre vagytok ott; Murano-Burano, utána estig karnevál, Szént Márk tér, székesegyhás gondolázás, hajókázás, vacsora valahol és 9 körül indulás vissza. Reggelre már Pesten is vagytok. 10 ezer körül.
2016. jan. 4. 10:19
Én voltam, buszos 1 napos úton még egyetemista koromban. Jó volt, de ha megfogadsz egy tanácsot, csak úgy menj, ha meg is tudsz szállni, kellő költőpénzzel.
2016. jan. 4. 10:15
Már évek óta vágynék elmenni, de sajnos az anyagiak még nem engedték meg, hogy eljussak, de nem adom fel a reményt. :)
2016. jan. 4. 10:10
Szuper! Nagy a tömeg, de fantasztikus a hangulat.
2016. jan. 4. 10:09
Velencei karnevalrol érdeklődnék, minden vélemény, tapasztalat érdekel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook