Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék a 30ch alatti étkezésröl.. fórum

Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék a 30ch alatti étkezésröl.. (beszélgetős fórum)


2015. febr. 22. 08:38
nap
2015. febr. 22. 08:38
Én 4 hete birom 2 nao fejfájás volt összesen,kitartás kell.Szerintem megszokható ez a diéta.
26. *Csajszi* (válaszként erre: 25. - Zsolt80)
2015. febr. 17. 22:55
A fejed csak par napig faj, mig a szervezet harcol a megszokott szenhidratjaiert. En hetekig 20 grammoztam (nem is egyszer), ez teljesen normalis ch elvonasi tunet. Remelem megtalalod a neked valo dietat / eletformat.
2015. febr. 17. 19:30
Köszönönm a válaszokat.Feladtam ezt a diétét mert fájt a fejem
2015. febr. 13. 09:10
Zsolt 80,hát nem nagyon érdekel téged ez a téma valójában
23. Nünüke :) (válaszként erre: 15. - Lucafer)
2015. febr. 11. 06:48
Mindent nagyon szépen kiértékel a kalóriabàzis oldal, személyre szabható.
2015. febr. 11. 06:44

Én számolgatom a ch-t hogy minél alacsonyabb legyen de nehéz , mert nagyon hiányzik az édesség.Kerogén diéta szerint eszek, az első 2 hét 5 kg de ennek a java víz.Lugos vizet. iszok meg zöld teát.Könnyen kontrolálható hogy jól csinálom e mert van egy tesztcsík ha az lila akkor szinten van a szervezet.

Mozgás sokat dob rajta de sajna nekem nagyon nem megy lustaságom miatt :-(

2015. febr. 10. 20:54
A paleo illetve a ketogénbe átnyúló paleo okos választás annak, aki egészségesen szeretni élni, ezt megcáfolni konkrétan nem lehet. Próbálkozni szabad, csak nem érdemes. Bár az én tudásom szerint a szénhidrát lehet kicsit több speciális esetekben.
2015. febr. 10. 20:00

[link]


Na, tényleg nem vitázom. Itt még 1-2 pontos adat a természeti népekről azoknak, akiket érdekel a téma:

2015. febr. 10. 18:59
A természeti népek alapból így élnek-és nem sok vesebajost, magas koleszterin szintest találni köztük :) Én is Atkinseztem/-em most is: sok finom hús, hal, tojásos étel, rengeteg zöldlevelű saláta, némi egyéb zöldség, sok folyadék, magvak és sport. Évekkel ezelőtt eltűnt így az összes cisztám hetek alatt, a testem karcsú lett és energiával teli. Ja, és a koleszterinem sem látta kárát, a korábbi rossz eredmény átment normál tartományba.Nincs székrekedésem sem, mivel annyi salátát eszem, amennnyit korábban egy hónap alatt sem.- Az viszont tény, hogy ez a bevezető szakasz, ahol napi 20 gr CH-t fogyasztunk, ez az ún. repülő-start, tehát hirtelen meglódul a zsírégetés, a fogyás, de hetek múltán szép lassan emelgetni kell a napi CH-t és akkor már jöhetnek a gyümölcsök, majd később a gabonák, igaz, csak óvatosa. A rostokkal kapcsolatban pedig érdemes elolvasni Szendi Gábor véleményét a paleolit könyvekben, mert úgy tűnik, azok nélkülözhetetlensége is egy mítosz.
2015. febr. 10. 14:33

Na jó, nem írok többet, csak még ennyit.


Az kevés szénhidrátdiéta lehetséges következményei


Kalciumveszteség: ha túl sokáig folytatod a diétát, felgyorsíthatod az osteoporosis kialakulását, és a csontok törékenyebbé válnak.


Veseproblémák: komoly veszélynek teszi ki vesédet az a folyamat, melynek során megpróbálja megsemmisíteni a szervezetben fellelhető ketonokat.


Vérketonszint emelkedése: a ketonok magas szintje a húgysav túltermelődéséhez vezet, ami rizikófaktor a köszvény - az ízületek fájdalmas gyulladása - és a vesekő kialakulásának szempontjából.


Emésztési zavarok: a teljes kiőrlésű gabonafélékből, a gyümölcsökből és zöldségekből származó élelmi rostok hiánya megzavarhatja az emésztőrendszer szabályozását, és indirekt módon székrekedést és béldivertikulum - zsákszerű kiboltosulás – kialakulását, illetve más problémákat okozhat.


Vérlipidek megváltozása: rövidtávon az LDL-koleszterinszint - rossz koleszterinek -, illetve a vérzsírszint emelkedéséhez vezet.


Judith C. Rodriguez A nagy diétaválasztó című könyve alapján

17. *Csajszi* (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2015. febr. 10. 11:34
Hagyd, az ilyen hsz-ket en mar reg valaszra sem meltatom :)
16. Mazsinka (válaszként erre: 14. - Voros.orchidea)
2015. febr. 10. 11:11
Semmi baj nincs a ketózissal. Húst (belsőségeket is, porcosat, bőröset, zsírosat), tojást, halat kell enni mértékkel, mellé köretnek nagy adag saláta mehet, alacsonyabb ch-s verzióban: spenót, brokkoli, jégsaláta, káposzta, kevés mag. A hüvelyesekkel vigyázni kell. Ehhez megfelelő zsírok, olajok társuljanak (kacsazsír, sertés zsír is oké), és megfelelő keményítő legyen a ch, ne pedig gyümölcs. Édesburgonya, gesztenye, tudom is én. Az arányok beállítása komolyabb feladat, utána kell nézni. Ez a legegészségesebb életforma, mely sok betegséget megelőz, nem pedig kivált.
2015. febr. 10. 10:49
Sziasztok! Valaki meg tudná nekem mondani, hol találom, hogy melyik ételnek mennyi a ch-ja? Kerestem a neten, de nem találom! Segítsetek! Köszi Luca
2015. febr. 10. 07:17
??? napi 30 ch??? Tényleg beteg. Az 2 alma!! Csak húson meg túrón meg nem lehet élni... A dietetikusok 140-re állítanak be mondjuk egy IR-ben. Én napi 100-zal fogytam 30 kg-t, de sztem már így is megjelent keton a vizeletben. Remélem csak félreértettem ezt a napi 30-at....
13. *Csajszi* (válaszként erre: 12. - Csillaguniverzum)
2015. febr. 9. 16:34
Szia, a 10-es hozzaszolas aljan van egy link, arra ha rakattintasz elvisz a weboldalukra. Hogy helyileg hol vannak, azt sajnos nemtudom, de az oldalukrol biztosan kiderul. Esetleg hivd fel okat ha van telefonszam a kapcsolat-nal.
12. csillaguniverzum (válaszként erre: 9. - *Csajszi*)
2015. febr. 9. 14:44

Szia!

Hol lehet kapni ezt a NoCarb nevű tésztafélt, mert engem is érdekelne. Magyas a cukrom, így nem ehetek tésztaféléket. Köszönöm, ha megírod.

11. grizus
2015. febr. 9. 14:33
30 kalória? Jól olvastam, vagy ez valami vicc?
10. Nünüke :) (válaszként erre: 9. - *Csajszi*)
2015. febr. 9. 05:43

Jajj de jó, megnézem.Nem baj ha drága de valami változatosság kell mert hús hússal már kicsit unalmas.

Igen a kávéval van a baj, rájöttem nem is szeretem igazán.

Brokkolit én is sokat eszek.

Köszi :-)

9. *Csajszi* (válaszként erre: 8. - Nünüke :))
2015. febr. 8. 23:00

Tejnek ihatsz mandula, kokusz vagy szojatejet. Hozza lehet szokni az izukhoz, foleg ha leginkabb KV-ba kell.

Azt hiszem No Carb teszta a neve, a lenti linken megtalalod.

En koretnek ettem karfiol meg brokkolipuret, porkolttel teljesen jok, de persze a teszta jobb, csak nem tul olcso.

Feherrepat vekonyra szeletelve hamis sult krumplit is gyarthatsz ;)


[link]

8. Nünüke :) (válaszként erre: 7. - *Csajszi*)
2015. febr. 8. 22:04
Nem is hallottam róla, mi a neve és hol lehet kapni? Én is ezt csinálom csak 30 ch alatt próbálok maradni.De igazából a tej ami hiányzik meg a köret .
2015. febr. 8. 19:42
Ja, es manapsag van mar 0 szenhidrat tartalamu teszta, en kifejezetten szerettem, nagyon konnyu a gyomornak.
6. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - Zsolt80)
2015. febr. 8. 19:40

Husokat, lehetoleg kevesbe zsiros husokat. Halat, tojast, tofut, alcsony ch-s zoldsegeket, pl brokkoli, karfiol, sparga, spenot, jegsalata. Magvakat, diokat, ezekben sok a zsir, de jo minoseguek. Semmi gyumolcs, max napi fel alma/ korte (korte jobb alasonyabb ch-s), sajtok mertekkel. Ha emeled idovel a ch-t lehet lassan bogyos gyumolcsoket, afonyat, epret pld.


En 5 eve atkins-al fogytam sokat es nem eheztem, hetekig 20 grammoztam. Az mas kerdes, h azota visszajott sajnos, (es most nem mukodik :(( ) ugyhogy most massal probalkozom, de sok sikert neked.

2015. febr. 8. 17:50
Ez engem is érdekelne mit lehet enni ,hogy csak ennyi legyen a napi bevitel?
2015. febr. 8. 10:42

[link]


Ezt olvasd el!

2015. febr. 8. 09:51

Köszönöm.

Szerintem nem orvosi eset mert okosan csinálva nagyon jól müködik.

2015. febr. 8. 09:47
nézz be az atkinses topikokba, vagy a ketogén fórumokba, ott sok tapasztalatot olvashatsz. (fészbukon is vannak ilyen csoportok)
2015. febr. 8. 09:39
Szóval szeretnék egy kis segitséget kérni mit lehet enni és mit nem,sokat olvastam utána de csak alapanyagokat számolok.Egy kis fantázia kéne hogy mit egyek.Aki csinálta azt kérdezném meddig birta és mennyi ment le?Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook