Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények, tapasztalatok az izzadásról és a verejtékezésről fórum

Vélemények, tapasztalatok az izzadásról és a verejtékezésről (beszélgetős fórum)


1 2
2009. ápr. 15. 14:59
Sziasztok, én mindig megizzadok a hónaljomnál de nagyon idegesít mert mindig nagy izzadságfolt van ott. Vki tudna javasolni vmit, hogy mit tegyek ellene? köszi előre is
24. hamurapi (válaszként erre: 22. - Cc8d148370)
2009. ápr. 7. 12:22
"Nem büdös,csak nedves.../már akinek!Ha valami idegesit,vagy kellemetlen a társaság,vagy amit éppen csinálni kell,akkor jön a szorongásos,stresszes izzadás a maga gorillaszagával és az szörnyü.Nem tudok előle menekülni annyira utálom,de egyben figyelmeztet ,hogy már megint valamivel stresszelem magam.Köszi a tanácsokat mindenkinek!
23. ramy88
2009. márc. 25. 17:12
Sziasztok! Én nem csak hónaljban izzadok!:( Ez még középsulis koromba kezdődött! előtte nem voltam izzadós csak a kezem meg a lábam, de a hónomalja egyáltalán nem még nyáron sem. amúgy nagyon stresszes vagyok de a doki nem tud velem mit kezdeni!voltam pajzsmirigy vizsgálaton, laborba de nem találtak semmit. szorongásgátlót is szedtem de nem használt! nyáron még a hajamról is csorog a víz!!!:( Mit csináljak?
2008. jún. 3. 18:59
szerintem az izzadás természetes. Nem büdös, csak nedves :(
21. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 19. - Cc8d148370)
2008. jún. 3. 18:49

Ha biztosan aluminium-mentes deot vettel, teljesen normalis, ha atmenetileg tobbet izzadsz.

Az izzadas okat kellene kezelni illetve megszuntetni.

20. cc8d148370 (válaszként erre: 19. - Cc8d148370)
2008. jún. 3. 18:45
:) bocsi az első sorokért, egy golyós dezodoros tudásbázisba szántam eddigi tapasztalataimat, de úgy gondoltam, megpróbálok itt is segítséget kérni, hátha itt aktívabbak a résztvevők :)
2008. jún. 3. 18:43

Egy ideje nem jelentkeztem itt, de úgy gondoltam, leírom a tapasztalataimat, hátha valaki idetéved még: Az alap problémém az volt, hogy izzadok :) Nem erősen, de szinte mindig nedves a pólóm hónaljban, valamint az összes felsőmön fehéres-sárgás folt van, ami ráadásul ki sem jön :(

Rászántam a pénzt és megvettem a Vichytől az extra kímélő dezodort, ami: 24 órán át hatékony, nem hagy nyomot, illatanyag, tartósítószer és alumíniumsó-mentes. Egy hétig jó volt , utána nagyon büdösnek éreztem magam (pedig előtte kellemetlen szagot sosem éreztem magamon), majd egy idő után újra nedves lett a ruhám. Hozzászokott volna a bőröm? :S

Tovább kísérleteztem: megvettem a Dove fekete ruhához ajánlott golyóst, hááát, mit mondjak? teljesen megfogta minden ruhám, és a nedves-probléma is megmaradt.

Szóval tanácstalan vagyok!

2007. ápr. 15. 23:08
A Clarasept-Derm színtelen kéz-és bőrfertőtlenítőt. De amikor először próbálkoztam a dologgal , akkor a DM-ben vásárolható fertőtlenítő kendőt használtam. Az is jó volt, de a spray gazdaságosabb. Ha neked is beválik írd meg! Köszi!
17. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 16. - Vála asszony)
2007. ápr. 14. 01:16
Milyen fertotlenito sprayt hasznalsz?
2007. ápr. 12. 21:00
Az izzadás természetes folyamat, de az ezzel együttjáró illat... Én azt tapasztaltam magamon ki, hogy ha az izzadás gátló használata előtt befújom a hónaljamat fertőtlenítő sprayjel és ez bevált! Izzadok, de nincs szagom, ugyanis a szagot okozó baktériumokat kiöli a fertőtlenítő spray.
2007. ápr. 9. 05:50

Az indokolatlanul erosen izzadoknak erdemes megnezetniuk a pajzsmirigyuket.

Egyebkent lehet valtoztatni az izzadas merteken: relaxacio, megtanulni a stresszt kezelni, kiiktatni az eletbol, ezzel egyut a tulzott izzadas is elmulik.

Mostanaban aloe vera level atitatott vattaval szoktam attorolni a honaljamat furdes utan dezodor helyett, es nekem ez bejon. Erdemes orra es labujjakra is kiprobalni.

Lab izzadasara jo meg a tengeri sos labfurdo, de ugy, hogy keves vizbe sok sot rakni.

Ha a honaljara hasznal valaki dezodort, ami az izzadast gatolja, akkor annak mashol kell tavoznia, igy jon a nozi, hat, kezek stb.

2007. ápr. 8. 22:58
Van vki aki nem csak hónaljban izzad?Én sajnos már elég kényelmetlenül érzem magam mindig mert a hátamon is izzadok ha egy kicsit stresszes helyzetben vagyok.Pl.boltban,orvosnál,még baráti beszélgetés közben is.
2007. márc. 23. 19:46
Az orros dologra én is kíváncsi lennék.Elég kellemetlen mikor le kell törölni.Én is elég izzadós vagyok.Én Lady's Speed Sticket használok.Ez is inkább csak szag ellen véd.
2007. jan. 12. 10:07

De az orr "verejtékezésére" mi jó?

Még tényleg, az mitől van?

11. cc319350e7 (válaszként erre: 6. - 0148b688d6)
2007. jan. 12. 09:50
En hasznaltam a vichy-t, tenyleg nagyon jo, nem izzadtam egy cseppet se, viszont a honaljamba csomok jelentkeztek tole, ami nagyon fajt. azota mast hasznalok, es meg is szunt ez a problema. inkabb izzadjon az ember kicsit, mert az se normalis dolog ,h. egy csepp verejtek sincs.
10. emagdi (válaszként erre: 6. - 0148b688d6)
2007. jan. 12. 09:37
ha már reklám, akkor én a Lush izzadás elleni dezodorjait tudnám ajánlani. Ez is az a típus, ami nem az izzadást, hanem annak szagát gátolja meg. Zömében természetes anyagokból, kézzel készül. A honlapjukon fent van, hogy mennyibe kerül.
9. tinendo (válaszként erre: 8. - 0148b688d6)
2007. jan. 12. 08:29
De milyen izzadásra lehet használni?
2007. jan. 12. 07:12
Igen! A fodrászom egyik vendége nagyon izzadós típus, neki ajánlották a gyógyszertárban, és nagyon bevált.
7. tinendo (válaszként erre: 6. - 0148b688d6)
2007. jan. 11. 21:27
És ez izzadásra való?
2007. jan. 11. 20:46
Nemrég halottam a Vichy kenős dezodoáról, ami teljesen szagtalan,illatmentes és állítólag nagyon jó, kb. 2800.-ft körül van. Egy próbát megér.
2007. jan. 11. 19:09

És mi van akkor ha az ember orra verejtékezik?

Az mitől van?

4. emagdi (válaszként erre: 3. - Bionom)
2007. jan. 11. 15:53

maximálisan igazad van!

de azért elég bosszantó tud(na) lenni egy nem büdös, de átázott hónaljú ruha az emberen mondjuk nyáron....

én ilyenkor télen főleg természetes anyagokból készített izzadáscsökkentő dezodort használok, de nyáron bizony befigyel a secret platinum, vagy valami hasonló extra-erősségű dolog, hogy még véletlenül se legyek a hőség áldozata. (annak ellenére, hogy tudom, hogy káros, rákkeltő, meg ilyesmi)

2007. jan. 11. 14:59

Szerintem nem kell (NEM SZABAD!) az izzadás ellen védekezni, már csak azért sem, mert az izzadás megakadályozását okozó dezodorok bizonyítottan rákkeltőek. Csak az jöhet szóba, ami nem zárja el a verejtékmirigyek útját (például alumíniumsókkal), hanem enged izzadni, csak épp antibakteriális hatása révén megakadályozza a bomlással együttjáró kellemetlen testszagot, magyarán: szagtalanít.

Az izzadás oka sok minden lehet: a stressz, az idegesség, a vizsgadrukk, a legkülönfélébb izgalmi állapotok mind-mind járhatnak verejtékezéssel, nem beszélve a helytelen táplálkozásról, ami úgyszintén. Biztos utána lehet nézni a keresők segítségével a neten. De azt, hogy elzárd a verejtékezés útját, nem ajánlom! Max. a fokozott izzadás okát megszüntetve lehet változtatni a dolgokon.

2006. okt. 23. 10:38

Minden ember valamennyire verejtékezik,izzad.

Milyen olyan eseteket ismertek, ahol az átlagosnál többet izzad az ember és az miért lehet ez.

Hogyan lehet az átlagosnál nagyobb izzadás ellen védekezni.


Én például ismerek egy olyan embert, aki átlagosan verejtékezik, de az orrán mindig "vízcseppek" jelennek meg, és nem tudja, hogy miért ott, és mit tud ellene tenni.

2006. okt. 23. 10:26
Vélemények, tapasztalatok az izzadásról és a verejtékezésről
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook