Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények Ranschburg Jenő gyermekneveléssel kapcsolatos könyveiről? fórum

Vélemények Ranschburg Jenő gyermekneveléssel kapcsolatos könyveiről? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. loch ness (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2009. febr. 2. 11:21
Akkor ebben senki nem tud segíteni?
32. homern (válaszként erre: 31. - Emily32)
2009. febr. 1. 10:33
ezt én is tudom ajánlani..14évesen olvastam először,és azóta is elő-előveszem ha épp kedvem támad hozzá..szerintem érdekes
31. emily32 (válaszként erre: 27. - Borbelya)
2009. jan. 31. 23:51
Igen,Mérei-Binét:Gyermeklélektan
30. borbelya (válaszként erre: 29. - Veroosh81)
2009. jan. 31. 17:49
Egy párat megtaláltam, de nem mindegyiket, de majd akkor jobban körbenézek, köszi
29. veroosh81 (válaszként erre: 27. - Borbelya)
2009. jan. 31. 17:47
A booklineon meg tudod rendelni, ott van.
28. borbelya (válaszként erre: 27. - Borbelya)
2009. jan. 31. 15:44
Lehet általánosan a pszichológia is.
27. borbelya (válaszként erre: 26. - Emily32)
2009. jan. 31. 15:44

Húúú még nem igazán tartok ott, őszint leszek, egyenlőre még nem érint a kérdés (13 hónapos a törpe). Megnéztem pár webáruházat, hááát nem lesz egyszerű őket beszerezni, de majd megpróbálok antikváriumokban.

Esetleg más írótol remek színvonalú könyvet tudsz ajánlani ebben a témában?

2009. jan. 31. 15:36
Az az igazság,h. a Szülők könyvét még nem olvastam,így nem tudok nyilatkozni.(abban mennyire mélyül el?)Még a fősulin kellett,csak az oviskorral foglalkozik.
25. borbelya (válaszként erre: 24. - Emily32)
2009. jan. 31. 15:22

Ó köszi, megpróbálom őket beszerezni, A nő és a férfi megvan.

A világ felismerése óvodáskorban mennyiben más mint a Szülők könyvében található óvodáskori rész?

2009. jan. 31. 15:01

Szeretet,erkölcs,autonómia

Pszichológiai rendellenességek gyermekkorban

Félelem,harag,agresszió

A nő és a férfi

A világ megismerése óvodáskorban


Ezek nagyon jó könyvek.

23. borbelya (válaszként erre: 22. - Emily32)
2009. jan. 31. 14:34
Tudnál könyvcímeket is írni?
2009. jan. 31. 14:10
Ranschburg Jenő pedig kitűnő szakember,sokat lehet tőle tanulni.Én sok könyvét elolvastam(egynéhány előírt szakirodalom is volt),de egyiket sem bántam meg.
21. emily32 (válaszként erre: 16. - Banocska)
2009. jan. 31. 14:04
Valóban jó könyv,nemhiába tanítanak és tanulnak belőle sokan.
20. borbelya (válaszként erre: 19. - Nő a manzardból)
2009. jan. 31. 13:50

Nem tudom mire gondolsz konkrétan, de én most olvasok egy könyvet, ami nagyon tetszik, lehet hogy ilyesmire gondoltál:


Jan-Uwe Rogge: Korlátok és kételyek. A határok kijelölése a gyereknevelésben.

2009. jan. 31. 13:42
Tudnátok aljánlani olyan könyvet, ami kifejezetten a következetes nevelésről szól, valamint olyan témákról, ami segítene nekem kialakítani azokat a bizonyos "nevelési korlátokat". Köszönettel.
2009. jan. 30. 14:14
Köszi Mindenkinek a segítséget!
17. borbelya (válaszként erre: 16. - Banocska)
2009. jan. 30. 14:08
Köszi a tanácsot, szerintm el fogom olvasni.
2009. jan. 30. 13:09

Én nem szeretném magam behatárolni, alapvetően vannak a párommal saját elképzeléseink amiket kibővítettünk mindenféle olvasmánnyal. Egyik véglettől a másikig, volt ott Suttogó, Ranschburg J., meg Vekerdi, Dr. Spock, minden. Egyiket sem szerettük volna betűről betűre betartani, mindegyikből leszűrtük a saját kis tanulságot, és kialakítottuk a saját értékrendünket, módszereinket.

Ami nekem rettentő sokat segített, az egy NEVELÉSLÉLEKTAN c. könyv volt.

Ez egy tankönyv tulajdonképp amiből az ELTE pszicho szakán tanítanak (régen oda jártam, onnan az ötlet), bár akkor még nem volt benne a könyv a tantervben.

Alapvetően pszichológiai, lélektani háttérből közelíti meg a gyereknevelést (tehát nem a popsikenőcs helyes felkenése és hány óránként szoptassunk dolgok, meg egyéb az író meggyőződés, elvei vannak benne), inkább a fejlődésre, tanításra, felismerésre, értékekre, folyamatokra, család funkcióira van kihegyezve a dolog, egészen újszülött kortól úgymond a család szerepét is belevéve írja le a pici útját egészen a kisiskolás korig.

Mindenkinek ajánlani tudom aki szeretne egy teljesen objektív, tudományra alapuló gyermeknevelési könyvet látni, jól felépített, érthető.


Osiris kiadó, Vajda Zsuzsanna - Kósa Éva - Neveléslélektan

(libriben általánban kapható, de a Kazinczy u.ban az Astoriánál biztosan ):)

2009. jan. 29. 20:50

Én is nagyon szeretem, és nagyra becsülöm Ranschburg Jenőt. ha gyereknevelésről van szó, csak őt olvasom. A nézeteivel 100%-ig egyetértek, és imádom a stílusát.

Majdnem az összes munkáját elolvastam, és jó pár könyve meg is van.

14. veroosh81 (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2009. jan. 29. 20:40
Jó, így már értem!
13. katácskák (válaszként erre: 9. - Detke)
2009. jan. 29. 20:28

Bocsánat, összekevertem Vekerdi Tamással.

Nagyon szerettem,szeretem és becsülöm-tanultam Töle is ..

(de ez is jó pár éve , pontosan 27 éve volt, amikor terhes voltam a Gyermekemmel)

Mind a 2 Ember sokat segített eligazodni a Gyermekem nevelésében, más idegen Gyermekek viselkedési reakcióit megérteni + önmagam "késQi" megismerésében..mert ez az én koromban lehetetlen volt.

Hippiknek, nagy generációnak,lázadónak stb-nek tartottak,félreért(hett)ek bennünkeket.

Legalábbis ami csoportunkat, a környezetemben -illette-IGEN.

Aztán lehet, hogy Más nem így élte át-meg.


Elnézést MINDENKITQL -nagyon sajnálom :((((((((


A Logoterápia-megérteni miért történik velünk az ami történik?-ezt taglalja, de ez Vekerdi Tamás tanulmánya.

2009. jan. 28. 16:47
Imádom, sokat segít nekem eligazodni a dolgokban! :) Csak javasolni tudom mindenkinek. De Ranschburg Jenőt nem csak olvasni hallgatni is imádom.
2009. jan. 28. 16:08
Tudnátok nekem segíteni? A neten szoktam olvasni Ranschburg Jenőt, az egyszervolt.hu-n lehet neki feltenni kérdéseket, és ő válaszol rá (remélem, ez nem számít reklámnak!). Ott a kérdezők nagy része emleget egy könyvet, ami nekik evidencia, de én nem tudom, melyik lehet, viszont nagyon szeretném elolvasni. Lehet, hogy a Szülők könyve? Gondolom, általában a gyerekekről szól ez a könyv, de az introvertált gyerekekről ír pl. olyat, hogy van, amiben sokkal előbbre vannak, mint a kortársaik, van, amiben viszont jóval hátrébb; meg az ilyen gyerek hamar "megtelik" a környezet ingereivel, és ezután "bezárkózik", mert nem tud többet befogadni, stb. Jó lett volna ezeket évtizedekkel előbb tudnom, de ma is szívesen elolvasnám. Soha nem hallottam ezekről a dolgokró, pedig kellett tanulnom pszichológiát. Tudja valamelyikőtök, melyik könyvében lehet ez? Előre is köszönöm, aki segíteni tud!
2009. jan. 28. 14:44
Szülők könyvét most olvasom másodszorra, nekem tetszik!
9. Detke (válaszként erre: 6. - Katácskák)
2009. jan. 28. 14:43

Mire gondoltok a Logoterápiánál? Könyvcím, beszédfejlesztési elvek,....?

Én a Tanár Úr minden előadása után elgondolkodom, nem akarok-e még pszichológus is lenni, annyira élvezetes és közérthető a stílusa. A könyveit is szeretem, de az előadásait sem hagyom ki, ha vidékre jön.

8. borbelya (válaszként erre: 7. - Veroosh81)
2009. jan. 28. 14:38
A kis könyvei is remek egytől egyik. Amit mindenképpen javaslok, az az Áldás vagy átok c. könyve, a gyerekek tvzési szokásairól szól. Nagyon ajánlom. (Nálunk azóta nincs tvzés, inkább mesehallgatás!)
2009. jan. 28. 14:34
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!Akkor be is szerzek néhányat!
2009. jan. 28. 14:21

Én is nagyra értékeltem, értékelem , tisztelem életét, életműveit.

Még manaság is elolvasom a cikkeie a N.. L....-ban

Főleg a Logotherápáját-tartom követönek.

2009. jan. 28. 14:18
Az én véleményem is megegyezik az előttem hozzászólókkal. Én is nagyon nagyra tartom R. J. munkásságát. Mi a fősulin is tanultunk a könyveiből. Érdemes megvenni a könyveit. Én most a Szülők könyve c. kiadványt vettem meg. Mindig tud valami újat, és okosat írni a gyermeknevelésről, problémák megoldásairól.
4. borbelya (válaszként erre: 2. - Veroosh81)
2009. jan. 28. 14:10
Én rengeteg könyet olvastam, ajánlom neked a Ranschburg könyveit bátran egytől egyig, aztán Vekerdy Kicsikről nagyoknak c. könyvét, és Csernus ki nevel a végén c. könyvét. Mind tetszett nekem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook