Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vélemények a Zepter termékekről fórum

Vélemények a Zepter termékekről (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
232. Mayahh (válaszként erre: 231. - Villám1970)
2010. okt. 7. 14:34
Megint nem arról beszéltem,de látom tényleg nem érted!:D
231. Villám1970 (válaszként erre: 228. - Mayahh)
2010. okt. 7. 14:20
Akkor az apukád biztos ismeri a jogszabályokat.Amúgy a GVH nem az árúk minőségével foglalkozik.
2010. okt. 7. 14:18
2008.XLVIItv.a fogasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról
229. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 225. - Villám1970)
2010. okt. 7. 14:17
Azért azt ne felejtsük el, hogy ez az ÁNTSZ ugyanaz, mint az, aki a Lenkei vitaminok összes engedélyét visszavonta, majd átcsomagolás után ugyanarra a vitaminra kiadta az új engedélyt. És ezt nem szóbeszédből, nem újságból tudom, hanem maga az érintett mesélte. Úgy vicc az egész, ahogy van.
228. Mayahh (válaszként erre: 227. - Villám1970)
2010. okt. 7. 14:13

Látom nem érted!A vizet ellenőrzi az ÁEÜ!

Ha visszaolvasol láthatod,hogy édesapám GVH-nál van.Nyugodtan bemehetsz hozzá eldiskurálni erről,jót fog mosolyogni,hisz a vélemémye az,hogy "a suszter maradjon inkább a kaptafánál"!:)

227. Villám1970 (válaszként erre: 226. - Mayahh)
2010. okt. 7. 14:07
Na nem.Ennyire tudatlanok a Zepteresek ,hogy az ÁNTsz-el vizsgáltatták meg a készüléket.Akkor meg fogyasztóvédelem.
226. Mayahh (válaszként erre: 225. - Villám1970)
2010. okt. 7. 14:00
Akkor tájékozódj újra,mert ebben már nem az ANTSZ,hanem az Állategészségügy az illetékes!:)
225. Villám1970 (válaszként erre: 224. - Mayahh)
2010. okt. 7. 13:56
kedves ,akkor nem olvastad az ÁNTSZ LEVELÉT,AMIT SZERINTEM MINDEN zepter víz szűrőt vásárlónak ,meg kéne mutatni,ugye.látod én a zepternél olvastam,és azt is írták,hogy a vásárlót tájékoztatni kell.
224. Mayahh (válaszként erre: 223. - Villám1970)
2010. okt. 7. 13:24

Megfelel a Magyar szabványnak ez a tisztitott víz!Ennek is nyugodtan utánajárhatsz egyéb szerveknél.

Lehet kapni hozzá külön ásványi anyagot,de ez nem szükséges,hisz nem a vízzel kell bevinni a szervezetbe ezeket az anyagokat,hanem a táplálékkal!

223. Villám1970 (válaszként erre: 213. - MosolyLány002)
2010. okt. 7. 13:11
Szóval.Én is láttam a bemutatót.A szárazanyag tartalmat a Cl,Ca, Mg adja.Ezt a vízszürő kicsapja,azaz nincs a vízben.Így lesz a víz lágy ami nem egészséges.Miét nem mondjátok meg,hogy'.Csak ivóvíz minőségű vizet tisztít.2.a keletkezett víz nem felel meg a magyar szabványban az ivóviz minősítésnek.Azaz sok pénzért ivóvizből nem ivóvizet kapunk sok pénzért
222. Gine (válaszként erre: 221. - Maryenn24)
2010. júl. 28. 12:02

Szia!


Attól függ,hogy melyik lámpa érdekelen.A Vacsynál is külön garnitúrák vannak.Szólóban is lehet vásárolni,de úgy azt hiszem drágább.

Szerintem vedd fel egy Zepissel a kapcsit ott Szegeden,Ő bizti sokat tud segíteni ezekben.Nyáron rengeteg kedvezmény van,ilyenkor duplán megéri beruházni ezekre a dolgokra.

2010. júl. 28. 11:57
Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy a bioptron lámpa, meg a Vacsy vákuumrendszer mennyibe kerül?
220. nyár2010 (válaszként erre: 215. - 7e808be5ff)
2010. jún. 30. 20:48

Zepter értékesítés nem azonos a rátukmálással. Baj, ha igen. Mint ahogy a példátok is mutatja, ez a módszer tarthatatlan. És abban is igazatok van, hogy mindenkit óvtok, aki hasonló megfontolásból akar értékesíteni. Valószínű, ugyanúgy fognak járni mint Ti. Én nem látok ebben nagyon nagy problémát. Az értékesítés, annak ellenére, hogy szinte válogatás nélkül próbálja mindenki, nem való mindenkinek. Nem mindenki alkalmas erre, mint ahogy pl. fodrász se lehet bárkiből. Ez semmi esetre se minősítés. Aki jó kereskedő, az nem feltétlenül "jó ember", és aki nem jó kereskedő, az nem feltétlenül "rossz ember", csak hát a kereskedés is egy szakma, a direkt értékesítés pedig még azon belül is egy külön "állatfaj".

Nagyon fontos, bármit csinálunk, hogy legyen saját koncepciónk. Amikor nincs, és a külső kényszerre "hajtunk", az nem vezet jóra. Erre van az a klasszikus kérdés, hogy és ha a barátod azt mondja, ugorj a kútba, beleugrasz?...

Azért van saját gondolkodó rendszerünk, hogy azt használjuk. Például, a Ti esetetekben, ha olyasmit csináltatok hosszú ideig, amit most nem tudtok megbocsátani magatoknak, akkor az a kérdésem, miért csináltátok? Mi változott ahhoz képest, amikor csináltátok? Miért nem tudjátok megbocsátani most, vagy miért tudtátok megcsinálni akkor? Ezeken azért érdemes egy kicsit elgondolkodni, mert amit a Zepternél csináltatok, nem puskacső mögött csináltátok. Mi a garancia, ha akkor azt tettétek, amivel nem értettetek egyet, hogy máskor nem estek bele hasonló hibába. Ha nem vonjátok le a megfelelő következtetéseket, hanem ehelyett másokat hibáztattok (pl. a Zeptert), mi változik?

Ami nekem látszik, örülnötök kellene, hogy belementetek az élet frontvonalába (nem volt senki, hogy helyettetek felvállja a koncepciót, magatoknak kellett kiállni valamiért), és kiderült, hogy ez nem való nektek. Tanulság, ha jól értékelitek. Hasznos, ha jó következtetéseket vontok le belőle. És csak tüske, stressz forrás, nyomasztó emlék marad, ha eltoljátok magatoktól a saját felelősségeteket. Elismerni egy hibánkat, tévedésünket hasznos dolog, besöpörni a szőnyeg alá életveszélyes.

219. nyár2010 (válaszként erre: 218. - B_k40)
2010. jún. 30. 20:16

csak a fizikáról. A krómnikkel acél ötvözet, amiből a legtöbb jó minőségű főzőedény készül (amiben 18-20 % a krómtartalom, és 8-10 % a nikkel), elég rossz hővezető,


[link]


itt van egy táblázat, és látható, hogy a felsorolt sok fém közül a CrNi acél hővezetési tényezője messze a legkisebb.


A főzéshez azért célszerű rossz hővezető edényeket használni, mert ezeknek a hőleadása is lassabb. Ha gyorsan terjed a hő egy anyagban, az gyorsan is adja le a hőt (mert nem tartja meg, nyilvánvalóan). Az élelmiszereknek pedig, amit meg akarunk főzni, szintén kicsi a hővezetése. Vagyis, feleleges gyorsabban közölni velük a hőt, mint ahogy fel tudják venni. Attól nem főnek át hamarabb, hanem csak megég a külsejük, plusz ami hőt szétsugároz mindenfelé az edény (nemcsak az edény belsejébe, ahol hasznosítani akarjuk, hanem kifelé is), az mind fölösleges energia pocsékolás. Kivéve, ha télen egy fagyos konyhában mellesleg fűteni is akarunk, amikor főzünk.


A jó edényeknek mindnek van szendvicstalpa. A Zepternek is. A szendvicstalp azt csinálja, hogy lassan felveszi a hőt a főzőlapról (a külső réteg CrNi acél), ezt a nagyon jó hővezető középső réteg azonnal átveszi és pillanatszerűen szétteríti. Ezért az edény alja belül mindenhol azonos hőmérsékletű lesz, bárhol is éri közvetlenül a nagyobb hő. A szintén rossz hővezető belső réteg ismét megfogja, nem engedi tovább olyan gyorsan a hőt, és az ételek fokzoatosan tudják felvenni, ahoyg a saját hővezetésük megkívánja. A szendvicstaplak tehát alsó és felső rossz hővezető, valamint középső nagyon jó hővezető rétegből állnak.


A jó edények fala síma rossz hővezető fémből van (pl. a 18/10-es krómnikkel). Így az edény felső részénél, a fedő szintjén mindig egy kicsit hűvösebb a fal, mint közvetlenül a hőforrás közelében. Kialakul egy hőmérséklet gradiens. Nem tudom, ez mekkora hőmérséklet különbséget jelent, nem találtam még olyan forrást, hogy bárki megmérte volna. Mindenesetre azt állítják a gyártók, hogy emiatt a hőmérséklet differencia miatt függőleges irányban cirkulál a gőz az ilyen falú edényekben. Ez, ha tényleg így történik, meggyorsítja a hő átadását az ételnek, mindamellett, hogy nem "ég meg". A jó hővezető edények olyan energiát sugároznak, amilyet a hőközléssel beléjük "diktáltunk". A cirkulációs rendszerű főzés esetében a hőmérséklet nem lehet 100 fok fölötti, mert amig víz van az edényben (az ételekből kipárolgó víz), addig 100 fok a fázisátalakulás sztenderd hője. Csak akkor megy magasabbra, ha elfőtt az összes víz. Ez egy külön téma. Az igazi jó rendszerekben, ahol meg van az oldva hogy a főzőtér kvázi-hermetikusan zárt, ott rettentő sokáig tart, hogy elpárologjon az összes víz... Na, szóval, a jó főzőrendszerek (intelligens, megkockáztatom...) elemei úgy vannak összeállítva, hogy kombinálják a jó hővezető és rossz hővezető anyagokat.


Azt nem tudom, milyenek a NASA védőpajzsai, de azt igen, hogy az ésszerű főzéshez "hőszigetelés" is szükséges, vagyis kontrollált, lassú hőleadás. Csak gondoljunk az áthevített kövön való sütés-főzésre, vagy a jénai tálban, römertropfban való sütés-főzesre. A rossz hővezető anyagoknak történelmük van a konyhában.

218. Mayahh
2010. jún. 28. 12:31

Most sütöttem meg 8 szeklet rántotthusit 10 perc energiával,olaj nélkül.

Tegnap a krumplistésztám alatt 3 percet ment a lap,5-6 percet szokott,de valahogy most 3 perc is elég volt neki.

Lányok,ez fantasztikus,imádom!

217. Mayahh
2010. jún. 28. 11:10

Üdv.


Jó lenne,ha mindenki elolvasná a fórum címét,s a nem ide passzoló témákat hanyagolná!


Köszönjük!

216. CsillagTM (válaszként erre: 215. - 7e808be5ff)
2010. jún. 27. 10:56
mennyire igazad van...és mennyire ki fogsz kapni az itteni Zepteresektől...de ne törődj vele. sok sikert a továbbiakhoz!
2010. jún. 27. 08:24

0.06.26 21:05:08 © (2106)

Üdvözlet mindenkinek!



Életem egy kicsiny részét szeretnénk megosztani veletek,melyet a Zepternél töltöttünk!Egy pár szót rólam:Lacinak hivnak,szegény családba,zűrös körülmények közt zűrős helyen nőttem fel,szakmám az van de nem voltam soha jó tanuló,igy amikor bekerültünk menyasszonyommal 2009,szeptemberébe naivan a Zepterhez táltva maradt,a szánk:úúúúhhh svájci cég,úúh üzletkötői munka,milyen gyönyörű irodaház....úgy gondoltuk itt fogunk meggazdagodni minden jó lesz végre kijövünk a gödörből,úgy teszünk nagy pénzre szert,hogy még az beteg embereknek is segitünk.Én mindent beleadtam,tényleg mindent,sok embernek sikerült lámpákat,légterápiákat értékesitenem,gazdagoknak szegényeknek egyaránt.mindenki mondta,főleg a nővérem:öcsi hogy feltörtél öltöny nyakkendő...büszke vagyok rád...és egy pár hónapig igy is volt minden szép volt,aztán jött az hogy erre kell a pénz arra kell,cimanyagok promociós helyek,irodapénz,telefonszámla......aztán a fizetésünket szépen lassan vissza kellett csepegtetni,a zepternek,kényszervállalkozás szép....lecsökkentették a jutalékalapot,igy 3szor annyit kellett hajtani,sebaj én hajtottam,a menyasszonyom is...mindent megtettem,reggel korán keltem,mentem kezelni az ügyfeleket,aztán előadást tartottam,de-du,+házibemutatók,volt hogy este 10re értünk haza....de a pénz igy is egyre kevesebb lett,és egyre jobban keztünk eladósodni,menyasszonyommal 6éve vagyunk együtt,a Zepter elött minden szép volt,aztán a stressz szépen kezdte felemészteni a kapcsolatunkat,pedig babát akartunk,rajta voltunk de nem sikerült,nem jött össze!!!!Egyre több volt a vita,nagy a stressz,már néha úgy tünt,hogy elválnak útjaink....ekkor az mondtam STOP!!!!!!Kiszálltunk a Zepterből,ennek már lassan 3hónapja..most próbáljuk renbe hozni a tartozásainkat az apeh felé,a könyvelő szerint 750,000ft,kemény lesz....de legalább rendbe jött a kapcsolatunk,újra minden a régi,és babát,várunk:))).Lehet,hogy most nem járok öltönybe,nem vagyok üzletkötő,de nyugodt és boldog vagyok,és próbálom elfelejteni,ahogy a 50ezres nyugdijasokra,hiénaként beszéltem rá a többszázezres hiteleket,én nem bocsájtom meg magamnak,hogy adósságba hajszoltam az idős embereket,nem tudom megbocsájtani,de remélem ISTEN megbocsájt.A Zepter elvakitó motivációs rendszerének köszönhetően,mi is elvakultak voltunk,üzenjük a zepter kereskedőinek,szálljanak ki időbe ameddig még tehetik...üdvözlettel:Laci&Martina,

2010. jún. 26. 11:24

Állandóan hívogatnak a Zeptertől hogy vegyem át az ajándékom, mert állítólag kitöltöttem egy áruházban valamit... éshogy kihozzák házhoz hogy átvehessem.

Viszont sok rosszat hallottam eröl, hogy átverés... Harmadszorra dúrván elküldtem a telefonálót, hogy felejsék el a számomat...

Más nem járt így?

213. MosolyLány002 (válaszként erre: 233. - IGSz.)
2010. jún. 26. 11:16

Szia!

Bocsi, de most nagyon rád fogok cáfolni.

Az emberi fogyasztásra alkalmas vízben a szárazanyag tartalom 0-70 közöttinek kell hogy legyen.(Azért több, mint 0, mert a desztilláltvíz nem tesz épp jót:)) Én csak arról tudok beszélni, amit szabvány TDS mérővel már bemértünk. Ez Bp-en átlagosan azt mutatja, hogy a víz szárazanyag tartalma 150-300 között van. És ez jelzem, nem kút-, hanem fogyasztott csapvíz minta!!

Kicsapatást is szoktunk csinálni elektrolízerrel (remélem így írják:)) hát elég csúnya dolgok vannak a vízben. Szóval én nem innám meg kicsapatás után. De ha nekem nem is hiszel, én ezt bármikor megmutatom neked élőben.

Ami pedig a 10 ezer forintos szűrőt illetti. Hogy mindig ugyanolyan tisztított minőségű vizet kapj, legkésőbb havonta szűrőt kell cserélned. Ez egy kancsós szűrőnél, 8 ezer forint. Számold ki, hogy mennyit költesz rá egy évben! 96 ezer forintot + 10 ezer, amikor megvetted. A Zepteres vízszűrőben félévente kell a kisebb szűrőket cserélni, és minden szűrő 3 ezer forint alatt van. Szóval szerintem ezen el lehet gondolkozni...

212. Mayahh
2010. máj. 12. 19:34
:D
211. Gine
2010. máj. 4. 19:10

Szerintem le se reagáld!:)


Már ott tartanak,hogy hazugnak nevezik az embert!


Tegyél rá,nevess!Én is ezt teszem:D

210. Gine (válaszként erre: 209. - 3c0814215c)
2010. ápr. 30. 16:32

Aztán?:)

Nekem bevállt és számomra ez a lényeg.

Használok sok terméket a cégtől,eddig csak jó tapasztalataim vannak,minden úgy műkszik,ahogy mondták

2010. ápr. 30. 16:27
A Bioptron lámpáért most fogja megbüntetni a Gazdasági Versenyhivatal a Zeptert.
208. Gine (válaszként erre: 193. - Mamika50)
2010. ápr. 30. 11:58

Én sem használok olajat,fűszert csak egy csipetnyit.Víz nélkül főzom a zsemlegombócot meg a hasonlókat és Isteni fincsi:)


A krumplistésztát is úgy csinálom,hogy egybe beleteszek mindent nyersen,rá a fedőt és 6-8 perc múlva lezárom az energiát.Teljesen más íze lesz

207. Gine (válaszként erre: 206. - CsillagTM)
2010. ápr. 30. 11:33

Én téged semmiről nem akarlak meggyózni,korlátoltakat képtelenség


Mióta baj az,ha valaki netről idéz??


Egyébként meg én beszéltem velük!!


Miért lenne marhaság,hogy két tudós ember tisztában van az anyag árával???

Te nem vagy,nincs ezzel baj,tényleg!


"Ne nyilatkozz olyanról,amiről gőzöd sincs"

Te használod a termékeket??


Nem süllyedek le odáig,hogy ezt folytassam,innentől kezdve el sem olvasom,amiket ide pötyörészel

206. CsillagTM (válaszként erre: 203. - Gine)
2010. ápr. 30. 11:26

az atomfizikus többet tud, igen. és épp kiröhög téged:) egy netről idézett meghatározással meg nem engem akarj meggyőzni...hiszen tudod, h a fele ismeretségi köröm fizikus, és tőlem sem áll távol.


egyébként ugyanonnan idézve:


"anyagtudomány – legnagyobb részben a műszaki tudományok körébe tartozik, de – főleg fejlődését tekintve – a fizika és a kémia része is. Az anyagtudomány – legáltalánosabban – az alaptudományok (fizika, kémia, de akár a biológia) jelenségorientált kutatásai során felismert törvényeket (pl. diffúzió) mint az anyagoknak (akár atomi szinten rendezett) tudatos átalakítására alkalmas »szerszámokat« használja. Módszertanilag , célja meghatározott feladat ellátására alkalmas, ill. működő anyagi szerkezetnek, formációnak annak teljes bonyolultságában való, reprodukálható előállítása. "


"Atomfizika: Az atomok tulajdonságainak és szerkezetének, az elektromágneses sugárzással és más atomokkal való kölcsönhatásainak vizsgálatával foglalkozó tudomány."


Amúgy mondok pár dolgot atomfizikával kapcs., ami talán még neked is rémlik, h tanulj is valamit: radioaktivitás, röntgen, maghasadás, atomenergia, fúzió...stb.


Egyébként hha kicsit is értenél a fizikához, nem írnál ilyen blődségeket.


-.-


valóban a termékekről van szó ebben a fórumban, de ha ilyen orbitális marhaságokkal szédíted a népet, akkor muszáj reagálnom. igazából ilyenkor mindig az a dilemmám, h írjak-e, mert egyrészt valóban nem tartozik a fórumhoz, és nem akarom untatni a sok, nálad értelmes fórumozót, meg hát "Ne vitatkozz hülyékkel...még a végén összekevernek velük."

... másrészt mi, természettudománnyal foglalkozók azért küzdünk, hogy az olyanok, mint te, ne tudják átvágni marhaságokkal a témában járatlanabb, hiszékeny embereket.


De lehet tényleg feladom...mert téged nem lehet meggyőzni, h ne állíts baromságokat és ne nyilatkozz olyanról, amiről gőzöd sincs, a többi emberben meg -bízom benne- van annyi szkepticizmus, józan ész és éleslátás, h észrevegyék a hülyeséget.

205. Gine
2010. ápr. 30. 11:10
Az indukciót használjátok a gyorsfőzővel?
204. Gine (válaszként erre: 202. - CsillagTM)
2010. ápr. 30. 11:07

Atomfizika:


Azoknak a fizikai ismereteknek elterjedt közös megnevezése,amelyek feltárják az anyag alkotórészeit...


és én innentől a termékek használatával szeretnék foglalkozni,mert engem az érdekel!Köszi!

203. Gine (válaszként erre: 202. - CsillagTM)
2010. ápr. 30. 10:44

Látod,hogy megint mekkora butaságot írtál!:DMondtam már,hogy gondolkozz!A műszaki cikkek persze,hogy olcsóbbak lesznek,hisz avlnak,mindig jön ki,jobb,modernebb,nagyobb teljesítményű...

Az én boltomat nem rontod,dunsztod sincs,hogy mivel foglalkozom:)

Mi,akik használjuk ezeket a termékeket,tapasztalatokat szeretnénk megosztani,te meg csak beszélsz itt össze-vissza,szerintem itt senki nem kíváncsi erre...


Egy atomfizikus biztos többet tud erről mint te!


Nem tudom,hogy miért kötekszel,tapasztalatod nuku a termékekről,amivel semmi gond,csak itt azokat szeretnénk megosztani!Érted?Szóval tényleg nyugi!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook