Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények a házassági tanácsadókról fórum

Vélemények a házassági tanácsadókról (beszélgetős fórum)


9. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 4. - Sirga)
2012. dec. 24. 21:34

" nem azt kéne megkérdezni a pároktól, mit NEM szeretnek egymásban, hanem, hogy anno miért mondták ki az igent?"


CSakhogy az évek múltával változnak a dolgok. Amiért anno igent mondtam, az elmúlt, megváltozott, és én is változtam, változtak a körülmények...stb.

2010. márc. 31. 21:44

A házassági tanácsadás nem egyenlő a jegyesoktatással! De sok embert ismert, sok élethelyzetet látott, és sokszor egy "kívülálló" jobban tud tanácsot adni.

A jegyesoktatás az alapvető hittani ismeretekre, vagy annak megszerzésére, az érvényes kötéssel kapcsolatos információk, a szertartás megbeszélése, egyes mozzanatok jelentése, a szentségekhez járulás felkészítése a téma.

2009. márc. 1. 06:53
Ma már templomi esküvő előtt, a paphoz is kell járni házassági tanácsadásra. A paphoz! Aki sosem nősül meg, így még csak tapasztalata sincs a párkapcsolatokat illetően. Ez egyszerűen nevetséges.
2008. jún. 30. 14:53
A házasságtanácsadó is ember,nekem van ilyen ismerősöm . A saját problámájukat sem tudta megoldani, akkor egy teljesen idegen ember problémáit hogyan látná át,és persze mivel ő is emberből van csúnyán kifejezve, az egyik fél szimpatikusabb lesz neki. Biztosak lehetünk benne az lesz a szimpatikusabb aki az "áldozat"?
2008. jún. 30. 14:51
Szerintem hasznos, ha mindkét fél hisz benne és végigcsinálja és megfogadja a tanácsokat. Én is szerrettem volna elmenni egy időben de a férjem azt mondta: neked van problémád, menj te! Nem esett jól de nem adtam fel. Igaz el kellett olvasnom néhány könyvet és belelátni néhány rossz házasságba, de azt hiszem ma már nagyjából rendben vagyunk. De azért még most is kíváncsi lennék hogyan látja a kapcsolatunkat egy kivűlálló szakember.
2008. jún. 30. 14:40
Valószínűleg szükségünk lett volna rá. Persze, kérdéses, hogy a tanácsadó előtt nem vitázó pár otthon hogy ugrana egymás torkának - mert nem tudom kizárni, hogy ez történjen! Én kitaláltam valamit, ami persze nem vált be, mert a párom nem hallgatott rám, de ettől eltekintve szerintem jó ötlet.(Gyorsan azt is hozzáteszem: minden megvívott csatánk eredményeként ma is együtt vagyunk, és boldogabban, mint valaha!)Szóval, nekem az jutott eszembe, hogy nem azt kéne megkérdezni a pároktól, mit NEM szeretnek egymásban, hanem, hogy anno miért mondták ki az igent? Azt hiszem, ha ezt a kérdést komolyan vennék, sokkal kevesebb lenne a válás.
2008. jún. 30. 14:23
Nem akárki megy házassági tanácsadónak. Nyilván hozzáértő, emberismerő, esetleg pszichológus vagy hasonló, aki minden pszichés dologban otthon van, és jól kezeli a konfliktusokat. Helyesnek tartom, ha a párok, akiknek megoldhatatlannak tűnő problémával elmennek házassági tanácsadóhoz, mert sok esetben, ha pl. egyik félnek igaza van, a másik viszont nem képes beismerni, hogy ő tévedett, vagy hibázott, valószínűleg elcsitulnak a kedélyek, ha a h.tanácsadó elmondja a véleményét, és hogy szerinte hogyan oldhatnák meg közösen a felmerülő problémákat.
2008. jún. 30. 14:16

Őszintén?

Ha tanács kell a házassághoz, akkor én elgondolkodnék előbb, hogy kell a házasság :-)

A viccet félre téve, ha két ember nem tudja megoldani a problémáját, ott külső személy csak kis eséllyel tud csodát tenni.

Ellene: nem ismeri a feleket és minden részletet

Mellette: Kívülállóként gyakorlatiasabban látja a dolgokat.

2008. jún. 30. 14:13
Vélemények a házasságitanácsadokról!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook