Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vékony, vagy átlagos testalkatú lányok! Zavar titeket, hogy állandóan anorexiásnak neveznek? fórum

Vékony, vagy átlagos testalkatú lányok! Zavar titeket, hogy állandóan anorexiásnak neveznek? (beszélgetős fórum)


119. eb85e22a13 (válaszként erre: 117. - Life14)
2014. júl. 31. 19:51
Nem az. Egy magas, vekony no. Nekem a vastagabb tetszik, de attol ezt nem latom anorexiasnak.
118. eb85e22a13 (válaszként erre: 116. - Eb85e22a13)
2014. júl. 31. 19:49
Jav.: " de nalam pl.pont az volt, hogy 57 kilosan.."
117. life14
2014. júl. 31. 19:48

[link]


Ne a szoveget nézéttek, a megcsalós fórumba másoltam be.:)


De szerintetek a képen látható csaj anorexiásnak néz ki?

Mert akkor én is az vagyok.:)

2014. júl. 31. 19:45

Meg kell probalni nem foglalkozni masok megjegyzeseivel. Mondjuk nekem mas a tapasztalatom,mint amit itt a tobbseg irt.

En minden sulyu voltam mar. Anorexias voltam tizenevesen, utana nagyon sokaig vekony, neha normal, aztan/betegseg miatt/ tulsulyos, aztan ism.vekony,most normal.

En azt vettem eszre, hogy pont a nagyon vekony nok nem tudjak elfogadni, es szologatnak be a husosabb, molettebb testalkatuaknak, sot a normal testsulyuaknak is. En tobb nagyon vekony not, lanyt ismerek, akikkel ez sokszor volt vita targya. Az egyik lany/regi story,v.15 evvel ezelotti/, 176 cm.volt, es 48 kg. Azt mondogatta mindig, hogy le kellene fogynom, mert tulsulyos vagyok. 174 cm.voltam, es 53 kg. Egy ideig turtem, aztan mikor mar nagyon ocsarolt, helyretettem, hogy ugyan fogja mar fel,hogy nem normalis, hogy magat gondolja etalonnak, mikor meg en is tul vekony vagyok, ereztem is,hogy hiznom kellene. Aztan kozepiskolaban a baratnom is magas, nagyon vekony volt, 180/50, o is mindig buszkelkedett, hogy milyen fantasztikus az alakja,es mindig beszologatott masoknak,hogy fogyjanak le, nekem is, pedig akkor meg 52 -53 kilo kozott mozogtam, es tul vekony voltam./nehez a csontozatom./ Egyebkent nagyon jo baratok voltunk, csak ezen a suly teman kaptunk ossze. Igazabol nekem nem tetszik a nagyon vekony testalkat, es engem meg pont az idegesit, hogy ezert neznek hulyenek,hogy miert nem az tetszik.. Vekony testalkat is ritkan tetszik, csinosabbnak latom a normal testalkatot.

En legfontosabbnak az egeszseget tartom, es nekem nem jo ha tul vekony vagyok, mert konnyen elkapok akkor betegsegeket, es gyengebb vagyok.

De van akinek eleve nagyon vekony az alkata. Csak pusztan kg, es magassag alapjan nem lehet lattatlanban meghatarozni, hogy ki vekony-e, v.nagyon vekony, v.normal,stb.. Mert tenyleh sok fugg a csontozattol, izomzattol,aranyoktol. Lattam mar olyat is,hogy valaki 58 kilosan, 170 centivel tulsulyosnak nezett ki. De pl.nalam meg pont az van,hogy 57 kilosan minden orvos mondta,h.hizzak,mert alultaplalt vagyok, es mindenki be is szolt,hogy hiznom kellene. Szerintem is hiznom kellett, nem tetszettem magamnak sem. De 62 kilo felett sem tetszik az alkatom. Szoval az izles egyen fuggo, de nem ertek vele egyet, hogy jobban beszologatnanak a tulsulyos emberek a vekonyaknak.

Nekem ahogy irtam, pont mas a tapasztalatom. A legtobb vekony, v.nagyon vekony ember szerint a mostani testalkatom plusszos. En ezt hulyesegnek talalom. Az megint mas, hogy par kilot fogyni akarok, de azert ,mert ugy konnyebben tudok oltozkodni, es jobban erzem magam a boromben, de szerintem ez nem azt jelenti,hogy tulsulyos lennek.

Mindig felhaborodok, mikor 170-175 koruli 65 kilos noket lekovereznek. Ez a gyakori. A masik meg hogy nagyon sokan alacsonyabbak akarnak lenni, mert az a szep szerintuk, es ezt akarjak masokra eroltetni.

Engem rendszeresen hulyenek neznek, hogy miert orulok annak,hogy nem vagyok alacsony.

Szerintem nem minden magasabb no tenyeres talpas, mint ahogy life irta.

Arrol meg szinten nem szabad megfeledkezni, hogy az anorexiasok ritkan tudjak magukrol hogy betegek/legalabbis jo ideig nem tudjak/, testuket nem latjak vekonynak, de mindekozben tonkreteszik a szervezetuket. Persze,most nem life-ra gondolok. De alt.nem az anorexiasok szologatnak be az atlagos,v.nagyobb testsulyuaknak, hanem a szuletett vekonyak. En ezt vettem eszre.

115. life14
2014. júl. 31. 16:19
És szerintem az is meghatározza, hogy mennyire veszunk fel ilyen beszólásokat, hogy mennyire vagyunk frusztráltak.
114. life14 (válaszként erre: 94. - Eandi78)
2014. júl. 31. 16:10
Vicces, hogy anorexiásnak vagy bulimiásnak neveznek olyanok, akik lehet, hogy bulimiásak...de csak az input van meg.
113. life14 (válaszként erre: 74. - Life14)
2014. júl. 31. 16:05

Számomra nincs szépségideál, vagyis nem határozom meg, hogy mi legyen az elfogadott.

úgyhogy rosszul fogalmaztam, nem a szépségideálnak felelek meg.

Úgy értettem, hogy nem lógok ki abból a képbol, amit manapság szépként fogad el a legtobb ember.

Persze ez is relatív, hogy kinek, mi a szép.

A koztudatban egy nagy súlyfeleslegggel rendelkezo ember vagy egy nagyon sovány ember nem felel meg ennek.

Amikor ezt írtam, úgy értettem, hogy a magasságomhoz képest arányos a testalkatom, a vékonyságomhoz képest van mellem-tenyérbe való:), fenekem, és csípom is, és vékony a derekam.

Nem rendelkezem nagy méretekkel semmibol, de ha így lenne, az már valószínuleg aránytalanul mutatna rajtam, vagy ki tudja. Lehet jobban tetszenék magamnak hatalmas mellekkel, és akkora fenékkel, mint pl Rihannának van. Bár szerintem inkább viccesen:)

Szal nem vagyok az a nehézbombázó alkat. És valószínu, hogy még 25 éves koromban is tinilánynak fogok kinézni. Emellé még a hajam is szoke, természetes állapotában piszkosszoke, és most a sok melír miatt mandulaszokés.

Az arcom átlagos, nincsenek rajta feltuno aránytalanságok, bár nem is tokéletes barbibaba. Tetszik a szemem, szám-kicsi, kifele álló kicsit, a felso ajkam kisebb mint az also. Mások is ezeket szokták dicsérni rajtam.

Úgy sokták mások jellemezni a testemet, hogy babás, kislányos, torékeny, petite girl, általában megjegyzik, hogy vékony, de formás vagyok.

És én is így látom magamat.

Lehet, hogy nem mindig elony kicsinek lenni.

Ki tudja.

Akinek a nagyobb darab, magas, tenyeres-talpas, bogyos-fenekes nok jonnek be, az sem zavar. Én akkor sem szeretnék ilyen kulsot, ha ez az ideál. És biztosan vannak, akiknek nem tetszik az alacsonyság, és túl vékony is lennék a szemukben.

Csak az zavar, mikor mások(nok), meg akarják szabni, hogy másoknak mi tetszen(vagyis olyan mint ok). Biztos megvan, akiknek ok is tetszenek, akkor miért akarják, hogy mindenki így gondolja.


És igen, nem mi határozzuk meg sok adottságunkat, így mindegy, hogy másnak mi a szépségideál.

Nekem nincs ideálom. Aki tetszik, az tetszik, úgy ahogy van.

Nálam ez foként kisugárzás és határozott fellépés kérdése, ha férfiakról van szó.

A noknek az agyára, az érzéseire kell hatni...extasy, lsd, marijuana:D:D

Csak vicceltem. Szóval nem kell ehhez kigyurt, szoke hercegnek lenni.

Ez a felfogás csak olyanok mentsvára, akik az onbizomhiányukból fakadóan nem nagyon teszenk benyomást másokra, és a noket hibáztatják a siertelenséguk miatt, hogy felszínesek. Persze, biztos vannak olyanok is. Senki nem kényszeríti oket, hogy olyanok után fussanak.:)


Nem buzdítanék senkit koplalásra, hogy kés alá fekudjon, vagy, hogy mádárijesztonek sminkelje magát, vagy egyáltalán, hogy a haját is befesse.

De mégis van, aki tokéletesen meg akar felelni annak a képnek, amit a médiában mutogatnak a tokéletes norol.


Én nem vagyok tokéletes, nem is akarok az lenni.

Abszolút átlagos a kinézetem.

Ebben szerencsésnek érzem magam, mert tudom, hogy nem tudnám olyan kulsovel leélni az életem, ami nekem nem tetszik, és biztos, hogy tennék annak érdekében, hogy változtassak rajta.

Nekem ez fontos, de nem mindenki fogja fel így az életét.

Vannak onétékelési problémáim néha, de van, hogy abszolút nincsenek. Aktuális kedélyállapotom határozza meg. Ha frusztrált vagyok lelkileg, ami mostanában gyakran elofordul, akkor mindent sérelemnek veszek, még azt is, amin nevetni kéne.


Huh, most rendesen kielemeztem a kulsom. Tiszta egoista vagyok.:)

112. 702a316c64 (válaszként erre: 111. - Vivvv)
2014. júl. 31. 13:21
Elfogadottabb.Te esetleg magadban kommentálod ,hogy súlyproblémával küzd,de nem szólsz ,mert ezzel megsértenéd.Nekik viszont lehet ,mert úgy érzik ez ellenkező előjellel nem sértő,pedig de!
111. Vivvv (válaszként erre: 108. - Pzm3)
2014. júl. 31. 13:08
Ez nagyon igaz! :) Szerintem is hülyén jön ki, hogy valakit ledagizni sértés, de a soványságra megjegyzést tenni természetes.
110. 702a316c64 (válaszként erre: 1. - Life14)
2014. júl. 31. 12:43
Nos nekem is szólogattak be.Egyszer éppen a férjem is ott volt.Idézem:adjon már egy kis súlyt az asszonykára is.Férjem:dehogy adok ,nekem így tetszik !Mosolyogtam és megköszöntem az uramnak.Látni kellett volna azt az arckifejezést!Egyébként magasról le kell tojni az ilyen embereket.
109. Vivvv
2014. júl. 31. 12:42
Igen, zavar. Sajnos nagyon sok ember tévhitben él és az anorexiát a soványság szinonimájaként használja. Ráadásul vannak alapból vékony testalkatú emberek, nem tudom miért kell azt feltételezni, hogy fogyókúra eredménye. Az emberi butaság határtalan. :)
108. pzm3 (válaszként erre: 1. - Life14)
2014. júl. 31. 12:01
A két gyerkőc előtt én is nagyon vékony voltam...Rendszeresen megkaptam,hogy gebe,ropi stb.Elég rosszul éreztem magam emiatt,és furcsának tartottam,hogy nekem ezen "nem" szabad megbántódnom.De persze ha én mondtam volna egy túlsúlyosra,hogy dagi lett volna sértődés.
107. unom (válaszként erre: 106. - D1e807c461)
2014. júl. 31. 10:56
Én simán :) Jobban bejön a hosszútávfutó alkat, mint egy vizilabdás.
106. d1e807c461 (válaszként erre: 104. - Unom)
2014. júl. 31. 10:52
nagyobbat én sem vállalnék be. de 80 kg alattit sem. :D
105. d68b49c072 (válaszként erre: 102. - D1e807c461)
2014. júl. 31. 10:41
167cm tudom,hogy ez megfelelő testsúly,ezért írtam,hogy vicces volt hogy mindenki mondta hogy milyen vékony vagyok..:)
104. unom (válaszként erre: 103. - D1e807c461)
2014. júl. 31. 10:39
Nekem a vékonyak jönnek be. 100 kiló pasinál is vágósúly.
103. d1e807c461 (válaszként erre: 96. - Eandi78)
2014. júl. 31. 10:30
én nem szeretem a vékony pasikat. :) azért ne legyen olyan, mint egy ház, de egy kis pocak nem tántorít el. :)
102. d1e807c461 (válaszként erre: 100. - D68b49c072)
2014. júl. 31. 10:27
mennyire vagy magas?
101. d1e807c461 (válaszként erre: 100. - D68b49c072)
2014. júl. 31. 10:25

persze, persze.

az ideális testsúly. :)

2014. júl. 31. 10:25
Nemrég 51kg voltam de az vicces volt kb minden helyen elmondták,hogy milyen vékony vagyok..és mindig ettetni akartak:DD
2014. júl. 31. 10:21
Hozza teszem a parom is piszkál ezzel, de rohadtul nem erdekel. Szoktam neki mondani h legyen inkabb buszke h 1 hettel a szules utan mar igy neztem ki ey 30 eves letemre 25nel tobbnek nem neznek vagy meg annyinak se.. Mondjuk ő az egeszsegem miatt aggodik pedig latja h eszek en, csak oda figyelve.
98. d1e807c461 (válaszként erre: 92. - 488127ec5e)
2014. júl. 31. 10:18
dehogynem. de nem szép dolog egy vonzó, szexi duci nőtől, h piszkálja a szegény, kevésbé vonzó 51 kg-st, amiért bármikor ehet csokit, s bármilyen ruhát felvehet, mert semmiből nem lóg ki a hája. nem tehet róla. :(
2014. júl. 31. 10:18
Én 162cm és 48,5kg vagyok, hozzá teszem 2 gyerek utan es megkaptam már h betegesen sovanynak hivtak.. Na én ezt csak bóknak veszem:-)
96. eandi78 (válaszként erre: 92. - 488127ec5e)
2014. júl. 31. 10:15
Ízlés kérdése:) Nőkről nem tudok nyilatkozni, de pasiból soha nem kellene mackós alkat. Ismerek olyat, akinek tetszik. Inkább egy 60 kg-os síugróra szavazok, mint egy 120kg-os kalapácsvetőre. De testépítő világbajnok se kellene:)
95. feketebárány74 (válaszként erre: 92. - 488127ec5e)
2014. júl. 31. 10:09

Így van. ;-)

Főleg ha szépen arányosan el van osztva rajta minden. :)

2014. júl. 31. 10:06

170 cm vagyok és 56 kg, szerintem teljesen átlagos a testalkatom, itt-ott még zsír is van rajtam. Állandóan kapom a megjegyzéseket, de már nem érdekel. Sokáig nagyon zavart, mert azt mondták biztos beteg vagyok, meg különben is, amit én megeszek ebédre az nem adag. Még a kalóriabázison is írtam egy ideig, hogy mennyit eszek, teljesen rendben van a napi adagom. Egy idő után rájöttem, hogy kizárólag 80+ kg-os nőktől kapom a kritikát, azóta nem érdekel, csak mosolygok magamban.

Tényleg érdekes, hogy ők tehetnek megjegyzést arra, hogy én vékonyabb vagyok, de ha én szólnék, hogy miért eszik meg egy 160cm-es nő 2 óriáskifliből készített szendvicset tízóriara, akkor kitörne a háború. Ki érti ezt...

2014. júl. 31. 05:52
Én egész életemben (ami nem volt még olyan hosszú, 21 vagyok) nagyon vékony voltam. Állandóan mindenki tömni akart, nem hitték el, hogy eszem, szekálásban éltem. A szüleim nem piszkáltak, csak rajtuk kívül kb. mindenki. 19 éves koromban betegség miatt brutális volt a helyzet, 40-42 kg voltam 165 cm-hez. Azóta visszahíztam az eredeti 45 kg-ra és még tovább is, most 49 vagyok. Aki a súlyomat látja, az még mindig rámfogja, hogy anorexiás vagyok, aki meg régebbről ismer és engem lát, attól meg megkapom, hogy meghíztam. Hát semmi sem jó az embereknek? Ha most meg jobban nézek ki (és így van), akkor nem hízást kellene emlegetni, hanem azt mondani, hogy jól nézek ki vagy csini vagy akármi. Az ilyenekkel tudják belehajszolni az embert abba, hogy alig 50 kilósan hájasanak érezze magát. Így is nehézség feldolgozni, hogy nem vagyok extrém vékony, amihez szokva voltam egész életemben és vannak "kihízott" ruháim. Nem értem, minek kell minősíteni a másik testalkatát, kommentálni. Egyébként és 15-16-nak nézek ki.
92. 488127ec5e (válaszként erre: 14. - D1e807c461)
2014. júl. 31. 05:02
sokszor egy ducibb nő szexibb és vonzóbb mint egy vékony alkatú. nem tudtad? :)
91. grizus (válaszként erre: 90. - Life14)
2014. júl. 31. 03:52

Egyszer egy kórházban egy kissé dilisnek tűnő nő megkérdezte, mennyi vagyok. Mondom, 15. Erre azt mondta, 40-nek nézek ki. Fix, hogy nem volt százas! Valami látogató volt. Szerintem akkor kezdődött. Elhittem, amit mondott, pedig röhögnöm kellett volna, de sajnos akkoriban mindent komolyan vettem. Aztán meg a pattanások miatt mindig közelről bámultam a fejem, és "rájöttem", hogy öregszem. Persze, ha fél centiről nézed, már 17 évesen láthatod, hogy nem tízéves-korú a bőröd. Illetve az is lehet, hogy ezt az egészet hoztam magammal, és akkor nem tudom az okát.

Te 21 vagy, ugye? Ennyi idősen még bőven kinézhetsz 17-nek. Sőt, még nagyon sokáig. Engem is szoktak annyira fiatalnak nézni, hogy el se hiszem, azt gondolom, nem jól látnak. Pedig sokkal több vagyok nálad... Jólesik, de nem igazán hiszem el. Ha tudnák, hogy milyen öreg is voltam már!

90. life14 (válaszként erre: 89. - Grizus)
2014. júl. 31. 03:30

Ezeket nagyon jól gondolod.


Én mindig fiatalabbnak néztem ki annál, amennyi vagyok.

Mindenki 17-nek tippel kulso alapján.

Gyakran nem vesznek komolyan, és ha fenyegetozom, mindig megkérdezik, hogy ,,és mit akarsz csinálni mind a tíz centiddel´´.:)

Azt szoktam válaszolni, hogy lehet, hogy kicsi vagyok, de ez azért van, mert a jóból mindig keveset adnak.:)


Egyébként nekem is nagy hibám, hogy gyakran mindent tokéletesen akarok megcsinálni, néha rámtor a teljesítmény kényszer.

És gyakran a mindent vagy semmit elvet kovetem.

Persze ezt másoktól nem várom el, nem ez alapján ítélem meg oket.

De magammal szemben sokszor vagyok szigoru.


Miért gondoltad magad mindig oregnek? Mi vezetett ehhez?


Úgy érzem, hogy nincs felnott onképem. Sok minden tortént, ami hozzájárult ehhez, amiken változtatni nem tudok, nem is akarom firtatni.

De nincs, és nem tudom, hogy lesz-e valaha.

Lélekben is 17-nek érzem magam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook