Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés lakáseladás miatt, mi a menete? fórum

Végtörlesztés lakáseladás miatt, mi a menete? (tudásbázis kérdés)


15. trapiti (válaszként erre: 14. - Verbéna78)
2019. febr. 26. 10:26
Ismeros ismerosen keresztul inteztuk, igy delutan bementunk hozza, nem hivatalosan megvolt az osszeg es masnapra megvolt a hivatalos papir is. Elmeletileg par ora alatt be tudja kerni barmelyik fiok, gyakorlatilag sajnos fogalmam sincs meddig tart :( de ha van egy jo ugyintezotok, akkor talan nem sok...
2019. febr. 26. 10:23
Nekem is KH-s van. Hány napot kellett várni a papírra, amely tartalmazta az összeget?
13. trapiti (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2019. febr. 26. 08:16
Nekunk KH volt, ingyenes volt a vegtorlesztes. Amugy minden mas szempontbol jo sz@r volt a bank is meg a hitel is...
12. trapiti (válaszként erre: 10. - Imisz)
2019. febr. 26. 08:15
Nalunk 3 het alatt megvolt a torles, 30 napjuk lett volna ra, de nekunk ugyved intezte az eladast mivel kulfoldon elunk, neki volt kapcsolata, igy gyorsabban megvolt annak ellenere hogy augusztus 20 is pont beleesett...
2019. febr. 26. 08:14
Nalunk ugy volt, hogy a vegtorlesztes osszeget fizette a vevo elolegkent a bank fele, es amikor megtortent a jelzalogjog torlese akkor fizette nekunk a fennmarado reszt.
10. Imisz
2019. febr. 25. 17:57

Mi a nyáron bonyolítottunk egy ilyen ügyletet. Első körben a bankunktól kellett egy engedély, hogy beleegyezik a jelzáloggal terhelt ház eladásába. Mi jó áron tudtunk megegyezni a vevőnkkel, így az előlegből kifizettük a tartozásunkat,a bank felé (tőke+kamatot, végtörlesztési díjat) amit előzőleg a bank kiszámolt. A vételár előleget kp-ban kértük, ügyvéd előtt történt az átadás a szerződés kötéskor. A kifizetés után kb. 2 héten belül intéződött a törlési engedély kiadása. Na a törlés maga nehezebb, mert a földhivatal állítása szerint neki valami x hónapja van rá. Ezt azért megsürgettük, így 1 hónapon belül az is rendeződött. Ezután fizette ki a vevő a vételár fennmaradó részét 1 milla hiányában, ami kulcsátadásig az ügyvédnél volt letétben.

Mindezt és mindent ügyvéd előtt, szerződésben rögzítve dátumokkal, határidőkkel. Ügyvéd (ha jó) elvileg sokat tud segíteni földhivatalban, bankban.

Remélem tudtam segíteni.

9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Verbéna78)
2019. febr. 25. 17:24
Hitellel együtt adod el? És a vevő fizeti, mintha az övé lenne? Épp ilyen házat keresnék, Debrecenben.
2019. febr. 25. 15:27
Voltam a bankban. Kb. tudom az összeget, de a hivatalos papírt még nem kaptam meg. Arra várni kell.
7. Channa* (válaszként erre: 3. - Verbéna78)
2019. febr. 25. 14:30

A bankod tudna erről pontos felvilágosítást adni, valamint célszerű megnézni az aktuális kondíciós listát a banknál, amiben ez is benne van.

Tőke+kamat (a kifizetés napjáig)+költségek.

A vevő nem a teljes vételárat utalja ide, hanem azt, amiről a bank igazolást adott, a többit a folyószámládra utalja.

6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Verbéna78)
2019. febr. 25. 14:21
Bankonként, összegenként változik. Nekem pl OTP-nél (tavaly) 1.000.000 Ft alatt nem kellett végtörlesztési díjat fizetni.
2019. febr. 25. 14:12
Már megkértem a papírt, de még nem kaptam meg. A vevőm viszont alkudozna. És nem tudom, hogy meddig mehetek el. :(
4. havanesekutyus (válaszként erre: 3. - Verbéna78)
2019. febr. 25. 14:11
Ezt a szerződésben látod. Ott benne kell lennie pontosan h hány százalék.
2019. febr. 25. 14:03
Köszönöm! A végtörlesztés összegét, hogyan állapítja meg a bank? Csak a tőketartozás+végtörlesztés díja, vagy van benne még valami más is?
2019. febr. 25. 13:19

Szia,


kell kérni egy igazolást a banktól a fennálló tartozásról, ez azt hiszem, 5 mnap. Ezt bemutatod a vevő ügyvédjének.

Ezzel együtt kell egy nyilatkozat, hogy a tartozás megfizetése után a jelzálogjog törölhető.

A vevő utalja a banknak a hitelt, amiben már benne van a végtörlesztési díj is. Ez a szerződésedben benne van, hogy hány százalék.

A bank kiállítja az igazolást a jelzálog törléséhez, és utalja neked a maradék pénzt, ami addig ügyvédi letétben pihen. Aztán majd ő beadja a Földhivatalba a jelzálog törléséről a kérelmet.

Nagyjából ennyi, nekem kb 1,5 hónap volt.

2019. febr. 25. 13:08

Sziasztok!

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik hitellel terhelt ingatlant adtak el. Mi volt a menete? A tőketartozáshoz képest mennyit kellett fizetni? Mennyi idő volt, mire mindent lerendeztetek?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook