Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végtaggyengeség - stressz okozza, vagy más lehet a baj? fórum

Végtaggyengeség - stressz okozza, vagy más lehet a baj? (beszélgetős fórum)


25. Bridget* (válaszként erre: 24. - 2e2d27694f)
2011. ápr. 4. 08:18

Igen, csak az alkaromban, de inkább a kezeimben, kézfejeimben.

Nem zsibbad, hanem egyszerűen elgyengül. Az ökölbe szorítás is "gyenge", teljesen bezáródnak az ujjaim, de nem az az igazi erős szorítás, csak egy kis gyenge utánzat

24. 2e2d27694f (válaszként erre: 1. - Bridget*)
2011. márc. 31. 17:49
Ez a bizonyos végtaggyengeség "csak" a karjaidban jelentkezik?
2011. márc. 31. 16:13
sztem a porckorongsérv okozhat ilyen tüneteket, a helyedben nem aggódnék. (ja-ja, könnyen beszélek, én is zsibbadok, sérv nélkül:))
2011. márc. 29. 07:41

Sziasztok!

Megvan a TSh eredmény: 3,62 (0,34-4 a referenia értékek). Szóval az eredmény jó. Ezek szerint mégiscsak a vegetatív idegrendszeremmel van baj, nem a pajzsmirigyemmel.

Néha még elkap a "frász", de már nem olyan szörnyű, mint az előző heteken. A kezem még mindig gyenge, de megpróbálok nem figyelni rá. Az MR kimutatta a porckorongsérvet, remélem, ha nem az idegeim (agyam), akkor az idegeim (idegszálaim nyomása okozza a kézgyengeséget...

21. Tejespite (válaszként erre: 20. - Bridget*)
2011. márc. 25. 19:21
Reméljük a legjobbakat, azért feltétlen irjad meg a fejleményeket!!! Meglátod, meggyógyulsz!
2011. márc. 22. 18:47

Köszönöm, h ennyit "foglalkoztok" velem, nagyon jól esik, h valakik TÉNYLEG figyelnek rám!

Voltam vérvételen, semmi komoly eltérés nincs. A TSH eredménye csak a jövő héten lesz meg. A háziorvos egy kicsi vashiányt mondott. A szapora szívverésre Betalock-ot adott, de azt biztos nem veszem be...

Én még mindig a stresszben és a gerincsérvben "reménykedem". Hétfőn lesz a lumbális gerinc MR, remélem kimutat vmit.

Ha nagyon elfoglalom magam,mondjuk nem csak a pelenkacserével és a vasalással foglalkozom (mint pl.ma, amikor ügyintézgettem) akkor a derekamon és a hasamon illetve lábaimon kívül (ami tényleg a porckorong miatt lehet) semmim nem fáj! :)

Azért kíváncsian várom a pajzsmirigy eredményt, de már nagyon a stresszre/pánikra gyanakszom...

2011. márc. 22. 12:39
Nekem volt egy olyan esetem, h hirtelen furát éretem a fejemben, felment a pulzusom és a vérnyomásom, majd elmúlt. Rá egy hétre kezdődött, h gyengének kezdtem érezni a bal vállam, majd fokozatosan a karom, és a bal lábam. Meghatározhatatlan tüneteim voltak, semmi fájdalom. Kivizsgálások, minden jó, kívülről nem volt látható, h egyre kevésbé érzem a lábfejem és hasonlók, meg néhány eddig megszokott mozdulat elvégzése nem megy. Pl. törölközéskor a hátamon a törölköző keresztbe húzogatására nem engedelmeskedett a bal kezem, és esténként azon gondolkodtam, hogy csináltam ezt régen, és miért nem tudom most. Közben dolgozni jártam, éltem az életem, teljesen normális családi háttérrel. Egy havi fokozatos romlás után derült ki, h egy ér az agyban beszűkült, ami a környező terület oxigén ellátásáért felelős, s ide tartozott a bal felem. Két hét kórház, infúziós kezelés, kivizsgálások, szerencsére egyéb eredményeim jók voltak. Itthon táppénz egy darabig, majd visszamentem dolgozni, 11 éve történt. Ami megelőzte: barátnőm váratlan öngyilkossága, feladatok összetorlódása a munkahelyen és itthon. Lehet, h Te is érzed, sok a dolgod, nem látod a végét, v hasonlók. Mindenképp menj el neurológushoz. Egyébként van ismerősöm, akinek a Tiedhez hasonló tüneteit egyértelműen a stressz okozta. Mielőbbi jobbulást kívánok! Ijesztőek a tünetek, de szerencsére szerintem szépen gyógyíthatók.
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2011. márc. 21. 08:43
És még annyit, hogy nem kell meg lennie az összes tünetnek ahhoz, hogy valóban ez legyen.
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - D62762eb79)
2011. márc. 21. 08:40

Igen, erre gondoltam én is. A pajzsmirigy betegség jár magas pulzussal.

Ez csak egy vérvétel, ahol néznek TSH-t.

16. d62762eb79 (válaszként erre: 14. - Bridget*)
2011. márc. 21. 08:34
biztosan mondta más is, de egy pajzsmirigyhormon-szintet érdemes lenne azért megnézetni. nem a zsibbadás, hanem a szívdobogás és panikszerű tünetek miatt.
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Bridget*)
2011. márc. 21. 08:32

Ha a derekadnál van porckorongsérv esetleg, akkor kigathat a karjaidra anélkül is, hogy nyaki sérved is lenne. Nyomhat olyan idegpályát, amely ezt előidézi.

Reméljük kiderül, hogy mi okozza.

Így előzetesben azt javaslom, hogy gyógytornára menj el, aztán mehet otthon is:)

Az sokat segít az izületi problémákon.

Jobbulást!

2011. márc. 21. 08:22

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Tegnap este megint szapora lett a pulzusom, éjjel szinte nem aludtam, most is hányingerem van. Ráadásul a derekam is "leszakad".(180 cenit és 65 kiló vagyok) Porckorongsérv gyanum van, pont 1 hét múlva megyek MR-re. Remélem a csuklóm mégis "csak" a stressztől gyenge, mert ha nyaki sérvem is lenne...... na az "szép" lenne!!

Utánanéztem a pajzsmirigy-dolognak, de nagyon hasonló tüneteim nincsenek.

Ma délután azt hiszem meglátogatom a háziorvost, hátha kitalál vmi okosat.....

13. d62762eb79 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2011. márc. 20. 15:02

én a kulcson szoktam érezni. mármint, ha jön ez a gyenge időszak, nem tudom, illetve csak nehezen tudom elfordítani a zárban a kulcsot.

nekem 2 éve gyakorlatilag egyfolytában zsibbad a bal kezem, a jobb pedig időnként társul hozzá (most is ez van). és a bal lábam zsibbad és gyenge. nem találtak szervi okot, csak vmi apróbb eltérést a gerincemben, ami esetleg okozhatja. ez van.

én is azt mondom, ha nem múlik a dolog, menj el neurológushoz.

2011. márc. 20. 12:07
2011. márc. 20. 11:59

Ami nekem erről eszembe jut, az a Guillan-Barré. A lányomnak volt.

Ha romlik az állapotod, kérj beutalót a neurológiára.

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 20. 11:57
Pontosan! És azt nem emlitette, hogy fájdalmai lennének.
2011. márc. 20. 11:55
válaszólnak= válaszolnak
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2011. márc. 20. 11:54

sajnos igen, de még mekkorával :(


itt orvosok válaszólnak: [link]

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 20. 11:50
Igen, még ilyen is lehet a háttérben, bár az hamarosan fájdalommal is társul:(
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2011. márc. 20. 11:49
Nekem ez a nyakisérvemnél kezdődött így. :(
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 20. 11:41
Lehet ez a legfeltűnöbb. Elsőre én is csak azt vettem észre, hogy nem tudom kinyitni az üditős palackot és kávét sem tudok főzni, mert nem tudom letekerni a kupakot.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Bridget*)
2011. márc. 20. 11:39
Számomra érdekes az alkari gyengeség, mert inkább a lábra és általánosságban jellemző a gyengeség. Nem tudom.
2011. márc. 20. 11:37
Nekem a húgom halála utána volt ilyenem... hónapok alatt és végül kineziológus segítségével múlt el...
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Bridget*)
2011. márc. 20. 11:37

Biztos, hogy pánik?

Amit leirtál lehet a pajzsmirigy túlműködés tünete is. Súlyod? Mást nem vettél észre?

2011. márc. 20. 11:34

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, h valaki észlelt-e már hasonló tüneteket:

múlt héten depresszió/pánik vagy valami hasonló uralkodott el rajtam magas pulzusszámmal, szívdobogásérzéssel, légszomjjal és végtaggyengeséggel. MAgneB6, B1 vitamin, nyugtató tea és önuralom segítségével a nehezén túl vagyok, még mindig érzem a feszültséget, de már jobb....

Előtte soha nem pánikoltam, ez most hirtelen jött. 4 éve vagyok itthon gyesen...

Szóval a tünetekből most az állandó gyengeség maradt vissza az alkarjaimban, csuklómban, ujjaimban. Ez is a stressz oka lehet, v valami más?

34 éves vagyok, 2 gyönyörű fiam és szuper férjem van.

A fenti tüneteket "leegyszerüeítve" írtam le, annyira azért nem volt könnyű leküzdeni, próbálni leküzdeni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook