Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végeztem a sulival, de nem találtam még állást. Regisztráltattam magam a munkaügyiben, de azt nem tudom hogy most akkor van-e tb-m? fórum

Végeztem a sulival, de nem találtam még állást. Regisztráltattam magam a munkaügyiben, de azt nem tudom hogy most akkor van-e tb-m? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. júl. 6. 22:28

Én, mielőtt megtaláltam volna ezt a munkahelyet, bementem már másodjára a munkaügyibe. Mondtam a nőnek, hogy 4,5 hónap munkaviszonyom van, jogosult vagyok-e valamire (munkanélkülire nem, azt tudom, de elvileg lett volna vmi minimum pénz erre a pár hónapra nekem, bnőm megkérdezte; de gondoltam esetleg valami tanfolyam addig..) Hát a nő teljesen hülyének nézett, meg valami 3 évről habogott... Úgyhogy össze-vissza beszélnek, a jobb kéz nem tudja, mit csinál a bal. Rájuk kéne borítani az asztalt, mert amit ott csinálnak, leszarják az embert...

Úgyhogy én azt javaslom, hogy menjetek el, és ne hagyjátok magatokat, mert teljesen olyan, mintha direkt letagadnák az amúgy járó pénzeket/segélyeket..

32. 89b99f816e (válaszként erre: 10. - Vkatka)
2009. júl. 6. 22:22
Csak regisztrációért nem fizetnek. Akkor vagy reg. munkanélküli, ha kapsz segélyt is. Abban "benne" a TB.
31. 89b99f816e (válaszként erre: 3. - Vkatka)
2009. júl. 6. 22:20
Mindegy, hogy kell-e orvoshoz járnod, így is, úgy is fizetni kell. Nem betegségfüggő. Nem adnak pénzt? De amúgy lenne miből? Mert ha nincs, akkor esetleg méltányossági alapon kérheted, hogy ne kelljen fizetned. Amúgy meg, csak akkor lennél még biztosított, ha munkanélküli segélyt is kapnál, de mivel írtad, hogy most végeztél, ergo nincs gondolom munkaviszonyod, így neked nem jár. Nekem sem járt a 4,5 hónapért egy ft sem.
30. 89b99f816e (válaszként erre: 29. - C066a749d7)
2009. júl. 6. 22:18
Sajnos utána megszűnik a Tb-d. Neked kell fizetned. Ez nem szubjektív dolog. Az Apeh szépen behajtja, ha nem fizetsz. Amíg nem találtam munkát, én is magamnak fizettem.
2009. júl. 6. 22:04
én június 16án vizsgáztam le a suliban és 17től nincs tanulói jogviszonyom,onnan számítva 45naig van tb, ugyhogy még nem voltam se munkaügyiben se apehnál. Barátnőm viszont bent volt,és azt mondták neki, hogy ha augusztusig nem talál munkát akkor augusztustól magának kell fizetni a tb-t mert pályakezdőként nem kap semmi pénzt és a tb-t sem fizetik utána. Én máshova tartozok mint ő, kíváncsi vagyok nekem mit mondanak majd. Elvileg ugye mindenkire ugyanaz vonatkozik,gyakorlatilag szerintem senki nem tud semmit,mert mindenkitől mást hallok én is,és itt is mindenféle variációt olvasok...jó emberhez kell kerülni a munkanélkülibe és még vmi jó is kisülhet :D
28. Kmeli
2009. júl. 6. 20:28
Hu nem olvastam el figyelmesen a kérdésed és lehet h hülyeséget irtam ne haragudj!
27. Kmeli
2009. júl. 6. 20:25
Persze hogy van,a munkanélküli járadék alatti idő is biztositott időnek számit.Ugyanugy vonnak le járulékokat,stb.
26. szimba (válaszként erre: 10. - Vkatka)
2009. júl. 6. 18:59
Nekem is így mondták, hogy ha (és amíg) kap az ember járadékot meg segélyt, addig biztosított is. Amint ez megszűnik, magadnak kell intézned, fizetned.
25. vkatka
2009. júl. 6. 18:06
Köszönöm a segítséget!
24. vkatka
2009. júl. 6. 18:06
Az a helyzet, hogy szeptembertől vállalkozó leszek, tehát csak a nyarat kellene valahogy kiböjtölni...
23. vkatka (válaszként erre: 19. - 4ece112af0)
2009. júl. 6. 18:05
Ez furcsa. Akkor csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy nem tudok elintézni magamnak semmit... Amikor bementem a munkaügyibe, nagyon mufurc volt a nő is az információnál, meg mindenkin látszott hogy marhára nincs kedve az egészhez. Mitagadás, én is szívesebben ültem volna otthon a hűvös szobában. Semmi információt nem adtak, annyit mondtak, hogy menjek vissza augusztusban valami tájékoztatóra. Vagy ezt nekem kellett volna külön kérnem?
22. suzanne7 (válaszként erre: 20. - Vkatka)
2009. júl. 6. 18:05
Szurkolok, hogy mihamarabb találj egy jó kis munkát:)!
2009. júl. 6. 18:01
Járj utána alaposan, és Sok sikert! ;)
20. vkatka (válaszként erre: 18. - Suzanne7)
2009. júl. 6. 18:01
Köszönöm szépen a segítséget! Mindenképp utána fogok járni, csak olyan nehéz ez mert senki nem tudja, hogy ilyenkor mi a teendő, senki a családból még nem került ilyen helyzetbe:(
2009. júl. 6. 17:58
Igen. Leérettségiztem júniusba, szeptemberbe pedig regisztráltam. Unokatesóm is kapott pénzt, igaz ő tanfolyamra járt a munkaügyin keresztül ami ingyenes volt, és még kapott is a tanfolyam ideje alatt (5 hónap) X összeget, asszem 30.000ft körül. Egyik barátnőm dettó,de ő nem végzett tanfolyamot.
2009. júl. 6. 17:57
Azóta lehet változott a rendszer,én nem rosszat akartam csak leírtam a tapasztalatom!Sajnos nálunk egyik ismerősöm sem kapott munkanélkülit akinek nem volt munkaviszonya!Ha valaki eljár olyan tanfolyamra amit a munkaügy támogat azért lehet nálunk pénzt kapni.
17. vkatka (válaszként erre: 16. - 4ece112af0)
2009. júl. 6. 17:55
És ez neked mikor volt? Te is pályakezdőként kaptad?
2009. júl. 6. 17:53

Szerintem akkor mindenképp érdeklődd meg!!!

Én kaptam majd nem 30.000ft havonta!!! Barátnőm is így volt, unokatesóm is...

15. vkatka
2009. júl. 6. 17:52
Én nem kapok semmi pénzt, pedig a két év gyakorlat munkaviszonynak számít :(
2009. júl. 6. 17:50
Én kaptam anno érettségi után pénzt, a legalacsonyabb összeget. Nem volt akkor még 1 ledolgozott napom sem...
2009. júl. 6. 17:50
Csak az kap álláskeresési járadékot akinek már volt 200 valahány nap munkaviszonya!
2009. júl. 6. 17:49
Ha támogatást kapsz akkor nem kell fizetned, mint pályakezdő álláskereső sajnos semmi támogatást nem kapsz...Tudom, mert én is végig csináltam ezt az egész tortúrát!
2009. júl. 6. 17:49
Ha álláskeresőként vagy regisztrálva akkor kell kapjál álláskeresési járadékot is. (X összeget havonta) , és akkor biztos fizetve van. De szerintem egyszerűbb ha betelefonálsz vagy az apehba, vagy a munkaügyihez, és ott megkérdezed.
10. vkatka (válaszként erre: 8. - 4ece112af0)
2009. júl. 6. 17:47
De akkor biztos hogy fizetik? Mert nekem erről semmit nem mondtak és valahol azt hallottam hogy csak akkor fizetik, ha valamilyen segélyt is kapok. De én csak egyszerűen regisztráltattam magam, mint álláskereső.
9. suzanne7 (válaszként erre: 8. - 4ece112af0)
2009. júl. 6. 17:46
A munkaügy nem fizet TB-t!!!
2009. júl. 6. 17:45
De ha regisztrálva vagy a munkaügyiben akkor minden rendben a tb-vel, mert akkor ők fizetik.
7. vkatka (válaszként erre: 5. - 4ece112af0)
2009. júl. 6. 17:44
Köszi, akkor muszáj lesz bemennem.
6. suzanne7 (válaszként erre: 4. - Vkatka)
2009. júl. 6. 17:44
Akkor viszont be kell menned az Apeh-hoz vagy az OEP-hez és megkérdezni tőlük, hogy akkor Te most hogy is vagy!?
2009. júl. 6. 17:43
Meg kell kérdezni az APEH-nál. Ott megtudják mondani meddig van fizetve...
4. vkatka (válaszként erre: 2. - Suzanne7)
2009. júl. 6. 17:42
Na igen, de nekem nem a suli fizette :( Hanem a gyakorlati oktatóm.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook