Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegetáriánus szülők, kiszolgáltatott gyerek... fórum

Vegetáriánus szülők, kiszolgáltatott gyerek... (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. Petra11 (válaszként erre: 46. - Megi04)
2012. máj. 22. 17:57
Ez így van. Egy pici baba azt eszi és issza amit kap, mivel sem tiltakozni, sem mást kérni konkrétan még nem tud. Valaki már leírta, -és én is így gondolom, nincs ezzel baj, ha valaki teljesen tisztában van azzal, hogy mivel tudja helyettesíteni azokat, amelyek egy húsban megtalálhatók. De kijelenteni azt, hogy erre és arra nincs szüksége mert az ember ilyennek született, ez orbitális baromság!
47. VendrinerPiroska (válaszként erre: 17. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 22. 17:57

Bár előre bocsájtom, hogy lelkes húsevő vagyok és nem is váltanék semmilyen vegetáriánusba, vannak olyan népcsoportok, akiknél ez működik. Nem mese, dolgoztam jópárral. India egyes részein, vallási okokból nem esznek húst (meg biztos gyorsabban is rohad a melegben), bár tejeterméket, ha jól emlékszem, fogyasztanak. Valószínüleg, mivel sok generáció óta így táplálkoznak valamelyest módosult a tápanyag hasznosítási rendszerük.


Mi viszont nem vagyunk indiaiak és a diétánk hagyományosan gazdag állati fehérjében. Én mindenképpen adnék a gyermekemnek húst és tejterméket, aztán, ha nagyobb lesz, akkor esetleg probálnám a vegetarianizmus felé terelni, de választás lehetőségét meghagynám neki.

46. megi04 (válaszként erre: 45. - Gavrilo1)
2012. máj. 22. 17:50

Mert jelezte a szervezete,hogy nincs rá szüksége!

És persze! Nevelheti annak,amikor a gyerek már felfogja,megérti,és szintén akarja!

De ne kényszerítse!

2012. máj. 22. 17:47
Előre leszögezem nem vagyok vega, de szerintem teljesen elfogadható ha egy gyereket a szülők annak nevelnek. Miért ne, ah mindent megkap másik oldalról. Én is sokáig szoptattam, a gyerekeim 8-10 hónapos korukig csak anyatejet kaptak, még vizet sem ittak, nem is igényelték. Egy fiam 5-6 éves koráig szinte semmiféle hústerméket nem evett meg. Én kínáltam ő nem akarta megenni, teljesen jól elvolt a zöldségeken, főzelékeken, de minden tejterméket szívesen evett.
44. megi04 (válaszként erre: 37. - Petra11)
2012. máj. 22. 17:47
Majd amikor már nagyon beteg lesz a baba,úgyis kiszűrik a kórházban!...És akkor elveszik,mert az okos szülei veszélyeztetik...:((
43. Funny
2012. máj. 22. 17:47
En a magam reszerol nagyon minimalist hust eszem. A csaladom tobbi resze siman elelne csak huson is. En valamiert nem igenylem. Bar most,hogy baba van a pocimban,tobbet ettem,mint elotte. A ferjem is husos, en nem igen fogyasztom,de nem ellenzem. Sot,feldolgozni kifejezetten szeretem. Ugyhogy a kis tokos fog kapni,ugyanugy,mint minden mast. Aztan majd meglatjuk,mi izlik neki es mi nem. En nem bannam,ha sok husit falna,hogy jo eros ficko legyen belole. :-)
42. megi04 (válaszként erre: 17. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 22. 17:46

Áhh! Ne is törődj vele! Van aki a húst ellenzi!!!

Marha tudományosan le is vezeti miért káros! (köszvény,szív,egyebek)

Szerintem,ne együnk semmit! Biztos,ami ziher!

Kapkodjunk vitamin/ásványi anyag bogyókat,és akkor mindenki boldog lesz,és egészséges!:))

41. Petra11 (válaszként erre: 35. - Bella 13)
2012. máj. 22. 17:42
Az enyém sem issza meg a tiszta vizet, sajnos. Kénytelen voltam tenni bele valamit, mert azért nem gondolom hogy jó lenne ha nem inna semmit egész nap. 1/3 gyümilé, 2/3 víz. Így megissza.
40. megi04
2012. máj. 22. 17:42

A fene egye meg! Az én kölköm szinte vénásan itta a teát,és szín tiszta gebe!Na jó,izmos gebe!Csakhát...na igen...beteg nem igazán volt...Ja! mert a tea alapja a forralt víz nálunk...(hangsúly a forralton!)..

És a húsmentesség teljesen egészséges egy gyereknek...Már ha törekszünk a szellemi visszamaradásra,és a kóros izomtónus veszteségre..:)

39. e57e061615 (válaszként erre: 17. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 22. 17:41

Csak kevés népnél fordult elő vegetarianizmus (Szendi könyve szerint, ha már paleo).

Vallási okoból többezer éve táplálkoznak vega módon.

A tojást is "lopjuk".

2012. máj. 22. 17:40

Az ilyen szülő nem százas. Más, ha valaki felnőttként úgy dönt, hogy vega lesz, de nem kéne ezt egy pici gyerekre ráerőltetni.

Ha mindent megvon a gyerekétől, sztem csak az lesz az eredmény, hogy nagyobb korában stikában két pofára fogja tömni a tiltott dolgokat.

37. Petra11 (válaszként erre: 34. - Skóciababy)
2012. máj. 22. 17:40
Szerintem nem vállalják fel az orvos és a védőnő előtt. Nekem is szinte halkan mondta, és amikor látta a negatív hozzáállásom, akkor nyílt ki a csipája
36. Petra11 (válaszként erre: 32. - E57e061615)
2012. máj. 22. 17:37
Ők igen, de ritkán. A gyerek max. joghurtot
35. Bella 13 (válaszként erre: 24. - EsztyMorgan)
2012. máj. 22. 17:35

És miért kéne vízen kívül más innivaló egy kisgyereknek???

Az én Fiam is csak vizet iszik egész nap, hetente néhány alkalommal kap gyümölcslevet.

Egyáltalán nem tartom egészségesnek, hogy cukros lötty, például tea lóg egy gyerek szájában. Tönkreteszi a fogait, és felesleges plussz kalóriával terheli a szervezetét.


Visszatérve az eredeti témához, sajnos én is láttam már erre a húsmentességre példát, és nem is értem, hogy képes egy szülő ilyen felelőtlen lenni!

Az ember mindenevőnek születik, nem vagyunk kecskék, hogy csak zöldségeket együnk.

A változatos étkezés az egészség alapja!

2012. máj. 22. 17:35
Egyébként egy idő után az orvos és védőnő ha nem fejlődik a gyerek rendesen,köteles lesz jelenteni. Ez kiskorú veszélyeztetése. De igazán nem tudnak velük mit csinálni. Volt ilyen anyukám.:-( Amikor elege lett a piszkálásból,inkább odébb költözött és ott nem vallotta be,hogy vegák.
2012. máj. 22. 17:32
A szakdogámat erről írtam. Nem helyeslem. Valamennyire sikerült bizonyítanom,hogy kis hazánkban ez nem működik. A gyerek kárára megy. Viszont! Vizsgáltam egy bizonyos vallási csoportot, náluk semmi gond nem volt. Gyerekek teljesen egészségesek,vérképük tökéletes. Tudják mit és hogyan pótoljanak magvakkal és növényekkel. Ez a csoport is Mo-n volt, a konyhájukat volt szerencsém megismerni.De ezt egy sima vegetáriánus nem csinálja. Sajnos.
32. e57e061615 (válaszként erre: 14. - Petra11)
2012. máj. 22. 17:26
Tojást, tejterméket esznek?
31. e57e061615 (válaszként erre: 11. - Petra11)
2012. máj. 22. 17:24

Ilyen korben ez a súly belefér az elfogadható minimumba.

Különben nem tartom szerencsésnek, de mivel még szopik is a baba, azért nem hiszem, hogy hiánya lenne bármiben.

30. EsztyMorgan (válaszként erre: 28. - Petra11)
2012. máj. 22. 16:40
Szegény gyereket egyre jobban sajnálom...
2012. máj. 22. 16:37
Miért kell egy gyerekre erőltetni egy ilyen nézetet? Hús igenis kell nekik, még ha "csak" pár falatnyi is. (én is van úgy hogy egy héten minden nap csak 5-10 dekányit eszem de a húsnak is borzalmasan az egekbe szökik az ára, nem lennék hajlandó ezen spórolni)
28. Petra11 (válaszként erre: 24. - EsztyMorgan)
2012. máj. 22. 16:30
Csak víz. Mondtam neki keverjen bele gyümölcslevet egy keveset. Azt mondta, issza, nem issza, nem kap mást...
2012. máj. 22. 16:28
Nem az én gyerekemről van szó, de napok óta állandóan eszembe jut, és rendesen ideges vagyok tőle. Hogy lehet egy szülő ennyire felelőtlen?! Egy idős a kisfia a lányommal, az enyém lány létére 2 kg-val több...
26. EsztyMorgan (válaszként erre: 19. - Beanadt)
2012. máj. 22. 16:28
Lehet.. sőt egy idő után biztos. De az életének első három évében szerintem igenis szüksége van min. fehér húsra annak a gyereknek.
25. mkriszti81 (válaszként erre: 22. - Petra11)
2012. máj. 22. 16:27
Almán, főtt zöldségeken és kenyéren él? Szerencsétlen... :(
24. EsztyMorgan (válaszként erre: 22. - Petra11)
2012. máj. 22. 16:27
Csak víz? Azért a tea sem árt még egy kisgyermeknek.. ha meg annyira tudatos étkezők, hát akkor csináljanak 100%-os gyümölcslevet mondjuk almából. De csak vízen nevelni egy gyereket?? Téboly..!!
23. beanadt (válaszként erre: 22. - Petra11)
2012. máj. 22. 16:25
A kedves szülőknek fogalmuk sincsen arról hogy mit csinálnak :(
22. Petra11 (válaszként erre: 18. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 22. 16:24
Gyümölcsként csak almát eszik, ezen kívűl főtt zöldségeket és kenyeret. Nem igazán eszik tejterméket, néha joghurot de nem szereti. Inni csak vizet kap, ami szintén nem kell neki, de sem babateát vagy valami mást...
21. beanadt (válaszként erre: 17. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 22. 16:21
Ezt Magadtól írtad, vagy ez egy idézet valaki mástól?!?!
20. EsztyMorgan (válaszként erre: 17. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 22. 16:20

Hát ez az. Sokan divatból nem esznek húst, mert jönnek a "miattam nem ölnek meg több állatot" elvvel. Ami önmagában marhaság.

Húgom pl. 7-8 évesen önként mondott le a húsról, a mi családunk húst enne hússal, ő az egyetlen kivétel. Állatbolond és valahogy ez kialakult nála. De senki sem erőltette. Tojást ugyanúgy eszik, pedig az is állati eredetű étel, tejet iszik, sajtot eszik, és az egyedüli hús amit megeszik az a hal. De azt is csak nagy rábeszélésre, mert a vérképe anno nagyon rossz lett, és a doktornője rögtön levágta, hogy nem jut elég tápanyag a szervezetébe és amikor megkérdezte, hogy eszik e húst.. húgom mondta, hogy nem.. jól le is cseszte. Úgyhogy a doktornő parancsára havonta 2-szer eszik halat.

19. beanadt (válaszként erre: 9. - EsztyMorgan)
2012. máj. 22. 16:19
Etikailag valóban nem ez a megfelelő eljárás, hogy a szülő előre eldönti hogy vegetáriánus lesz-e a gyerek vagy sem, DE el tudok képzelni olyan esetet amikor hús nélkül is tud egészségesen fejlődni egy gyermek, de ehhez elég komoly tudásra és egyéb feltételek meglétére van szükség... de, mondom van vagy lehet ilyen, ezért írtam hogy nem tudom egyértelműen rávágni, hogy nem! Én egyébként vega vagyok, de a gyerekem fog mindent enni rendesen, sőt a páromnak is mindent megfőzök, de ettől függetlenül tudom, hogy lehet minden olyan tápanyagot bevinni ami szükséges a fejlődéshez húsmentesen is. De ehhez tényleg nagyon érteni kell hozzá (pláne egy gyermek esetében).
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook