Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Védekezzünk a gyógyszeripar ellen! fórum

Védekezzünk a gyógyszeripar ellen! (beszélgetős fórum)


1 2
12. f31ff285b1 (válaszként erre: 11. - Gzs3)
2007. máj. 15. 11:53

Egy olyan rosszhiszemű társadalomban, mint a magyar, nem is számíthattál más eredményre.

Igazából ez a szavazás nem perdöntő, mert nem tapasztalatokról kérdezted a szavazókat.

Ilyen felmérést az orvosok körében kellene inkább végezni, akikből a hoxa portálon szerintem nincs sok.

11. gzs3 (válaszként erre: 9. - Dee)
2007. máj. 15. 11:26

Hát ez az! Úgy örülök, hogy ezt leírtad! Végeztem itt egy szavazást a Hoxán:

Befolyásolja-e a gyógyszerfelírást, ha az orvos ezért pénzt kap a gyártótól?

Majd nézd meg, elképesztő az eredménye! Segíthetnél nekem abban, hogy milyen nagyon káros gyógyszereket mivel lehetne kiváltani? Azt hiszem, ez sokakat érdekelne! Persze, csak ha van kedved!

2007. máj. 15. 11:02

Én is kerülöm az orvosokat és a gyógyszereket!

Csak akkor megyek dokihoz, ha olyan nyavalyám van, ami három nap után sem múlik el, vagy javul.


De nem csak a gyógyszereknek van mellékhatása, hanem korunk környezetszennyező életmódjának, a friss levegőt adó fák kiirtásának, hogy mindenhol dohányszagot és kipufogófüstöt szív az ember. Szerintem ezek is hozzájárulnak ahhoz, hogy egyre nagyobb szükség van gyógyszerekre.

9. dee (válaszként erre: 7. - Gzs3)
2007. máj. 15. 10:36

Köszi!

A gyógyszergyártók az orvosokat utaztatják,ajándékozzák és pénzelik azért,hogy az ő terméküket írják fel és javasolják a betegnek.

A patikában egy doboz gyógyszer minimum 3 ember kezén megy keresztül mire a beteghez ér.A patikában sokkal többet kell dolgozni,mint azt bárki gondolná.(pl.minisztereink),de nem merülök bele,mert ez az oldal politika mentes.:))))

2007. máj. 15. 10:10
Én védekezek ezerrel!Nem szedek semmilyen gyógyszert,sem vitaminokat,sem étrend kiegészítőket.
7. gzs3 (válaszként erre: 6. - Dee)
2007. máj. 15. 10:05
Sejtettem! Esküszüm, a gyógyszerészektől sokkal több segítséget kaptam, mert a felírt gyógyszernél is elmondták, hogy ennek a szedése mivel jár, ha vény nélküli valamire volt szükségem, akkor is több félét javasoltak. A bban teljesen igazad van, hogy az igazi megoldások helyett az emberek kérnek egy bogyót. Ez viszont a reklámozó gyógyszeripar és a felíró felelőssége. Tehát ha javasolni tudnék itt bárkinek bármit, az az, amit a reklámokban látunk: KÉRDEZZE GYÓGYSZERÉSZÉT!
6. dee (válaszként erre: 5. - Gzs3)
2007. máj. 15. 09:33

Nem akartalak megbántani.Bocsika.

Csak már ugrok minden gyógyszeres témára.:)Szakmai ártalom:)

5. gzs3 (válaszként erre: 2. - Dee)
2007. máj. 15. 09:25

Nagyon egyetértek azzal, amit írtál! Sajnos, nem gondolkodik mindenki így, s ezt szeretném elmozdítani valahogy. A reklámnak óriási szerepe van! (Tudom, mert ezzel foglalkozom.) Belopózik az agyadba, akkor is, ha ez nem tudatos. S az emberek többsége vakon elhisz mindent, amit mondanak neki.

Valóban úgy van, ahogyan mondod-bekapnak egy bogyót és kész. Csakhogy ezt a kész megoldást pontosan a gyógyszeripar kínálja az egészséges életmód helyett! ( A PATIKÁKAT NEM SZIDTAM! Már csak azért sem tenném, mert sokkal korrektebb felvilágosítást adnak a gyógyszerekről, mint sokszor az, aki felírja.) Kérdezed, miért épp a gyógyszeripat? Mert ebben voltam érintett, s ha nincs egy jó fej szomszédom, most nem igazán írnék semmit. Arra, hogy nem tetszik a fórum csak azt tudom válaszolni, hogy amelyik nekem nem tetszik, nem szoktam bejegyzést írni, mert más világban mozgunk.Attól még annak, aki megteremtette fontos lehet.

Kösz a hozzászólásodat!

4. Krisztinke (válaszként erre: 1. - Gzs3)
2007. máj. 15. 09:04
Valahogy éreztem, hogy igen jól jövedelmező iparág a gyógyszeripar, hiszen mindenféle incifinci bajunkra van már gyógyír. Valóban egyszerűbb elmenni az orvoshoz, patikába és bevenni a pirulákat, minthogy az ember figyeljen önmagára, a táplálkozásra, amelyekkel elkerülhető lenne a tünetek nagy része. Az már senkinek nem jövedelmez, hogy azt népszerűsítse, hogy több zöldséget, több gyümölcsöt, "vegyszerek" nélküli ételeket együnk. Örülök, hogy elindítottad ezt a fórumot.
3. dee
2007. máj. 15. 08:13

Ja a téma se tetszik.

Olyan fórumot miért nem nyit senki,hogy "Védekezzünk a kocsmák ellen!"?

Szerintem több ember,család életét tönkreteszik.De olyat se hallottam még,hogy valaki a játékgép terjesztőket szidta volna.:DDDD

2. dee
2007. máj. 15. 08:09

Nem vagyunk betegek.Az emberek nagy része imád gyógyszert szedni.

Nem kell messzire menni,csak itt a portálon szétnézni.Fogyókúrára,szépülésre stb.,mindenre csak bekapnak egy gyógyszert.

Senki nem törődik vele,hogy van-e mellékhatása?

Nem a gyógyszeripart és a patikákat kell szidni.

ÖNKONTROLL!!!!!!

Én tudom,ha más megoldást kínálunk a patikában,akkor mondják,hogy adjunk 1 bogyót,azt csak le kell nyelni:)

1. gzs3
2007. máj. 15. 08:04
Döbbenetes cikkeket olvastam arról, hogy a gyógyszeripar -ami a fegyverkezés után a második legnyereségesebb üzletág-hogyan kutat nemlétező betegségek után. A ránk ömlesztett hamis információk alapján lassan egyetlen egészséges ember sincs, mindenkinek szüksége van valamire. Becsapják az orvosokat, akik felírják nekünk ezeket, s becsapnak bennünket, akik ezt be is szedjük. Ezt a fórumot azért indítom, hogy mindenki leírhassa a véleményét arról, vajon valóban ennyire betegek vagyunk, vagy beteggé tesznek bennünket? Vajon csak a mérgező gyógyszerek nyújtanak megoldást, vagy az aternatív természetes anyagok, melyekkel egységben van a szervezetünk?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook