Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vatera fórum

Vatera (beszélgetős fórum)

18. kevian (válaszként erre: 17. - Nyupi)
2010. aug. 28. 12:27

Csak bele kell jönni!

Én már sajna túlságosan rá is kaptam :D

17. nyupi
2010. aug. 28. 11:32
Én sem tartom tréfásnak,Igen meggondolatlan voltam és nem néztem utána hogy is van ez a vaterázás,de nem azért töröltem magam hogy elfussak hanem azért mert nem nekem való ez a dolog,de köszönöm a válaszokat,sikerült megbeszélnem az eladóval.
16. kevian (válaszként erre: 15. - Sunshine24)
2010. aug. 27. 20:42
Hát igen. Csak az a baj, hogy sokan ezt tréfásnak tartják. :S
15. sunshine24 (válaszként erre: 5. - Kevian)
2010. aug. 27. 17:08
Az ilyen felelőtlen, meggondolatlan embereket nagyon nem csípem. Már nem egyszer belefutottam, hogy még nekem kellett utána a jutalékot fizetni a vatera felé.
14. nagyreni (válaszként erre: 13. - 9bbc382386)
2010. aug. 27. 16:45
Szerintem arra gondol, hogy mivel licitált, a vételárat akarják majd esetleg behajtani rajta.
13. 9bbc382386 (válaszként erre: 12. - Nyupi)
2010. aug. 27. 16:12
Dehogy,ilyen nincs,nincs semmiféle behajtás!Mint írtam,csak akkor ha Te adsz el terméket,na azután van jutalék.Nyugi
12. nyupi
2010. aug. 27. 14:59
Semleges választ irtam hogy nem jött létre a szerzödés az én hibámból,rendesek voltak de mondták hogy miért nem pozitovot adtam mert a semleges nem jó.de azért nem irtam pozitovot mert olvastam valahol hogy az azt jelentené hogy létrejött az adásvétel.De ezt csak igy szóban elfogadják?habár irtam is és ha valamikor azt irják hogy nem fizettem és beakarják hajtani?
2010. aug. 27. 14:54

én is licitáltam,aztán egy másik oldalon találtam egy másik terméket,konkrétan baba kocsit,amit meg vettem villám áron..kértem a licit törlését,és ennyi..fel kellett vennem az eladóval a kapcsolatot,ő is bele egyezett a licitem tőrlésébe és ennyi..egyébként én is ugy tudom,hogy 3 napod van,hogy el állj a vételtől,még ha megnyerted az aukciót,akkor is..

sőt,régi vaterás ismerősömtöl tudom,hogy a futár mikor kihozza a terméket,még akkor is elállhatsz a vételtől,csak a futár költségeket kell kifizetni,amennyiben nem felel meg a temék minősége...

2010. aug. 27. 14:53

Nem tartozol , hisz nem Te adtál el az oldalon,így nincs jutalék sem(az mindig az eladót terheli).

Ha volt ilyen opció,mely szerint 1-2nap elteltével elállhatsz a vásárlás szándékától,akkor ebben helyesen jártál el.

Viszont a megszűnésed okát nem értem,az teljesen felesleges volt :)

2010. aug. 27. 14:28

Azzal, hogy licitálsz, úgymond aláírod az adás-vételi szerződést, tehát akár törlöd magad a vateráról, akár nem, az már kötelez, hogy ha licitálsz, meg kell venned.

Ennek ellenére többször előfordult már a vatera történetében, hogy nem jött létre az adásvétel. Meg lehet ezt beszélni. Lehet, hogy a te eladód azért nem jelentkezett eddig, mert vagy nem volt netközelben, vagy nem volt ideje, hogy válaszoljon.

De általában adnak meg telefonszámot is, ami a vatera generált levelében is szerepel, fel is hívhatod, hogy tisztázzátok, és akkor te is megnyugodhatsz, hogy rendben van a dolog.

8. kevian (válaszként erre: 7. - Nyupi)
2010. aug. 27. 14:21
De neki, ha csak nem értékeled, hogy az adás-vétel nem jött létre, fizetni kell utánad a jutalékot.
2010. aug. 27. 14:04
elvileg a licit aug 30 volt kiirva és nem licitált senki elöttem,és azt irta én vagyok a nyertes és lázurult a licit
2010. aug. 27. 14:01

Nem vettem el senki elöl,meg irta is ha nem kell mégse 1-2 napon belül szóljak hogy vissza tudja rakni én ezt meg tettem.

Megondoltam magam mert egy nö neve szerepel meg az átutalás is nö nevén van de egy hapsival beszéltem telefon és elbizonytalanodtam meg más okból is,és csak ezért kérdeztem

2010. aug. 27. 13:29

Nem kell fizetned.

Bár nálam volt olyan, aki más elől ütötte le a nem olcsó terméket és utána nem is jelentkezett. Nekem az eladás után fizetnem kellett. Aki még licitált a termékre a "vevőmön" kívül, szóltam neki, hogy nem e kéne a termékem, ő vett már másikat. Na ilyenekkel én úgy kifizettetném, ha kell ha nem neki.

De miért is töröltetted magad?

Ha fizetned kéne, a neved, címed tudják...

2010. aug. 27. 13:24
Ja és hogy most kitöröltem magam akkor......?
2010. aug. 27. 13:23

Köszömöm válaszod,

Habár irtam neki de még nem válaszolt,de meggondolatlan voltam nem nagyon tudttam hogy hogy is megy ez,de most már tudom hogy mindig legyek tájékozott.De akkor nem követelhetnek tölem semmit?

2010. aug. 27. 13:14

Nem kellett volna emiatt töröltetned magad. Én is jártam már úgy, az elején, mikor még csak próbálgattam a vaterát, hogy rányomtam a licitál gombra, de meg lehetett beszélni az eladóval, hogy nem és miért nem szeretném megvenni. Aztán volt úgy is, hogy egy termékemre licitált egy lány, ami holland árverés volt, de nem ismerte ezt a fajta aukciót, és azt hitte, hogy a 10 db kerül annyiba, de én sem kezdtem el hepciáskodni, és simán megbeszéltük, hogy bocsi, ez van.

De ahogy eddig a partnereim értékeléseit néztem, ha volt is negatív, vagy létre nem jött adás-vétel, mindenhol azt láttam, hogy megoldották a dolgot.

2010. aug. 27. 13:09

segitség!

rendeltem a vateráról(az eladó irta h 1-2 nap elállás jogom van,szóljak ha mégsem kell,hogy vissza tudja rakni)amit meg is tettem,de még nem irt hogy elfogadta ,a kérdésem az hogy van-e ennek valami következménye,kell-e nekem fizetnem valamit,vagy követelhetnek-e valamit.

De időközben töröltettem magam a vateráról azt irták hogy felhasználóneve korlátozás alá került ezek szerint töröltek de nem irták hogy valami tartozásom lenne.De kértem a licitem törlését is.Sajna meggondolatlan voltam

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook